3000 TL'ye Laptop önerisi

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Öncelikle iyi günler.
Kardeşim liseye geçti. Aslında telefon almayı düşünüyordu ama online dersler için laptop gerekiyor, arada hafif oyunlar oynar. Bu aralar laptop arayışı içinde. İkimizin de laptop piyasasından haberi yok :D Ne iyidir ne kötüdür bilemiyoruz. O yüzden sizlerin yardımına ihtiyacım var. Bütçe 3000 TL. Çok az bütçeyi aşabilir. Önerilerinizi bekliyorum. :)

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
windows kurmak öyle zorda birşey değil ben 10 yaşımda kendi xp pc me videolardan bakarak rahatlıkla windows 7 kurmuştum yapacağınız şey isoyu videolardan bakarak usb ye yazma sonrada laptoba takıp boot ayarlarından bir değişiklilik yapıp ileri ileri diyeceksiniz isterseniz mahalle bilgisayarcısına verin ve siz sadece key i girin

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Kendin kurarsan Win 20tl bile tutmaz. O bütçede windows dahil bilgisayardan pek bir şey bekleme. O fiyattaki hiçbir f/p üründe win yok.
Peki hocam, bu kendim kuracağım windows korsan mı olacak ?
İnternetten baktığımda çok daha pahalı çünkü.

The Cyclist

Dekan
Reaksiyon puanı
6,906
Peki hocam, bu kendim kuracağım windows korsan mı olacak ?
İnternetten baktığımda çok daha pahalı çünkü.

İso dosyasını rufus ile işledikten usb'ye atıcan. Sonra usb'yi pc'ye takıp o usb ile sistemi boot ediyorsun. En son adım, sistemi kurunca ayarlardan windows lisansını aktif etmek.

İnternette satılan retail lisanslar ise 15-20tl arasında gidiyor.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
İso dosyasını rufus ile işledikten usb'ye atıcan. Sonra usb'yi pc'ye takıp o usb ile sistemi boot ediyorsun. En son adım, sistemi kurunca ayarlardan windows lisansını aktif etmek.

İnternette satılan retail lisanslar ise 15-20tl arasında gidiyor.
Freedos'lu bir laptop alırsam işime yarayacak.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. İyi günler.