3000 TL Civarina alınacak , Çok iyi kamera ve İyi bataryalı telefon ?

Larisa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar arkadaşlar :)
Ben maximum 3000 TL veya çok az üstü fiyata yeni bir telefon almak istiyorum.
Her cinsim gibi bende çok fotoğraf çekiniyorum :D
Bu yüzden mükemmel bir kamerası olsun istiyorum ,
Portre modu vs olması gibi çok iyi özelliğe sahip olsun istiyorum.
Ve tabiki iyi de bataryası olsun istiyorum.
Aklımda hep İphone vardı ama bataryanın çok gitmediğini söylediler ve kamera olarak da o fiyatlara daha iyi telefon olacağını söylediler.
Bende bu konulara çok uzak olduğum için doğru adres burası diye düşündüm.

Sizlerin fikirlerine çok ihtiyacım var :rolleyes:

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Mağazadan mi alacaksınız? Yoksa internet alışverişine sıcak bakıyor musunuz? İthalatçı garantili cihazlara nasıl bakıyorsunuz? Arayüz görselliği ne kadar önemli? Marka takintiniz var mı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hepsiburada sitesinden alacağım.
İthalatçı garantili nasıl oluyor bilmiyorum :confused:
Marka takıntım yok ama İphone telefonlara hep sempati duydum.
Portre olsun derseniz OnePlus 5T olmasın derseniz biraz daha üste HTC U11 Plus (tek kamera Google kamera uygulaması ile basit bir şekilde süper portre fotoğraflı elde ediliyor ama uygulama kurmak gerekiyor dediğim gibi aslında basit iş )
Çift kamera ve biraz daha tanıdık marka için Huawei Mate 10 ( DİKKAT edin Mate 10 Lite değil neredeyse amiral gemisi mate 10 Pro kadar iyi olan çoğu özelliği onunla aynı olan (kamera ve işlemci dahil ) düz takisiz Mate 10)(Not: evet düz mate 10, P20 Lite'yi ezer geçer )
Bunlar 2500-3000 arası ithalatçı garantili alınabilir lir cihazlar.
İthalatçı garantisi denilen olay şu garantiyi o cihazı üreten veya ülkede üreticinin resmi olarak anlaştığı servis değil başka bir servis garanti veriyor.
Ben S7'den Oneplus 5T 8GB RAM 128GB depolama olan modele geçtim memnunum bu modeli Teknosa mağazasında deneyebilirsiniz. Orada 2800 TL'ye düşmüştü. Cihazı tavsiye ederim ayrıca bununla ilgili incelemem (5Tyi hbden alırsanız ve güncel dijital garantisi ile gelirse sakin kutuyu açmayın iade edin ücretli parça değişimi bile yapmıyorlar bakın ücretli iletişim bile yapmıyorlar. ) Kafam rahat olsun deyip teknosadan da alabilirsiniz oranın garantisi Evo o garanti de ortalama bir garanti fakat Teknosa tarafı size yardımcı olabilir kaldı ki OnePlus 5T kronik sorun olarak sorunsuz bir cihaz.
5T incelemem https://forum.shiftdelete.net/threads/oneplus-5t-incelemesi.545247/

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,429
Aklımda hep İphone vardı ama bataryanın çok gitmediğini söylediler ve kamera olarak da o fiyatlara daha iyi telefon olacağını söylediler.

TR garantili Galaxy S8 alabilirsin. Kamerada oldukça başarılı Google'ın o potre modu yazılımını da yükledikten sonra harika potre fotoğraflar çekebilir.
İthalatçı olarak HTC U11+'da var.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Çok üst seviye diyemem ama s8 gerçekten de telefon olarak çok başarılı kamerası var

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
OnePlus 5T var. Galaxy S8 var. HTC U11 var... Hepsi çok güzel telefon...

Larisa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Portre olsun derseniz OnePlus 5T olmasın derseniz biraz daha üste HTC U11 Plus (tek kamera Google kamera uygulaması ile basit bir şekilde süper portre fotoğraflı elde ediliyor ama uygulama kurmak gerekiyor dediğim gibi aslında basit iş )
Çift kamera ve biraz daha tanıdık marka için Huawei Mate 10 ( DİKKAT edin Mate 10 Lite değil neredeyse amiral gemisi mate 10 Pro kadar iyi olan çoğu özelliği onunla aynı olan (kamera ve işlemci dahil ) düz takisiz Mate 10)(Not: evet düz mate 10, P20 Lite'yi ezer geçer )
Bunlar 2500-3000 arası ithalatçı garantili alınabilir lir cihazlar.
İthalatçı garantisi denilen olay şu garantiyi o cihazı üreten veya ülkede üreticinin resmi olarak anlaştığı servis değil başka bir servis garanti veriyor.
Ben S7'den Oneplus 5T 8GB RAM 128GB depolama olan modele geçtim memnunum bu modeli Teknosa mağazasında deneyebilirsiniz. Orada 2800 TL'ye düşmüştü. Cihazı tavsiye ederim ayrıca bununla ilgili incelemem (5Tyi hbden alırsanız ve güncel dijital garantisi ile gelirse sakin kutuyu açmayın iade edin ücretli parça değişimi bile yapmıyorlar bakın ücretli iletişim bile yapmıyorlar. ) Kafam rahat olsun deyip teknosadan da alabilirsiniz oranın garantisi Evo o garanti de ortalama bir garanti fakat Teknosa tarafı size yardımcı olabilir kaldı ki OnePlus 5T kronik sorun olarak sorunsuz bir cihaz.
5T incelemem https://forum.shiftdelete.net/threads/oneplus-5t-incelemesi.545247/

Elinize sağlık mükemmel inceleme olmuş.
İthalatçı garantili geldiğinde dili vesaire türkçe oluyor değil mi ,
Garantiyi de normal telefoncu tarzı yerler yapıyor ,
Doğru mu anladım?

---- Mesajlar birleştirildi ----

TR garantili Galaxy S8 alabilirsin. Kamerada oldukça başarılı Google'ın o potre modu yazılımını da yükledikten sonra harika potre fotoğraflar çekebilir.
İthalatçı olarak HTC U11+'da var.

Peki ithalatçı garantili S8 Plus için fikriniz var mı ?

Çok üst seviye diyemem ama s8 gerçekten de telefon olarak çok başarılı kamerası var
S8 yerine S8 plus da alınabilir onun hakkında bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,429
Doğru mu anladım?

Peki ithalatçı garantili S8 Plus için fikriniz var mı ?
Değişen 2 şey daha büyük ekran ve daha büyük kapasiteli pil olacaktır onun dışında değişen bir şey yok. Bütçenizi zorlayabiliyorsanız Galaxy S8+ daha mantıklı olur.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Doğru mu anladım?
ithalatçıda ithalatçıya gönderirsiniz. o yaparsa yapar yapmazsa tamirciye götürürsünüz.
türk sitesinden alındığı için Türkçe dil seçeneği var, zaten telefon kurulum işleminde dil seçme yeri var.

Larisa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
OnePlus 5T var. Galaxy S8 var. HTC U11 var... Hepsi çok güzel telefon...
Kamera olarak hangisi önde peki sizce

Değişen 2 şey daha büyük ekran ve daha büyük kapasiteli pil olacaktır onun dışında değişen bir şey yok. Bütçenizi zorlayabiliyorsanız Galaxy S8+ daha mantıklı olur.

Ya benim için kamera çok önemli Blogger tarzı birşey yapıyorum kendi çapımda yani yapıyordum.
Tekrar yapmak istiyorum bu yüzden fotoğraf çok önemli oluyor :confused:

Son düzenleme:

Larisa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ithalatçıda ithalatçıya gönderirsiniz. o yaparsa yapar yapmazsa tamirciye götürürsünüz.
türk sitesinden alındığı için Türkçe dil seçeneği var, zaten telefon kurulum işleminde dil seçme yeri var.

O zaman güvenli alabilirim ithalatçı garantili :confused:

M

Murat Burç

SDN Okuru
Doğru mu anladım?
Normal telefoncu dan çok daha büyük kuruluşlar bazıları gerçekten büyük. Örnek delta 14 senelik cidden büyük bir kuruluş.
Evet Türkçe. Dili seçiyorsunuz çok çok minik hatalar oluyor o da çok minik o hatalar kaldı ki yazım yanlışı saçma kısaltmalara Samsung'da da rastladım.
Aslında P 20 Pro daha makul fiyat olsaydı onu alacaktım ama Mate 10 Pro da çok iyi tercih olur ama tek korkum telefonu 3 4 yıl kullanabilirmiyim
Video işi varsa Huawei alınmaz.
S9 var ithalatçı kamera bu kadar önemli ise bu fiyata (aslında şuan alabileceğin) en iyi mobil kamera S9 ve Plus'da

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Htc u11 plus s8 mate 10 pro üste az daha para koyup bunlardan birini alabilirsin

Larisa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Normal telefoncu dan çok daha büyük kuruluşlar bazıları gerçekten büyük. Örnek delta 14 senelik cidden büyük bir kuruluş.
Evet Türkçe. Dili seçiyorsunuz çok çok minik hatalar oluyor o da çok minik o hatalar kaldı ki yazım yanlışı saçma kısaltmalara Samsung'da da rastladım.

Video işi varsa Huawei alınmaz.
S9 var ithalatçı kamera bu kadar önemli ise bu fiyata (aslında şuan alabileceğin) en iyi mobil kamera S9 ve Plus'da

Aslında Fikrim s8 yada s8 plus idi ama s9 3500 TL ithalatçı garantili.
S8 plus a 3200 verecekken , 3500 s9 a veririm
Sizce de mantıklı mı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslında Fikrim s8 yada s8 plus idi ama s9 3500 TL ithalatçı garantili.
S8 plus a 3200 verecekken , 3500 s9 a veririm
Sizce de mantıklı mı
Bence mantıklı. Fakat video fotoğraf işi önemli ise Sony A6000 2300 TL
Xioami Mi6 4GB RAM 1600 TL Mi6 Mate 10 Pro ve OnePlus 5T kadar güçlü S8 kadar da güçlü S9 ise yeni nesil olduğu için bir jenarasyon yeni işlemci kullanıyor o arada fark var.
Bu dediğim kombinasyon da alınabilir.

thaw0ne43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ONEPLUS 5T aldım kamerası da pili de çok başarılı stabilite sıkıntısı yok gayet güzel. HUAWEİ MATE 10 pro alınabilir.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
ONEPLUS 5T aldım kamerası da pili de çok başarılı stabilite sıkıntısı yok gayet güzel. HUAWEİ MATE 10 pro alınabilir.
İyi bari hayırlı olsun. biraz yorum yapın da herkes tanısın, sevsin telefonu :)

Reaksiyon puanı
602
Xiaomi'yi de bırakmamak lazım. Fakat Iphone 5s tarzı telefonlara bakmayın sakın.

En iyi telefon gibi belirleme yapılamaz çünkü zaman zaman geçiyor bunlar. Şimdi ki iyi olan telefon Huawei Mate 10'dur, OnePlus 5T değil. Ayrıca Huawei Mate 10 batarya kapasitesi için bile iyidir. Huawei Mate 10

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Mate 10 pro kamerası s8 kadar iyi değil. İyi olduğunu iddia edenler karşılaştırma videolarıni izlesin.
One plusi iyi araştırın. Sar değerine mutlaka bakın.
Aslında onerilen telefonları mutlaka kendiniz de inceleyin. Başkası için iyi olan sizin için yetersiz olabilir. Önerildi diye gözü kapalı almayın.

Reaksiyon puanı
602
Mate 10 pro kamerası s8 kadar iyi değil. İyi olduğunu iddia edenler karşılaştırma videolarıni izlesin.
One plusi iyi araştırın. Sar değerine mutlaka bakın.
Aslında onerilen telefonları mutlaka kendiniz de inceleyin. Başkası için iyi olan sizin için yetersiz olabilir. Önerildi diye gözü kapalı almayın.
Xiaomi'den de bahsettim ama görmemişsiniz sanırım. Dediğim gibi Xiaomi'yi öneririm fakat bahsetmek istemedim. Buyrun,
Xiaomi'yi de bırakmamak lazım.

Ayrıca asıl kamera değil Bataryası önemli olmalıdır. Çünkü Batarya telefonu kullanmak içindir. Mesela küçük bir şey açılırsa bile batarya harcanmış olur.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Mate 10 Pro alabilirseniz kesinlikle öneririm, 2500 liraya düz Mate 10 modelini de düşünebilirsiniz hem paranız cebinizde kalır hem de süper kameralı fotoğraf yetenekleri çok iyi ve çok sağlam bataryası olan yeni nesil bir amiral gemisine sahip olursunuz. İçindeki işlemci P20 Pro ile aynı ayrıca.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mate 10 Pro alabilirseniz kesinlikle öneririm, 2500 liraya düz Mate 10 modelini de düşünebilirsiniz hem paranız cebinizde kalır hem de süper kameralı fotoğraf yetenekleri çok iyi ve çok sağlam bataryası olan yeni nesil bir amiral gemisine sahip olursunuz. İçindeki işlemci P20 Pro ile aynı ayrıca.
P20 Pro ile aynı olması artı mi? :D :D kırın 970 işte ne olabilir ki n fazla mis gibi 835li cihazlar var o fiyata :D P20 Pro fiyatına da S9 Plus gibi bir kral var zaten o fiyata çıkan direk onu alsın :D