30 Mart'ta hangi parti, hangi belediyeyi aldı?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
140330_sandik_oy.hmedium.jpg

Resmi olmayan sonuçlara göre, 81 ilin belediye başkanı belli oldu.49 ilde AK Parti'nin adayları kazanırken, 13 ilde CHP, 10 ilde BDP, 8 ilde MHP'nin belediye başkan adayları sandıktan birinci çıktı. Bağımsız adayın kazandığı tek il Mardin oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre illerde kazanan partiler ve adayları şöyle:

Adana: MHP adayı Hüseyin Sözlü

Ağrı: BDP'nin adayı Sırrı Sakık

Adıyaman: AK Parti adayı Fehmi Hüsrev Kutlu

Afyonkarahisar: AK Parti adayı Burhanettin Çoban

Amasya: AK Parti adayı Cafer Özdemir

Ankara: AK Parti adayı Melih Gökçek

Antalya: AK Parti adayı Menderes Türel

Artvin: AK Parti adayı Mehmet Kocatepe

Aydın: CHP adayı Özlem Çerçioğlu

Balıkesir: AK Parti adayı Ahmet Edip Uğur

Bilecik: AK Parti adayı Selim Yağcı

Bingöl: AK Parti adayı Yücel Barakazi

Bitlis: BDP adayı Hüseyin Olan

Bolu: AK Parti adayı Alaaddin Yılmaz

Burdur: CHP adayı Ali Orkun Ercengiz

Bursa: AK Parti adayı Recep Altepe

Çanakkale: CHP adayı Ülgür Gökhan

Çankırı: AK Parti Çankırı adayı İrfan Dinç

Çorum: AK Parti adayı Muzaffer Külcü

Denizli: AK Parti adayı Osman Zolan

Diyarbakır: BDP adayı Gültan Kışanak

Edirne: CHP adayı Recep Gürkan

Elazığ: AK Parti adayı Mücahit Yanılmaz

Erzincan: AK Parti adayı Cemalettin Başsoy

Erzurum: AK Parti adayı Mehmet Sekmen

Eskişehir: CHP adayı Yılmaz Büyükerşen

Hatay: CHP adayı Lütfü Savaş

Gaziantep: AK Parti adayı Fatma Şahin

Giresun: CHP adayı Kerim Aksu

Gümüşhane: AK Parti adayı Ercan Çimen

Hakkari: BDP adayı Dilek Hatipoğlu

Isparta: MHP adayı Yusuf Ziya Günaydın

Mersin: MHP adayı Burhanettin Kocamaz

İstanbul : AK Parti adayı Kadir Topbaş

İzmir: CHP adayı Aziz Kocaoğlu

Kahramanmaraş: AK Parti adayı Fatih Mehmet Erkoç

Kars: MHP adayı Murtaza Karaçanta

Kastamonu: AK Parti adayı Tahsin Babaş

Kayseri: AK Parti adayı Mehmet Özhaseki

Kırklareli: CHP adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu

Kırşehir: AK Parti adayı Yaşar Bahçeci

Kocaeli: AK Parti adayı İbrahim Karaosmanoğlu

Konya: AK Parti adayı Tahir Akyürek

Kütahya: AK Parti adayı Kamil Saraçoğlu

Malatya: AK Parti adayı Ahmet Çakır

Manisa : MHP adayı Cengiz Ergün

Mardin: Bağımsız aday Ahmet Türk

Muğla: CHP'nin adayı Osman Gürün

Muş: AK Parti adayı Feyat Asya

Nevşehir: AK Parti adayı Hasan Ünver

Niğde: AK Parti adayı Faruk Akdoğan

Ordu: AK Parti adayı Enver Yılmaz

Rize: AK Parti adayı Reşat Kasap

Sakarya: AK Parti adayı Zeki Toçoğlu

Samsun: AK Parti adayı Yusuf Ziya Yılmaz

Siirt: BDP adayı Tuncer Bakırhan

Sinop: CHP adayı Baki Ergül

Sivas: AK Parti adayı Sami Aydın

Şanlıurfa: AK Parti adayı Celalettin Güvenç

Tekirdağ: CHP adayı Kadir Albayrak

Tokat: AK Parti adayı Eyüp Eroğlu

Trabzon: AK Parti adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu

Tunceli: BDP adayı Mehmet Ali Bul

Uşak: AK Parti adayı Nurullah Cahan

Van: BDP adayı Bekir Kaya

Yozgat: AK Parti adayı Kazım Arslan

Zonguldak: CHP adayı Muharrem Akdemir

Aksaray: AK Parti adayı Haluk Şahin Yazgı

Bayburt: AK Parti adayı Mete Memiş

Karaman: AK Parti adayı Ertuğrul Çalışkan

Kırıkkale: AK Parti adayı Mehmet Saygılı

Batman: BDP'nin adayı Sabri Özdemir

Şırnak: BDP adayı Serhat Kadırhan

Bartın: MHP adayı Cemal Akın

Ardahan: AK Parti adayı Faruk Köksoy

Iğdır: BDP adayı Murat Yikit

Yalova: AK Parti adayı Yakup Koçal

Karabük: MHP adayı Rafet Vergili

Kilis: AK Parti adayı Hasan Kara

Osmaniye: MHP adayı Kadir Kara

Düzce: AK Parti adayı Mehmet Keleş

ntvmsnbc

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu Van'a kafayı taktım. Depremde halk mı en çok yardım etti yoksa devlet mi?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
O anı görüp yaşadıkları için cevabı sandıkta vermişler işte yaşamadan ne desek boş.
Ettikleri yardım bu kadar yani? Hani illa iktidar alsın demiyorum alsın da demem ama bdp dışında kim alırsa alsın orayı, benim birinci derdim de bu ama sonuçta oraya bdp mi yardım etti de onlara oy gitti?

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ettikleri yardım bu kadar yani? Hani illa iktidar alsın demiyorum alsın da demem ama bdp dışında kim alırsa alsın orayı, benim birinci derdim de bu ama sonuçta oraya bdp mi yardım etti de onlara oy gitti?

Onu oradaki yaşayan halka sormak lazım diyorum bende, neden bdp ye verdiklerini en iyi onlar anlatır.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu il şimdi demokratik şekilde oy kullanmış mıdır gerçekten?
hayır kullanamadık çünkü akpartinin oyunları hileleri hırsızlıklrıyla uğraşıyorduk.Ağrı 1000 bin oy fark attık en son 10 oya kadar indirdiler vali eski b.başkanı emniyet müdürü tomalar polisler etki altın almaya çalıştı milleti ama boyun eğmedik.deprem bir doğal felakettir,bunun sonucunda oluşan hasarı onarmakta devletin görevidir.halk mecbur değil devlete oy vermeye.2011 de ağrıda sel oldu bize yardım eden Van Belediyesiydi Ağrı belediyesi ortalıkta yoktu

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Gözlerini o kadar korkutmuş ki ırkçılık (kimileri iyi bilir bu ırkçılığın ne olduğunu),o kadar üstlerine gelmişler ki zamanında yardıma falan değil kendi milletinin partisine veriyorlar oyu.Takılacak bir şey yok bence,en azından insan yerine konulacaklar,fikirleri dinlenecek.Geri tepmezse inşaallah..

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
hayır kullanamadık çünkü akpartinin oyunları hileleri hırsızlıklrıyla uğraşıyorduk.Ağrı 1000 bin oy fark attık en son 10 oya kadar indirdiler vali eski b.başkanı emniyet müdürü tomalar polisler etki altın almaya çalıştı milleti ama boyun eğmedik.deprem bir doğal felakettir,bunun sonucunda oluşan hasarı onarmakta devletin görevidir.halk mecbur değil devlete oy vermeye.2011 de ağrıda sel oldu bize yardım eden Van Belediyesiydi Ağrı belediyesi ortalıkta yoktu
Kimin adına kullanamadınız çok merak ettim, bdp gibi görünüyor da. Deprem tabi ki doğal felaket, tabi ki devlet yardım edecek. Ama bunu görmezden gelmek de olmaz, iktidar kim olursa olsun bdpnin şu ülkede söz sahibi olmasına hiçbir şekilde razı değilim...

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
bdp bugün bu kadar güçlüyse,
nevruzda poster açabiliyorsa,
dağdan gelenler güllerle karşılanabiliyorsa,
saklı gizli olmadan açık açık imralıdan gelen mesajlarla kararlar alınabiliyorsa
hatta apo yakında serbest kalıp belki millet vekili bile olacaksa
bunun tek sebebi 12 yıldır yaptıklarıyla AKP dir ve dün halkımızınz oylarıyla yaptıkları doğru kabul edilmiştir daha burda ağlamanın anlamı yok. Oy verdiniz siz yaptınız.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kimin adına kullanamadınız çok merak ettim, bdp gibi görünüyor da. Deprem tabi ki doğal felaket, tabi ki devlet yardım edecek. Ama bunu görmezden gelmek de olmaz, iktidar kim olursa olsun bdpnin şu ülkede söz sahibi olmasına hiçbir şekilde razı değilim...

Tipik bir durum ve maalesef işte senin bu yorumun bu seçimin bütün sonuçlarını açıklıyor.

1. Para geliyorsa oy ver.
2. Benim adamım seçilirse sandıkla demokrasi olur, başkasının adamı seçilirse "hiçbir şekilde razı değilim".

İşte bu tek yorum, hepsinin, bütün seçim hengamesinin ve sonuçlarının özetidir.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Tipik bir durum ve maalesef işte senin bu yorumun bu seçimin bütün sonuçlarını açıklıyor.

1. Para geliyorsa oy ver.
2. Benim adamım seçilirse sandıkla demokrasi olur, başkasının adamı seçilirse "hiçbir şekilde razı değilim".

İşte bu tek yorum, hepsinin, bütün seçim hengamesinin ve sonuçlarının özetidir.
1. Para geldiği yere oy verilseydi chp Ordu'da devam ederdi, Giresun da ak partiye bırakırdı.
2. Benim adamın iktidar değil, en azından teröristlerin yerine başkası geçsin dedim. Onu da iktidarla başa baş gidiyorlardı diye söyledim, başa baş giden chp de olsa chpye de gitsin derdim.
3. Bilip bilmeden yorum yapmanın ve genelleme yapmanın anlamı yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

saklı gizli olmadan açık açık imralıdan gelen mesajlarla kararlar alınabiliyorsa
bunun tek sebebi 12 yıldır yaptıklarıyla AKP dir ve dün halkımızınz oylarıyla yaptıkları doğru kabul edilmiştir daha burda ağlamanın anlamı yok. Oy verdiniz siz yaptınız.
"iktidar kim olursa olsun bdpnin şu ülkede söz sahibi olmasına hiçbir şekilde razı değilim..."
Bunun neresi anlaşılamadı diğer arkadaş gibi sizde de merak ettim ama neyse, dediklerinize katıldığım için birşey söylemiyorum. Ağlayan da yok, ben oy vermedim sonuçta.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Ağlayan da yok, ben oy vermedim sonuçta.

bende vermedim ama memleketin %70'i veriyorsa yapacak pek bişeyde kalmıyor bu saatten sonra, o sebepten ağlamaya sızlanmaya gerek yok demek istedim. Herkes hakkettiği şekilde yönetilir.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Chp'yi sevmem ama bdp'nin aldığı yerleri almasını isterdim.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sen şimdi 28 yaşındasın ve üstteki yorumu yaptın.Ya sen batıda oturuyorsun ve doğuya hiç gitmedin hiçbir şeyden haberin yok,ya da bildiğin halde bazıları gibi sırf muhalefet olmak için bol keseden sallıyorsun.

Göremeyenlere açıklama yapayım.Bu ülkede terörizm insanlara söz hakkı verilmediği için,insan yerine konulmadığı için gelişti.Vatandaş baktı ki demokratik bir şekilde sesini duyuramıyor,"benim evim yanıyor itfaiye gelsin" diye bas bas bağırdı halde itfaiye gelmiyor,üstüne üstlük kendini savunmasına imkan verilmiyor,bende o zaman silahımı alır dağa çıkarım,beni insan yerine koymayanlarla böyle mücadele ederim mantığı gelişti.Keşke,keşke gelişmeseydi,ama gelişti,geçmişi geriye almanın mümkünü yok.

Eğer bu söz hakkı tanınmasa,gene eskisi gibi davranılsa günde 30 şehit gelmeyecek mi sanıyorsun ? İkinci olarak,apo dediğin şahıstan nefret ederim.Ama öldürülmemesi gerekiyor.Sen daha demokrasiyi tatmasına fırsat verilmemiş bir ırkı savunan bir insanı(iğrenç bir şekilde de olsa,savunuyor kendince) assaydın,kesseydin emin ol ya o kürtler bu ülkeyi tarumar ederdi,ya da biz haberlere manşet çıkardık "Soykırım yapıldı" diye.

Demokrasi insanları insan yerine koyup söz hakkı verilmesidir.Bdp güçlü falan değil,o yaptıkları da anormal şeyler değil.İnsanların üstüne bu kadar gidilirse onlar da patlayacaktır elbette.Siz istiyorsunuz ki gene kürtlere ikinci sınıf muamelesi yapılsın,ezilsinler,konuşamasınlar,alay edilsinler öyle mi ? Kafkas türkü olarak söylüyorum,yok öyle yağma!

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Göremeyenlere açıklama yapayım.Bu ülkede terörizm insanlara söz hakkı verilmediği için,insan yerine konulmadığı için gelişti.

Kesinlikle sahibinden beklenmeyecek derecede doğru bir tespit. Bu, Erdoğan'ın aklına yeni gelmiş olabilir, fakat kendisinden ve dolayısıyla sizden önce bu tespit yapılmıştı. Fakat buna amel edilmedi. Onun yerine ne denildi?

"Bölücü terör örgütü ile masaya oturan şerefsizdir; hiçbir zaman da oturmayacağız.". -

[video=youtube;MHeGBYJYA9Y]http://www.youtube.com/watch?v=MHeGBYJYA9Y[/video]

Kürtlere yıllarca yapılmış olan bir zulüm var, insan yerine konulmama var, devlet eliyle yaratılmış bir terör var; yıllarca bunları görmezden gel, onlarla görüşen şerefsizdir de; sonra da onlarla görüşebilecek kanun hazırla. Yapılması gereken bu mudur? Her zamanki gibi bir şeyler söyleyip yapıp sonra hiçbir şey olmamış gibi dönmek midir? Yapılması gereken, Kürtlerin de bu ülkenin bir parçası olduğunu anlamak, ortada bir sorun varmış gibi değil, her şey normalmiş gibi yaşamaktır. Orada, burada nasıl işliyorsa her şey, Kürtlerin arasında da öyle işlemesidir. Sen kalk yıllarca nutuk at, sonra örgütle görüş. Böylece binlerce insanımızı ve binaen binlerce Kürdü katletmiş bir terör örgütüne "özgürlük savaşçısı" muamelesi yap. Hatta bir de utanmadan, "bunu yapmazsak daha çok şehit gelir" diye korkaklığını ortaya koy. (Şahsi olarak değil, devlet olarak söylüyorum.)

Sen nasıl bugün "söz hakkı vermedik diye dağa çıktılar" diyorsan ve "terör örgütü ile konuşmazsak yine şehit haberi gelir" diye korkaklık yapıyorsan, bu defa da senin bu korkundan faydalanmak isteyenlere yol açmış olmayacak mısın? Her bir istediği yapılmayanın eline silah alıp dağa çıkmasını normalleştirmiş olmayacak mısın? Ben ne kadar insansam, bir Kürt de o kadar insandır. Benim bir vatandaş olarak ne kadar hakkım varsa, bir Kürdün de o kadar hakkı vardır. Bu kimsenin reddedemeyeceği bir gerçektir. Bununla beraber, bozguncular asla bir milletin temsilcisi olamazlar. İnsanları katleden, düzeni bozan, şehirlere korku salan alçaklar, bu amellerinin üstüne bir de ödüllendirilemezler. Eğer Kürtleri kucaklayabilmiş olsaydık, devlet eliyle açılmış olan yaraları kapatabilmiş olsaydık, bugün Kürt köylerine de huzur vermeyen PKK gibi bir örgüt kendine sığınacak bir yer bulamazdı. Hala da ortada "Kürt sorunu" diye sorunlar dolaştırılıyor, bu şekilde telaffuz edildiği müddetçe bu insanlar kendilerini bir "sorun" olarak görmeye devam edecekler ve hatta bizden daha çok hak verseniz bile haklarını almadıklarını düşünecekler.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu Van'a kafayı taktım. Depremde halk mı en çok yardım etti yoksa devlet mi?
Ettikleri yardım bu kadar yani?

Ettikleri yardım bu kadar yani demenden para hakkında sitem ettiğin anlaşılıyor. Yani "o kadar da yardım etti AKP, yine de gittiler BDP'ye oy verdiler" gibi. Çok şaşırmışsın, oraya para verildiği halde oy alınamadığına. Dolayısıyla yazdığım birinci madde bu anlamda.

Bu il şimdi demokratik şekilde oy kullanmış mıdır gerçekten?

Yazdığım ikinci madde de bu. "Demokratik" olması için ne gerekiyor? Erdoğan'ın her fırsatta bağırdığı gibi; sandık. Peki bu insanlar sandıkta oy atmadılar mı? Neden demokratik şekilde kullanmamış olsun? Sonuçlarını tartışmıyorum, benim gönlümde de BDP yok; ama samimiyeti tartışıyorum. Bu şekilde konuşman, senin istemediğin kişi seçilince demokrasiyi beğenmemenden kaynaklanıyor.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bdpye oy vermemiz neden zorunuza gidiyor anlamıyorum .biri bana yardım etti diye ömür boyu kölesi mi olmam lazım?Ben Kürdüm bdp de Kürd partisi seviyorum destekliyorum oyumu veriyorum hırsız değiliz yolsuzluk yapmadık paraları sıfırlamadık.Doğudan Bdp dışında başka partilere çıkan her oy bizim zorumuza gidiyor.Karadenize gittik taş küfür hakaret yedik akdeniz marmara bölgesine gittik tabelalarımız indirildi polis seyretti sonra bdpnin söz sahibi olması zorunuza gidiyor.Bir düşünmek lazım hem aşağılayacak hem küfür edecek hemde oy isteyeceksiniz valla çok iyi

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Ettikleri yardım bu kadar yani demenden para hakkında sitem ettiğin anlaşılıyor. Yani "o kadar da yardım etti AKP, yine de gittiler BDP'ye oy verdiler" gibi. Çok şaşırmışsın, oraya para verildiği halde oy alınamadığına. Dolayısıyla yazdığım birinci madde bu anlamda.

Yazdığım ikinci madde de bu. "Demokratik" olması için ne gerekiyor? Erdoğan'ın her fırsatta bağırdığı gibi; sandık. Peki bu insanlar sandıkta oy atmadılar mı? Neden demokratik şekilde kullanmamış olsun? Sonuçlarını tartışmıyorum, benim gönlümde de BDP yok; ama samimiyeti tartışıyorum. Bu şekilde konuşman, senin istemediğin kişi seçilince demokrasiyi beğenmemenden kaynaklanıyor.
Yav anlatamıyorum galiba, iktidar chp de olsa gelip yardım etse hiçbir şey söylemem, neyi anlaşılmıyor bunun?
Kaç kere yazacam bdpye gitmesindense başka partiye gitsin diye? Orda bdp ile başa baş giden hangi parti olursa olsun onun kazanmasından yanaydım bu kadar basit.

O demokratik olmayı ne için yazdığımı anlatamamışım heralde.
Bu bdp aldığı oyu tehditle vslerle almıştır diyorum sadece, normal bir insan evladı tutup da gerçekten demokratik şekilde bdpye oy vereceğini düşünmüyorum.
Bu şekilde konuşmam tamamen yukarıdaki cümlemle alakalı.

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Trabzonlu olarak memleketimden ve memleketimdeki zihniyetlerden utandım

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bdpye oy vermemiz neden zorunuza gidiyor anlamıyorum .biri bana yardım etti diye ömür boyu kölesi mi olmam lazım?Ben Kürdüm bdp de Kürd partisi seviyorum destekliyorum oyumu veriyorum hırsız değiliz yolsuzluk yapmadık paraları sıfırlamadık.Doğudan Bdp dışında başka partilere çıkan her oy bizim zorumuza gidiyor.Karadenize gittik taş küfür hakaret yedik akdeniz marmara bölgesine gittik tabelalarımız indirildi polis seyretti sonra bdpnin söz sahibi olması zorunuza gidiyor.Bir düşünmek lazım hem aşağılayacak hem küfür edecek hemde oy isteyeceksiniz valla çok iyi
Bdp teröristlerin zorbalığıyla oy almış olabilir diyorum o yüzden. Bop olmasa biraz zor oy alırsınız siz.

Aynı şeyi başka bölgelerden gelenler de yaşamaz mı sence?

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar anlamıyorum adamlar göz göre göre bitiriyor ülkeyi ve hala o kadar adam onlara oy veriyor yada oy çalınıyor falan lütfen biri bana bunu anlatabilir mi neden herkes bilerek soy bizi diyor ?

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bdp teröristlerin zorbalığıyla oy almış olabilir diyorum o yüzden. Bop olmasa biraz zor oy alırsınız siz.

valla zar zor akpnin elinden hakkımız olan oyu kopardık :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu bdp aldığı oyu tehditle vslerle almıştır diyorum sadece

Eğer öyleyse, bu, hükümetin ayıbıdır. Ben daha önce benzer bir cümle söyledim, oyla değil de ekonomiyle olan kısmı; "sen başka ülkede mi yaşıyorsun" diye alay edip çocukça yorumlar yazdılar. Şimdi sen mi doğru söylüyorsun, yoksa diğerleri mi? Adamlar "gizli" kullanılan oyu bile "tehditle" alıyorsa, açıkta olan şeylerle ilgili tehditle neler yapıyorlardır sen düşün.. (İş yerini kapatmaya zorlama, haraç toplama vs..)

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar anlamıyorum adamlar göz göre göre bitiriyor ülkeyi ve hala o kadar adam onlara oy veriyor yada oy çalınıyor falan lütfen biri bana bunu anlatabilir mi neden herkes bilerek soy bizi diyor ?
Bitiyor dediğin ülkenin milli geliri artıyor, cumhuriyet tarihinde yapılmamış yatırımlar yapılıyor. Yollar, hızlı tren, köprüler ve dahası. Elbette Türkiye Cumhuriyeti çok daha fazlasını hak ediyor. Elbette çok daha fazlası yapılabilir. Ama biten ne var dersen, terör, her gün gelen zamlar(ki 80'li ve daha önce doğanlar iyi bilir), yüksek faiz oranları hatta daha eskiye gidersek, tüp kuyrukları, yağ kuyrukları, benzin kuyrukları, çöp dağları, tefecilere, karaborsacılar ve dahası yok.
Özgürlüklerin bittiğini savunanlar yakın geçmişte benim babamı "Türkçe ezan" okudu diye tutuklamışlardı. Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim?
Özgürlüklerin bittiğini savunanlar daha dün benim başörtülü bacımı okuldan sürüyerek çıkarmışlardı. Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim?
Özgürlükleri bittiğini savunanlar Kutsal kitabımızı toplayıp yakmaladılar mı? Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim?
Bunlar halkı eziyor dediler, ancak kendilerinin vergi vergi diye köylünün elinden varını yoğunu aldıklarını unuttular, benim rahmetlik ninem inek pisliğinden arpa ayıklayıp çorba yapıp yedi. Bu millet unutmaz. Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim? Ninemin ahı kalmaz mı bende?
Ninemi dedemi ağlattınız, anamı babamı ağlattınız, beni ve çocuklarımı ağlatamayacaksınız.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Eğer öyleyse, bu, hükümetin ayıbıdır. Ben daha önce benzer bir cümle söyledim, oyla değil de ekonomiyle olan kısmı; "sen başka ülkede mi yaşıyorsun" diye alay edip çocukça yorumlar yazdılar. Şimdi sen mi doğru söylüyorsun, yoksa diğerleri mi? Adamlar "gizli" kullanılan oyu bile "tehditle" alıyorsa, açıkta olan şeylerle ilgili tehditle neler yapıyorlardır sen düşün.. (İş yerini kapatmaya zorlama, haraç toplama vs..)

bu insanlarda mı zorla toplanmışlar!

10153750_711238872259600_1397640476_n.jpg

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu insanların kim için toplandığı şu an benim için önemli değil.

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bitiyor dediğin ülkenin milli geliri artıyor, cumhuriyet tarihinde yapılmamış yatırımlar yapılıyor. Yollar, hızlı tren, köprüler ve dahası. Elbette Türkiye Cumhuriyeti çok daha fazlasını hak ediyor. Elbette çok daha fazlası yapılabilir. Ama biten ne var dersen, terör, her gün gelen zamlar(ki 80'li ve daha önce doğanlar iyi bilir), yüksek faiz oranları hatta daha eskiye gidersek, tüp kuyrukları, yağ kuyrukları, benzin kuyrukları, çöp dağları, tefecilere, karaborsacılar ve dahası yok.
Özgürlüklerin bittiğini savunanlar yakın geçmişte benim babamı "Türkçe ezan" okudu diye tutuklamışlardı. Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim?
Özgürlüklerin bittiğini savunanlar daha dün benim başörtülü bacımı okuldan sürüyerek çıkarmışlardı. Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim?
Özgürlükleri bittiğini savunanlar Kutsal kitabımızı toplayıp yakmaladılar mı? Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim?
Bunlar halkı eziyor dediler, ancak kendilerinin vergi vergi diye köylünün elinden varını yoğunu aldıklarını unuttular, benim rahmetlik ninem inek pisliğinden arpa ayıklayıp çorba yapıp yedi. Bu millet unutmaz. Şimdi ben onlara nasıl oy vereyim? Ninemin ahı kalmaz mı bende?
Ninemi dedemi ağlattınız, anamı babamı ağlattınız, beni ve çocuklarımı ağlatamayacaksınız.
yazdıklarının çoğunda haklısın ama o kadar yatırım yapılıyor on katı kadar da çalıyorlar adalet nerde ? Yaptıkları sadece göz boyama "Ordan oraya 12,5 dakika" diye slogan atıyosunuz bide

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayrıca o savunduğunuz adam kendini ASRIN LİDERİ olarak tanımlıyo , Mustafa Kemal'in yanında o nedir allah aşkına ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...