3 gün önce alınan iPhone 12'nin pil sağlığı %84'e düştü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İzmir 35

Öğrenci
Merhaba. 3 gün önce iPhone 12 aldım ve 3 günde pil sağlığı %100'den %84'e düştü. Bu normal bir şey mi? Aldığım yere iade mi etmeliyim?

Ekli dosyalar

• IMG_1174.png
    IMG_1174.png
    201.1 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen moderatör:
Hocam sıfır değil ama kapalı kutu yurtdışı yani sıfır gibi birşey yarın iade edeceğim iphone 6 nın bile pil sağlığı bukadar çabuk düşmüyor

İade talebinde bulunun. Kabul etmiyorlarsa tüketici haklarına başvurup değişim talep edin. Zira tüketici hakları 6 ayda sonuçlanır ve aldığınız fiyatı size iade ederler, o zamana kadar telefonun fiyatı artmış olur. İade mantıklı olacaktır. %15 batarya kapasitesi düşüklüğü iyi değildir.
Ama iPhone garantiye verseniz yetkili serviste de değişim yapıp sorunu çözüyorlar.

Hocam sıfır değil ama kapalı kutu yurtdışı yani sıfır gibi birşey yarın iade edeceğim iphone 6 nın bile pil sağlığı bukadar çabuk düşmüyor
Yurtdışı derken nereden aldınız? Telefoncudan aldıysanız çok büyük ihtimalle onlar sıfır değil. Iraktan getiriliyor birebir kutu yapıyorlar ve kapatıyor... Hemen götürün iade edin nereden aldıysanız. O bataryanın büyük ihtimalle soketini tam takmadılar veya kiliti takılmamış. Hiçbir telefon bu derecede yüzde kaybetmez.

Yurtdışı derken nereden aldınız? Telefoncudan aldıysanız çok büyük ihtimalle onlar sıfır değil. Iraktan getiriliyor birebir kutu yapıyorlar ve kapatıyor... Hemen götürün iade edin nereden aldıysanız. O bataryanın büyük ihtimalle soketini tam takmadılar veya kiliti takılmamış. Hiçbir telefon bu derecede yüzde kaybetmez.
Telefoncudan hocam

Merhaba. 3 gün önce iPhone 12 aldım ve 3 günde pil sağlığı %100'den %84'e düştü. Bu normal bir şey mi? Aldığım yere iade mi etmeliyim?
İade etme hakkınız bulunmakta, zaman kaybetmeden iade süreci için.
Cihazı aldığınız yere tüm evrakları ile götürün. Aldıktan 7 gün içerisinde iade hakkınız var.

Benim yazdıklarımı okumayanların yorumlarını görüyorum. "%84'e düşmesi normal değil", "Sıfır mı?", "Kesin kullanılmıştır." 🤣

Lityum-İyon pil, üretildiği andan itibaren kapasite kaybeder.
%40 şarj ile 25°C'da her yıl %4, 40°C'da %15 kapasite (şarj değil) kaybeder.

Benim yazdıklarımı okumayanların yorumlarını görüyorum. "%84'e düşmesi normal değil", "Sıfır mı?", "Kesin kullanılmıştır." 🤣

Lityum-İyon pil, üretildiği andan itibaren kapasite kaybeder.
%40 şarj ile 25°C'da her yıl %4, 40°C'da %15 kapasite (şarj değil) kaybeder.

Ürün sıfırsa ve kapalı kutudaysa 40 dereceye nasıl ulaşacak? Yani bu dediğiniz yanlış değil ama kapalı kutu telefonun bu şartlarda yıllarca kalması mümkün değil olay o.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...