2KM Kapsamlı Wi-Fi Alıcı

RTX ON

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Merhaba,
Bir yakınımızın evinde fiber hattı bulunmakta ve bizim evin bulunduğu sokakta fiber hattı yok. Evlerin arasında 2KM'den az bir mesafe var hatta 1km falan. Benim bu modeme bu aralıktan bağlanma şansım var mı ? Bütçe sorun değil. Birkaç yerde görmüştüm, uydu şeklinde çatıya kurulan bir Wi-Fi uydusu var ve baya bir kapsamlı. Sizce bunu nerden bulabilirim mağliyeti ne olur ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Veya başka bir yolu var mı ? Yanıtlarınızı bekliyorum, iyi forumlar.

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Merhaba,
Bir yakınımızın evinde fiber hattı bulunmakta ve bizim evin bulunduğu sokakta fiber hattı yok. Evlerin arasında 2KM'den az bir mesafe var hatta 1km falan. Benim bu modeme bu aralıktan bağlanma şansım var mı ? Bütçe sorun değil. Birkaç yerde görmüştüm, uydu şeklinde çatıya kurulan bir Wi-Fi uydusu var ve baya bir kapsamlı. Sizce bunu nerden bulabilirim mağliyeti ne olur ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Veya başka bir yolu var mı ? Yanıtlarınızı bekliyorum, iyi forumlar.
Bu dediğiniz işlem bildiğim kadarıyla yasal değil.

fatihmra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
outdoor modem yaz googleye araştır hangisi işine yarar bak en uzun menzil onlar sağlamaktadır
TP-LINK 9dbi 300mbps CPE210 2.4ghz 2port 65° 10+km Access Point
şu var ama araştır almadan 10 km açık alan 1 duvara bile denk gelse 2-3km ye kadar düşer bunlar yani rakanlara fazla aldırma youtubede video izle en kalitelisi hangisiyse outdoor onu al
TP-Link CPE510 CP510 5GHz 13dBi Outdoor CPE Beyaz
yukarıdaki modem 2.4ghz miş. Bu modem lazım sanırım sana ama almadan araştır. 2.4ghz max 35mps alırsın bildiğim kadarıyla 5ghz destekli outdoor araştır

Son düzenleme: