Soru 26.000 TL'lik telefon için kredi mi, ek hesap mı?

Reaksiyon puanı
4,314
Arkadaşlar, %100 kararımı verdim, iPhone 11 alacağım, ek hesap açarak mı alayım, yoksa kredi mi çekeyim? Hangisi daha az parasal kayıp yaptırır, bana? Ek hesap mevzusunu pek bilmiyorum, sadece araca benzin için açıp para olunca kapatıyorum ama ek hesapla böyle bir alışveriş yapmadım. Önerilerinize göre alacağım.

Son düzenleyen moderatör:

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,913
Arkadaşlar, %100 kararımı verdim, iPhone 11 alacağım, ek hesap açarak mı alayım, yoksa kredi mi çekeyim? Hangisi daha az parasal kayıp yaptırır, bana? Ek hesap mevzusunu pek bilmiyorum, sadece araca benzin için açıp para olunca kapatıyorum ama ek hesapla böyle bir alışveriş yapmadım. Önerilerinize göre alacağım.
Hocam, gereksiz heyecan aramayın. İphone 11 almayın. Pişman olmanızı istemem. Faizler çok yüksek, macera aramayın.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,099
Konu sahibi S21 FE'sini satti zaten, eger iPhone zorunlulugu hala yoksa S23'un kopegi bile olamaz 11, muazzam bir fark var arada. Illa iPhone isteniyorsa da 2. el iPhone 12 falan bakilsin, 2. eli arabalar disinda takip etmeyeli epey oldu gerci.

Reaksiyon puanı
4,314
Konu sahibi S21 FE'sini satti zaten, eger iPhone zorunlulugu hala yoksa S23'un kopegi bile olamaz 11, muazzam bir fark var arada. Illa iPhone isteniyorsa da 2. el iPhone 12 falan bakilsin, 2. eli arabalar disinda takip etmeyeli epey oldu gerci.
iPhone alacam kesin net %100 ve sıfır olmalı ikinci el değil, 11 eleyim ama ne alayım ?

Bilen bilir bende se2020 vardı hemde sıfır aldım onuda sattım köpek gibi pişmanım.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,099
iPhone alacam kesin net %100 ve sıfır olmalı ikinci el değil, 11 eleyim ama ne alayım ?

Bilen bilir bende se2020 vardı hemde sıfır aldım onuda sattım köpek gibi pişmanım.
Yerinde olsam SE3 alirdim abi, 2022 varyanti daha dogrusu. SE4 cikinca da ona gecerdim.

Reaksiyon puanı
4,314
Hangisinin faizi daha düşükse oradan alın. Faizler uçmuşken iPhone 16 çıkmışken kredi çekip iPhone 11 almak bilemedim bence krediden en uzak durulması gereken zamanlardayız sanki
O zaman şöyle diyim söylemiştim 8 Plus aldım, aldığım yeride söyleyim Easycep telefonda kasma yok pil gayet iyi şaka gibi gelebilir ama günü çıkarıyor yoğun kullanımda bir kere şarj ediyorum, telefonun sorununa gelecek olursak telefon çekmiyor cidden çekmiyor şebeke rezalet, bide ekran dokunmatik sorunu mevcut bu iki sorunu bir daha açılmamak üzere son buldurursam yeni telefon almayı düşünmem, iyi yer olmalı, Ankara’dayım

IMG_0321.png

Bide böyle bir sorun var ankaradayım yazınca klavye orayı mavi yapıyor sebebini anlamadım, şebeke ve ekran sorunu son bulsun esasen 8 plustan memnunum.

Hocam, gereksiz heyecan aramayın. İphone 11 almayın. Pişman olmanızı istemem. Faizler çok yüksek, macera aramayın.
tamam oldu erteliyorum şimdilik ama 8 Plus ekran ve şebeke sorununu halletmem lazım
ip11 alacağına s23 al daha iyi donanım olarak vs her türlü yüksek eski telefon sırf iphone diye almana gerek yok donanım olarak cok düşük bir cihaz ve kaç seri çıktı üzerine.
İphone dışı telefon istemiyorum.
iPhone 11 kullanan birisi olarak bu paraya sakin iPhone 11 alma. Devri gecti gitti 4 yillik telefon. Bu zamana kadar 1 kere bile pisman olmadim ama su an bu paralara alinacak telefon degil.
Forumda bir arkadaş servis olarak Ankara’da sarsan iletişimi önerdi, 8 plustaki şebeke ve ekran sorununu çözebilirler mi?

Çözerlerse bu 2-3 sene daha kullanırım, lakin ne kadar fiyat tutar ekran ve şebeke tutupta telefonu aldığım fiyatta fiyat çekerlerse ne anladım ben bu işten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yerinde olsam SE3 alirdim abi, 2022 varyanti daha dogrusu. SE4 cikinca da ona gecerdim.
Aklıma gelmedi değil se3 isterim ama 35.000₺ gibi bir fiyatı var biraz abartı gibi ama en azından güncel, haklısın ya se3 yada çıkınca se4.

Se2 sattığıma nasıl pişmanım anlatamam 😔

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,291
O zaman şöyle diyim söylemiştim 8 Plus aldım, aldığım yeride söyleyim Easycep telefonda kasma yok pil gayet iyi şaka gibi gelebilir ama günü çıkarıyor yoğun kullanımda bir kere şarj ediyorum, telefonun sorununa gelecek olursak telefon çekmiyor cidden çekmiyor şebeke rezalet, bide ekran dokunmatik sorunu mevcut bu iki sorunu bir daha açılmamak üzere son buldurursam yeni telefon almayı düşünmem, iyi yer olmalı, Ankara’dayım

Ekli dosyayı görüntüle 189558

Bide böyle bir sorun var ankaradayım yazınca klavye orayı mavi yapıyor sebebini anlamadım, şebeke ve ekran sorunu son bulsun esasen 8 plustan memnunum.

tamam oldu erteliyorum şimdilik ama 8 Plus ekran ve şebeke sorununu halletmem lazım

İphone dışı telefon istemiyorum.

Forumda bir arkadaş servis olarak Ankara’da sarsan iletişimi önerdi, 8 plustaki şebeke ve ekran sorununu çözebilirler mi?

Çözerlerse bu 2-3 sene daha kullanırım, lakin ne kadar fiyat tutar ekran ve şebeke tutupta telefonu aldığım fiyatta fiyat çekerlerse ne anladım ben bu işten.

Aklıma gelmedi değil se3 isterim ama 35.000₺ gibi bir fiyatı var biraz abartı gibi ama en azından güncel, haklısın ya se3 yada çıkınca se4.

8 Plus için uğraşmayın bence, hocam. Fazla masraf çıkar. Yenilenmiş telefon almak bu yüzden sıkıntılı.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,099

Apple balon fiyata satiyor. 3. taraf sitelerde 23K bandinda:

Reaksiyon puanı
4,314
Apple balon fiyata satiyor. 3. taraf sitelerde 23K bandinda:

128GB mı? 64 ise se2 yi bu yüzden sattım.

Zaten kredi vermediler boşa bakıyoruz şuan 😅

Geciktirdim ödemeyi gönül koydu bankalar alırız gönüllerini 😂

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,624
Faiz oranları çok değişken kişiden kişiye kampanyada yapıyor bazı bankalar bana 3,99 verirken bazıları 5 ve 6,55 veriyor. Gördüğüm kadarıyla ortalama 6'nın üstünde faizler ek hesapta olsa 12 ayda 26bini 52 olarak ödüyorsunuz o yüzden asla kredi çekip telefon almanızı önermem.

Reaksiyon puanı
4,314
Faiz oranları çok değişken kişiden kişiye kampanyada yapıyor bazı bankalar bana 3,99 verirken bazıları 5 ve 6,55 veriyor. Gördüğüm kadarıyla ortalama 6'nın üstünde faizler ek hesapta olsa 12 ayda 26bini 52 olarak ödüyorsunuz o yüzden asla kredi çekip telefon almanızı önermem.
Kredi çekmedim sizin söylemleriniz ile yenilenmiş leş 8 Plus ı verdim tanıdıktan iPhone XR aldım telefon ter temiz kırmızı renk bunu se4 çıkana kadar kullanıp se4 alıp kız arkadaşıma verecem.

2025 Haziran civarı çıkacakmış o ara borçta biter parada birikir kredisiz alırım.

Bundan sonra yenilenmiş telefona tövbe

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,624
Kredi çekmedim sizin söylemleriniz ile yenilenmiş leş 8 Plus ı verdim tanıdıktan iPhone XR aldım telefon ter temiz kırmızı renk bunu se4 çıkana kadar kullanıp se4 alıp kız arkadaşıma verecem.

2025 Haziran civarı çıkacakmış o ara borçta biter parada birikir kredisiz alırım.

Bundan sonra yenilenmiş telefona tövbe
Hayırlı olsun şimdiden. Büyük ihtimalle size kötü bir yenilenmiş telefon geldi çünkü telefoncu dükkanındaydım 1 sene abim 10dan fazla alıp satıyordu ve 1 seneden fazla sattıkları ile görüşüyordu hiçbir sorunla karşılaşmıyordu

Reaksiyon puanı
4,314
Hayırlı olsun şimdiden. Büyük ihtimalle size kötü bir yenilenmiş telefon geldi çünkü telefoncu dükkanındaydım 1 sene abim 10dan fazla alıp satıyordu ve 1 seneden fazla sattıkları ile görüşüyordu hiçbir sorunla karşılaşmıyordu
En kötülerinden biri denk geldi herhalde ama bir daha tövbe yenilenmişe, büyük konuşmayım 36 yıllık hayatımda xr ise ilk ve son aldığım ikinci el olacak

IMG_0357.jpeg

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,624
En kötülerinden biri denk geldi herhalde ama bir daha tövbe yenilenmişe, büyük konuşmayım 36 yıllık hayatımda xr ise ilk ve son aldığım ikinci el olacak
Bazen dediğiniz gibi çok kötüsü geliyor ve onu düzeltmek değiştirmekte bir o kadar zor maalesef...

Reaksiyon puanı
4,314
Bende yeni ip 11 aldım oradan sıfırdan farkı yok sadece bataryası değişmiş. 1-2 güne youtubeye incelemesini çekeceğim :tearsofjoy:
Bize böylesi denk geldi 😂

Neyse XR kusursuz şuan sadece şebeke testi kaldı onuda yarın deneyecem

Reaksiyon puanı
4,314

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,291

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,624
Ekli dosyayı görüntüle 189651
Benim kardeşim bilgisayar mühendisi internete bağlanınca yavaşlatıyor kendi giriş yapınca hızlanıyor, bunu unuttum aktarırken bekledi uzun süre sonra 8 plustan çıkış yaptım ve XR böyle takıldı kapatamıyorum ne yapmam lazım?

@Yahya Furkan
@irsuya
@SPECİAL FORCES
  1. Sesi aç düğmesine basıp hızla bırakın.
  2. Sesi kıs düğmesine basıp hızla bırakın.
  3. Yan düğmeyi basılı tutun.
  4. Apple logosu göründüğünde yan düğmeyi bırakın.

Reaksiyon puanı
4,314
Reaksiyon puanı
4,314
Kasası değiştimi hiç telefonun
Yok baktım konumum itibariyle öyleymiş durduğum yerden uzaklaşınca full çekti hiçbir değişeni yok telefonun.

Ama gel gelelim ahize ve hoparlörleri cızırtılı geliyor bununda.

Bundan sonra ikinci elede tövbe telefon ahize hoparlör dışı kusursuz olduğu için yaptıracam artık ama ne kadar tutar bilmiyorum.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,624
Yok baktım konumum itibariyle öyleymiş durduğum yerden uzaklaşınca full çekti hiçbir değişeni yok telefonun.

Ama gel gelelim ahize ve hoparlörleri cızırtılı geliyor bununda.

Bundan sonra ikinci elede tövbe telefon ahize hoparlör dışı kusursuz olduğu için yaptıracam artık ama ne kadar tutar bilmiyorum.
Ne kadar zaman kullanıldı

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
2019 dan kalma bir cihaza 26 bin haram bence