2014 Yerel Seçimler için neler düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] senin amacın üzüm yemek değil. Bende bağcıyı döveyim o zaman.

Bu örgüte hadi Erdoğan kandı. Bu Chp ye ne oluyorda bu cemaatle işbirliğine gidiyor, seçimde oy istetiyor. Ciamaat kötü, chp ile işbirliği yapınca daha da berbat oluyor. Biz kovduk, çöpe attık, siz sahiplendiniz, sonuç ne oldu? Ak partinin oyu %10 arttı!

Esadın yaptıkları ortadadır. Senelerdir el-kaide ve hizbullah gibi terör örgütlerine destek veriyor. Suriye el-kaide yi kendisi ortaya çıkarttı tekrar hatırlatırım. İranın Suriyedeki hükmünü bitirmek dünya için gerçek bir kurtuluş olacaktır. El kaidenin 1 numaralı destekçisi malesef ki Suriyenin ta kendisidir. El kaidenin tüm eğitim kampları kuluçka sürecinde ve Irak işgalinde suriyede bulunuyordu.

Mısır başbakanına da sıra gelir merak etme, hele MIT bir toparlansın da.

Bana Esad'ı savunacaksan bu konuşmayı hiç yapmayalım. Kanıtın var mı diyorsun. Sana kanıt gösterirdim ama ceza almamak için yazmıyorum, google da sen ara.

https://www.google.com.tr/search?q=...off&tbm=isch&facrc=0;syria war bodies&imgrc=_

Reyhanlıda bomba patlatan kimdi söyle bakayım? Uzaylılar mı patlattı bombayı reyhanlı da? El kaide görünümlü, Şebbiha değil miydi ???

Kırım meselesini Suriye ile bir tutuyorsun bende sana diyorum ki, bilgisizin önde gidenisin. Sırf elinde done olsun diye elma ile karpuzu bir tutuyorsun. Yine birşey yazacağım ama ceza alacağım için yazamıyorum. Bu yaptığın tarifin düzgün bir karşılığı yok.

Bak [MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] Benim baba tarafım iran, horasan dan göçmen sünni türk müslümandır. Dedemden ve sizlerden çok şey öğrendim zihniyetinin de ciğerini bilirim.

Hiç kendini yormana gerek yok, satırlarca yazıyorsun. Anadoluyu bize teslim edin içimiz rahatlayacak yaz anlarım. Ne anadolu size teslim olacak, ne de yarattığınız kargaşa, iftira fırtınası ve fitneniz galip gelebilecektir. Bu seçim sonucu senin ve seninle aynı düşünen paralel yapıya açık bir uyarıdır. Anadolu da yaşayan halklar sizi uyarıyor.

Ben burada sana sabaha kadar yazarım, çizgiyi aşmamaya çalışıyorum lakin bu Esad meselesinden kavga çıkacak artık. Sana neyi kanıtlayayım, bombalardan parçalanmış çocukların resmini mi koyayım buraya?

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ymanyja4.jpg

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu izmir belediyesi ne iş yapar anlamadım , istanbul belediyesine verilen butçe bunlara da verilmiyo mu? Harabe gibi şehir çok ilginç. Tarihi ve otantikliği bozulmasın diyemi yenilik getirmiyolar ? Ben bu işi anlayamadım.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bu izmir belediyesi ne iş yapar anlamadım , istanbul belediyesine verilen butçe bunlara da verilmiyo mu? Harabe gibi şehir çok ilginç. Tarihi ve otantikliği bozulmasın diyemi yenilik getirmiyolar ? Ben bu işi anlayamadım.

Tarihi otantikliği bozulmasın diyorsan o zaman İstanbul'a bi tane çivi çakamazlar :) Yapmak isteyen, amacı hizmet olan her türlü yapar bence.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@kosasker, tamam kardeşim, Google'dan aratınca ben sana neler bulurum.. Bu işin rengi belli. Senden olmayanı asmak kesmek derdindesin; seçim filan da hikaye. Benim MİT'ten, Genelkurmay'dan alıntı yaptığım şeylere "delil yok" diye karşılık veren arkadaşlar, "Google'da ara" diye delil getiriyorlar. Google zaten bizim hesabımıza çalışıyor, ne çok isterdi Amerika senin benim iyiliğimizi. Resimler koyarsan binlercesini de ben koyarım. Google'da arayacaksan eğer, "Suriye'ye söylenen yalanlar" diye ara, iki tane video var; bak o fotoğraflar asılları ve "Esad yaptı" şekilleriyle beraber açıkta duruyor. El Kaide muhabirlerini bile istifa ettiren fotoğraflarla iman ediyorsun; fakat gel gelelim onlardan çok daha fazla gerçek fotoğraflar umurunda değil. Ve bir tane fotoğrafın altına "Esad yaptı" yazmışlar diye inanıyorsun, ama onlarca telefon konuşmasında Erdoğan'ın sesi geçtiği halde montaj oluyor. Ben de sahip çıkamadığımız o Filistin davasında ölen çocukların fotoğraflarını Google'a atayım, "Erdoğan yaptı" diye. Ona da inanacak mısın? Bu kadar saf bir milletiz hakikaten..

Sabaha kadar yazarsın biliyorum, sadece delilsiz bir takım iddialarla. Bana delil soranların hepsine getirdim. Fakat kendileri hiçbir şey getiremediler. "Google"dan başka. Açıkça soruyorum, yiğit bir cevap alamıyorum; neden yıllarca kaçmadı zulüm altındaki Suriyeliler? Neden vize bile sormadığımız halde bir tane bile insan kaçıp gelmedi? Allah'a and olsun, orada akan her müslüman kanı için sorumlusunuz. İster Esad olun, ister Ahmet olun, Hasan olun Hüseyin olun; zalimseniz zalimsiniz, her kim sorumluysa o kanlı ellerle gidecek Allah'ın karşısına. Bu düşüncelerde olanlar da en hafifi "Alevileri kıyma makinelerine atıp köpeklere yedireceğiz" diyen müftü(!)lerle beraberdir. Allah onları beraber haşretsin.

Bir de ben CHP adına bir tek şey bile söylemediğim halde "CHPci" oldum, daha neler olacağız bakalım bu partizanlık yüzünden.

Şuna da değinmekte fayda var; kardeşim sen Horasan'dan gelmişsin madem, misafirimizsin, biraz soluklan.

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] eline koluna sağlık

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@kosasker, Suriye'de hükümet yanlış adımlar attı dediğin o adımlar yüzünden binlerce müslümanın kanı döküldü. Aynı şekilde cemaat hakkında "safmışız" diye söylenen yalan yüzünden devletin bütün kurumları elden gitmiş güya kimsenin haberi yok. Yani anlayacağın bunlar öyle küçük hatalar değil; bunlar, bu hükümetin hükümet etme ehliyeti, selahiyeti olmadığını gösterir.

Pardon ama bir hükümet hükmetme selahiyetini kimden ve nasıl alır? En son ne zaman ve nasıl almıştır? Cevabınızı merakla bekliyorum.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
@kosasker, tamam kardeşim, Google'dan aratınca ben sana neler bulurum.. Bu işin rengi belli. Senden olmayanı asmak kesmek derdindesin; seçim filan da hikaye. Benim MİT'ten, Genelkurmay'dan alıntı yaptığım şeylere "delil yok" diye karşılık veren arkadaşlar, "Google'da ara" diye delil getiriyorlar. Google zaten bizim hesabımıza çalışıyor, ne çok isterdi Amerika senin benim iyiliğimizi. Resimler koyarsan binlercesini de ben koyarım. Google'da arayacaksan eğer, "Suriye'ye söylenen yalanlar" diye ara, iki tane video var; bak o fotoğraflar asılları ve "Esad yaptı" şekilleriyle beraber açıkta duruyor. El Kaide muhabirlerini bile istifa ettiren fotoğraflarla iman ediyorsun; fakat gel gelelim onlardan çok daha fazla gerçek fotoğraflar umurunda değil. Ve bir tane fotoğrafın altına "Esad yaptı" yazmışlar diye inanıyorsun, ama onlarca telefon konuşmasında Erdoğan'ın sesi geçtiği halde montaj oluyor. Ben de sahip çıkamadığımız o Filistin davasında ölen çocukların fotoğraflarını Google'a atayım, "Erdoğan yaptı" diye. Ona da inanacak mısın? Bu kadar saf bir milletiz hakikaten..

Sabaha kadar yazarsın biliyorum, sadece delilsiz bir takım iddialarla. Bana delil soranların hepsine getirdim. Fakat kendileri hiçbir şey getiremediler. "Google"dan başka. Açıkça soruyorum, yiğit bir cevap alamıyorum; neden yıllarca kaçmadı zulüm altındaki Suriyeliler? Neden vize bile sormadığımız halde bir tane bile insan kaçıp gelmedi? Allah'a and olsun, orada akan her müslüman kanı için sorumlusunuz. İster Esad olun, ister Ahmet olun, Hasan olun Hüseyin olun; zalimseniz zalimsiniz, her kim sorumluysa o kanlı ellerle gidecek Allah'ın karşısına. Bu düşüncelerde olanlar da en hafifi "Alevileri kıyma makinelerine atıp köpeklere yedireceğiz" diyen müftü(!)lerle beraberdir. Allah onları beraber haşretsin.

Bir de ben CHP adına bir tek şey bile söylemediğim halde "CHPci" oldum, daha neler olacağız bakalım bu partizanlık yüzünden.

Şuna da değinmekte fayda var; kardeşim sen Horasan'dan gelmişsin madem, misafirimizsin, biraz soluklan.

Zalim olanları Türkiyede yaşayan insanlar gezi olaylarında ortalığı yakıp yıkarken gördüler. Esad'a destek verenler zalimdir. Senin gibi bunları savunanlar da zalimdir. Alevilere kötülük edeceğiz diyene lanet olsun, mağdur olmadığı halde edebiyatı yapana da yazıklar olsun. Ben bu topraklarda değil, bu dünyada misafirim. Tıpkı tüm insanlar gibi.

Reyhanlının kanı elinizdedir. Esad'ın öldürdüğü yüzbinlerce insanın kanı da elinizdedir. Halen daha mağdur edebiyatındasın, bu devlet de, bu millet de senin zihniyetini (içinizde düzgün insanlarda var onları tenzih ederim) hiç bir şekilde rahat ettiremez. Senin kafan huzur ve refah içinde, bir ve beraber olmayı istemiyor. Sadece yaşanmış olumsuzların peşinden gidip, daha fazlasını yapmak peşindesiniz.

Hakkını çalıp, çırparak, yağmalayarak, yakarak, gasp ederek aramanız zaten senin kafanın ne olduğunu bize gezi olaylarında gösterdi.

Senin zihniyetin insanlarla kötülükde yarışmaktadır. Hiç bir şekilde insanlara tahammül ve hoşgörünüz yok.

Dilinizde bir yolsuzluk şarkısı, bir de mağdur edebiyatı. 40 senelik olaydan dahi mevcut hükümeti sorumlu tutan bir insana benim anlatabileceğim hiçbir şey yok.

Esad bu dünyadan tüm sempatizan ve destekcileri ile beraber ortadan kaldırılmalıdır. Babasının döneminden beridir, dünyadaki hemen tüm terör örgütlerine destek vermiş bir adam daha fazla yaşatılamaz.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Açıkça soruyorum, yiğit bir cevap alamıyorum; neden yıllarca kaçmadı zulüm altındaki Suriyeliler? Neden vize bile sormadığımız halde bir tane bile insan kaçıp gelmedi?

O zamanlar ölenler yoktu ki? Hatay'da ki misafir kampları ne kadar süredir var? Gelenler keyif olsun diye mi geliyor sizce? Orada yaşananları, meşru hükümete karşı ayaklananları hükümet öldürüyor, biz neden karışıyoruz gibi yorumluyorsunuz sanıyorum, emin olmak için soruyorum doğru mu anlamışım?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
12 yıldır olduğu gibi bir seçimden daha alnımızın akıyla çıktık.

Şimdi AV ZAMANI !!!

HASAT ZAMANI !!!

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
12 yıldır olduğu gibi bir seçimden daha alnımızın akıyla çıktık.

Şimdi AV ZAMANI !!!

HASAT ZAMANI !!!

Bu şekilde intikam mesajlarını da doğru bulmuyorum ben. Amirini değil de abisini dinleyenler pasifize edilse bence yeter, haricinde Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi cadı avı başlatılması durumunu asla hoş karşılamam. Adı geçen cemaate aktif olarak gönül veren tandığım birçok insan var, yukarıda söylediğim durumu yaşatmazlarsa hiç kimsenin ekmeğine, kariyerine zarar verilmemeli.

xtrem06

Top-notch Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
Bu şekilde intikam mesajlarını da doğru bulmuyorum ben. Amirini değil de abisini dinleyenler pasifize edilse bence yeter, haricinde Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi cadı avı başlatılması durumunu asla hoş karşılamam. Adı geçen cemaate aktif olarak gönül veren tandığım birçok insan var, yukarıda söylediğim durumu yaşatmazlarsa hiç kimsenin ekmeğine, kariyerine zarar verilmemeli.

vatana ihanete kadar gittiler üstadım,siz dokunulmamasından bahsediyorsunuz.bence gereken ağır cezalar verilmeli.erdoğana yapılanlar yapılsın beni ilgilendirmiyor kişisel olaydır,zira son balkondada aynı şeyden bahsetti erdoğan,ama son youtube olayında vatan ihaneti affedilemez..ve ne gariptirki herzaman vatan millet naraları atan sözde milliyetçi ! ülkücü kardeşlerimden bu konu ilgili tek yazılı sözlü açıklama duymadık ! garip..

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
vatana ihanete kadar gittiler üstadım,siz dokunulmamasından bahsediyorsunuz.bence gereken ağır cezalar verilmeli.erdoğana yapılanlar yapılsın beni ilgilendirmiyor kişisel olaydır,zira son balkondada aynı şeyden bahsetti erdoğan,ama son youtube olayında vatan ihaneti affedilemez..ve ne gariptirki herzaman vatan millet naraları atan sözde milliyetçi ! ülkücü kardeşlerimden bu konu ilgili tek yazılı sözlü açıklama duymadık ! garip..

Hocam yazı da belirttiğim gibi, abisini dinlememiş amirini dinlemiş adamların suçu yok ki. Onların içinde yetişmiş, bir yere yerleşmiş ama onların yanlış uygulamalar içinde olduğunu görmüş arkadaşlarınız yok mu? Ben onlar cezalandırılmasın diyorum, diğer tüm konularda hemfikiriz. Klavye milliyetçiliği daha kolaydır. Seçimde gider oyunu CHP'ye atarsın -tüm mhp'lileri tabi ki kastetmiyorum-, sonra ülkü'den Türkeş'ten bahsedersin. Özgür irade diye de kılıf bulursun.

airteamforce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yazı da belirttiğim gibi, abisini dinlememiş amirini dinlemiş adamların suçu yok ki. Onların içinde yetişmiş, bir yere yerleşmiş ama onların yanlış uygulamalar içinde olduğunu görmüş arkadaşlarınız yok mu? Ben onlar cezalandırılmasın diyorum, diğer tüm konularda hemfikiriz. Klavye milliyetçiliği daha kolaydır. Seçimde gider oyunu CHP'ye atarsın -tüm mhp'lileri tabi ki kastetmiyorum-, sonra ülkü'den Türkeş'ten bahsedersin. Özgür irade diye de kılıf bulursun.

hocam bence bunlar abisini dinlemiş kesim eğer amirini dinleselerdi hepsi zihniyeti tamamiyle farklı olan bir partiyi desteklemezdi ama abileri dediği için hepsi chp'yi destekledi...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Pardon ama bir hükümet hükmetme selahiyetini kimden ve nasıl alır? En son ne zaman ve nasıl almıştır? Cevabınızı merakla bekliyorum.

Selamlar. Hükmetme selahiyeti bir yerlerden alınan bir şey değildir, bir meziyettir. Daha iyi anlaşılması için şöyle örnek vereyim; zamanında I. Mustafa "akli dengesi yerinde olmadığı için" tahttan indirilmişti. O tahta çıkma yetkisini kimden aldı ve tahttan neden indirildi? Şimdi farzı muhal akli dengesi bozuk bir vatandaş, seçimlerden birinci çıksa, onun hükümet başkanı olmasını kabul eder misiniz? Yahut da sokaktan herhangi bir vatandaşımız da oy olarak hükümet etme "selahiyeti"ne sahip olur mu? Ekonomiden anlamayan bir Ekonomi Bakanını kabul eder misiniz? Şoförlük bilmeyen adama araç teslim eder misiniz? Sözümün anlamı şudur; [MENTION=54792]kosasker[/MENTION]'in iddiasına göre cemaat 35 yıllık bir yapılanmaymış, buna rağmen bu dümeni görmemiş, hatta bir de kurumları onlara teslim etmiş bir adam, ne kadar hükmetme kabiliyetine sahiptir? Oy almış olması, onu dünyanın en zeki, en akıllı, en becerikli kişisi yapar mı? Bir değil iki değil, tam 12 yıl boyunca her bir yerde çark edince "kandırılmışız, safmışız, bilememişiz" diyecekse, nasıl yönetmeye devam edecek koca ülkeyi? Belki şu anda da yüzlerce konuda kandırılıyor o zaman, nereden bileceksiniz?

O zamanlar ölenler yoktu ki? Hatay'da ki misafir kampları ne kadar süredir var? Gelenler keyif olsun diye mi geliyor sizce?

Hah.. İşte onu diyorum. Ölenler yoktu madem, "zulüm" neydi? Bütün ülkelerin müdahale edip de oraya terörist gönderme hakları nereden geliyordu? Madem ki ortada katliam yoktu, kötü bir yönetim bile olsa, senin dışarıdan müdahale hakkın nereden geliyor? Gördün mü [MENTION=54792]kosasker[/MENTION], herkes senin gibi Google'da fotoğraflara bakarak iman etmiyor.
[MENTION=54792]kosasker[/MENTION], kardeşim kusura bakma ama delil olarak tek gösterebildiği şey Google olan yorumlarını ve inançlarını ciddiye almak mümkün değil. Alevilere kötülük edeceğiz diyene lanet olsun diyorsun, ama orada savaşanlar, kafa kesenler, Alevileri köpeklere yedireceğiz diye video yayınlıyor. Sadece alevilere de değil, çoluk çocuk gözetmeden herkese yapıyorlar. Bugün aradan 2 yıl geçtikten sonra "Alevilere kötülük edeceğiz diyenlere lanet olsun" demen çok samimiyetsiz olduğu gibi, hala da gerçeği yansıtmıyor. "Kötülük edenlere lanet olsun" bile diyemiyorsun, "kötülük edeceğiz diyenlere" diyorsun. Yani onca katliam yapılmamış gibi, onca zulüm olmamış gibi.

Bir ve beraber olmak istemiyorsun demişsin ya, işte tam olarak şu anda AKP'yi tarif ediyorsun. Savaşa kalkışmak, müslümanları birbirine düşürmek mi bir ve beraber olmaktır? Durduk yerde binlerce müslümanın öldürülmesine sebep oldunuz, daha da ileri gidip ülkeleri savaşa sürüklemek istiyorsunuz. Savaşa karşı çıktığımız için biz gibiler "bir ve beraber olmak istemiyor" oluyor. Gerçekten inanıyor musun bu söylediklerine?

Öyleyse ben de sana bütün samimiyetimle şöyle diyeyim; "hakkını" çalıp çırparak, yakıp yıkarak arayanlara lanet olsun. Suriye'de yapılan da tam olarak budur. Hatta oradakiler "hak" arayanlar bile değil; Cezayir'den, Afganistan'dan, Türkiye'den, Arabistan'dan, dünyanın değişik yerlerinden en alçak ve eli kanlı teröristler gitmişler, kendi ülkeleri bile olmayan bir yerde sözde hak arıyorlar. Hem de nasıl? Kafa keserek, insan boğazlayarak, köy basarak, kadınları kaçırarak.. Bu mudur sizin hak arama şekliniz? Allah bu düşüncede olanlara, bunları bildiği halde destekleyen herkese lanet etsin. Allah adaleti tesis etmek için bekleyenlere, "seçimden sonra"ya bırakanlara acımasın.

Bana sorduğun bütün delilleri gösterdim, hiçbiri de itiraz edemeyeceğin kaynaklar. Sadece bazılarına şahsi olduğu için itiraz edebilirsin, onları da nasıl gerçekleyebileceğini anlattım; yüreğin varsa buyur gel, başımızın üstünde taşırız. Fakat gel gelelim uzaktan uydurmak kolaydır. O yüzden sen kendi görüşlerinden bir tanesine bile, bir tane olsun bir delil getiremedin; Google'dan başka. Sanki ortada katliamlar varmış da ben oh iyi oluyor diyormuşum gibi bir portre çizmeye çalışıyorsun, delilsiz bir şekilde. Yalanda ve iftirada çok aceleci ve cesursunuz. Allah zalimlere fırsat vermesin.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Selamlar. Hükmetme selahiyeti bir yerlerden alınan bir şey değildir, bir meziyettir. Daha iyi anlaşılması için şöyle örnek vereyim; zamanında I. Mustafa "akli dengesi yerinde olmadığı için" tahttan indirilmişti. O tahta çıkma yetkisini kimden aldı ve tahttan neden indirildi? Şimdi farzı muhal akli dengesi bozuk bir vatandaş, seçimlerden birinci çıksa, onun hükümet başkanı olmasını kabul eder misiniz? Yahut da sokaktan herhangi bir vatandaşımız da oy olarak hükümet etme "selahiyeti"ne sahip olur mu? Ekonomiden anlamayan bir Ekonomi Bakanını kabul eder misiniz? Şoförlük bilmeyen adama araç teslim eder misiniz? Sözümün anlamı şudur; @kosasker'in iddiasına göre cemaat 35 yıllık bir yapılanmaymış, buna rağmen bu dümeni görmemiş, hatta bir de kurumları onlara teslim etmiş bir adam, ne kadar hükmetme kabiliyetine sahiptir? Oy almış olması, onu dünyanın en zeki, en akıllı, en becerikli kişisi yapar mı? Bir değil iki değil, tam 12 yıl boyunca her bir yerde çark edince "kandırılmışız, safmışız, bilememişiz" diyecekse, nasıl yönetmeye devam edecek koca ülkeyi? Belki şu anda da yüzlerce konuda kandırılıyor o zaman, nereden bileceksiniz?

Selahiyet kelime anlamı olarak yetki demektir. Soruyu sorma nedenim anlamını aşmış bir kelime kullanışınızdı. Halk yetkiyi, geçtiğimiz 6 seçim ve 2 referandum da çok yüksek teveccühle Başbakan ve ekibine vermiştir. Hükmetme meziyeti veya kabiliyeti demişsiniz, bu kullanımlar doğrudur. Verdiğiniz uç örnekler ise, yaşanması durumunda tedbiri alınacak şeylerdir, hükümet başkanının akli dengesinin olmaması vs.

Hah.. İşte onu diyorum. Ölenler yoktu madem, "zulüm" neydi? Bütün ülkelerin müdahale edip de oraya terörist gönderme hakları nereden geliyordu? Madem ki ortada katliam yoktu, kötü bir yönetim bile olsa, senin dışarıdan müdahale hakkın nereden geliyor?

Ülkemizin iç işlerine karışılmasına nasıl tepki veriyorsak, Suriye konusunda karışmamız doğru değildi argümanınıza bir yere kadar katılıyorum. Ama Suriye politikasında çöküşe neden olan nokta, Esed'in Türkiye'de Başbakanla yaptığı görüşmede tamam öldürmeyeceğim, kimse zarar görmeyecek deyip geri döndüğü gün milletin üzerine bomba saçmasıdır. Kimyasal silah dahi kullandığı tüm dünya tarafından tescil edilmiş birini, -baştaki politika ne olursa olsun- son eylemlerine rağmen savunmak doğru değildir. Bu ülkenin Başbakan'ı tüm komşularımızla aramız iyi olsun diye ne kadar mücadele etmiştir, sonuçta kendi ekibi yüzünden olsun, dış güçlerin bu birleşmeyi istememesinden olsun maalesef başarılı olamamıştır. Muhalefet liderleri "zamanında Esed'e kardeş diyordun şimdi neden katil diyorsun" diye eleştiriyor, öz kardeşinizle bile bir sebepten aranız açılabiliyor, tüm bağlarınız kopabiliyor, kaldı ki burda ülke menfaatleri söz konusu.

Sonuç olarak beğenmeyebilirsiniz ama bu ülkede oy veren her iki kişiden biri, Başbakan sizin dediğiniz gibi yanılıyor kandırılıyor bile olsa, Başbakan'ın şahsına güvenmekte ve her seçimde onu tercih etmektedir. Ağızlara pelesenk olan demokrasi kavramını gerçekten içselleştirenler, saygı duymak zorundalar. Bir sonraki seçimde oy veren kitlenin görüşü değişir, başka birini başa getirir, o zaman da onun yaptıklarını eleştirir yada beğenirsiniz. 4-5 yılda bir seçim yapılmasının amacı budur. 4-5 yılın hesabı sandıkta kesilir. Sandıkta kesilen hesap size neyi gösteriyor?

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bi yardıma kaniyorlar
Asgari maasi artti diye seviniyor ancak harcamalarindaki vergiyi arttirmasina ses cikarmiyor hesap sormuyor kör gibi yasiyorlar ve bu korler sadece cahiller değil okuyanlarda bu korlere katilmislar

-Neneme soruyorum kime verdin oyunu nene?
-ak partiye
-neden?
-emekli maaşıma zam yaptılar.

3-5 kuruş ile milleti kandırıyorlar.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu milleti özgür iradesi vardır
Herkes buna saygı duyması lazım

Quaoar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Onca elektrik kesintisi ve çöpteki oylardan sonra itirazlar için başvuru zamanı doldu. Umarım doğrusunu yapar YSK

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Seçimlerde usulsüzlüğü sadece Ak Parti'nin yaptığını düşünenlere:

http://www.haber7.com/yerel-yonetimler/haber/1143032-ak-partiden-izmirde-surpriz-hamle

İzmir'de seçim gecesi torbaların mühürlenmediğini, ağzı açık şekilde taşındığını öne süren ve İl Seçim Kurulu'nda CHP'lilerle tartışan Ak Parti, hukuki mücadele başlattı.

Ortalığa atılan her lafa inanıp lümpenlik yapmamak lazımmış.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Selamlar. Hükmetme selahiyeti bir yerlerden alınan bir şey değildir, bir meziyettir. Daha iyi anlaşılması için şöyle örnek vereyim; zamanında I. Mustafa "akli dengesi yerinde olmadığı için" tahttan indirilmişti. O tahta çıkma yetkisini kimden aldı ve tahttan neden indirildi? Şimdi farzı muhal akli dengesi bozuk bir vatandaş, seçimlerden birinci çıksa, onun hükümet başkanı olmasını kabul eder misiniz? Yahut da sokaktan herhangi bir vatandaşımız da oy olarak hükümet etme "selahiyeti"ne sahip olur mu? Ekonomiden anlamayan bir Ekonomi Bakanını kabul eder misiniz? Şoförlük bilmeyen adama araç teslim eder misiniz? Sözümün anlamı şudur; [MENTION=54792]kosasker[/MENTION]'in iddiasına göre cemaat 35 yıllık bir yapılanmaymış, buna rağmen bu dümeni görmemiş, hatta bir de kurumları onlara teslim etmiş bir adam, ne kadar hükmetme kabiliyetine sahiptir? Oy almış olması, onu dünyanın en zeki, en akıllı, en becerikli kişisi yapar mı? Bir değil iki değil, tam 12 yıl boyunca her bir yerde çark edince "kandırılmışız, safmışız, bilememişiz" diyecekse, nasıl yönetmeye devam edecek koca ülkeyi? Belki şu anda da yüzlerce konuda kandırılıyor o zaman, nereden bileceksiniz?

Hah.. İşte onu diyorum. Ölenler yoktu madem, "zulüm" neydi? Bütün ülkelerin müdahale edip de oraya terörist gönderme hakları nereden geliyordu? Madem ki ortada katliam yoktu, kötü bir yönetim bile olsa, senin dışarıdan müdahale hakkın nereden geliyor? Gördün mü [MENTION=54792]kosasker[/MENTION], herkes senin gibi Google'da fotoğraflara bakarak iman etmiyor.
[MENTION=54792]kosasker[/MENTION], kardeşim kusura bakma ama delil olarak tek gösterebildiği şey Google olan yorumlarını ve inançlarını ciddiye almak mümkün değil. Alevilere kötülük edeceğiz diyene lanet olsun diyorsun, ama orada savaşanlar, kafa kesenler, Alevileri köpeklere yedireceğiz diye video yayınlıyor. Sadece alevilere de değil, çoluk çocuk gözetmeden herkese yapıyorlar. Bugün aradan 2 yıl geçtikten sonra "Alevilere kötülük edeceğiz diyenlere lanet olsun" demen çok samimiyetsiz olduğu gibi, hala da gerçeği yansıtmıyor. "Kötülük edenlere lanet olsun" bile diyemiyorsun, "kötülük edeceğiz diyenlere" diyorsun. Yani onca katliam yapılmamış gibi, onca zulüm olmamış gibi.

Bir ve beraber olmak istemiyorsun demişsin ya, işte tam olarak şu anda AKP'yi tarif ediyorsun. Savaşa kalkışmak, müslümanları birbirine düşürmek mi bir ve beraber olmaktır? Durduk yerde binlerce müslümanın öldürülmesine sebep oldunuz, daha da ileri gidip ülkeleri savaşa sürüklemek istiyorsunuz. Savaşa karşı çıktığımız için biz gibiler "bir ve beraber olmak istemiyor" oluyor. Gerçekten inanıyor musun bu söylediklerine?

Öyleyse ben de sana bütün samimiyetimle şöyle diyeyim; "hakkını" çalıp çırparak, yakıp yıkarak arayanlara lanet olsun. Suriye'de yapılan da tam olarak budur. Hatta oradakiler "hak" arayanlar bile değil; Cezayir'den, Afganistan'dan, Türkiye'den, Arabistan'dan, dünyanın değişik yerlerinden en alçak ve eli kanlı teröristler gitmişler, kendi ülkeleri bile olmayan bir yerde sözde hak arıyorlar. Hem de nasıl? Kafa keserek, insan boğazlayarak, köy basarak, kadınları kaçırarak.. Bu mudur sizin hak arama şekliniz? Allah bu düşüncede olanlara, bunları bildiği halde destekleyen herkese lanet etsin. Allah adaleti tesis etmek için bekleyenlere, "seçimden sonra"ya bırakanlara acımasın.

Bana sorduğun bütün delilleri gösterdim, hiçbiri de itiraz edemeyeceğin kaynaklar. Sadece bazılarına şahsi olduğu için itiraz edebilirsin, onları da nasıl gerçekleyebileceğini anlattım; yüreğin varsa buyur gel, başımızın üstünde taşırız. Fakat gel gelelim uzaktan uydurmak kolaydır. O yüzden sen kendi görüşlerinden bir tanesine bile, bir tane olsun bir delil getiremedin; Google'dan başka. Sanki ortada katliamlar varmış da ben oh iyi oluyor diyormuşum gibi bir portre çizmeye çalışıyorsun, delilsiz bir şekilde. Yalanda ve iftirada çok aceleci ve cesursunuz. Allah zalimlere fırsat vermesin.

Esad kimdir?

http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=251298
http://www.hrw.org/en/node/91580/section/4
http://www.mideastweb.org/log/archives/00000231.htm
http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/03/09/esat-ailesinin-kanli-tarihi
http://www.kavkazcenter.com/tur/content/2013/05/06/8697.shtml

Suriyeden insanlar 12 senedir Türkiye'ye giriş yapamadı çünkü ellerinde pasaport alabilecekleri bir kimlik belgesi yoktu. Esad denen şeytandan aşağılık yaratık, Arap, Kürt veya Türkmen olsun sünni tüm vatandaşlarının kimlik ve hüvviyetlerine el koydu, iptal etti. Zamanında kaçan kaçtı, hiç kimse gelmedi demek sadece aymazlıktır.

Kusura bakma, Özgür Suriye Ordusu terörist değildir. Esad ailesi yıllarca terörizmin beşiği haline getirdiği topraklarda ekdiğini biçiyor. Terörist dahi desen, hepsi Suriye halkı.

Esadın paralı askerlerini http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/111176.aspx

"İRAN'DAN 4 BİN ASKER
Suriye'yi kırmızı çizgisi olarak ilan eden İran, “Esad rejimini korumak için kararlıyız” açıklamasının ardından Sünni isyana karşı Esad'ın kuvvetlerini desteklemek için 4 bin İran Devrim Muhafızı'nı Suriye'ye gönderdiği biliniyor."

Esad Afrikadan paralı asker topluyor http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/40179.aspx

Esad'ın Rus askerleri http://haber.gazetevatan.com/esadin-rus-askerleri/585117/1/gundem

Esad'ın paralı askerleri http://www.timeturk.com/tr/2012/03/26/esad-parali-asker-kullaniyor.html#.Uzrai_l_uAU

Esadın paralı askerleri http://avrasyamerkezi.okan.edu.tr/haber/rus-parali-askerler-suriyede-esad-lehine-savasiyor-iddiasi

Esadın sonu inşAllah ki yakın. Kendi yaptığı ateş, kendisini elbet yutacaktır. O gün yüzünüzün halini görmek isterim.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
elektrikten umduğunu bulamayanlara trafoyla mutluluklar diliyorum

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Seçimlerde usulsüzlüğü sadece Ak Parti'nin yaptığını düşünenlere:

http://www.haber7.com/yerel-yonetimler/haber/1143032-ak-partiden-izmirde-surpriz-hamle

İzmir'de seçim gecesi torbaların mühürlenmediğini, ağzı açık şekilde taşındığını öne süren ve İl Seçim Kurulu'nda CHP'lilerle tartışan Ak Parti, hukuki mücadele başlattı.

Ortalığa atılan her lafa inanıp lümpenlik yapmamak lazımmış.

Halbuki AKP'li haberler her yerde "usulsüzlük" yapılması imkansız diyorlardı. Hatta mesela Hüseyin Çelik "kapak" yapmıştı; "AKP'lilerin gözünde fosfor mu var" demişti, yani oy sayımında usulsüzlük imkansız deniliyordu. Fikirleri mi değişti? Yoksa imkansız değil miymiş? Yoksa usulsüzlük yapılabilir miymiş demek ki? Demek ki birilerinin gözünde fosfor olabilir miymiş?

Reaksiyon puanı
10,325
Büyükşehir adayı kendisine oy vermediğini açıkladı!

020420140052519378715_2.jpg

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin bağımsız adayı Nureddin İslam seçim sonrası şaşırtan açıklamalar yaptı...

Türkiye demokrasi tarihinde bir ilke imza atıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday olan Nureddin İslam, kendine oy vermediğini açıkladı.

Mehdi olduğunu da iddia eden İslam, seçim kampanyalarını da kendi imkanlarıyla ilginç bir tarzda gerçekleştirmişti.

353 OY ALDI, ŞAŞIRDI

Seçimde 353 oy alarak sonuncu olan İslam, aldığı bu oyun da şaşkınlığı içinde olduğunu belirtti.

EŞİM BANA OY VERMEYE RAZI OLMAYINCA, BEN DE KENDİME OY VERMEDİM

Eşinin kendine oy vermediğini, üstelik kendisinin bile kendine oy vermediğini açıklayan Nureddin İslam şöyle konuştu:

Oy atamadım kendime, kimse kusura bakmasın yani. Kendime şundan oy veremedim. Eşimle sandığa gittim. Eşim bana oy vermeye razı olmadı. Bu konuda beni zorlarsan rahatsız olurum dedi. Bu sefer ben de kendime oy vermedim.

NERDE GÖRÜLMÜŞ BU YA! ÜNYE'NİN KÖŞESİNDEN BANA DAMLAYA DAMLAYA OY ATMIŞLAR

Hiç çalışmadan etmeden köyümüz bana destek vermiş, sondan birinci olmuşum. Oy verenlerden, vermeyenlerden hepimize teşekkür ediyorum bunlara.

Ünye'nin köşesinde, köylerin köşesinde damlaya damlaya oy atmışlar. Hiç çalışmadan etmeden nerede görülmüş bu ya!

ORDU'YU DÜNYANIN BAŞKENTİ YAPACAKTI

İslam, seçim çalışmaları sırasında Ordu'yu dünyanın başkenti yapmayı vaadetmişti.

KaynaK

seçimler bitti, kavga henüz tam bitmemiş olsa da biz bu konunun finalini bu komik ve mütebessim haberle bitirelim arkadaşlar.
seçimler vatana, millete hayırlı olsun. Rabbim seçilenlere çalışma azmi, millete hizmet yolunda üstün gayretler nasip etsin.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Pusulada BDP ile BTP (Bağımsız Türkiye Partisi) yan yanaymış. Doğu'da epey iyi oy almışlar. Bazı dikkatsiz seçmenlerin BDP yerine yanlışlıkla BTP'ye oy verdiği düşünülüyor. Hatta Hasankeyf'te BDP, 8 oy farkla belediyeyi Ak Parti'ye kaptırmış. BTP'nin aldığı oy 86.

İyi de olmuş. :4:

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yolsuzluk var diyenler, bu seçimde "Osmanlı şamarı" yemişler. Sandık mahkemesi 3 oya karşılık 10 oyla Erdoğan suçsuzdur dedi. Bu mudur? Biz başkan seçiyoruz, milletvekili seçiyoruz; sen suçlusun sen suçsuzsun diye seçmiyoruz. Konuyu buna çevirmek, sandıktan çıkan oyla aklandım zannetmek en hafif tabirle işgüzarlıktır. Ayrıca adaleti bekleten, "hele seçim geçsin bakarız" diyen zalimdir. Adalet para mı bekliyor? Yoksa başka çıkarlar, menfaatler mi var? Adalet her şeyden önce gelir; ama Erdoğan 4 aydır adaleti susturuyor, bekletiyor.

Bununla beraber, bu seçimler bize şunu da gösterdi; bugün sandığı yolsuzluk aklama yeri görenler, yarın Abdullah Öcalan'ı da örneğin Diyarbakır milletvekili yapacaklar. Yıldırım gibi bir kararla kanun değiştirerek Siirt'te seçim iptal edip Tayyip'i başbakan yapmak suçları temizliyorsa, hükümlü Öcalan da yarın bir gün böyle bir kanun değişikliği ile milletvekili seçildiğinde, "bak demek ki suçsuzmuş" diyecek misiniz? Binlerce insanın katlini ve halka çektirilen milyarlarca maddi manevi zararı unutacak mısınız? Hayır diyorsanız, öyleyse şimdi niye suçları sandıkla ölçüyorsunuz? Oy alırsa suçsuzdur..

Buraya yazıyorum, yarın Tayyip ve ekibi Öcalan'ı çıkaracaklar, onu da seçtirecekler ve siz de "suçsuzdur" demek zorunda kalacaksınız. Ya da şu ana kadar olduğu gibi, Erdoğan'ın "örgütle görüşen ş...fsizdir, görüşmedik, asla da görüşmeyeceğiz" sözünden döndüğü gibi, belki siz de sözünüzden döneceksiniz ve Öcalan oy aldığı için suçsuz ilan edilecek. Bugün i7_core gibi arkadaşlar onun sinyalini veriyor, psikolojik zeminini hazırlıyorlar. Halbuki eğer öyle olsaydı, peygamberimizi "oy çokluğuyla" öldürmeye karar veren alçaklar "suçsuz" olurlardı. Ama öyle değil, 1500 yıldır alınlarından o leke silinmedi; ne kadar da oy alsalar kıyamete kadar da silinmeyecek.

Suriyeden insanlar 12 senedir Türkiye'ye giriş yapamadı çünkü ellerinde pasaport alabilecekleri bir kimlik belgesi yoktu.

Yalan söylediğini kendin bile biliyorsun, söylediğin şeylere delil getiremiyorsun, bol keseden veriyorsun; ama buyur senin yalan söylediğini Turizm Bakanlığı tecsilliyor; Esad döneminde karışıklık zamanlarını çıkarsan bile tam tamına 3.6 milyon Suriyeli, ülkemize turistik amaçla gelmiş! Kaynak: http://www.ktbyatirimisletmeler.gov.tr/TR,9854/sinir-giris-cikis-istatistikleri.html

Sana göre güya kimlikleri bile yok, güya baskı altında, güya zulüm var; ama adamlar İspanya'ya, Türkiye'ye, İtalya'ya ve daha birçok yere gezmeye gidiyorlar! Sadece Türkiye'ye 4 milyona yakın Suriyeli gezmeye veya ticarete gelmiş, artık sen hesap et diğer ülkelere kaç kişi gitmiş. Allah için 10 yıl boyunca da dünyanın dört bir yanına gezmeye giden bu Suriyeliler hiç kimseye de bu kıyımlardan bahsetmemişler, tam tersine tatilleri bitince güle oynaya memleketlerine geri dönmüşler!

Yalan söylemekte çok cesursun, delil getirmekte ise çok sessizsin. Sonra madem "kimlikleri bile yoktu";

1- Kimlik bile alamayan sünni müslüman nasıl Suriye başbakanı oldu, Esad'ın en önemli gücü olan orduda nasıl general oldu, bakan oldu, diplomat oldu?!
2- Suriye ile milyarlarca liralık ticaret anlaşmalarını nasıl yaptık? Kimliksiz hayaletlerle mi?
3- Suriye ile yıllarca sınırda bayramlaşmalar yaptık, Türkiye kimlik bile bakmıyor muydu?
4- Kimlikleri bile olmayan 4 milyona yakın insan nasıl giriş çıkış yaptı? Ve bu durum hiç haberlere çıkmadı, hiç kimse bundan söz etmedi?
5- Madem ki öyle bir zulüm vardı, bugüne kadar niye sustu dilsiz şeytanlar? Mesela SEN niye sustun yıllarca?
6- 12 yıl boyunca ellerinde kimlik bile olmayan sünni müslümanlar, bugün Türkiye'ye iltica ettiklerinde ellerindeki kimlikleri nereden getirmişler? Yoksa Esad bunlara yıllarca kimlik vermemiş, sonra da kaçmak isteyenlere kimlik mi dağıtmış?!
7- Bugün delil gösterdiğin Google, niye bunları hiç arama sonuçlarında çıkarmadı 12 sene? Dünya basını niye yazmadı bunu? Kuzey Kore'ye giriş çıkış yasak, çıkmaya çalışanı direkt vuruyorlar, basın diye bir şey yok; ama bir şekilde içeri sızıp onu bile yazıyorlar. Dibimizdeki Suriye'yi niye yazmadı gazeteleriniz? Hem de Kore gibi giriş yasak değil, tam tersine vize bile yok! Niye konuşmadı hiç televizyonlarınız? Siz niye sustunuz zulmün karşısında? Yoksa bir çıkarınız mı vardı?

Böyle saçma sapan, böyle absürd, böyle çocukça, hiçbir tane bile delili olmayan, yapmakta olduğunuz bu zulümle nereye kadar gideceksiniz? Esad sütten çıkmış ak kaşık değil; ama melaike bile olsaydı siz yapacağınızı yine de yapacaksınız. Çünkü İsrail böyle istiyor; ülkesinin bölünmesini istemeyen Esad İsrail'in işine gelmiyor. O yüzden dünyanın en ferah ülkesi bile olsaydı umurunuzda değil, Esad gitmeli. Bak, açıkça da "en az üçe bölünecek" diye sevinç içinde yazmışsın. Yalnız aynı İsrail "bölgede bir Kürt devleti kurulması İsrail'in lehinedir" diye de açıklama yaptı. Bakalım Türkiye'nin de bir parçasını almak istedikleri zaman bu kadar istekli olacak mısınız İsrail'i desteklemek konusunda?

Tabii Mısır'ı, Tunus'u, Libya'yı, Irak'ı, Afganistan'ı birkaç haftada deviren Amerikanız Suriye'de 3 yıldır arzu ettiğiniz şeyi yapamadı. Çünkü Allah'a şükür Suriye halkı dışarıdan gönderdiğiniz binlerce teröriste rağmen direnmeye devam ediyor; yaptığınız oyunların farkındalar. Sunnisi Alevisi, müslümana yakışır şekilde el el vermiş ülkelerini koruyorlar. Eğer sizin bu delilsiz iddialarınız doğru olsaydı, şimdiye kırk kez devrilirdi Suriye. Eğer bir gün Suriye halkı düşecek olursa, o zaman kıyamete hazırlanın, çünkü zulüm dünyanın dört bir yanını sarmak üzere.

Yarın bir gün "Google'da yapılan aramalarda" Erdoğan'ın da ne kadar zalim olduğu çıkacak. O zaman da "Amerika'nın oyunu" diyeceksiniz, şimdiden belli. Nitekim Google'da arama yapınca Erdoğan'ın ayakkabı kutuları, Erdoğan'ın ses kayıtları, Erdoğan'ın mahkemelere müdahaleleri, Erdoğan'ın ihale sahtekarlıkları ve daha tonla şey çıkıyor. Onlar da Google'da çıkıyor, onlar da gazetelerde yazıyor. Allah'ın ayeti gibi kabul ettiğin Google'a bir inanıyorsun bir inanmıyorsun, nedir bu çelişki? O sahip çıkamadığınız Filistin davasında ölen çocukların fotoğrafları Google'a "Esad yaptı" diye konuluyor, o Erdoğan'ın "sağ salim ülkelerine dönmeleri için dua ettiği kahraman ABD askerleri"nin öldürdüğü Iraklı gençlerin fotoğrafları Google'a "Esad yaptı" diye konuluyor; sizler de iman ediyorsunuz. Bu zulümlerden iki kere sorumlusunuz. Çünkü birincisi zulme dur demediniz, zalimi destekleyenlerle beraber oldunuz, Amerika'nın selameti için dua ettiniz, İsrail'in duasına amin dediniz; ikincisi de onların yaptığı katliamları bir başkasına yüklemeye çalışıyorsunuz.

Peki buna mukabil Erdoğan kimdir diye sorayım ben de? Birkaç gün önce buraya AKP'li bir kardeşimiz koydu videosunu; Erdoğan'a "BOP konusu" sorulmuş, Erdoğan ne cevap verdi? "Ya bir BOP'tur tutturmuş gidiyorlar, evet BOP eş başkanıydık ama o proje kalmadı ki, yani devam etmedi". Resmen İsrail projesi için çalıştığını tekrar tescillemiş oldu. Özrü kabahatinden büyük, Allah'tan ki proje devam etmemiş, yoksa şimdiye belki çoktan Türkiye'yi bölmüşlerdi. Tabii maalesef ki İsrail'de proje bitmez. Erdoğan bunu itiraf etme cesaretini gösterdi diye diğerlerini de itiraf edecek anlamına gelmiyor. Yani İsrail maşası, kendi ağzından tescilli İsrail hizmetkarı. Ayrıca 35 yıllık bir "örgüt"e bile kanıp bütün kurumları teslim etme saflığını göstermiş. 12 Yıl ülkesinde zulmeden Esad'a da kanmıştı senin deyiminle.. Üç değil beş değil, yıllarca sürekli ona buna kanan bir ülke başbakanı; kim bilir daha ne konularda kanmış haberiniz yok, nereden bileceksiniz?! Bu kadar saftirik ise, şu anda başka birçok konuda kandırılmadığından nasıl emin olacaksınız?! Ortaya çıkması için bir 35 yıl daha, bir 12 yıl daha bekleyecek misiniz?! Mesela Suriye konusunda kandırılmadığından nasıl emin oluyorsunuz? Belki 5 yıl sonra işin içinden çıkamayınca ona da diyecek "safmışız ABD bizi kandırdı".

Özgür Suriye Ordusu terörist değildir.

2000 yılından 2011 yılına kadar, yani Esad' bütün hükümet süresi boyunca hizmet eden, 2010 yılında İsrail'i tehdit ederek savaş çetin olacak diyen Suriye sünni eski başbakanı Muhammed Naci el-Otari, bu sözlerinden sadece birkaç ay sonra İsrail safına geçti. 11 yıl boyunca hizmet ettiği Esad hükümetine yıllarca başbakanlık yapan bu adam, ya 11 yıldır Suriye halkına ihanet ediyordu, ya da şu anda ediyor.

Daha önce de sordum, cevabını veremedin, ÖSO'nun Esad'ın ordusunun bir parçası olduğunu, yani 12 sene Esad'a hizmet ettiğini kendin söyledin. Demek ki sana göre 12 yıldır Esad'ın halka kan kusturan ordusu işte bunlar! Yani sen haklıysan ve Esad zulmediyorduysa, işte zulmü yapanlar bunlarmış sana göre! Şimdi de demek ki menfaatleri başka yere kaymış ki bu sefer de karşı tarafa geçmişler. Yani senin kendi sözüne göre bunlar duble terörist. Çünkü 12 yıl Esad zalimine(!) hizmet ettiler, 2 yıldır da İsrail'e hizmet ediyorlar. Ha yok eğer zulüm yoktuysa, o zaman bunlar şu anda hıyanet ediyorlar. Bu kadar Google araması yapacağına bu basit ikilemi açıkla.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Kim ne derse desin görülmüş en karışık, en curcunalı seçim oldu.Oyları birbirine çok yakın çıkan il ve ilçeler, kavgalar, ölenler itirazla değişen başkanlar trafoda kediler vs...Seçimlerin 1 gün içinde bitirilmesi ile iftihar ediyordu birileri halen ne olacağı belli olmayan yerler var.Artık ilkel seçim tekniklerinin teknolojik açıdan geliştirilmesi gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...