2014 Yerel Seçimler için neler düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Seçimin sonucunda borsa yükselmeye başladı ve dolar hızla düşüyor. Dışarıdan yatırım gelecektir ve Amerikanın Ankara büyükelçisi değişecek. Avrupa ve batı o kadar da ketum değil. Bükemedikleri eli önce öpüp, zaman kazanmaya çalışacaklar.

Ben cimat'e acıyorum. Onlar artık istenmeyen adam, seçimlere etki edeceklerdi, Ak parti %10 oyunu arttırdı.

İcraatlere sadece millet bakmıyor. Cimati kullananlar bu güçsüzlüğü görüp tavırlarını ona göre koydular bile.

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Evet oylar etkisini göstermeye başladı dolar düştü umarım euro'da düşer. Umarım güzel olur her şey.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Dün gece hangi şehir kafa kafaya gittiyse elektrik kesintisi yaşadı.
Karanlık saatlerde neler yaşandı merak konusu... :dirol:

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Dün gece hangi şehir kafa kafaya gittiyse elektrik kesintisi yaşadı.
Karanlık saatlerde neler yaşandı merak konusu... :dirol:

Yav... Tövbe estağfrullah arkadaş... Her sandığın başında, her partiden adam var, saçmalamayın artık.

Hazmetmeyi ve sonuca saygı duymayı öğrenin. Bu ne laubalilik yav hu.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elektrik kesilen yerlerde sadece akp'lerde gece görüşü var demek ki. Elektrik herkes için kesilir bu neyin bahanesi ki..

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Yav... Tövbe estağfrullah arkadaş... Her sandığın başında, her partiden adam var, saçmalamayın artık.

Hazmetmeyi ve sonuca saygı duymayı öğrenin. Bu ne laubalilik yav hu.
Sen ilk önce fikir ve düşüncelere saygı duymayı öğren sonra çevrene tavsiye et bu benim görüşüm ve saygı duymak zorundasın bilmem anlatabildim mi ?
Senin beni burada rencide etme veya saçmalıyorsun tarzı yorumlarla rahatsız etme hakkın yok
Kendinizle aynı görüşü kim benimsemiyorsa zaten ya saçmalıyordur ya da saygısızdır dön bak bakalım kendine sen düşünce özgürlüğünle karakterin ne kadar örtüşüyor.
Burası özgür bir ülke herkes istediğini düşünebilir bu ülkede bir tek siz yoksunuz bunu kabullenin.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Sen ilk önce fikir ve düşüncelere saygı duymayı öğren sonra çevrene tavsiye et bu benim görüşüm ve saygı duymak zorundasın bilmem anlatabildim mi ?
Senin beni burada rencide etme veya saçmalıyorsun tarzı yorumlarla rahatsız etme hakkın yok

Düşünce ve fikir mi? Kavram karmaşası yaşıyorsan buraya yazma, böyle önemli bir memleket meselesinde yorum üzerinden nasıl gidebiliriz!?
Herkes kafasından yorumu yazsın, istediğini söylesin, biz de cevap vermeyelim.
Ortaya birşey atıp kaçmayla olmuyor bu işler, kanıtlarını meydana dök onun üzerinden konuşulsun.
Uydurma ve hayaller üzerinden memleket yönetilmez, lafla peynir gemisi yürümez arkadaş. Asıl sen bu kendince yorumuna inanmamızı düşündüğün ve aklımızla dalga geçmeye çalıştığın için utanmalısın.

Burası bir forum, tabii ki yazdığın herşeye cevap alacaksın bu kaçınılmaz son. Madem yazacak yüreğin var, cevabını da karşılayacaksın.

Hakaret felan da etmedim, yalandan yöneticileri de etkilemeye çalışma. Meydan boş değil kardeşim!

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Düşünce ve fikir mi? Kavram karmaşası yaşıyorsan buraya yazma, böyle önemli bir memleket meselesinde yorum üzerinden nasıl gidebiliriz!?
Herkes kafasından yorumu yazsın, istediğini söylesin, biz de cevap vermeyelim.
Ortaya birşey atıp kaçmayla olmuyor bu işler, kanıtlarını meydana dök onun üzerinden konuşulsun.
Uydurma ve hayaller üzerinden memleket yönetilmez, lafla peynir gemisi yürümez arkadaş. Asıl sen bu kendince yorumuna inanmamızı düşündüğün ve aklımızla dalga geçmeye çalıştığın için utanmalısın.

Burası bir forum, tabii ki yazdığın herşeye cevap alacaksın bu kaçınılmaz son. Madem yazacak yüreğin var, cevabını da karşılayacaksın.

Hakaret felan da etmedim, yalandan yöneticileri de etkilemeye çalışma. Meydan boş değil kardeşim!
Ben cevap veremezsin demedim ben sana saygısızlık etmiyorsam sende bana saygısızlık edemeyeceğini söyledim.
Ortaya da laf atıp kaçtığım falanda yok.
Herkes istediğini düşünebilir sen bana karışamazsın
Seninle aynı görüşü paylaşmıyoruz diye sen beni burada rencide etme hakkına sahip değilsin.
Ben hertürlü görüşe ve düşünceye açığım fakat ''SAYGI'' çerçevesinde.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Ben cevap veremezsin demedim ben sana saygısızlık etmiyorsam sende bana saygısızlık edemeyeceğini söyledim.
Ortaya da laf atıp kaçtığım falanda yok.
Herkes istediğini düşünebilir sen bana karışamazsın
Seninle aynı görüşü paylaşmıyoruz diye sen beni burada rencide etme hakkına sahip değilsin.
Ben hertürlü görüşe ve düşünceye açığım fakat ''SAYGI'' çerçevesinde.

Rencide etmek mi? Sen bu atışmamıza neden olan yazın ile millete hakaret ediyorsun. Rencide oluyorsan kardeşim, önce bunu kendin yapmamayı öğren.
Ben, seni rencide edecek herhangi bir cümle de kurmadım.

Konu hakkında kanıtların varsa onların üzerinde konuşalım. İşleri kişiselleştireceksen kalsın.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Rencide etmek mi? Sen bu atışmamıza neden olan yazın ile millete hakaret ediyorsun. Rencide oluyorsan kardeşim, önce bunu kendin yapmamayı öğren.
Ben, seni rencide edecek herhangi bir cümle de kurmadım.
Ben kimseyle atışmıyorum şuan sadece sen beni rahatsız ediyorsun.
Sen burada keyfine sen saçmalıyorsun yok sen saçlamıyorsan kesin saygısızsın tarzı ithamlarla insanları rencide ediyorsun.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Meydan boş değil tabii ki.. Tarih "ben bu davanın savcısıyım" diyerek yüzlerce kişiyi ergenekon davasında hapse atıp da cemaate karşı el ele vermek için hapisten bir gecede salıvermek suretiyle davadan dönmeyi de unutmayacak şüphesiz. Önce El Kaide terörünü destekledik "düşman" Suriye'ye karşı, köpek döndü bizi ısırdı. Şimdi de Ergenekon terörünü destekliyoruz, "düşman" cemaate karşı, o da dönüp ısıracak zamanı gelince. Sonuçta tarih bunlarla dolu, meydan tabii ki boş değil.

Dephree

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece kendisi gibi düşünenlere takılan, onlarla muhabbet eden, onlarla kendi toz pembe dünyalarında büyüyen insanlar seçimleri kazanamayınca nasıl bu parti kazanır diye yırtınıyorlar. Sen kendi kendini kandırırsan seçime kadar, yenilgin de o kadar büyük olur, eziklik olur. Tatava yapmayın, gidin köşede ağlayın. Hele hele İstanbul'da kazanabileceğini düşünmek... Yok artık Ali Sami.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Evet halen saçmalıyorsun.
Saygısızsın bu kadar basit kimse senin ile aynı görüşü benimsemek zorunda değil.
İkimizde tam burada ayrılıyoruz zaten ben bir düşünceyi savunurken sen buna cevap veremeyince evet halen saçmalıyorsun tarzı yorumlarla kendini belli ediyorsun o kadar sağlam düşüncelerin varsa neden devam etmiyorsun ??
Ben burda beni saçmalıyorsun , saygın yok tarzı yorumlarla rencide ettiğinden bahsediyorum neden cevap veremiyorsunda böyle çocuksu yollar başvuruyorsun ?? devam et savun mümkünse kendini çünkü ben iddiamın arkasındayım .

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Meydan boş değil tabii ki.. Tarih "ben bu davanın savcısıyım" diyerek yüzlerce kişiyi ergenekon davasında hapse atıp da cemaate karşı el ele vermek için hapisten bir gecede salıvermek suretiyle davadan dönmeyi de unutmayacak şüphesiz. Önce El Kaide terörünü destekledik "düşman" Suriye'ye karşı, köpek döndü bizi ısırdı. Şimdi de Ergenekon terörünü destekliyoruz, "düşman" cemaate karşı, o da dönüp ısıracak zamanı gelince. Sonuçta tarih bunlarla dolu, meydan tabii ki boş değil.

Ergenekon davasından beraat eden bir tek insan yok. Yargı süreci devam ediyor. Siz sanki af çıkmış gibi yazıyorsunuz.
El-Kaide hiç bir zaman Türkiye Cumhuriyeti devletinde terör listesinden çıkmadı ve desteklenmedi. Belli bir kesim hala bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor, seni anlıyorum.

Doğanın en basit kanunlarından birisi etki-tepki dir. Madem sağlıklı bir tartışma ortamına giremeyeceksiniz, attığınız savlar çürüyünce neden çirkinleşiyorsunuz. Meydan nasıl boş olsun. Ben yazmasam, başkası yazacak. Sen yazmasan yine başkası yazacak.

Bundan rahatsız olmayın.
Demokrasi naraları atıp da sandığa güvenmemek iki yüzlülük değil de nedir...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Saygısızsın bu kadar basit kimse senin ile aynı görüşü benimsemek zorunda değil.
İkimizde tam burada ayrılıyoruz zaten ben bir düşünceyi savunurken sen buna cevap veremeyince evet halen saçmalıyorsun tarzı yorumlarla kendini belli ediyorsun o kadar sağlam düşüncelerin varsa neden devam etmiyorsun ??
Ben burda beni saçmalıyorsun , saygın yok tarzı yorumlarla rencide ettiğinden bahsediyorum neden cevap veremiyorsunda böyle çocuksu yollar başvuruyorsun ?? devam et savun mümkünse kendini çünkü ben iddiamın arkasındayım .

Ben düşüncelerle yazmıyorum, kanıt istiyorum senden hala saçmalıyorsun. Aldığın cevap yetmedi mi?

Delil ve kanıtları görelim. Konu başlığına uygun olarak gitmek forum kurallarından dır.

Kanıtlarınızı getirin, yazışalım. Senden rahatsız oluyorum diyerek beni susturamazsınız.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
64994_10152295482890890_1095829687_n.jpg

1601307_451391811660400_140775153_n.jpg

Bundan onlarca var...İsterseniz araştırın...
Anlayana 2 laf fazla anlamayana 200 laf söyle ne fayda

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bence bu konu kilitlenmeli artık ,Çünkü haklı çıkmayacak kimse

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Demokrasiyle ilgili konuştuğumuzu hatırlamıyorum @kosasker, o naraları genelde sizin taraftan işitiyorum ve bu konuyu da işte bahsettiğin o samimiyetsizlik yüzünden konuşuyorum. Örnek istiyorsan;

1- Esad "seçim yapalım, halkım isterse giderim" dedi, Erdoğan "seçim kabul edilemez, Esad her türlü gidecek" dedi.
2- Çok yakın tarihte Kırım'da referandum yapıldı, Davutoğlu "seçim sonuçları kabul edilemez" dedi.

Yani anlayacağın, demokrasi naraları atıp da sonra seçimi sadece kendi lehine olunca bir silah gibi kullanan ben değilim kardeşim. İşte bu ne biçim bir iki yüzlülüktür, ne biçim bir samimiyetsizliktir.

El Kaide'ye de gelince;

Erdoğan: (12 yıl boyunca!) Esad kardeşim, Suriye ve Türkiye kardeş, vizeler kalksın, ticaret büyüsün!
İsrail: Esad gidecek, yerine kimin geldiği önemli değil!
Erdoğan: Esad gidecek, ne olursa olsun gidecek!

Amerika'dan El Kaide'ye maddi destekler..
Erdoğan: Orada savaşan mücahitler...
Amerika: (Aradan 2 yıl geçtikten sonra çıkmaza girince!): El Kaide terör örgütünün eylemleri...
Erdoğan: El Kaide olsun kim olursa olsun terör kabul edilemez..

Aradan geçen 2 yıl boyunca bir kez olsun, bir tek kere olsun El Kaide cinayetlerinden hiç bahsetmedi, onların adını hiç anmadı, bu kelime ağzından hiç çıkmadı. Onlar orada 2 yıl boyunca sivil halkı tarumar ederken, cinayetler ve tecavüzler ederken dilsiz şeytanlar sadece sustu! Ama ne zaman ki her zaman olduğu gibi büyük abiler olaya karıştı, işte o zaman El Kaide terör oldu. Ama o tarihe kadar Türkiye sokaklarında bile cirit atıyorlardı. Ki hala da öyle sayılır.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Cemaatin yeni avuntusu,

Neymiş AKP normalde %58-60 alacakmış...

Ama Cümaatin bu kampanyaları sayesinde %40 lara düşmüş...

İnsanlar bu kadar gerizekalı yerine konulmaz, açık açık insanların zekasıyla dalga geçilmez.
Eeee cümaaat dediğiniz şeyi yücelten güç yükleyen her taşın altından bunları çıkaran sizsiniz..Bu adamlar size göre devletin en önemli sırlarını bile dinleyebiliyorsa, kaliteli montaj yapabiliyorsa, silikon vadisi kurabiliyorsa, herkesi dinleyip soruşturabiliyorsa, siyasi büyüklerde her kötü olaya ben yapmadım paralel yaptı mantığıyla yaklaşınca onlarda kendilerini darı ambarında görmeye başladılar.Birazda onlar eğlensin.

Seçimlerin ülkemize hayırlı uğurlu olması diliyorum.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tesadüflere bak be ankara:
akp: %44.7
chp: %43.8

antalya:
akp: %36.1
chp: %35.1

kastamonu:
akp: %45.7
mhp: %45.5

yalova:
akp: %42.9
chp: %42.9

ardahan:
akp: %34.2
chp: %33.7

Reaksiyon puanı
10,325
Ben anlamıyorum hala böylesine adi bir adamın açık ara önde olduğuna.Kasetler,Sosyal kısıtlamalar...

eleştiriye eyvallah, görüşünü, fikrini, zikrini belirtmeye de keza...
ama hakaret..., bu olmadı işte arkadaşım.
sana bu hakkı kim verdi?
ama asıl senin bu hakaret mesajına müsaade eden yönetici arkadaşlarımız suçludur benim gözümde.

hakaretin esamisi okunmadığı halde nice mesajlar anında silinip yazanlara cezalar yağdırılıp hatta "banned" ile uçuşa bileti kesildiği halde bu ülkede 12 yıldır başbakanlık yapmış, bu süre zarfındaki bütün seçimleri silip süpürmüş, ve hala da milletin yarısına yakının oyunu alabilecek bir teveccühe mazhar olmuş birine bu galiz hakareti reva görmek bırakın insaf ölçüleriyle bağdaşmayı, insanlık ile de bağdaşmayacağı açıktır.

sıradan bir tariz için kılı kırk yaran yönetici arkadaşlarımızın bu konudaki "göz yaşartıcı(!)" toleransını anlayamıyorum cidden.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
- Cemaatten Ahmet'i Emniyet'in başına atadım.
- Cemaat şuraya da geçsin, Tübitak'ta önemli işler yapsın.
- Cemaat hakim olsun, Anayasa mahkemesine Ali'yi atadım, Danıştaya Veli'yi atadım
- Cemaat HSYK'ya gelsin, Ahmet üye olsun, Mehmet başkan olsun.
- Cemaat ergenekon savcısı olsun, "bağımsız yargı karar versin".
- Cemaat ergenekoncuları yargılasın, içeri atsın.
- Cemaat SPK üyesi olsun, adamımızdır işe yarar
- Cemaat o kuruma geçsin bu kuruma el atsın
.....

- Cemaat "paralel yapı"
- Cemaatin içeri attığı ergenekoncuların orada kalmalarını vicdanım kabul etmiyor.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Demokrasiyle ilgili konuştuğumuzu hatırlamıyorum @kosasker, o naraları genelde sizin taraftan işitiyorum ve bu konuyu da işte bahsettiğin o samimiyetsizlik yüzünden konuşuyorum. Örnek istiyorsan;

1- Esad "seçim yapalım, halkım isterse giderim" dedi, Erdoğan "seçim kabul edilemez, Esad her türlü gidecek" dedi.
2- Çok yakın tarihte Kırım'da referandum yapıldı, Davutoğlu "seçim sonuçları kabul edilemez" dedi.

Yani anlayacağın, demokrasi naraları atıp da sonra seçimi sadece kendi lehine olunca bir silah gibi kullanan ben değilim kardeşim. İşte bu ne biçim bir iki yüzlülüktür, ne biçim bir samimiyetsizliktir.

El Kaide'ye de gelince;

Erdoğan: (12 yıl boyunca!) Esad kardeşim, Suriye ve Türkiye kardeş, vizeler kalksın, ticaret büyüsün!
İsrail: Esad gidecek, yerine kimin geldiği önemli değil!
Erdoğan: Esad gidecek, ne olursa olsun gidecek!

Amerika'dan El Kaide'ye maddi destekler..
Erdoğan: Orada savaşan mücahitler...
Amerika: (Aradan 2 yıl geçtikten sonra çıkmaza girince!): El Kaide terör örgütünün eylemleri...
Erdoğan: El Kaide olsun kim olursa olsun terör kabul edilemez..

Aradan geçen 2 yıl boyunca bir kez olsun, bir tek kere olsun El Kaide cinayetlerinden hiç bahsetmedi, onların adını hiç anmadı, bu kelime ağzından hiç çıkmadı. Onlar orada 2 yıl boyunca sivil halkı tarumar ederken, cinayetler ve tecavüzler ederken dilsiz şeytanlar sadece sustu! Ama ne zaman ki her zaman olduğu gibi büyük abiler olaya karıştı, işte o zaman El Kaide terör oldu. Ama o tarihe kadar Türkiye sokaklarında bile cirit atıyorlardı. Ki hala da öyle sayılır.

Suriye konusunda hükümetin yanlış adımlar attığını kabul ediyorum fakat el-kaide'ye hiç bir zaman destek verilmedi, bunu kabul etmem mümkün değil.
Esad la görüştüklerinde, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, ondan bazı vaatler almışlardı. Ben bu işte cimat'e yakın olan danışmanların, hükümet'e oyun oynadığını düşünüyorum. Hükümetin bu yanlışlarına esad kendi halkını katlederek cevap vermemeliydi. Şu an olan savaşda esadın işlediği suçları göz ardı edemezsiniz.

Kırım çok ayrı bir konu, burada bir Ali-Cengiz oyunu oynanıyor. Orada bildiğim kadarı ile Rusya ile görüşüldü ve tatarların güvende olması için güvence alındı. Kırımda verilen cevaplar dışarıya yönelik ve orada her an söylemler değişebilir. Sonuçta biz nato üyesiyiz.

Türkiye, Suriyeden gelen sivil halka kapılarını açtı. Evet Esad gitmeli, ingiltere ve iranın ortak projesidir esad. Fakat bu böyle olmamalıydı, hükümet bu işi sessiz halletmek noktasında yanlış adımlar attı.

Suriyede sadece Aleviler yok, arap, türk, kürt, süryani, ermeni var. Ermeniler bugün hiç beklemediğim birşey yaptı mesela, keseb de esadın birliklerine destek vermeyeceklerini açıkladılar.

Bu davranışın Türkiye de olan seçimlerle alakası olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki 2 ay boyunca pek çok şey değişebilir, lakin suriye en az 3 parçaya bölünecek. Bu bir gerçektir.

- Cemaatten Ahmet'i Emniyet'in başına atadım.
- Cemaat şuraya da geçsin, Tübitak'ta önemli işler yapsın.
- Cemaat hakim olsun, Anayasa mahkemesine Ali'yi atadım, Danıştaya Veli'yi atadım
- Cemaat HSYK'ya gelsin, Ahmet üye olsun, Mehmet başkan olsun.
- Cemaat ergenekon savcısı olsun, "bağımsız yargı karar versin".
- Cemaat ergenekoncuları yargılasın, içeri atsın.
- Cemaat SPK üyesi olsun, adamımızdır işe yarar
- Cemaat o kuruma geçsin bu kuruma el atsın
.....

- Cemaat "paralel yapı"
- Cemaatin içeri attığı ergenekoncuların orada kalmalarını vicdanım kabul etmiyor.

Kesinlikle haklısın. Peki sonra ne dedi Başbakan "Hata yaptık. Güvenmekle hata yaptık."

Hatasız kul olmaz. Bundan döndüler mi? Evet. Şimdi de ekonominin düzelmesinden hemen sonra operasyonlar başlayacaktır. Hiç şüpheniz olmasın.

Ekonomi önemli.

---

Seçimlere gelelim.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Buyrun burda yakın acaba kimin top mermisi düştü?

Camiye roket isabet etti düştü, 1 yaralı...

>>Haberin Devamı<<

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
az önce facede şöyle bişey okudum: ak partililer gece görüş dürbünüyle şeçimleri karıştırdı. Ayıp arkaşım ya yazık günah yalan dolan montaj şantaj dublaj bi işe yaramadı hala göremiyor musun? Güzel ülkemin insanları göremiyor mu sanıyorsunuz bunları? cevabı herkesin eşit olduğu gün:(30 mart) verilmedi mi? Devletin mahreminin dinlenmesine sesinizin çıkmadığı gün bittiniz.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yenilgiyi hazmedemeyenler hala konuşuyor mu ya :)) Konuşun konuşun,devam,belki bir dinleyen bulursunuz :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar