M

Murat Burç

SDN Okuru
Az bekle fiyatı düşerse S7 Edge al. Zaten bekleyecekmişsin
S7 veya S7 Edge varken A7 17yi düşünme bile

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
S7 çok daha iyi olur. Donanım kmaera ve ekran kalitesi olarak çok daha önde

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Note 5 hala alınabilecek bir telefon mu ?
A7 2017 mi almaliyim yoksa s7 nin düşmesini mi beklemeliyim?
Telefonu Eylül gibi alıcam o zamana fiyatlara ne kadar değişir
Note 5 direk ele bence alınmaz bu saatten sonda a7 güzel telefon ama o fiyatta yakın s7 varken alınmaz benim de Öner'im s7 Alman ya da mate 9 ikiside pişman bırakmaz hatta edge ala bilirsen tadından yenmez

Reaksiyon puanı
35
Mate 9 veya p10 falan bakabilirsin s7 de olur ama note 5 daha güncelleme almiycak onu da düşün

sağlıkçı can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba herkeze başlıkta da belirttiğim gibi bu fiyat aralığında bütçem var ancak hangi telefonu alacağımı bilmiyorum bana önerdiğiniz telefonu ve sebebini söylerseniz sevinirim. En az 3-4yıl kullanabileceğim bir telefon olmalı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aralık çok açık .
S8 bulursanız güzel olur.
Olmazsa XZ Premium öneririm.

sağlıkçı can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende s8 isterim ama malesef fiyatları bütçemi aşıyor ikinci elde almayı planlamiyorum. Başka öneriniz varmı?
Şunu da söyliyeyim sony telefonları güzel ancak çok yaban bir tarzı var bende öyle sevmiyorum.
3200'e S8 bulabilirsen süper olur.

Aralık çok açık .
S8 bulursanız güzel olur.
Olmazsa XZ Premium öneririm.
--- Gönderi Güncellendi ---
Aralığın çok açık olma sebebi elimden gelecek son fiyatları yazmam 1TL fazlasını koyamam bütçeye.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende s8 isterim ama malesef fiyatları bütçemi aşıyor ikinci elde almayı planlamiyorum. Başka öneriniz varmı?
Şunu da söyliyeyim sony telefonları güzel ancak çok yaban bir tarzı var bende öyle sevmiyorum.

Aralığın çok açık olma sebebi elimden gelecek son fiyatları yazmam 1TL fazlasını koyamam bütçeye.
Hocam altın s8 3250 TL Samsung Galaxy S8 (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı

Buna zorlayamaz mısınız?

sağlıkçı can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En son baktığımda bu kadar uygun değildi. Bu aklımda dursun. Neden iphone önermiyorsunuz ? Ve daha uygun fiyatlı onerebileceginiz bir model var mı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
En son baktığımda bu kadar uygun değildi. Bu aklımda dursun. Neden iphone önermiyorsunuz ? Ve daha uygun fiyatlı onerebileceginiz bir model var mı?
Çöp kameralar düz modellerin rezil bataryaları , hızlı şarjın bile olmaması liste uzar gider Apple'ın alınabilecek tek telefonu 7 Plus o da 3000e satılırsa belki
Gerisi net çöp
Daha uygun fiyatlı S7 Edge
İthalatçı olarak belki Huawei P10 Plus

sağlıkçı can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Haklısınız iphone de bu sorunlar gerçekten kullanıcıları uzaklaştırıyor lakin yeni çıkacak model ile bunları aşacak tabi fiyatı garanti 4000 binden fazla olması...
Peki s7 edge ve p10 plus arasinda hangisini seçerdiniz?
Çöp kameralar düz modellerin rezil bataryaları , hızlı şarjın bile olmaması liste uzar gider Apple'ın alınabilecek tek telefonu 7 Plus o da 3000e satılırsa belki
Gerisi net çöp
Daha uygun fiyatlı S7 Edge
İthalatçı olarak belki Huawei P10 Plus

Reaksiyon puanı
258
Çöp dediğine bakma kendisi Android fanboyu heryerde İPhone’u kötülemekte başka birşey yapmaz.İphone 6s Plus gibi bir performans canavarı bir telefona çöp demesinden belli :)))))) Ya onu al ya da 7 al biraz daha biriktiririm beklerim diyorsan 7 Plus al.Ben kullanıyorum çok iyi telefon.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çöp dediğine bakma kendisi Android fanboyu heryerde İPhone’u kötülemekte başka birşey yapmaz.İphone 6s Plus gibi bir performans canavarı bir telefona çöp demesinden belli :)))))) Ya onu al ya da 7 al biraz daha biriktiririm beklerim diyorsan 7 Plus al.Ben kullanıyorum çok iyi telefon.
Düşük ışıkta gren coşturan (kaldı ki gündüz de hiçbir Android amiral gemisi ile yarışamaz )3.5 saatte şarj olan telefonu mu alsın ? Hadi canım hadi

M

Murat Burç

SDN Okuru
7nin rezil bataryasını katlanacaksa alsın .
Plusların kalas gibi öküz vari tasarımları ayrı bir mesele
Hızlı sarj bataryayı öldürüyor.Sence Apple hiç mi düşünmedi getirmeyi?? Bildikleri var illa ki getirmiyorlar.Eğer alırsa 3-4 çok rahat kullanır.
Yav he he Apple uçuyor . Apple herşeyi biliyor. Gerisi gerizekali
Seneye +1000 TL'ye alırsınız hızlı şarjı

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Ekran sorunu var diyorlar ters takmışlar falan diye duydum.

Yalan o. CEO'su açıkladı. O tarz harika bir telefonda öyle bir saçmalık olmaz ki. O telefonu al yemede yanında yat. O metal kasa yok mu metal kasa. O hızlı şarj özelliği. Şarj ederken telefonu kullanabilme, yüksek donanım, kaliteli ekran, Gorilla Glass 5, USB Type-C, ucuzluk. Kalan paranı da, kılıf cart curt yatırırsın. Bu arada slimarmor falan Oneplus 5'e yakında kılıf çıkartır. Alabilirsin yani. Marka ve garanti diyorsan S8 alırdım heralde ben.

M

Murat Burç

SDN Okuru
@sağlıkçı can
Kalas gibi tasarım çöp kamera hızlı şarj bile olmayan cihaz almak istiyorsan 7 , 7 Plus veya 6s Plus alabilirsin .
Ne kaybedersin aslında çok bir şey kaybetmezsin canım
En kotu hiç bir Android amiral gemisi ile yarışamayacak (LG G6yi amiral gemisinden saymıyorum) bir kameraya sahip olursun hızlı şarjın olmaz
Ekran kasa oranın yerlerde sürünür . 5.5 inç cihaz alırsın ama 5.7 inç note 5 senin cihazından küçük 5.8 inç s8 senin cihazından küçük 6.2 inç s8 plus senin cihazınla aynı boyutta olur .
Düz iPhone modeli alırsan serum takmış gibi prize bağımlı yaşarsın .

Ön kamerab rezalet olur . Düşük ışık performansı yerlerde sürünür. Açısı dar olur .
Arka kameraya detaylıca deginirsek deli gibi işlem gücün olur ama düşük ışıkta netleme olarak s7nin yanına yaklaşamazın (7 Plus dahil )
Bokeh yapıyoruz der Huaweilerden tokat yersin .
Düşük ışıkta gren noise ile uğraşırsın (gren meselesi direk bir 7 Plus kullanıcısının şikayeti )
Bu forumda sürekli iPhone kullanıp 7 Plus 256dan s8 plusa ve iPhone 7den s8 e geçen iki kişinin dediği ilk şey s8 kamerası çok daha iyi gece kumlanma yapmıyor bu bu kadar basit .
Teknoloji özürlü cihazlar işte
Bence çok şey kaybetmiyorsun al bence al al .
Ha servisin iyi olsun güncelleme manyağıyım dersen ne ala zaten
Aslında harbi çok şey kaybetmiyorsun altı üstü rezil kameraya sahip oluyorsun .ha yine profstriker diye bir arkadaş performans canavarı 6s kasıyor diye s8 geçti
S8e geçmeden önce bana Samsung fanboyu diye söverdi sonra geldi özür diledi .
O performans canavarı 6sde hemde 3 saatlik 6sde arka arkaya 4 defa kamera dondugunu ben iyi hatırlıyorum .
Ne iPhone 7 ne 6s Plus ikisi de çöp
Al s8ini arkana bakma bile
Madem öyle diyorsun adamlar niye şimdi hızlı sarzı getirecekler ?
Apple hazretleri getirmeye karar vermiş yüce kararı göklere etki edecek ve artık kimya ve fizik kuralları değişecek ve hızlı şarj pillere ama sadece Apple pillerinde zarar vermeyecek .
Yüce Apple'ın kararıdır .
Böyle biline böyle uygulana
Apple hazretleri getirmeye karar vermiş yüce kararı göklere etki etmiş ve artık kimya ve fizik kuralları değişecek ve hızlı şarj pillere ama sadece Apple pillerinde zarar vermeyecek .
Yüce Apple'ın ka
Yalan o. CEO'su açıkladı. O tarz harika bir telefonda öyle bir saçmalık olmaz ki. O telefonu al yemede yanında yat. O metal kasa yok mu metal kasa. O hızlı şarj özelliği. Şarj ederken telefonu kullanabilme, yüksek donanım, kaliteli ekran, Gorilla Glass 5, USB Type-C, ucuzluk. Kalan paranı da, kılıf cart curt yatırırsın. Bu arada slimarmor falan Oneplus 5'e yakında kılıf çıkartır. Alabilirsin yani. Marka ve garanti diyorsan S8 alırdım heralde ben.
@Akif52

Jelly efekti var ceo bi yerinden element uyduruyor . Ama böyle herkesin dikkat edeceği kadar değil sanırım . Donanım haberden erdi özuağ pek rahatsız olmamız

sağlıkçı can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizin dedikleriniz çok mantıklı. Bütçemi artırmaya çalışacam. Ancak bütçemi artiramassam s7 edge ve p10 plus arasinda ne düşünürsün hangisini almam daha iyi olur ?
@sağlıkçı can
Kalas gibi tasarım çöp kamera hızlı şarj bile olmayan cihaz almak istiyorsan 7 , 7 Plus veya 6s Plus alabilirsin .
Ne kaybedersin aslında çok bir şey kaybetmezsin canım
En kotu hiç bir Android amiral gemisi ile yarışamayacak (LG G6yi amiral gemisinden saymıyorum) bir kameraya sahip olursun hızlı şarjın olmaz
Ekran kasa oranın yerlerde sürünür . 5.5 inç cihaz alırsın ama 5.7 inç note 5 senin cihazından küçük 5.8 inç s8 senin cihazından küçük 6.2 inç s8 plus senin cihazınla aynı boyutta olur .
Düz iPhone modeli alırsan serum takmış gibi prize bağımlı yaşarsın .

Ön kamerab rezalet olur . Düşük ışık performansı yerlerde sürünür. Açısı dar olur .
Arka kameraya detaylıca deginirsek deli gibi işlem gücün olur ama düşük ışıkta netleme olarak s7nin yanına yaklaşamazın (7 Plus dahil )
Bokeh yapıyoruz der Huaweilerden tokat yersin .
Düşük ışıkta gren noise ile uğraşırsın (gren meselesi direk bir 7 Plus kullanıcısının şikayeti )
Bu forumda sürekli iPhone kullanıp 7 Plus 256dan s8 plusa ve iPhone 7den s8 e geçen iki kişinin dediği ilk şey s8 kamerası çok daha iyi gece kumlanma yapmıyor bu bu kadar basit .
Teknoloji özürlü cihazlar işte
Bence çok şey kaybetmiyorsun al bence al al .
Ha servisin iyi olsun güncelleme manyağıyım dersen ne ala zaten
Aslında harbi çok şey kaybetmiyorsun altı üstü rezil kameraya sahip oluyorsun .ha yine profstriker diye bir arkadaş performans canavarı 6s kasıyor diye s8 geçti
S8e geçmeden önce bana Samsung fanboyu diye söverdi sonra geldi özür diledi .
O performans canavarı 6sde hemde 3 saatlik 6sde arka arkaya 4 defa kamera dondugunu ben iyi hatırlıyorum .
Ne iPhone 7 ne 6s Plus ikisi de çöp
Al s8ini arkana bakma bile

Apple hazretleri getirmeye karar vermiş yüce kararı göklere etki edecek ve artık kimya ve fizik kuralları değişecek ve hızlı şarj pillere ama sadece Apple pillerinde zarar vermeyecek .
Yüce Apple'ın kararıdır .
Böyle biline böyle uygulana

Apple hazretleri getirmeye karar vermiş yüce kararı göklere etki etmiş ve artık kimya ve fizik kuralları değişecek ve hızlı şarj pillere ama sadece Apple pillerinde zarar vermeyecek .
Yüce Apple'ın ka

@Akif52

Jelly efekti var ceo bi yerinden element uyduruyor . Ama böyle herkesin dikkat edeceği kadar değil sanırım . Donanım haberden erdi özuağ pek rahatsız olmamız

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizin dedikleriniz çok mantıklı. Bütçemi artırmaya çalışacam. Ancak bütçemi artiramassam s7 edge ve p10 plus arasinda ne düşünürsün hangisini almam daha iyi olur ?
Üst seviyede samsungcuyum ben S7 Edge seçerdim ama ben .
Düşük ışık kamera performansını daha iyi biliyorum . Yine OİSini de daha basarili buluyorum . Bokeh isterseniz p10 Plus tokatlar

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
p10 plus kamerada iyidir s7 edge'de kasada falan herhalde. çünkü ben mediatek helio kirin işlemcileri falan fazla sevmiyorum. Mobilde donanımlar zaten tam olarak üst seviye değil bari maximum için SnapDragon almak lazım. .

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Konuyu yine ıos android tartışmasına getirdiniz. Eğer ki bir telefon beni yarı yolda bırakmıyorsa istediğim herşeyi yapıp işimi görüyorsa o telefon Benim için en iyisi gerisi beni ilgilendirmez. Ve bugün telefonsuz kalsam s8 modelini taktir ederim adamlar süper tasarımsal telefon yapmışlar ama giderim 7 Plus alırım neden Plus batarya süresinde üstüne Yok zaten apple bekleme modunda tüketimi çok düşük seviyeye çekiyor. Neden ıos seçerim ben 4 den buyana hep ıos kullandım birgün de şu konu da beni yarı yolda bıraktı Yok telefon kendi kendine elimde kapandıp geri açıldı Yok telefon dondu kaldı ne yapayım hiç birini yaşamadım. Ancak donanımsal bir sorunu varsa sürpriz çıkartır o kadar

Reaksiyon puanı
258

Kullanıcıların isyanına dayanamamış olabilirler.Ama maalesef ki hızlı sarj bataryayı öldürüyor.
3-4 yıl kullanmak istiyorsan İphone 6s Plus al.Ben 7 al demiştim ama onunda bataryası iyi değil.Plus modellerin bataryaları çok iyi.Eğer alırsan rahat 3-4 yıl kullanırsın.S8 alırsan rahat 2 yıl kullanırsın daha sonra güncelleme desteği kesilecek.