2000 tlye telefon

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
yapıcaklarım oyun oynuyacam ( pubg gibi ağır oyunlar deil )
film seyredicem
kamera önemli deil
tasarım biraz önemli
ve pil iyi olsun

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Huawei p smart alabilirsin, kriterlerini karşılar.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
Nokia 8 ve Sony Xperia XZ1 sizin için en iyi seçenek olur. :)

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Yalnız adam tasarım diyor pil diyor film izlemek için ekran diyor siz XZ1 ve Nokia 8 öneriyorsunuz.

ismailyurd11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Huawei p smart şahsen bende kullanıyorum 3-4 film izleyebiliyorum eylül ayında cpu güncellemesi gelecek yani oyunlarda daha yüksek performans verecek ek olarak batarya ömrü uzayacak kamera gayet yeterli ark survival evolved orta ayarlarda 25-30 fps ile açıyor tasarım gayet hoş

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
LG'nin gerek QHD+ ekranı gerek ekran boyutu gerekse çerçevesiz oluşu daha alınabilir şu durumda.Yani önüme XZ1 koysanız ben o filmi izlemem
Tasarım desen XZ1 ve Nokia 8'de yok
Pil desen yok
Ekran desen yok
Adam performansa ihtiyacım yok diyor ki G6 fazlasıyla yeter
E hiçbir kritere uymuyor bunlar niye açtı bu adam bu konuyu?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
Yalnız adam tasarım diyor pil diyor film izlemek için ekran diyor siz XZ1 ve Nokia 8 öneriyorsunuz.
İkisininde ekran kasa oranı yeterli seviyede ve çözünürlüğü Full Hd ve üstünde zaten.
İzleyeceği filmlerden ve videoların kalitesinden memnun kalacaktır. Neyi eksik? :)

ARTIK UZAKLARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
44
LG'nin gerek QHD+ ekranı gerek ekran boyutu gerekse çerçevesiz oluşu daha alınabilir şu durumda.Yani önüme XZ1 koysanız ben o filmi izlemem
Tasarım desen XZ1 ve Nokia 8'de yok
Pil desen yok
Ekran desen yok
Adam performansa ihtiyacım yok diyor ki G6 fazlasıyla yeter
E hiçbir kritere uymuyor bunlar niye açtı bu adam bu konuyu?
Katılıyorum.

G6 ve p smart seçenekler arasında en iyisi.
Ayrıca Huawei p 20 lite ve mate 10 lite öneriyorum

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
P smart mi Allahim sana geliyorum. P20 lite , mate 10 lite????? @Deathmark hocam :)

ismailyurd11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
P smart mi Allahim sana geliyorum. P20 lite , mate 10 lite????? @Deathmark hocam :)
arkadaş 2000 tl ye kadar sormuş
ve mate 10 lite ile p smart yaklaşık olarak aynı sisteme sahipler Antutu testlerinde huawei p smart 88000 civarında alıken mate 10 lite 82000 civarı alıyor p20 lite ın değerlerini bilmiyorum ama performans açısından karşılaştırılacak olursa p smart mate 10 lite dan daha iyi performans veriyor

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
Katılıyorum.

G6 ve p smart seçenekler arasında en iyisi.
Ayrıca Huawei p 20 lite ve mate 10 lite öneriyorum
Huawei p smart'ı o listeden öncelikle çıkar. Çünkü o fiyat segmentindeki rakiplerine kıyasla 3 kat geride kalıyor. Kamera da özellikle gece, düşük ışık çekimleri, videoda 4K video kaydının yer almaması OIS olmaması, Bluetooth 5.0'e hiç yer verilmemesi ve kullanılan işlemci platformununda Snapdragon 835'e kıyasla çok daha düşük performans verip uzun ömürlülükte 2 sene daha geride ve oyunlardaki performansının düşük kalmasını unutmayalım.
2000 TL bütçe ile kesinlikle p smart veya lg g6 alınmaz. Sürekli telefon değiştiren birisi değilseniz. Daha uzun ömürlü olan Sony Xperia XZ1'e veya Nokia 8'i 2000TL'ye almakta fayda var.

Reaksiyon puanı
5,171
Huawei p smart'ı o listeden öncelikle çıkar. Çünkü o fiyat segmentindeki rakiplerine kıyasla 3 kat geride kalıyor. Kamera da özellikle gece, düşük ışık çekimleri, videoda 4K video kaydının yer almaması OIS olmaması, Bluetooth 5.0'e hiç yer verilmemesi ve kullanılan işlemci platformununda Snapdragon 835'e kıyasla çok daha düşük performans verip uzun ömürlülükte 2 sene daha geride ve oyunlardaki performansının düşük kalmasını unutmayalım.

2000 TL bütçe ile kesinlikle p smart veya lg g6 alınmaz. Sürekli telefon değiştiren birisi değilseniz. Daha uzun ömürlü olan Sony Xperia XZ1'e veya Nokia 8'i 2000TL'ye almakta fayda var.
Boş konu açmadığında daha hoş ve güzelsin death bey:)

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
İkisininde ekran kasa oranı yeterli seviyede ve çözünürlüğü Full Hd ve üstünde zaten.
İzleyeceği filmlerden ve videoların kalitesinden memnun kalacaktır. Neyi eksik? :)
Daha iyisi varken neden %69 ekran kasa oranı olan buram buram çerçeve kokan bir cihaz tercih edilsin ki hocam adam film izleyeceğim ve pil kullanacağım diyor çünkü.Tasarım desen bunlarda yok(tasarım diye bir kriter koymuşken).Ekran kasa oranı yeterli demişsiniz de şu anda Nokia 216 gibi cihazlar satılmıyor olabilecek en kötü ekran kasa oranı budur yani:p.Kriterlere göre her konuda yetersiz cihazlar ben bunları önermenize şaşırdım doğrusu.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
Daha iyisi varken neden %69 ekran kasa oranı olan buram buram çerçeve kokan bir cihaz tercih edilsin ki hocam adam film izleyeceğim ve pil kullanacağım diyor çünkü.Tasarım desen bunlarda yok(tasarım diye bir kriter koymuşken).Ekran kasa oranı yeterli demişsiniz de şu anda Nokia 216 gibi cihazlar satılmıyor olabilecek en kötü ekran kasa oranı budur yani:p.Kriterlere göre her konuda yetersiz cihazlar ben bunları önermenize şaşırdım doğrusu.
Dostum o Nokia 8'deki ekran kasa oranıyla ve LG G6'nın ekran kasa oranını iki cihazı yan yana olmadan ayırt etmek günlük kullanımda zor ve farkına bile varılmayacak cinsten. Sony Xperia XZ1 başarılı bir tasarıma değil evet fakat Konusahibi 2 senede bir telefon değiştirecek hali var gibimi görünüyor?
Ben zamanında g6'nın ekranıyla sorun yaşanı çok duydum gördüm. :)

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Tasarım iyi olsun, film izleyeceğim, pili iyi gitsin, kameralar özellikle ön kamera önemli değilse ve bütçede 2000 TL ise cevap belli: LG G6 :)

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Dolar 5.5 TL en iyileri ve yakın olanlarını tercih edip kullanmak şart oldu.
Bende biliyorum ülkenin şu halinde bütçe civarında en iyi cihazın tercih edilmesi gerektiğini fakat sence o bütçedeki en performanslı cihaz mı yoksa senin ihtiyaçlarını gerçekten daha iyi karşılayabilecek bir cihaz mı?Konu sahibi arkadaşın ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda bu cihazlar hiçbir şey vaadedemiyor(kötü oldukları için demiyorum)
Ekran(film için)
Tasarım
Pil
Cihazı zorlamayacak oyunlar.Yani XZ1 ve Nokia 8 bu ihityaçların hiçbirine cevap veremiyor bu cihazlar performans istenen başlıklarda önerilebilir.
Artı olarak LG G6 en nihayetinde bir amiral gemisi 1.5 sene sonra bozulacağı ya da yetmeyeceği hissi nereden geldi?dediğim gibi şu kriterlerde fazla yüksek performanslı işlemci gereksiz olur ki LG G6'da güçlü bir cihaz:)

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Nokia 8 ve Sony Xperia XZ1 sizin için en iyi seçenek olur. :)
pil ve tasarımı karşılamıyo

---- Mesajlar birleştirildi ----

herkese çok tşk

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bende biliyorum ülkenin şu halinde bütçe civarında en iyi cihazın tercih edilmesi gerektiğini fakat sence o bütçedeki en performanslı cihaz mı yoksa senin ihtiyaçlarını gerçekten daha iyi karşılayabilecek bir cihaz mı?Konu sahibi arkadaşın ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda bu cihazlar hiçbir şey vaadedemiyor(kötü oldukları için demiyorum)
Ekran(film için)
Tasarım
Pil
Cihazı zorlamayacak oyunlar.Yani XZ1 ve Nokia 8 bu ihityaçların hiçbirine cevap veremiyor bu cihazlar performans istenen başlıklarda önerilebilir.
Artı olarak LG G6 en nihayetinde bir amiral gemisi 1.5 sene sonra bozulacağı ya da yetmeyeceği hissi nereden geldi?dediğim gibi şu kriterlerde fazla yüksek performanslı işlemci gereksiz olur ki LG G6'da güçlü bir cihaz:)
saol kardeş

Son düzenleme:

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Tercih sizin g6yi aldiktan sonra ghost screen ile yaşamda başarilar. İnsallah servisle ilgili isiniz olmaz 2 aydan önce göndermiyorlar. :)

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Tercih sizin g6yi aldiktan sonra ghost screen ile yaşamda başarilar. İnsallah servisle ilgili isiniz olmaz 2 aydan önce göndermiyorlar. :)
İnsanların kafalarını bulandırma kardeşim G6'da kronik sorun yok varsa da her cihazda olan nadir durumlardandır.Çevremde LG G6 kullanan 3 kişi var ve üçü de çok memnun.Kronik sorun dönemi G4'te kaldı.Senin bu yaptığına provokatörcülük denir.Bu konuları daha sonra başka insanlar da okuyor unutma.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Tamam ben bulandırıyorum hatta ghost screeni de ben yaptim. Sen istediğin gibi yazabilirsin. Sen ne söylersen söyle söylediklerin anca karşıdakinin anladıği kadardir diye boşuna denmemiş.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Tamam ben bulandırıyorum hatta ghost screeni de ben yaptim. Sen istediğin gibi yazabilirsin. Sen ne söylersen söyle söylediklerin anca karşıdakinin anladıği kadardir diye boşuna denmemiş.
İşte ben de onu söylemeye çalışıyorum sana ne anlatsam da boş sen yine bir şeyler bulursun.her konu başlığında oluyor bu.Fanboy musun yoksa başka bir şey mi bilemiyorum ama.Kronik sorun falan yok ben ne duydum ne gördüm.Eğer böyle bir şey olsa G3 ve G4'te olduğu gibi ayaklanırdı herkes merak etme ama yok öyle bir şey.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
O yüzden mi 100lerce konu, video var ghost screen ile ilgili?