2000 TL telefon önerisi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Soeun çıkartmayacak stabil çalışacak bir model arıyorum Mi6nın işlemcisinin daha güçlü olması beni pek etkilemez ama Mİ 6 olmazsa hangi modeli önerirsin?
Sorun çıkaratmayacakk stabil çalışacak cihaz arıyorum diyorsan fakat işlemcisi alakadar etmez diyorsun cihazın performansını belirleyen önemli unsurlardan biri işlemci zaten.
OnePlus 5 veya HTC U11'e bak önce ondan sonra Mİ6 alırsın önceliğin bu iki modelden biri olsun.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,446
Htc u11 4gb ramlı ithalatçı garantili versiyonu 2300TL civarıymış

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Sorun çıkaratmayacakk stabil çalışacak cihaz arıyorum diyorsan fakat işlemcisi alakadar etmez diyorsun cihazın performansını belirleyen önemli unsurlardan biri işlemci zaten.
OnePlus 5 veya HTC U11'e bak önce ondan sonra Mİ6 alırsın önceliğin bu iki modelden biri olsun.
One Plus 5 alacağıma mi6 tercih ederim peki sen Huawei p9 hakkında ne düşünüyorsun?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tasarım anlamında One Plus 5 hoşuma gitmedi.
OnePlus 5 bana göre daha iyi bir cihaz arayüz olarak ise daha temiz. OnePlus arayüzü çok stabil. Xioami MİUİ'si de çok stabil. İkisinden birini seçin uzun süre götürür zaten ama OnePlus güncelleme olarak Xioamiden önde ve az cihazı olduğu için cihazlarının yazılımının üzerinde daha çok durma şansları var. Hangisini alırsanız alın uzun süre gider. Ha bir de OP5'in kamerası da daha iyi Mİ6'dan.

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
OnePlus 5 bana göre daha iyi bir cihaz arayüz olarak ise daha temiz. OnePlus arayüzü çok stabil. Xioami MİUİ'si de çok stabil. İkisinden birini seçin uzun süre götürür zaten ama OnePlus güncelleme olarak Xioamiden önde ve az cihazı olduğu için cihazlarının yazılımının üzerinde daha çok durma şansları var. Hangisini alırsanız alın uzun süre gider. Ha bir de OP5'in kamerası da daha iyi Mİ6'dan.
Alsan hangisini alırdın peki sen ?

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ben tam tersini düşünüyorum huawei kesinlikle öneririm tabi üst seviye de note 8 s8 varken alınır mı tartışılır ama bu fiyatlara ben huawei markasını öneririm. Bunun dışında bu fiyatlara yakın s7 ve oneplus5 de öneririm yani yorumu okuyup düşünen olur diye söyleyim dedim

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ben tam tersini düşünüyorum huawei kesinlikle öneririm tabi üst seviye de note 8 s8 varken alınır mı tartışılır ama bu fiyatlara ben huawei markasını öneririm. Bunun dışında bu fiyatlara yakın s7 ve oneplus5 de öneririm yani yorumu okuyup düşünen olur diye söyleyim dedim
Sebep ne peki ? daha detaya inermisin.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Sebep ne peki ? daha detaya inermisin.
Huawei dememin tek sebebi işlemci performansı genel kullanım da rakiplerine göre ezilen bir işlemci değil ünlü marka işlemciler den altta kalır yeri Yok. Diğer sebebi malzeme kalitesi servis kalitesi ve tasarımı son olarak da ara yüzü diğer firmalara göre gerçekten çok hoşuma gidiyor ağır ve gereksiz bir tasarımı yok tabiri caizse android sistemin applesi (;

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
hocam seni hiç bir telefon 5 sene götürmez.mi 6 alın derim rahat 3 sene gider hafif zorlanarak 4. seneyide bitirirsiniz.iphone 6 seni yarım sene götürmez.p10 eminimki 2 sene sonra pil olarak sıkıntı çıkartır.bunların yanında one plus 5 de ekleyebilirsin.O zaman onu almanı öneririm.Bir öneri daha bütçeyi biraz arttrıp 2500 seviyelerinde xz1 alman olacaktır.Seni en uzun götüren telefon o olur.

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
hocam seni hiç bir telefon 5 sene götürmez.mi 6 alın derim rahat 3 sene gider hafif zorlanarak 4. seneyide bitirirsiniz.iphone 6 seni yarım sene götürmez.p10 eminimki 2 sene sonra pil olarak sıkıntı çıkartır.bunların yanında one plus 5 de ekleyebilirsin.O zaman onu almanı öneririm.Bir öneri daha bütçeyi biraz arttrıp 2500 seviyelerinde xz1 alman olacaktır.Seni en uzun götüren telefon o olur.
mi 6 vs one plus 5?
xz1 bakacağım

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
iphone alacaksan 6s 32 gb dan aşağısı alınmaz

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Huawei p10
One Plus 5
Daha çok bu iki model arasında kaldım önerdiğiniz başka modellere de bakabilirim.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ram farkı ekran gövde oranı kamera farkı batarya konusunda büyük fark Yok. Kıyasladığın da one plus 5 biraz daha iyi ama huawei p10 kötü telefon asla değil hatta servis konusunda ara yüz konusunda işlemci olarak olsun en çok beğenimi toplayan markalardan birisi

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ram farkı ekran gövde oranı kamera farkı batarya konusunda büyük fark Yok. Kıyasladığın da one plus 5 biraz daha iyi ama huawei p10 kötü telefon asla değil hatta servis konusunda ara yüz konusunda işlemci olarak olsun en çok beğenimi toplayan markalardan birisi
Ne kadar ram farkı var bir de huawei beni en az 3 yıl götüür mü ?

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ne kadar ram farkı var bir de huawei beni en az 3 yıl götüür mü ?
Yanlış hatırlamıyorsam huawei 4gb one plus 5 6 gb diye hatırlıyorum 8 gb olan modeli de var bildiğim kadarıyla. O senin beklentine ve kullanımına bağlı. Mesela g3 çıkalı kaç yıl oldu arkadaşım halla kullanıyor

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Vatan da iphone 6 var
kasa kasa kullansın değil mi?umarım ironidir.
p10'nun tek artısı kamera ve teknik servis.geri kalan noktalarda op5 daha iyi.o fiyatın biraz daha üstünde u11 4gb ram versiyonu var onu almanı öneririm.

Ardablbl

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yanlış hatırlamıyorsam huawei 4gb one plus 5 6 gb diye hatırlıyorum 8 gb olan modeli de var bildiğim kadarıyla. O senin beklentine ve kullanımına bağlı. Mesela g3 çıkalı kaç yıl oldu arkadaşım halla kullanıyor
dostum az önce note fe modelini gördüm one plus veya p10 modelleri arasından tercih edilebilir mi ?