20 yıl daha kal Aziz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Aziz Yıldırım en çok Galatasaray kupası gören Fenerbahçe Başkanı. Buna rağmen, "Galatasaray bizi 6-0 yenemediği sürece psikolojik üstünlük devam edecektir" dedi.
koreografi32334.jpg

1998'den bu yana Fenerbahçe Başkanı olan Aziz Yıldırım'ın sarı-lacivertli kulüpte kazandığı kupaların sayısının Galatasaray'ın 14 yılda kazandığı kupaların sayısından daha az olduğunu ve Yıldırım'ın en çok Galatasaray kupası gören Fenerbahçe Başkanı olduğunu biliyor musunuz?

Galatasaray'ın son dönemde Fenerbahçe'ye karşı aldığı zaferler, sarı-lacivertli yönetimi harekete geçirdi. Türk Telekom Arena'daki 2-1'lik galibiyetle ezeli rakibine bir darbe daha vuran sarı-kırmızılılar 3 puanın sevincini yaşarken, Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım söz aldı ve dedi ki, "6-0"...

"Galatasaray bizi 6-0 yenemediği sürece psikolojik üstünlük devam edecektir. Mayıs ayında oynayacağımız ikinci maçın ardından bir seri daha başlatacağız. Biz geçen sene kesin şampiyon olurduk. 2006'da yapıldığı gibi önümüz kesildi " sözlerine yer veren Aziz Yıldırım, sarı-kırmızılı takımın kendi başkanlığı döneminde kaç kupa aldığını unutmuş olmalı...

Son 2 sezonda Fenerbahçe'yi önce Türk Telekom Arena'da sonra Erzurum'da yenen Galatasaray, Saracoğlu'ndaki son maçta aldığı beraberlikle de Kadıköy'de kupa kaldırdı! Bu maçın ardından "Biz de onları orada yener ve şampiyon oluruz" dendi. Peki ne oldu? Galatasaray Fenerbahçe'yi Kadıköy'e eli boş gönderdi. Hedef bu kez oraya kupayı kaldırmış olarak gelmek! Eee Galatasaray büyüyor, gelişiyor, çalışıyor...

AVRUPA'NIN ÇİFTE KUPASI BEĞENİLMEDİ!

UEFA ve Süper Kupa'yı kazanarak Türk futbol tarihinin en büyük başarısına imza atan Galatasaray için eleştiriler öyle geldi ki!..
"Bir daha alsın, yine şampiyon olsun, Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yensin..."
Kadıköy'de kupa kaldıran takımdan beklentiler hiç bitmiyor! Hepsini aynı anda nasıl yapsın...

Aziz Yıldırım 1998 Şubat'ta Fenerbahçe'de! Aradan geçen sürede tam 10 kupa Galatasaray'ın müzesinde. 2 kez görevi bıraktığını açıklayarak tekrar yerine geçen Yıldırım'ın başkanlığında sarı-kırmızılı üstünlüğü yıkmak kolay olmayacak.

33. haftada Saracoğlu'nda yeniden görüşmek dileğiyle.

Kaynak

http://www.webaslan.com/futbol/20-yil-daha-kal-azizSXHBQ55415SXQ

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
taşlayın birbirinizi :yes: doğru yoldasınız.
Aziz Yıldırım gecikme sıra sende hadi cevap ver.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
alın 6-0 lık maçın sezon sonu puan cetveli
1.BEŞİKTAŞ A.Ş.
34 26 7 1 63 21 42 85
2.GALATASARAY A.Ş. 34 24 5 5 61 27 34 77
3.GENÇLERBİRLİĞİ 34 19 9 6 76 40 36 66
4.GAZİANTEPSPOR 34 16 9 9 61 41 20 57
5.MALATYASPOR 34 14 10 10 56 45 11 52
6.FENERBAHÇE A.Ş. 34 13 12 9 55 42 13 51
7.TRABZONSPOR A.Ş. 34 13 12 9 44 33 11 51
8.MKE ANKARAGÜCÜ 34 15 4 15 44 42 2 49
9.İSTANBULSPOR A.Ş. 34 12 7 15 42 47 -5 43
10.DENİZLİSPOR 34 10 10 14 37 42 -5 40
11.ADANASPOR A.Ş. 34 10 10 14 44 54 -10 40
12.SAMSUNSPOR 34 10 9 15 42 59 -17 39
13.SANİCA BORU ELAZIĞSPOR 34 10 7 17 40 59 -19 37
14.DİYARBAKIRSPOR 34 9 9 16 34 47 -13 36
15.BURSASPOR 34 9 9 16 42 62 -20 36
16.ALTAY 34 9 8 17 48 69 -21 35
17.ALİAĞA A.Ş. 34 5 11 18 32 57 -25 26
18.KOCAELİSPOR 34 6 4 24 32 66 -34 22

kaynak

hayır birde o konuşmada şunu diyor.2011-2012 sezonunda GS yarım puanla şampiyon olmuş.ordaki programı sunan arkadaşım"GS nin attığı 9 puan fark ne olcak ya".deseydi aziz yine gevelicek ve şunu dicekti."Fenerbahçe yi bölmeye çalışıyorlar bizi susturmak istiyorlar bunlara taraftarım seyirci kalmicak"dediği anda yine tff ve adliye binalarına yüricekti bazı fenerli kardeşlerim.

Aziz yıldırım olaylara taraftar gözüyle bakıyor.bu normaldir bakabilir buna bişey diyemeyiz. ama taraftar ağzıyla konuşursan senin muhatabında GS Başkanı Ünal aysal olmaz.biz oluruz.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Mehmet Demirkol: Hala 6-0 konuşulması bile üstünlüğün GALATASARAY'a geçtiğinin anlamıdır.

Adam noktayı koymuş.

vaas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ustunlugun galatasaraya gecmesi icin Fenerbahce'ye karsi daha 23 galibiyet daha almasi lazim.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Fenerliler'e 2 yıldır her maç ezici üstünlükle oynuyoruz dediğimde kabul ediyorlar. Oysaki son maç ve şampiyonluk maçınca ağırlık ortadaydı.

2008'de 4-1 yenildiğimiz maçta ben dahil pek çok Galatasaraylı Lincoln'ün golüne tam olarak sevinememişti. Tedirgin bir mutluluk vardı. Fenerliler de rahattı. Geçen maç üstün oynayamamıza rağmen Fener'in golünde doyasıya sevinemeyen arkadaşlarım oldu :)

Kabul edin, bizde o iş :)

Çok merak ediyorum. Bir gün 6-0 veya daha farklı yendiğimizde diyeceğiniz söz ne olacak? 6 Kasım'a denk gelmediği mi, ilk siz o skoru yakaladığınız için mi? :dil:

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Birden fazla kez 6-0 yenmiş mi? Hayır. Sanki sürekli 6-0 yeniyorlar. O değil de Galatasaray bilmem neyi sadece bir kere başarabildi falan filan diye konuşabiliyorlar :p O da çok ilginç mesela.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Başlık 20 yıl daha kal Aziz Yıldırım! olarak değişmeli [MENTION=39818]Mai Nai[/MENTION]

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iki takım arasındaki üstünlük konuşuluyorsa ne 6-0 a bakarım ne de diğer takımın aldığı kupalara bakarım.
benim için tek önemli olan aralarında oynadıkları maçlardır. buyrun tablo gösteriyor kimin üstün olduğunu;
KulüpOGBMAY+/-
Fenerbahçe37314111311952247547
Galatasaray373119113141475522-47

konuya gelince de Aziz zaten saçmalıyordu, şimdi karşılıklı saçmalama yarışı başladı herkese hayırlı olsun.

vaas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fenerliler'e 2 yıldır her maç ezici üstünlükle oynuyoruz dediğimde kabul ediyorlar. Oysaki son maç ve şampiyonluk maçınca ağırlık ortadaydı.

2008'de 4-1 yenildiğimiz maçta ben dahil pek çok Galatasaraylı Lincoln'ün golüne tam olarak sevinememişti. Tedirgin bir mutluluk vardı. Fenerliler de rahattı. Geçen maç üstün oynayamamıza rağmen Fener'in golünde doyasıya sevinemeyen arkadaşlarım oldu :)

Kabul edin, bizde o iş :)

Çok merak ediyorum. Bir gün 6-0 veya daha farklı yendiğimizde diyeceğiniz söz ne olacak? 6 Kasım'a denk gelmediği mi, ilk siz o skoru yakaladığınız için mi? :dil:

haklisin basgan

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
iki takım arasındaki üstünlük konuşuluyorsa ne 6-0 a bakarım ne de diğer takımın aldığı kupalara bakarım.
benim için tek önemli olan aralarında oynadıkları maçlardır. buyrun tablo gösteriyor kimin üstün olduğunu;
KulüpOGBMAY+/-

konuya gelince de Aziz zaten saçmalıyordu, şimdi karşılıklı saçmalama yarışı başladı herkese hayırlı olsun.

izninle aynen alıp kopyalıyorum beni yazmaktan kurtarmışsın;)

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Oldu.

Real Madrid ile 3 maç yaptık, 2'sini kazandık. Biz daha büyüğüz.

yokur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oldu.

Real Madrid ile 3 maç yaptık, 2'sini kazandık. Biz daha büyüğüz.

puhahaha bazilarina da kapak olsun.

evet fenerbahce galatasarayi daha cok yenmis ama turkiye kupasinda kazanmada gs fenere fark atmis, sampiyonluk sayilari ayni, gs avrupada daha fazla mac oynamis, uefa kupasi ve super kupayi almis. istatistiklerle yasayan fenerliler hala en buyuk kendilerini saniyorlar. yazik.

vaas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Usta neyin derdindesin ? [MENTION=87948]ByEGT[/MENTION] 3 maç ile 300 küsür maçı kıyaslıyorsan evet büyüksün

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6

puhahaha bazilarina da kapak olsun.

evet fenerbahce galatasarayi daha cok yenmis ama turkiye kupasinda kazanmada gs fenere fark atmis, sampiyonluk sayilari ayni, gs avrupada daha fazla mac oynamis, uefa kupasi ve super kupayi almis. istatistiklerle yasayan fenerliler hala en buyuk kendilerini saniyorlar. yazik.

:D aferin yavaş yavaş öğreneceksin :D

kapak zaten kullanıldı özgün ol ama öğrenme aşamasında olduğun için bunlar normal tabi

birde istatistikle yaşayan fenerlileri eleştiriken istatistiklerle üztünlük sağlama çabanıda ayrıca bi takdir ettim:thumbup:

korktum ağa ben sana laf yetiştiremem

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Usta neyin derdindesin ? @ByEGT 3 maç ile 300 küsür maçı kıyaslıyorsan evet büyüksün

O 300 maçın kaç tanesi Madrid maçları kadar kıymetli? 1 Süper Kupa, 2 ŞL Çeyrek Final.

Siz kırmak üzereyken tanımlanan rekorlar üzerine yaşıyorsunuz. Yukarıda saydıklarıma bir de bu istatistikte de sizi geçtiğimizi ekleyelim. Bahaneniz bitecek mi? Tabii ki hayır. Bulursunuz yine bir şey.

100 yıldır sadece Türkiye'yi ilgilendiren maçları 3 çok kıymetli maçtan önemli görüyorsan takım olarak vizyonunuzun ne olduğu çok açık oluyor.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Başlık haberin geçtiği sitedeki ile aynı. Problem yok.

Haberin geçtiği site Galatasarayın taraftar sitesi. Fenerbahçe'nin taraftar sitesinde de Sadri Şener ile ilgili Zadri başlıklı haberler yapılabiliyor. Yarın öbürgün birisi o haberi buraya taşırsa kimsenin bişey demeye hakkı olamaz. Aziz Yıldırım bir camianın başkanıdır. Bu saygısız başlığa SDN forumu olarak müsamaha göstermemelisiniz bence. Söyleyeceklerim bu kadar bu konuda.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şurada olanlar çocukçadır. Eğer iki Takım arasında bir rekabet varsa ve bu rekabet Büyüyorsa biri elbette daha üstün olacaktır. arkadaşımız tablo koymuş tabloya bakıldığında galatasarayı geçen bir fenerbahçe görüyoruz. ve tartışma konusu galatasaray ve fenerbahce arasındakı yenilgi yenme büyüklük ise. tabloda gorulduğu gıbı fenerbahce ustundur.
gelelım kupalara avrupada bir kere kupa almış bir takım yıllarca kendini avrupa fatihi olarak tanıtıyorsa bu kendi egoizminin içerisinde bir çöküştür. ki fenerbahçenin galatasarayı 6-0 mağlup etmesi ve bunu söylemesi Galatasaraylılara eski geçmiş ve önemsiz gelsede. hep bi yerlerde 6 tane yediklerini ve bu lekenın alınlarından silinmeyeceğini biliyorlar buna rağmen bunu silmeye çalışıyorlar başaramadıkları içinde üzerini kapatmaya çalışıyorlar peki neyle ? Avrupanın Fatihi Kozuyla :) Komik Hayırlı İşler Galatasaray ;)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Teoride Fenerbahçe üstünde iş pratiğe dökülünce Galatasaray üstün..
Arkadaş biz Fenerbahçe taraftarı olarak yıllarca Ali Şen'den çektik ondan kurtulduk sonra bu defada Aziz geldi adamlar koltuğa yapışıyorlar kalkmak bilmiyorlar.. Fenerbahçe takımının içinde konuşulan futbol değil para geçen GS ye yenildik Aziz Yıldırım takıma transfer yapacağız diyor yani işi parayla çözmeye çalışıyor.. Bu böyle devam ederse FB nin geleceği çok kötü..

Galatasaray çalışıyor mücadele ediyor futbol oynuyor bunda Fatih hocanında büyük etkisi var dolayısıyla çalışan kazanır.. Biz Fenerbahçe olarak geçmişe bakıp kendimizi kandırıyoruz..

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
KulüpOGBMAY+/-

İki takım arasındaki üstünlükte istatistik olarak üstünsünüz doğru ama ligdeki maçlar sonuca ulaşmak için oynanan bir etken yani galibiyette 200 e 100 lük bir üstünlük sağlasa da şampiyon olunamıyorsa avrupa da başarı getiremiyorsa diğer insanlar sizi tanımıyorsa küçük düşünüyorsunuz demektir bu yıl uefa yı inşallah alırsınız bir Galatasaraylı olarak gönülden Türk takımlarının Avrupa'daki başarısını destekliyorum oması gereken zaten bu ama futbolu anlayamıyoruz :)

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İki takım arasındaki üstünlükte istatistik olarak üstünsünüz doğru ama ligdeki maçlar sonuca ulaşmak için oynanan bir etken yani galibiyette 200 e 100 lük bir üstünlük sağlasa da şampiyon olunamıyorsa avrupa da başarı getiremiyorsa diğer insanlar sizi tanımıyorsa küçük düşünüyorsunuz demektir bu yıl uefa yı inşallah alırsınız bir Galatasaraylı olarak gönülden Türk takımlarının Avrupa'daki başarısını destekliyorum oması gereken zaten bu ama futbolu anlayamıyoruz :)

Burada konu hangi takım kaç kupa almış kim kimi 6-0 yenmiş kim şurda burda şu kadar final oynamış değil.
İki takımın karşılaştırılması yapılıyor.
O yüzden de mantıklı karşılaştırma iki takımın arasındaki rekabete göre yapılır. Gidip de iki takımın aynı anda olmadığı turnuvalarla karşılaştırma yapılmaz. Bak daha önce ne demişim ?

benim için tek önemli olan aralarında oynadıkları maçlardır.

Bu istatistiğe göre ben Fenerbahçe Galatasaray'dan büyük kulüptür demiyorum. Aralarındaki rekabetten bahsediyorum.
Bunun küçük düşünmekle alakası yok.
Ayrı bir başlık açılsın hangi kulüp daha büyük diye sorulsun gidin orada tartışın.
Ama burada konu iki takım arasındaki üstünlük. Çoğu kişi bunu yanlış anlıyor.
Üstünlük ile büyüklüğü karıştırıyorlar. Bunun sebebi de çoğu kişinin yazılanı okumadan önce, kimin yazdığına bakıp ona göre yorumunu önceden beyninde hazırlamasıdır.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Burada konu hangi takım kaç kupa almış kim kimi 6-0 yenmiş kim şurda burda şu kadar final oynamış değil.
İki takımın karşılaştırılması yapılıyor.
O yüzden de mantıklı karşılaştırma iki takımın arasındaki rekabete göre yapılır. Gidip de iki takımın aynı anda olmadığı turnuvalarla karşılaştırma yapılmaz. Bak daha önce ne demişim ?

Bu istatistiğe göre ben Fenerbahçe Galatasaray'dan büyük kulüptür demiyorum. Aralarındaki rekabetten bahsediyorum.
Bunun küçük düşünmekle alakası yok.
Ayrı bir başlık açılsın hangi kulüp daha büyük diye sorulsun gidin orada tartışın.
Ama burada konu iki takım arasındaki üstünlük. Çoğu kişi bunu yanlış anlıyor.
Üstünlük ile büyüklüğü karıştırıyorlar. Bunun sebebi de çoğu kişinin yazılanı okumadan önce, kimin yazdığına bakıp ona göre yorumunu önceden beyninde hazırlamasıdır.

:) Üstünlük ve büyüklüğün karıştırılması mı :) Matematik problemi gibi açıkladım zaten Ligdeki maçlar iki takım arasındaki üstünlük istatistiğini kurmak için oynanmaz zaten bunu hepimiz biliyoruz genel olarak takımların arasındaki üstünlükler (Lig de sadece galatasaray ve fenerbahçe yok) büyüklüğü oluşturur büyük bir hedef varken iki takım arasındaki üstünlüğü karşılaştırmak bana göre küçük düşünmek sanan göre de aralarındaki oynadıkları maçlar da üstünlük kurmak, istatistik olarak bizden üstünsünüz onu ilk mesajımda kabul ettim zaten :)

3D-Clan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu sitenin ışıkları yok mu ? Söndürelim de nostalji olsun biraz ;)

Size tek bir sözüm var Kadıköy Hatırası Şimdi Dağılın :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Fazla uzatmayalım bunu, kalploer kırılmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...