2. ve 3. Uydular

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Merhaba
Alt kata kiraci gelmesiyle birlikte 3 tane antenimiz oldu. Biri bizim diger ikisi onlarin. Abi kafana gore yap dedi. Ben de pek bilmiyorum; sizlere sormaya karar verdim. 2. ve 3. antenleri hangi uydulara baglasam?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Türksat olduğunu varsayarak 2. Eutelsat 3. Hotbird

İstersen eutelsat ile hotbird'i aynı çanaktanda alabilirsin multifeed yöntemi ile.
Bunlar dışında önereceğim Sirius ve Hispasathttp://www.lyngsat.com/hispa.html

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ayni canakta nasil kullanicaz? ve hangi kanallar var bu uydularda? 1. canak turksat evet soyle bir de problem var bu yayinlari 2 kata da vermem lazim onu nasil yapabilirim?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ayni canakta nasil kullanicaz? ve hangi kanallar var bu uydularda? 1. canak turksat evet

Multifeed bir çanağa bir kaç LNB takarak taktığın LNB kadar uydudan sinyal alabilmeyi sağlar tabi burda püf nokta uydular birbirine yakın olmalı misal Hotbird 13' Eutelsat ise 7' aralarında 5' lik bir fark var bir çanaktan alabilirsin bu iki uyduyuda eğer çanak 90cm ise.

Ben eutelsat önerdim yarın bir gün dijitürk alırsın takarsın hemen izlersin ya da dreambox alırsın izlersin.Benim merkezi sistem olduğu için çatıda iki uydudan biri türksat diğeri hotbird şimdi uğrasıyorum yönetimle hotbird uydusunu eutelsata cevirelim çünkü Eutelsat Dijitürk için bir cennet özellikle dreambox kullnıcıları için :)

multifeed aparatı
15wo4up.jpg

multifeed ile kullanılan çanak
efib92.jpg

Eutelsat hotbird hispasat vs hangi kanallar olduğunu BURADAN bakabilirsin.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
simdi bizim canak 80lik abninkiler 90lik abinin bir canagi kullanarak eutelsat ve hotbird'u kullanabiliriz bizim canak turksatta kalsin ama bunlari nasil ikiz yayin haline getircez? demek istedigim iki ayri uydu alicisiyla izlemekayrica su kanallar icin verdigin linkten birsey anlamadim :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
simdi bizim canak 80lik abninkiler 90lik abinin bir canagi kullanarak eutelsat ve hotbird'u kullanabiliriz bizim canak turksatta kalsin ama bunlari nasil ikiz yayin haline getircez? demek istedigim iki ayri uydu alicisiyla izlemekayrica su kanallar icin verdigin linkten birsey anlamadim :D

Santral alman gerekcek sanırım o kadar detayını herhangi bir uyducu anlatır zaten o multifeed olayınıda uyducu yapar sinyal bulucuyla vs :)

http://www.lyngsat.com/hotbird.html
http://www.lyngsat.com/ew3a.html

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Cozumu buldum!!!! :D Cift cikisli Lnb bizdeki tekli yerine ikili alicaaz;) cok tesekkurler yarin uyducuya gideyim ben:)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Dijitürk LNB farklı diye okuyorum forumlarda onuda sorarsın LNB alırsan.
alirsam sorarim ama bizim diger evde kullanmadigimiz bi tane daha canak var hotbird'e ayarli onda cift cikisli lnb var onu almayi dusunuyorum simdilik multifeed'i daha sonra yaptiririz :) cok tesekkur ederim yardimlariniz icin :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
çift lnb yi iki evede atarsın yada ayrı odalara,hepsini çoklayıcıyla birleştirirsin aktarırsın recivere