2.3.7 Güncellemesi CyanogenMod7 (Optimus Black)Anlatımı Resimli Güncel

criminalist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba. ben yeni üye oldum. hatta bugün aldım teli. lgnin resmi sitesinden pc suiti yükledim. güncelleme de yaptı. ama telefon 1 saati geçti halen güncelleme yapıyor diyor. ilk kez güncelleme yaptığım içi normal midir bilmiyorum. o yüzden size sormak istedim arkadaşlar. ilginiz için şimdiden teşekkürler...

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
öncelikle merhaba. ben yeni üye oldum. hatta bugün aldım teli. lgnin resmi sitesinden pc suiti yükledim. güncelleme de yaptı. ama telefon 1 saati geçti halen güncelleme yapıyor diyor. ilk kez güncelleme yaptığım içi normal midir bilmiyorum. o yüzden size sormak istedim arkadaşlar. ilginiz için şimdiden teşekkürler...

Senın dedıgın nasıl bırseydır merak ettım, 1 saat güncelleme :S 15 dakika bile sürmüyor ama internet hızın yavaş ise birşey diyemem

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
cm7 sayfasını kapatıyorlar artık. yavaştan cm9'a geçiyoruz biz de

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
anladım canım, hangi versiyonu diye merak ettim.. çünkü sırasını epey bi karıştırdım :)

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
anladım canım, hangi versiyonu diye merak ettim.. çünkü sırasını epey bi karıştırdım :)

oldukça fazla versiyonu çıktı. Son iki versiyondur adını değişik koyuyorlar romların. sanırım yakında cm9 çıkar. ama tavsiye en iyi rom orjinal rom. her romu kullandım. En iyisi cm7 tüm edit romlar içinde. geri kalan hepsi berbat. fakat bir süre sonra sistem apışıp kalıyor ve tel kendi kendine kapanabiliyor :)

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
nightly 70den sonra isimlerini değiştirip tarih olarak yayınlamaya başladılar. ama sıraya göre söylersek en son 72.si çıktı

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2.3.4 üzerine 2.3.7 oluyormu?yardımcı olun lütfen bana ​:-(

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
20N için root şu şekilde çıktı: Eğer mevcut sistemin üzerine eskisi gibi root yapmak isterseniz bu yapılamıyor. çünkü lg bu konuda bir kaç önlem almış. fakat sıfırdan bir sistem kurulum durumlarında root işlemi yapılabiliyor. aşağıda anlatacağım metod'u kullanarak 20N e root yapabilirsiniz. FAKAT uyarıyorum ki bu işlem yapıldıktan sonra telefondaki tüm ayarlar ve programlar gidecektir yani kısaca sıfırdan kurulacaktır sistem. (anlatımdaki çeviri bana aittir)

ama bana kalırsa bunlarla uğraşacağınıza zeus rom, marvel rom gibi zaten root'lu gelen ve başarılı olan custom rom'ları deneyebilirsiniz.

Öncelikleşu dosyayı indirin: PATCHED_LGP970AT-00-V20n-262-XXX-DEC-31-2011%2B0_AP.7z ve bilgisayarda C 'nin içinde herhangi bir yere çıkartın.
2. Şunu indirin: SmartFlashTool_External.rar ve yine C nin içinde herhangi bir yere çıkartın.
3. Şunu indirin: Superuser.zip ve telefonunuzun SDCARD 'ının kök dizinine kopyalayın. (Zip den çıkartmayın.) (Kök dizin: sdcard'ın içine girdiğiniz ilk bölüm. yani bir klasör'e girmeden önceki alan.)
4. LG Optimus Black'i kapatın.
5. Ses arttırma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu takın.
6. Kurtarma moduna gireceksiniz ve ekranda şu yazıyı göreceksiniz: S/W upgrade please wait while upgrading
7. Şu dosyayı çalıştırın: B_SmartFlashTool_Extern.exe
8. Seçin ROM copy D/L bookmark
9. Seçin CP file: [PATCHED]V20N.bin
10. Seçin AP file: V20N.fls

11. Start'a basın
Biraz bilgisayarın başında durmayın gidin bir yerlerde çay için
smile.gif
İşlemin hata vermemesi için hiç bilgisayara dokunmayın, işlem yapmayın.

12. Başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra;

telefon yeniden başlayacak.

13. CWM'den tüm dataları wipe edin. / yada factory reset
14. daha sonra kök dizinde bulunan Superuser.zip i install zip from sdcard seçeneğinden seçerek üzerine flash edin.
15. Reboot system now 'a basarak yeniden başlatın

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum ben 2.34 v20a yı değiştirmek zeus rom yüklemek istiyorum ama 2.3.4 rootlanmamış diyorlar dün kdz v20a dosyası indirdim netten o neye yarıyor?birde ben zeus rom yüklemek için 2.3.4 ü 2.2.2 ye çevirip rootlayıp sonramı rom atcam?bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
v20a/b/n lerin rootlanması biraz çetrefilli olduğu için 2.2.2 (v10c) ye dönüp oradan root yaparak üzerine zeus yüklemek daha kolay ve güvenilir bir seçenek gibi geliyor bana.

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
v20a/b/n lerin rootlanması biraz çetrefilli olduğu için 2.2.2 (v10c) ye dönüp oradan root yaparak üzerine zeus yüklemek daha kolay ve güvenilir bir seçenek gibi geliyor bana.
keşke 2.2.2 dönebilsem dönemiyorumki işte yapamıyorum her denediğimde telefonu bi açıyorum yine 2.3.4 te cihaz

--- Mesaj Güncellendi ---

dostum şimdi telefonu 2.2.2 v10a yaptım zeus rom yüklemek istiyorum telefona,şimdi rootlumu oldu telefonum?turkcelin saçma şeyleri gitti tertemiz oldu cihazım,şimdi ne yapmalıyım zeus rom için?bu arada detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim

ayyarkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar CM7'nin son versiyonlarında wifi'ye bağlanamıyorum. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar CM7'nin son versiyonlarında wifi'ye bağlanamıyorum. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
genel olarak cm7 nin sorunlu olduğunu arkadaşlar belirtmişlerdi,2 gündür nova kullanıyorum hakikaten hem stabil hemde hızlı,ve ice cream çıkana kadarda bu romdan şaşmam heralde

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu 2.3.4 den v10b ye döndürdüm fakat telefon açılmıyor lg yazsısından sonra öyle kalıyor :S

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tmm düzeldi fakat v10b romunu yükleyemiyorum.Denilen herşeyi uyguladım fakat olmuyor telefon lg yazısından sonra açılmıyor.
Yardım lütfen.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Tmm düzeldi fakat v10b romunu yükleyemiyorum.Denilen herşeyi uyguladım fakat olmuyor telefon lg yazısından sonra açılmıyor.
Yardım lütfen.

Sanırm brick oldu telefonunuz.. Unbrick işlemini yapmanız lazım.. sorununuz devam ediyorsa uzaktan yardım la yardımcı olabilirim

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Brick ne demek nasıl unbrick yapabilirim.

zoomX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
versiyon yükseltemde kasmalar giderilirmi bununla acaba p970 2.2

S

SDN Okuru

SDN Okuru
rom yukluyorum telefona kafayı sıyırmak uzereyim team dan samsung i9003 için team uzerinden yardım edecek olan varmı? 05335938758 çaldırın ben ararım teşekkurler

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
rom yukluyorum telefona kafayı sıyırmak uzereyim team dan samsung i9003 için team uzerinden yardım edecek olan varmı? 05335938758 çaldırın ben ararım teşekkurler

Dostum LG konusundasın :S LG black yardımı olsa hemen edeyimde s2 için bilmiyorum :S