1703 geri yüklemek

Reaksiyon puanı
57
Ya arkadaşlar bi sorunum var ben leptopumu yeni aldım, aldığımda windows 10 sürümüm 1703 dü öyle başladım ama bilgisayarım kendi kendine güncelledi hizmetlerden devredışı kapattıgım halde 1709 sürümü yükledi pil ömrümü eskimesinden korkuyorum bide windows old adlı bi dosya oluştu. Bu sürüm bilgisayarımı yavaşlatırmı bide ben bu günceli kalıcı olarak nasıl kapatabilirim :(

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Güncellemeyi kapatmak bence çok kötü bir fikir olur ki güncelleme yapmak için lisans satın alıyoruz. Pil ömrü eskimez aksine yeni güncellemelerde artması lazım. Windows old klasörü eski sürüme dönebilmek için oluşturuluyor disk temizleme den temizleyebilirsin yada o klasör yardımıyla geriye dönebilirsin ama kesinlikle tavsiye etmem.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ya arkadaşlar bi sorunum var ben leptopumu yeni aldım, aldığımda windows 10 sürümüm 1703 dü öyle başladım ama bilgisayarım kendi kendine güncelledi hizmetlerden devredışı kapattıgım halde 1709 sürümü yükledi pil ömrümü eskimesinden korkuyorum bide windows old adlı bi dosya oluştu. Bu sürüm bilgisayarımı yavaşlatırmı bide ben bu günceli kalıcı olarak nasıl kapatabilirim :(
Merhaba,
Windows.old klasörünü silin. Herhangi bir sorun oluşturmaz.

https://forum.shiftdelete.net/threads/cozuldu-windows-10-guncellemeleri-kapatma.535985/

Güncellemeleri nasıl kapatacağınız da burada yazıyor.

Reaksiyon puanı
57

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Windows old klasörünü silersem bi önceki sürüme geçemem değilmi bu yeni sürümde ya bilgisayarımı yavaşlatırsa
Güncel sürüm daha iyidir. Siz sürekli olarak yeni driverları güncellerseniz(beta hariç), düzenli bakım yaparsanız sorun olmaz.

Reaksiyon puanı
57
Güncel sürüm daha iyidir. Siz sürekli olarak yeni driverları güncellerseniz(beta hariç), düzenli bakım yaparsanız sorun olmaz.

Driver güncelleri otomatik haber ediyor değilmi, alienware 17r4 dell bios günceli var onu yapamıyorum sistemi bilmiyorum

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Driver güncelleri otomatik haber ediyor değilmi, alienware 17r4 dell bios günceli var onu yapamıyorum sistemi bilmiyorum
Sen arada kontrol edebilirsin. Anakartın sitesinden güncel biosu indirip güncelleme yapabilirsin. Dxdiag ile kendi bios sürümüne bakabilirsin.

Reaksiyon puanı
57
Peki, sizin verdiğiniz link güncellemeyi kalıcı olarak kapatılıyor değilmi ben evde değilim

Reaksiyon puanı
57
sistemi geri yükledim mause donmalar oldu saniyede takılıp duruyordu onun için geri yükledim sizin verdiğiniz günceli kapatma işlemi olmadı gpedit.msc yok başka yolu varmı nasıl yapabilirim

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
sistemi geri yükledim mause donmalar oldu saniyede takılıp duruyordu onun için geri yükledim sizin verdiğiniz günceli kapatma işlemi olmadı gpedit.msc yok başka yolu varmı nasıl yapabilirim
İşletim sistemin Windows 10'un ev sürümü mü? Bu sürümde o seçenek bulunmuyor.

Reaksiyon puanı
57
Sorunu çözdüm galba cmd den windows update komut sisteminden src delete wuauserv ile kapattırdım acaba doğrumu yaptım

Reaksiyon puanı
57
Sildim tekrar wuauserv hizmeti nasıl aktifleştirmem gerekicek mesela ilerde lazım olursa.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Sildim tekrar wuauserv hizmeti nasıl aktifleştirmem gerekicek mesela ilerde lazım olursa.
sc \\PCADİ create NewService binpath= c:\windows\system32\wuauserv.exe
Komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp bu şekilde yeniden aktifleştirebilirsin. PC adı yazan yere bilgisayarın adını yaz. Büyük yazma ama ben belirgin olsun diye bu şekilde yazdım.

Reaksiyon puanı
57
Evet denedim mesela komut hizmet ismi wuauserv değil Farklı hizmet ismiyle geldi windows uphade değilde windows yedekleme olarak cıktı bu normalmi

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Evet denedim mesela komut hizmet ismi wuauserv değil Farklı hizmet ismiyle geldi windows uphade değilde windows yedekleme olarak cıktı bu normalmi
Windows Updateyi zaten silmiştiniz. O yüzden bir sorun gibi gözükmüyor.