1500 TL'ye akıllı telefon

Which one do you prefer ?

• LG G4

Kullanılan: 2 22.2%
  • Samsung Galaxy A5 (2016)

Kullanılan: 0 0.0%
  • iPhone 5s

Kullanılan: 1 11.1%
  • Sony Xperia M5

Kullanılan: 0 0.0%
  • Sony Xperia Z5 Compact

Kullanılan: 3 33.3%
  • General Mobile 5 Plus

Kullanılan: 3 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    9

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba beni iPhone 6s, samsung galaxy s7,s6,note 5 konularında gören olmuştur. Karar verdim ve aileme yük olmamak için böyle bir konu açma gereği duydum. Önerilerinin bekliyorum.

Son düzenleme:

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Fanboys, hocam GM 5 plus sizin için en uygun cihaz. İşte özellikleri;

5.5 inç FHD ekran

- 2.5D Corning Gorilla Glass 4 koruma teknolojisi

- Arkada f2.0 açıklık oranlı + çift flash ışıklı 13MP kamera

- Önde flash ışıklı 13MP selfie - özçekim kamerası

- Snapdragon 617 - MSM8952 64bit Octa-Core işlemci

- 4.5G, LTE-A, CAT 7 bağlantı teknolojileri

- USB Type-C

- 3GB RAM

- 32GB dahili depolama + 128GB'a kadar microSD desteği

- Qualcomm Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisi

- 3100MAh pil

- Android Marshmallow 6.0.1

1000 TL'ye bu özellikleri başka cihazda bulamazsın.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Fanboys, hocam GM 5 plus sizin için en uygun cihaz. İşte özellikleri;

5.5 inç FHD ekran

- 2.5D Corning Gorilla Glass 4 koruma teknolojisi

- Arkada f2.0 açıklık oranlı + çift flash ışıklı 13MP kamera

- Önde flash ışıklı 13MP selfie - özçekim kamerası

- Snapdragon 617 - MSM8952 64bit Octa-Core işlemci

- 4.5G, LTE-A, CAT 7 bağlantı teknolojileri

- USB Type-C

- 3GB RAM

- 32GB dahili depolama + 128GB'a kadar microSD desteği

- Qualcomm Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisi

- 3100MAh pil

- Android Marshmallow 6.0.1

1000 TL'ye bu özellikleri başka cihazda bulamazsın.
bahridayı'nın dediği gibi 1000tl ye bu özellikte cihaz bulamazsın çok uçmaya gerek yok ama illa parmak izi olucak diyorsan z5 compact alabilirsin 5s bitti çünkü

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepiniz iyi diyorsunuz da hayatımda en fazla 5.1 inch kullandım ve büyük gelir diye korkuyorum.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hepiniz iyi diyorsunuz da hayatımda en fazla 5.1 inch kullandım ve büyük gelir diye korkuyorum.
2.5d ekran dolayısıyla sizi tutmanızda sorun çıkmayacak zaten önce gelmesi lazım shiftdelete.net umut ediyorum ki hızlı inceleme ukt görürsek son yorumu sen yaparsın

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam ben de bir ara 5,5 kullandım; ancak bence pek sıkıntı olmaz. Yinede senin zevkine kalmış.

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Umarım öyle olur Samsung Galaxy S6 batarya somürmesinden sonra bu cihazların bana ilaç gibi geleceğine inanıyorum bu yüzden böyle bir konu açmaya ihtiyaç duydum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Suan 1500 tl bandindalki en iyi urun lg g4.

Sd808 ile gelen cihaz 1500 tl fiyat bandi icin oldukca guclu bir islemci ile geliyor. 3gb ram ile guzel bir multitasking deneyimi sunuyor. Ekran konusunda 2k ips panelle gelen urun,piyasanin en iyi ekranlo urunleri icinde oldugu icin cok basarili bu konuda. Kamera konusunda f1.8 diyaframli kamerasi ile cok cok iyi cekim yapiyor. On kamerasida genis acisi yuksek cozunurlugu lens ve diyaframi sayesinde cok iyi. Batarya konusunda ne iyi ne kotu. Ortalama bir batarya performansi sunuyor. Hizli sarji 2.0 var. Piliniz bitse bile %60'a 40dk ulasiyor. 32gb dahili hafiza + sd kart portu bulunuyor. Urunun en eksi yonu plastik kasa ile gelmesi. Gunumuzde artik aluminyum kasali cihazlar saglamlik bir hissi verdigi icin g4 de bu pek yok. Ayrica dikkatli bir kullanici degilseniz arka deri kapak cabuk yipraniyor. Ama dedigim gibi sundugu donanim icin kesinlikle 1500 tl verilir bir cihaz. Hatta hepsiburada da 1300 tl, kipa'da 1400 tl..
Bu ozellikler ile bu fiyat cok uygun. Kesinlikle dusunun. 1300-1500 tl bandinda onerdigim bir model.

Listenizde sonu xperia z5c urunude var. Urun compackt bir model oldugu daha kucuk bir model. Eger kucuk ekran sizin icin sorun degilse guzel, guclu bir urun. 720p ekran sd810 islemci kombinasyonu oldugu icin performans zirvelerde. Ekran cozunurlugu dusuk oldugu icin gundelik kullanimda batarya performansi guzel. Ama ust seviye bir oyun acinca sd810 gucunu gosteriyor ve o zamanda pil tuketimi artiyor. Kamera konusunda z5 ailesinde kendini biraz daha toparlayan z5c, bu fiyata yakin segmentteki guclu rakipleri olan g4, note 4 gibi modellerin bir tık gerisinde kaliyor. Ama kotu bir kamera deneyimi yok. Yani alinir.

Ozetle listenizdeki iki urun oldukca iyi. Tavsiyem gidin inceleyin bi bakin hangisi hosunuza giderse g4 veya z5c'dan birini alin.

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Suan 1500 tl bandindalki en iyi urun lg g4.

Sd808 ile gelen cihaz 1500 tl fiyat bandi icin oldukca guclu bir islemci ile geliyor. 3gb ram ile guzel bir multitasking deneyimi sunuyor. Ekran konusunda 2k ips panelle gelen urun,piyasanin en iyi ekranlo urunleri icinde oldugu icin cok basarili bu konuda. Kamera konusunda f1.8 diyaframli kamerasi ile cok cok iyi cekim yapiyor. On kamerasida genis acisi yuksek cozunurlugu lens ve diyaframi sayesinde cok iyi. Batarya konusunda ne iyi ne kotu. Ortalama bir batarya performansi sunuyor. Hizli sarji 2.0 var. Piliniz bitse bile %60'a 40dk ulasiyor. 32gb dahili hafiza + sd kart portu bulunuyor. Urunun en eksi yonu plastik kasa ile gelmesi. Gunumuzde artik aluminyum kasali cihazlar saglamlik bir hissi verdigi icin g4 de bu pek yok. Ayrica dikkatli bir kullanici degilseniz arka deri kapak cabuk yipraniyor. Ama dedigim gibi sundugu donanim icin kesinlikle 1500 tl verilir bir cihaz. Hatta hepsiburada da 1300 tl, kipa'da 1400 tl..
Bu ozellikler ile bu fiyat cok uygun. Kesinlikle dusunun. 1300-1500 tl bandinda onerdigim bir model.

Listenizde sonu xperia z5c urunude var. Urun compackt bir model oldugu daha kucuk bir model. Eger kucuk ekran sizin icin sorun degilse guzel, guclu bir urun. 720p ekran sd810 islemci kombinasyonu oldugu icin performans zirvelerde. Ekran cozunurlugu dusuk oldugu icin gundelik kullanimda batarya performansi guzel. Ama ust seviye bir oyun acinca sd810 gucunu gosteriyor ve o zamanda pil tuketimi artiyor. Kamera konusunda z5 ailesinde kendini biraz daha toparlayan z5c, bu fiyata yakin segmentteki guclu rakipleri olan g4, note 4 gibi modellerin bir tık gerisinde kaliyor. Ama kotu bir kamera deneyimi yok. Yani alinir.

Ozetle listenizdeki iki urun oldukca iyi. Tavsiyem gidin inceleyin bi bakin hangisi hosunuza giderse g4 veya z5c'dan birini alin.

Hocam siz hangisini tavsiye edersiniz birde oylamaya oy verirseniz sevinirim çünkü foruma çok giremiyorum.

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Görkem hocam; LG G4 için aynı fikirde olduğumuzu söyleyebilirim, ama Z5 C'yi hiç önermiyorum. Ayrıca performans ve ısınma problemi G4'te sorun olabilir. Bilginize...

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam Z5 C ile yaşanılan sorunlar; (çevremden)
1) Ekran kalitesi tartışılır.
2) Sürekli takılma,
3) Fiyatı daha düşük olabilirdi.
4) Kalın çerçeve ve ekrandaki anlamsız boşluklar.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Hocam siz hangisini tavsiye edersiniz birde oylamaya oy verirseniz sevinirim çünkü foruma çok giremiyorum.
Ben 5.2" in altindaki urunlerin artik gunumuz sartlarinda yetersiz ve cok kucuk kaldigini dusundugum icin ve cok iyi kamera, ekran performansini 1300-1400 tlye alabiliyorken sd808 gibi guclu bir islemcisi oldugu icin onerim lg g4 den yana..

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Görkem hocam; LG G4 için aynı fikirde olduğumuzu söyleyebilirim, ama Z5 C'yi hiç önermiyorum. Ayrıca performans ve ısınma problemi G4'te sorun olabilir. Bilginize...

Islemciler artik cok ust duzey. Bu guclu islemciler sd801 itibari ile oldukca ust seviyeye ulasti. Tabiki dogal olaral performansi arttiriken ne yazikki ortaya bir isi cikiyor. Bunu nm teknolojisini ne kadar dusurseler de pek isi kaybolmuyor. Yapacak birsey yok yani hu durumda. Lgbg4un kullandigi sd808 ust duzey oyunlarda biraz isiniyor, z5c nim kullandigi sd810 ust duzey oyunlarda isiniyor, sony z3 un kullandigi sd801 ust duzey oyunlarda isiniyor.. isinma sorunu sizin cok takildiginiz bie nokta ise exynos 5433 lu samsung note 4'e yonelceksiniz veya exynos 7420 li samsung note 5, s6 ailesinden birine yonelceksiniz. Exynos' 5433 ve 7420 modelleri snapdragon un 801,808,810 modellerine gore daha serin ve daha performansli calisiyor. Yani qualcomm daha serin calisanini yapana kadar ya exynos a gidilmesi gerekiyor yada bu isi sorununu gozardi etmek gerekiyor.

Eray Otlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim ben Asus Zenfone 6 kullandım 2 ay 3 ay kadar 6 inch ekran vardı tasarım böyle ele oturan bir tasarımdı fazla sıkıntı çekmedim tek elle kullanma konusunda yani korkmana gerek yok 5.1 ile 5.5 arasında dağlar kadar farkta yok

Eray Otlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bi telefon alcağım Allah izin ederse. J7 vardı kafamda sonra GM 5 Plus'u gördüm. Kafama yattı ama gm alma diyorlar sizce almalımıyım yada almamak için sebepler varmı

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Bende bi telefon alcağım Allah izin ederse. J7 vardı kafamda sonra GM 5 Plus'u gördüm. Kafama yattı ama gm alma diyorlar sizce almalımıyım yada almamak için sebepler varmı
J7 özellik bakımından sınıfta kalıyor GM5Plus ın yanında. J7 S615 + 1,5GB ram ile gelirken GM5Plus S617 + 3GB ram ile geliyor. Üstelik J7 1100 tl iken GM5 Plus 999 oalcak.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
lg g4 için kamera donanımda mutlu olursun g4 cat 6 diye biliyorum oda yeticektir ama gel gelelim ki batarya snap808 ile 2k quantum ips çok sömürüyor diye duyuyorum ama multitasking kamera performansı vs alınabilir batarya iyi dengelenirse hatta n11 de 1239 liraya kadar düşmüş ithalatçı firmada

Son mesajlar