Siz bu akıllı telefonlardan hangisini tercih edersiniz?

• LG G5

Kullanılan: 93 15.4%
  • iPhone SE

Kullanılan: 170 28.1%
  • Sony Xperia Z5

Kullanılan: 82 13.6%
  • Huawei P9

Kullanılan: 259 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    604

HyperUSB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
6 yada ufak diyorsan sen uçmuşun [emoji23][emoji23]
Reis bana 5.2 olacak en az. :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Zenfone alma nedeni ise o işlemciye verilecek parayla çok daha iyi telefonlar alınır Samsung C serisini incele C9'u baya iyi yapmışlar

C9 fiyatına göre bayağı iyi. Türkiyede satan yok hep yurtdışından satışı var neden Türkiyede yok acaba
1: Samsung Galaxy A7 2017
2: Asus Zenfone 3 Laser
3: Sony Xperia Z5
4: Sony Xperia XZ
5: Samsung Galaxy Note 5
6: Samsung C9 Pro

Son güncel hali bu arkadaşlar...

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882

Aklımda olan modeller bunlar sizin ekliyebileceğiniz bir model, tavsiye varsa yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler
Şu saydıklarının arasında Xz gibi bir sd820 ve kamerası efsane olan bir telefon varken diğerleri asla bu amiral gemisine rakip olamaz
İphone 6 alabilirsin android'in 2. El piyasası olmadığı için iphone alman daha mantıklı bence
İphone 6 ile Xz arasında Alp dağları kadar fark var

HyperUSB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şu saydıklarının arasında Xz gibi bir sd820 ve kamerası efsane olan bir telefon varken diğerleri asla bu amiral gemisine rakip olamaz

Dediklerin bunlar içinde geçerli mi?

ismail özdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
para sıkıntı yoksa xz iyidir ama c9 pro da seni üzmez xz den daha ucuz ve 6 inç ekran var

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Xperia XZ hepsinden açık ara farkla ayrılır.

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21

İphone 6 ile Xz arasında Alp dağları kadar fark var
Fark var demişsinde fiyat olarak birbirlerine yakınlar birisi 1700 tl diğeri 2000 tl civarında arada fiyat farkı dışında yarın öbürgün satmaya kalksa 1000 liradan max 1200 liradan fazlaya satamaz XZ'yi Androidin piyasası belli

ismail özdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fark var demişsinde fiyat olarak birbirlerine yakınlar birisi 1700 tl diğeri 2000 tl civarında arada fiyat farkı dışında yarın öbürgün satmaya kalksa 1000 liradan max 1200 liradan fazlaya satamaz XZ'yi Androidin piyasası belli
ıphone 6 kullanacağıma zarar etmeye razırım c9 pro alırsada o kadar zarar etmaz samsungunda güzel ikinci eli

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hocam bak arkadaşım daha 2 hafta önce.ip6.aldı. Eski telefonu g3 tü.
O kadar.alma ip6 dedim şuan pişman. G3.bile kamera bakımından daha iyidi diyor. Yani ip6 çıkalı yıllar.oldu. adam alıp satıp napıcak. Xz ile hiç bir konuda yarışamaz ip6. Eğer senin mantığın ile gidiceksek sadece apple alalım çünkü diğer telefonların 2. Eli iphone kadar değil.
Premiumu da varmış XZ nin fakat benim bahsettiğim normal XZ. Diğeri bütçeyi aşar şu an
Kardeşim xz geçenseneki amiral gemisi xz pre bu seneki amiral gemisi. Ama arada öyle dağlar kadar fark yok

HyperUSB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam bak arkadaşım daha 2 hafta önce.ip6.aldı. Eski telefonu g3 tü.
O kadar.alma ip6 dedim şuan pişman. G3.bile kamera bakımından daha iyidi diyor. Yani ip6 çıkalı yıllar.oldu. adam alıp satıp napıcak. Xz ile hiç bir konuda yarışamaz ip6. Eğer senin mantığın ile gidiceksek sadece apple alalım çünkü diğer telefonların 2. Eli iphone kadar değil.

Kardeşim xz geçenseneki amiral gemisi xz pre bu seneki amiral gemisi. Ama arada öyle dağlar kadar fark yok

A7 2017 ile arasında 400lira fark var değer mi bu farka sence hocam?

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Mi 6 düşünmüyorum demişsin xz bunlar arasında en güçlüsü tavsiye ederim

M

Murat Burç

SDN Okuru

Aklımda olan modeller bunlar sizin ekliyebileceğiniz bir model, tavsiye varsa yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler
Yahu saçmalamayın XZden bahsediyoruz diğerleri tırt. iPhone 6 demiş birisi güldüm kardeşim diyorum ben de ona.
Bunlar arasından XZ , az daha çıkarsan S7
Aşağılarda güncellediğin liste içinde de XZ en iyisi
Reis bana 5.2 olacak en az. :D

C9 fiyatına göre bayağı iyi. Türkiyede satan yok hep yurtdışından satışı var neden Türkiyede yok acaba

Son güncel hali bu arkadaşlar...
Şu listeye bir daha baktım. Note 5in arka kamerası XZ ile yarışıyor belki daha iyi (6S kullanıcsı olup hem XZ hem de note 5 deneyen birinden duymuştum. ama SD820de var şimdi işin içinde bilemedim.)
Az daha çık S7 al tüm sorunları bitir

HyperUSB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yahu saçmalamayın XZden bahsediyoruz diğerleri tırt. iPhone 6 demiş birisi güldüm kardeşim diyorum ben de ona.
Bunlar arasından XZ , az daha çıkarsan S7
Aşağılarda güncellediğin liste içinde de XZ en iyisi

Şu listeye bir daha baktım. Note 5in arka kamerası XZ ile yarışıyor belki daha iyi (6S kullanıcsı olup hem XZ hem de note 5 deneyen birinden duymuştum. ama SD820de var şimdi işin içinde bilemedim.)
Az daha çık S7 al tüm sorunları bitir

Hocam az çıka çıka buraya geldim normalde bütçe 1300 diye girdim bu işe :D A7 2017 ile XZ arasında 400Lira farklı var sence bu farka değer mi? Bunu çok merak ediyorum

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hocam az çıka çıka buraya geldim normalde bütçe 1300 diye girdim bu işe :D A7 2017 ile XZ arasında 400Lira farklı var sence bu farka değer mi? Bunu çok merak ediyorum
A7 saçmalıkların telefonu. Xz al kafan rahat etsin kardeşim

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
hepsiburada'da samsung galaxy s7 türkiye garantili ve xperia xz türkiye garantili hemen hemen aynı fiyat ve gözü kapalı s7 al derim. İphone 6 öneren arkadaşa da yapma, yakma insanları diyorum. Araba mı alıyor ki almadan ikinci el piyasasını düşünüyorsun yani? Çoğunluk bir telefonu alıp en azından 2-3 sene kullanma derdinde, ikinci el piyasasını gözeterek Iphone 6 gibi ilkel bir cihazı önermek akıl karı değil.

HyperUSB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hepsiburada'da samsung galaxy s7 türkiye garantili ve xperia xz türkiye garantili hemen hemen aynı fiyat ve gözü kapalı s7 al derim. İphone 6 öneren arkadaşa da yapma, yakma insanları diyorum. Araba mı alıyor ki almadan ikinci el piyasasını düşünüyorsun yani? Çoğunluk bir telefonu alıp en azından 2-3 sene kullanma derdinde, ikinci el piyasasını gözeterek Iphone 6 gibi ilkel bir cihazı önermek akıl karı değil.

Ne yönden S7 daha iyi XZ'ye göre? Benim gözüme tasarım XZ daha karizma geliyor. Özellik olarak açık ara fark yok gibi.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Ne yönden S7 daha iyi XZ'ye göre? Benim gözüme tasarım XZ daha karizma geliyor. Özellik olarak açık ara fark yok gibi.
Nasıl anlatsam... S7 nın kamerası 1 tık daha önde o bir kesin. Fakat tasarım göreceli bişeydir. Sony Xz sana daha karizmatik gelebilir. S7 tam böyle tek elle kullanmak için yapılmış gibi benim görüşüm. Elime bi alıyorum tamam diyorum tek el yeter buna :D
Diğer yandan Sonu Xz nin ekranını çok övüyorlar. Hele benim bir arkadasım var, S7 edge ile yan yana koyalım sizde görün dedi. Ne yalan söyleyim Sony ekran bakımından biraz daha iyi gibi geldi bana. Ama öyle arada dağlar fark yok.
Performans noktasında iki telefonda ateş ediyor.
Sony xz nin hoparlörü beni çok memnun etmedi açıkcası. Yanlıi hatırlamıyorsam 2 tane hoparlöre sahip ama s7 daha tok.
Şarj konusuna gelirsek s7 daha iyi diyebilirim.
Yani onun dışında 2 telefon arasında öyle uçurum fark yok. Ama s7 biraz daha iyi benim gözümde. Ama gidipte Xz alırsan emin ol hiçbir şey kaybetmiş olmazsın. Aksine içine sineni alıp yoluna devam etmiş olursun. Fakat sen s7 al s7 :)

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86

Ben genelde Sony fanatiği olan birisiyim gerek DSLR makinelerde gerek kulaklık gibi bilimum cihazlarda ama S7'nin kamera başarımı açık ara daha iyi. Sony cihazlarda video esnasında ısınmadan ötürü kamera fonksiyonlarını cihaz engelleyebiliyor ve hatta kamerayı durdurabiliyor ama S7 ve S7 edge cihazlarında daha böyle bir şey duymadım. Onun da ötesinde S7'nin diyafram açıklığı f. 1.7 iken Xz'nin f2.0 ve bu da S7'nin ışıksız ortamda açık ara daha iyi fotoğraflar çekmesine olanak tanıyor. Bunları da bir kenara bırakırsak S7'nin piyasada kılıf ekran koruyucu gibi aksesuarlarını çok daha kolay bulabilirsin, Spigen marka birçok aksesuarı var ancak Xz'nin hep fason üretim case4u gibi dandik markaların ürettiği adi aksesuarları var.

Xz kötü demiyorum, Sony'e her zaman daha çok sempatim vardır ve arada 200 TL gibi bir fark olsa git Xz al derim ama şu fiyat skalasında en doğrusu S7 gibi.