Siz bu akıllı telefonlardan hangisini tercih edersiniz?

• LG G5

Kullanılan: 93 15.4%
  • iPhone SE

Kullanılan: 170 28.1%
  • Sony Xperia Z5

Kullanılan: 82 13.6%
  • Huawei P9

Kullanılan: 259 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    604

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Kesinlikle Mate 9 almalısın. Neden diye soracak olursan eğer sana şunları sayabilirim:
-5.9" 1080p gibi devasa bir ekrana sahip. Yani phablet. Telefonla çok vakit geçiren ve çok oyun oynayan birisi için ekranın büyük olması bir avantajdır bence.
-Sadece 20 dakika içinde 1 günlük batarya ihtiyacını karşılayabilecek hızlı şarj özelliğine sahip.
-4000 mAh batarya kapasitesine sahip.
-8 çekirdekli işlemciye sahip.
-4 GB RAM 64 GB ROM. ROm 64 GB. 64 GB ROM.
Tüm bu özellikler ve diğerleri sıralandığı zaman bence Mate 9 çok cazip.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
mate 9 çift sim kart,ithatalatcı garanti ve sar değerinin yüksek olması nedeniyle tercih etmiyorum

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
mate 9 çift sim kart,ithatalatcı garanti ve sar değerinin yüksek olması nedeniyle tercih etmiyorum
Araştırdım bu konuyu biraz. Mate 9'un sar değeri baş 1.42 vücut 0.60 olarak belirtilmiş. Uluslararası standartlar ve sertifikalara göre sar değeri 2 olmalı en fazla. Tabi piyasada bunların çok daha altında sar değerine sahip modeller mevcut.

Hasanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende o sar degerine bakmadim o yüzden xiamo alicaktim almadim acikcasi bu sar degeri ne bileyim canimi sıkan bir konu mate 9 un fiyatina baktimda alamiyacam sanirim cunku faturali hat üzerine almak zorundayim o yüzden ona göre tavsiye edebileceginiz baska telefonlar varmi

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Galaxy J5 2017'ye göz atın derim. Fiyatı hakkında bilgim yok zaten şuan Türkiye'de satışı da yok. Sar değeri ise vücut 1.3 baş 0.3.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne sar degeriymis yav
Maximium çalıştığı zaman oluşan değer o benim bildiğim takma kafana

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Araştırdım bu konuyu biraz. Mate 9'un sar değeri baş 1.42 vücut 0.60 olarak belirtilmiş. Uluslararası standartlar ve sertifikalara göre sar değeri 2 olmalı en fazla. Tabi piyasada bunların çok daha altında sar değerine sahip modeller mevcut.
yani bende normali olarak 1 in altında olması gerektiğini duymuştum.şimdi araştırma yaptım.en yüksek SAR değerine sahip olan cihazlar ise 1.5 W/kg ve 1.43 W/kg ile Huawei Honor 8 ve P9 modelleri .çift sım kartlarda sar değeri bayağa yüksek.sağlık herşeyden önemli
--- Gönderi Güncellendi ---
Ne sar degeriymis yav
Maximium çalıştığı zaman oluşan değer o benim bildiğim takma kafana
sizi bilmem ama bende telefonla uzun süre konuşunca baş ağrısı yapıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
yani bende normali olarak 1 in altında olması gerektiğini duymuştum.şimdi araştırma yaptım.en yüksek SAR değerine sahip olan cihazlar ise 1.5 W/kg ve 1.43 W/kg ile Huawei Honor 8 ve P9 modelleri .çift sım kartlarda sar değeri bayağa yüksek.sağlık herşeyden önemli

sizi bilmem ama bende telefonla uzun süre konuşunca baş ağrısı yapıyor
S7 Edgede yapıyorsa her telde yapar bunun çaresi yok o cihaz piyasanın nerdeyse en düşüğü

Hasanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung j5 simdi baktım çift sim kartlı bir telefon sar degeri yüksek olur diye düşünüyorum acıkcası bu arada mate 9 u cok begendim ama benim bütçemi aşıyor
Samsung j5 simdi baktım çift sim kartlı bir telefon sar degeri yüksek olur diye düşünüyorum acıkcası bu arada mate 9 u cok begendim ama benim bütçemi aşıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler Mate 9 diyoruz Xz diyoruz.amiral diyoruz j5 2017 nedir .
Fahis fiyatla çıkar zaten bırakın j5 17yi falan boş geçin onu

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
İp7+ sar değeri 1.24 bu sar işini takmayın kafaya.
Zaten telefonla uzun konuşma yapcaksanızda kulaklıkla yapın. Yasal sınır aşmıyor adamlar daha ne yapsın. Bu çift simliler içinde aktiflik sonucu açığa çıkan maks. değerler söz konusu 2. simi takmayınca ve telefonla konuşmayınca etkileşim artmayıp açığa çıkan miktar oranıda haiyle azalmış oluyor

Hasanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar mate 9 u vende begendim lakin bütçemi aşıyor ve de taksitli almam lazim yada fatura üzerine ek olarak başka çarem yok buna baglı tavsiyelerinize ihtiyacim var

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Utanmadan 3000TL'lik Mate 9 yazmış adam 3 defa.

Serhat.017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2000 TL bütçem var p10 mı almalıyım Sony da mı
Telefondan beklentilerim
- kamera
-performans
-batarya performansı
- uzun vadeli performans

Hasanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zenfone 3 Max'e baktın mı?
Ya sahsen ben asusu begenmiyorum o sebepten kafamda simdilik iphone 6 var samsung a7 de olabilir sony xz begendim fakat arkadasim önermedi huawei 9 mate güzel ama bütce yetmiyor p10 aynı keza napicam bilmiyorum
Bu arada iphone 6 dan sogudum ama söyle bi sorum var acaba bu güncelleme konusunu ve kamera konusu göz ardi etsem iphone 6 alinir mi

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Ya sahsen ben asusu begenmiyorum o sebepten kafamda simdilik iphone 6 var samsung a7 de olabilir sony xz begendim fakat arkadasim önermedi huawei 9 mate güzel ama bütce yetmiyor p10 aynı keza napicam bilmiyorum
Bu arada iphone 6 dan sogudum ama söyle bi sorum var acaba bu güncelleme konusunu ve kamera konusu göz ardi etsem iphone 6 alinir mi

Alınmaz. kaldı ki niye göz ardı etiyorsun? gerek yok etmene xz al herşeyde kafan rahat olur boşver arkadaşını

olgusen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sizce 1800 tlye alınır mı? Ya da başka önerileriniz var mı 2000 TL bandında? Fazla oyun oynamayacağım, kamera ve pil önemli benim için. Bir de garanti servisiil iyi olmalı.

Hasanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Alınmaz. kaldı ki niye göz ardı etiyorsun? gerek yok etmene xz al herşeyde kafan rahat olur boşver arkadaşını
XZ yi inceleme firsatim.olmadi genelde etrafimda iphone 6 ve 6s kullananlar var ve tavsiye ediyorlar o sebepten birde nakit param olmadigindan mecbur fatira üzerine taksitli telefon alicam yani epey elim kolum bagli o yüzden bütçem sıkıntılı iste amacim beni 3 yıl götürecek bir cihaz almak

Elawachi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sony Xperia Z5 önerimdir hocam, kaliteli telefon.

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZ yi inceleme firsatim.olmadi genelde etrafimda iphone 6 ve 6s kullananlar var ve tavsiye ediyorlar o sebepten birde nakit param olmadigindan mecbur fatira üzerine taksitli telefon alicam yani epey elim kolum bagli o yüzden bütçem sıkıntılı iste amacim beni 3 yıl götürecek bir cihaz almak
6 veya 6s alma
Xz al fatura üzerine olsa bile , 6s ile aynı güce sahip diğer özellikleri daha üstün bir cihaz