Soru 15.000 TL bütçeye telefon önerisi istiyorum

Plasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
15.000 TL bütçeye telefon arıyorum. Aradığım özellikler; kamerasının iyi olması, oyun performansının iyi olması ve su geçirmezlik sertifikasının olması. Telefondan çok anlamam ama umarım bütçe yeterli olur.

Son düzenleyen moderatör:

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,460
Samsung Galaxy A54, A35 düşünülebilir. Su geçirmezlik sertifikası yok ama Honor 90 da güzeldir.

Son düzenleyen moderatör:

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,610
Samsung Galaxy A54, A35 düşünülebilir. Su geçirmezlik sertifikası yok ama Honor 90'da güzeldir.
Hocam A54 geçen sene X9A'nın rakibi olarak görünüyordu, hâlâ satışta mı? Çok kalın olduğu için almadım A54 bana çok kaba gelmişti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

15.000 TL bütçeye telefon arıyorum. Aradığım özellikler; kamerasının iyi olması, oyun performansının iyi olması ve su geçirmezlik sertifikasının olması. Telefondan çok anlamam ama umarım bütçe yeterli olur.
Ben olsam Honor 90 veya Samsung Galaxy A35'den birini alırdım.

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,460
Hocam A54 geçen sene X9A'nın rakibi olarak görünüyordu, hâlâ satışta mı? Çok kalın olduğu için almadım A54 bana çok kaba gelmişti.

Evet hocam. X9A'dan bir tık iyi.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,610
Evet hocam. X9A'dan bir tık iyi.
Hatırlıyorum hocam aralarında 2 bin lira vardı, ben 9 bin 250 ye almıştım a54 11 bin üstü idi diye hatırlıyorum.

A54'un Honor 90'dan artıları Stereo hoparlör ve suya dayanıklı olması, tasarım ekran işlemci tarafından Honor 90'ın üstün olduğunu görüyorum, yanlış mıyım?

İlk defa Samsung bir cihazın karşısında durma tarafındayım, Honor 90 her türlü A54'ten üstün geliyor gözüme. Rakibin aynı paraya 66 watt şarj verirken ki adaptörü bile veriyor 25 Watt hızlı şarj vermek adaptör bile vermemek kullanıcı ile dalga geçmek bence.
Antutu, epey verileri ve YouTube karşılaştırma videoları Honor 90'ın ekran işlemci kamera da Samsung a34'e açıkça fark attığını gösteriyor.
@Yahya Furkan

Son düzenleme:

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,460
Hatırlıyorum hocam aralarında 2 bin lira vardı, ben 9 bin 250 ye almıştım a54 11 bin üstü idi diye hatırlıyorum.

A54'un Honor 90'dan artıları Stereo hoparlör ve suya dayanıklı olması, tasarım ekran işlemci tarafından Honor 90'ın üstün olduğunu görüyorum, yanlış mıyım?

İlk defa Samsung bir cihazın karşısında durma tarafındayım, Honor 90 her türlü A54'ten üstün geliyor gözüme. Rakibin aynı paraya 66 watt şarj verirken ki adaptörü bile veriyor 25 Watt hızlı şarj vermek adaptör bile vermemek kullanıcı ile dalga geçmek bence.
Antutu, epey verileri ve YouTube karşılaştırma videoları Honor 90'ın ekran işlemci kamera da Samsung a34'e açıkça fark attığını gösteriyor.
@Yahya Furkan
Honor 90 daha iyi, hocam ama konu sahibi su geçirmezlik sertifikasının olmasını istemiş.

Plasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Honor 90 düşünüyodum zaten ama su geçirmezlik sertifikası yok ve mano çıkışlı diye emin olamadım.

Honor 90 daha iyi, hocam ama konu sahibi su geçirmezlik sertifikasının olmasını istemiş.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,610
Honor 90 düşünüyodum zaten ama su geçirmezlik sertifikası yok ve mano çıkışlı diye emin olamadımHonor 90 daha iyi, hocam ama konu sahibi su geçirmezlik sertifikasının olmasını istemiş
Hocam A54'ü canlı görmüş biri olarak biraz kalın bir telefon olduğunu söyleyebilirim.
En azından bana öyle geldi, değerlerini bilmiyorum, yanılıyor olabilirim.

Son düzenleme:

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,610
A34 kullanılmayacak kadar kalın değil. Ortalamanın biraz üstü. Elde gayet güzel bir hissi var, ağırlığı hissedilmiyor.
Benim kullandığım telefondan daha kalın olduğu için, gözüme öyle gelmiş olabilir hocam.

A34 kullanılmayacak kadar kalın değil. Ortalamanın biraz üstü. Elde gayet güzel bir hissi var, ağırlığı hissedilmiyor.
Hocam peki A35 in A54'e göre çok bir eksisi var mı ? Sonuçta daha yeni bir cihaz 1 sene daha fazla güncelleme alacak. @Yahya Furkan

Bu arada konumuz A54'tü yanlışlıkla A34 yazdım özür dilerim 😀

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,460
Benim kullandığım telefondan daha kalın olduğu için, gözüme öyle gelmiş olabilir hocam.

Hocam peki A35 in A54'e göre çok bir eksisi var mı ? Sonuçta daha yeni bir cihaz 1 sene daha fazla güncelleme alacak. @Yahya Furkan

Bu arada konumuz A54'tü yanlışlıkla A34 yazdım özür dilerim 😀
Ben dalgınlıktan fark etmemişim bile.

Aynı cihazlar, Vapor Chamber soğutma olduğu için A35 alınması daha mantıklı. Bir de Gorilla Glass Victus.

Plasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Samsung A54
Samsung A34
samsung A35
Honor 90
Honor X9A
Realme GT2

Başka öneriniz varmı?

Son düzenleme:

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,460
Bilemiyorum sizde haklısınız şimdi kafam çok karıştı.
Size tavsiyem; Honor 90 almanız. Suya düşürmem derseniz bir mağazaya gidip incelemenizi tavsiye ederim. Mono hoparlör olmasına rağmen ses kalitesi gayet iyi, rakiplerinden çokta kötü değil.

Plasma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Size tavsiyem; Honor 90 almanız. Suya düşürmem derseniz bir mağazaya gidip incelemenizi tavsiye ederim. Mono hoparlör olmasına rağmen ses kalitesi gayet iyi, rakiplerini aratmaz.
Suya düşürmem ama nemli havadan dolayı korkum var bi tık sizce sorun olurmu?