Öneri 12 gündür amazondan paramı kurtarmaya çalışıyorum...

Bu konuyu okuyanlar

berkkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
satıcı amazon.com.tr
alıcı amazon prime müşterisi
Ürün macbook air m2 256gb ssd
Sipariş No: #171-6405721-3622717

2 Kasım'da 8gb ram ve 256gb SSD ile versiyonu sipariş verdim. 256gb ssd olan versiyonun SSD nedeniyle yavaş olduğunu öğrendim ve 3 Kasım'da (ertesi gün ürün siparişini iptal etmek istedim. İptal edemeyiz dediler.)

Ürün kargoya 6 Kasım'da verildi. Yani siparişten 4 gün sonra. Yani benim iptal talebimden 3 gün sonra kargoya verildi. Kargoya verildiğini fark ettiğim sabah kargoyu arayıp teslim almayacağımı söyledim ki hızlıca iptal olsun kurye vs kimse yorulmasın diye.

amazonun ışık hızındaki hizmeti neticesinde 6 kasım'da kargoya verilen ürün 10 kasım'da depoya teslim edilmiş. Yani henüz yola çıkmayan, dağıtıma çıkmayan ve bulunduğum il&ilçe sınırlarına gelmeyen ürünün depoya tekrar iadesi 4 gün sürmüş.

Depoya iadesi sağlandıktan sonra amazon tabiki şaşırtmıyor ve depoya teslim edilmiş ürün 5 gün olmuş hala para iadesi yapılmıyor.

Uzun lafın kısası, 3 Kasım'dan 15 Kasım'a kadar 12 gündür amazondan paramı kurtarmaya çalışıyorum...

"Tutar yüksek olduğu için süreç uzamakta" : arkadaşlar bu şu demek. Paranızı mevduatımızda değerlendiriyoruz. Efendi efendi bekleyin. Ha ben bekleyemem diyorsanız amazon'dan pahalı ürün almayın! Parayı bekletiyorlar..

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-11-15 104243.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-11-15 104243.jpg
    64.6 KB · Görüntüleme: 84
  • kargo hareketleri.jpg
    kargo hareketleri.jpg
    51.2 KB · Görüntüleme: 85
  • iptal edilmedi.jpg
    iptal edilmedi.jpg
    47.1 KB · Görüntüleme: 78
  • süreç.jpg
    süreç.jpg
    52.8 KB · Görüntüleme: 82

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,012
Böyle yapıyorlar süründürüyorlar insanı. 2019'da playsation 4 almıştım,iptal edip xbox one almaya karar vermiştim. Kabul edilmedi ürün gelmedi geri yollanmış fakat bize bildirilmedi,kargo hala yolda gözüküyordu arayıp sorduğumuzda gelmediğini söylediler. Baya bir haber alamadık yaklaşık 1yıl sürdü şikayet etmediğimiz yer kalmadı en son para iadesi yapıldı. Umarım benim kadar uğraşmassınız.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Kasim ayinda kargolar hep yavas calisiyor Black Friday dolasiyla cok fazla siparis oldugu icin. Normalde haftada 100.000 paket dagitan birim Kasim ayinda 500.000 pakete kadar cikiyor belki de daha fazla. O yuzden kargolar yavas isliyor. Gayet normal bir durum. Bunun farkinda olmayip ona buna cemkirmek de ilginc.

berkkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Müşteri temsilcilerinin günlerdir zamanımı çalması nedeniyle, kendilerini artık "hırsız amazon" olarak anacağım.

Para iadesi hala yapılmadı. 5 hün önce 24 saat içerisinde, 3 gün önce ise 48 saat içerisinde paranız hesabınıza iade edilir demişlerdi.

3 Kasım'dan 18 Kasım'a kadar toplamda 15 gündür "hırsız amazon"dan paramı kurtarmaya çalışıyorum...

10 liralık siparişten bile kargo ücreti almadan nasıl para kazanıyorlar diyordum. Artık öğrenmiş oldum.

Pahalı ürünleri bu hırsız firmadan satın almamanızı öneririm. Yine de sizin tercihiniz keyfiniz bilir :)

berkkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Güncelleme. Parayı hala iade etmediler. Toplamda 18 gündür paramı hırsız amazon'dan kurtarmaya çalışıyorum.