1 saniyenizi ayırıp bakın lütfen yardım edin

mrknave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım windows xp iken windows 7 ye çevirttim bilgisayarım sorunsuz (masaüstü bilgisayar) internete bağlanmak için TP-LİNK markalı bir cihazım var onu takıyorum internete bağlanıyorum adaptörü taktım otomatik kuruldu internete girdi daha sonra ne yaptıysam şifreyi yazsam bile internete bağlanmıyor şifre hatalı diyor hangi ayarları bozmuş olabilirim ne yapsam düzelir yardımcı olun lütfen :(

selim-sdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de böyle bir hata olmuştu Wi-Fi adaptörün programını indirip ordan modem şifresini girmiştim...

excelance333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modemin arkasında sağında solunda küçük bi delik vardır reset yazar zaten yanında resete bas bi kaç saniye bekle modem tekrar açılır ayarları otomatik yapılır modem wifi ise modemle modem fabrika ayarına dönceği için fabrika adını alır örneğin tp_link4627 gibi ona tıklarsın modemin altında sağında solunda yine wifi passwork wifi pass diye bişey yazar o şifreyide girersen modeme bağlanırsın ismini değiştirmek istiyorsan eğer tarayıcıdan 192.168.1.1 girmezse eğer 192.168.2.1 yazarak modemin içine girersin yine şifre ister senden yine modemin sağında solunda yazar tplink lerin genelde şifreside ıd de admin dir giriş yaparak kablosuz ağ ayarına basarak isminide değiştirebilirsin.

İyi Forumlar
Güney ATILGAN

mrknave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler umarım olur

rcpyksl00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:dirol:Benimde bir keresinde öyle olmustu ttneti aradım oradan sıfırlayıp ayarlamışlardı .. inşşalah halledersin iyi günler

mrknave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler sorunu çödüm tarihi ayarlamayi unutmuşum :)

excelance333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyin tarihiymiş o :D Bilgisayarınmı Modeminmi ? Modemin saati değişmez saat dilimi değiştirilmediyse sistem otomatik internetten günceller kendini bilgisayarlarda öyle bios pilin bitmediyse tabii :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Beyler pc için anakart işlemci ve ram takılı geldi kendimde olan sata hddyi bide dvd romu bağlayıp windows 7 dvdsi ile format atayım dedim biosa girdim boot yerinden 1. Yeri hdd den cd roma geçirdim 2. Yeri disabled yaptım pc açıldı siyah ekranda windows 7 64 bit yüklemeyi seçtim mavi windows logosu geldi ama sanırım hddyi boot olarak hiç secmediğimden dolayı yüklemeye devam etmedi tekrar açılınca bu sefer biosta boot yerinden 1.yeri cd rom 2. Yeri hdd yaptim kaydedip ciktim bu sefer de dvdyi okumadı daha sonra perfect xp denedim o şekilde sistemi kurdum.Pcde herhangi bir sıkıntı yok ancak cd okuyor dvd ikumuyor bunun nedeni ne olabilir sizce ?