0216 4441444 hakkında!!

cyberorg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu numara hakkında bilgisi olan var mı? Ttnet müşteri hizmetleri diye arayıp kredi kartı şifresi istiyorlarmış(googlenin dediğine göre). TTnet mi yoksa dolandırıcılar mı?

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
numara biraz TTnet in numarasına benziyor ama bence arama döverler kartını

cyberorg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
alan kodu şüphe uyandırıyo zaten. aramışlar evde kimse yoktu. konuşamadım kimdir nedir diye.

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bırakın kredi kartı şifresini, annenizin kızlık soyadını bile size sorarlar sakın söylemeyin!!! Kim olursa olsun! Onlar beni bi ararlarsa 'çok güzel' şeyler söylerim onlara

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sahte olabilir o numara, kim neden senin kredi kartı şifreni istesin??? Siz olsanız sölermiydiniz kredi kartı şifrenizi???

Beni bir kere aramıştı ttnet, ama ev telefonu numarayı göstermiyor bilemiyorum. Böyle alan kodu gözüküyor mu iş yeri numaraların da? Ben ona takıldım çok

cyberorg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bırakın kredi kartı şifresini, annenizin kızlık soyadını bile size sorarlar sakın söylemeyin!!! Kim olursa olsun! Onlar beni bi ararlarsa 'çok güzel' şeyler söylerim onlara
işte olmasam açacam telefonu dümdüz gidicem. her neyse arkadaşlar siz dikkatli olsanızda evdekileri uyarmakta fayda var.

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.

biryerde böyle yazıyor. Yazım kırmızı oldu siyah yapadım xd

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
telefon numarasını benim bildiğim türkiyede sadece türk telekom tahsis edebiliyor. o da kendi telefoon numarasının benzerini başkasına neden versin?

cyberorg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normal şartlarda alan numarası görünmez. dolandırıcılık burda ortaya çıkıyo zaten.konuşamadım ben kimdir nedir ama yarın ususi arayacam. anlatsın bakalım derdini.
bu arada numara ttnet değil türk telekomun.

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şahsen beni ttnet arasa çok güzel olurdu. 5 kere falan aradım geri dönüş yapılmadı hiç ya da yapılmış gibi gösterildi xd
Not: Derdimi anlatmak istiyorum sadece xd 19. gün bu gün

---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

ttnet zaten Türk telekomun. Fark yapmaz bence

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Kuruntu yapmanın gereği yok.
İşin aslı şöyle; 0 216 444 1 444 bu numara Türk Telekomun kampanyalar ve tarifelerle ilgili bilgilendirme servisinin numarasıdır. Bu numaraya başkabirinin girmesi, satın alması ve kullanması kesinlikle mümkün değildir.Arayan görevili size kampanyalar ve tarifeler hakkında bilgi vermeye çalışıyor. Bu işlemleri yaparken sizden asla özel bilgilerini istemiyor.

cyberorg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ortalığı alevlendirdik galiba:)

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
444 1 444 banttan aramıyormuydu ya. Bir ses otomatik konuşuyor hani :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arayan numaranın maskelenmesi mümkündür. Vaktiyle bir bilinmeyen numara firmasında geliştirici olarak çalışıyordum. Arayan olarak istenilen numara gönderilebiliyor. Dolayısıyla sizi herhangi bir numaradan arayan bir kişiye güvenmemek gayet normal. Hiçbir kurum sizi arayıp kişisel bilgilerinizi veya ödeme bilgilerinizi sormaz. (Biliyorum ölü konu ama önemli bilgi)