iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Meliskplm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu forumda bir kaç yorum okudum okuduğum yorumların çoğunluğu ekran sarılığı ve telefondan gelen cızırtıdan muzdarip. Böyle sıkıntılarla karşılaşırmıyım gerçekten?

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Bu forumda bir kaç yorum okudum okuduğum yorumların çoğunluğu ekran sarılığı ve telefondan gelen cızırtıdan muzdarip. Böyle sıkıntılarla karşılaşırmıyım gerçekten?
ekran sarılığı ayarlar bölümünden düzeltilebilmektedir. bu sorun değildir.
cızırtılardan derken iki söylediğiniz sorun ile karşılaşmadım ben.
7 plus 128 gb gold kullanıcısıyım çok menmunum.

hlc.emine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar iphone 7 plus kullanıyorum. kameranın zoom özelliği çok kötü acaba benim telefonda mı bir sıkıntı var dedim. arkadaşlarım falan bu mudur yani birde çift kamera var demeye başladılar :) sizde nasıl durumlar

vasilty

Asistan
Reaksiyon puanı
85

7 128 gb mar siyah kullanıcısıyım cızırtı felan yok ve gayet memnunum sarılık k ayarlardan ayarlanabilir birşey o sorun değil

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
merhaba arkadaşlar iphone 7 plus kullanıyorum. kameranın zoom özelliği çok kötü acaba benim telefonda mı bir sıkıntı var dedim. arkadaşlarım falan bu mudur yani birde çift kamera var demeye başladılar :) sizde nasıl durumlar
Zoom özelliği kötü derken neyinden şikayetçisiniz ?

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Telefona kırılmaz cam taktırmak lazım mı acaba sanki koruma varmış gibi geliyor bana ?

BUFF iPhone 7 Plus Darbe Emici Ekran Koruyucu Film aldım çok memnunum. Çekiçle denedik ve makasla hiç bir şey olmuyor. Kesinlikle ekran koruyucu kullan. Hepsi iyidir ama BUFF kesinlikle inanılmaz bi darbe önlüyor

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Merhabalar buralarda yeniyim. Bir sorum olacak. Bugün nasipse İphone 7 alıcam. Sizce hangi rengi almalıyım ve kac gb olmalı ve 7 mi 7 plus mı ? Bu konularda yardımcı olursanız cok sevinirim. Simdiden teşekkürler.

Bayanlar en çok rose gold ve mat siyah tercih ediyor. Çok renkli seviyorsanız rose gold. Asil bi renk istiyorsanız, mat siyah. Hafıza olarak ta önerim 128 gb. 128 gb olanların okuma yazma hızları 32 ye göre daha iyi. Telefonda ne kadar çok alan olursa iPhone'lar o kadar hızlı olur.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
BUFF iPhone 7 Plus Darbe Emici Ekran Koruyucu Film aldım çok memnunum. Çekiçle denedik ve makasla hiç bir şey olmuyor. Kesinlikle ekran koruyucu kullan. Hepsi iyidir ama BUFF kesinlikle inanılmaz bi darbe önlüyor
Cok ciziliyor, 1-2 ay icinde cizikten ekran gorunmez oluyor diyen cok cok kisi var.

Beyazidd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar merhabalar bende iphone 6S 64 gb var fakat bataryasından hiç memnun değilim çoğu zaman 5 saat kullanım alamıyorum. Şimdi iphone 7 düz modeli düşünüyorum pil ömrü nasıl rica etsem paylaşır mısınız ?

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
iphone 7 de portre modu varmı yoksa plus a özelmi
Yok plusa özel

Merhabalar buralarda yeniyim. Bir sorum olacak. Bugün nasipse İphone 7 alıcam. Sizce hangi rengi almalıyım ve kac gb olmalı ve 7 mi 7 plus mı ? Bu konularda yardımcı olursanız cok sevinirim. Simdiden teşekkürler.
7 plus,müziğiniz ve resiminiz fazlaysa birde uzun zaman kullanacaksanız 128 ama çok birşey yapmayacaksanız 32

Son düzenleyen moderatör:

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
arkadaşlar merhabalar bende iphone 6S 64 gb var fakat bataryasından hiç memnun değilim çoğu zaman 5 saat kullanım alamıyorum. Şimdi iphone 7 düz modeli düşünüyorum pil ömrü nasıl rica etsem paylaşır mısınız ?

6s 'ten 7 'ye geçmek en mantıksız hareket olur. Pil performansı ortalama aynıdır. 1 saat için de o kadar para vemeye değmez. Plus'a geçerseniz baya fark görürsünüz :)

Plusta kullanım 9 saat
beklemede ile beraber 16 saat şarjı gidiyor. Tabii kullanıma bağlı. Daha az veri tüketen kişilerin kullanımı 10 saat olduğu gibi daha çok tüketen kişiler için 8 saate kadar inebiliyor.

Genel anlamda 7 plus öneririrm.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
eğer imkanınız varsa plus modelini tercih edin.
Plus'ın avantajları:
  • Ram plus modelinde 3 gb ram diğerinde 2 gb ram
  • Çift Kamera
  • Ekran Çözünürlüğü
  • 2 kat optik yakınlaştırma 10 kata kadarda dijital yakınlaştırma plus da bulunmakta. normalinde ise sadece 5 kata kadar dijital yaklaştırma var.
  • ayrıca plusun pil süresi daha çok uzundur.
Renk konusu ise, insanların kendi tercihi olduğu için bir şey diyemem. ben siyah sevmediğim için Gold aldım mesela.

ek olarak eğer hafıza seçeneğini sorarsanız. telefonda çok depolama yaparsanız mutlaka 128 alın

Pil ömrü daha uzun değildir. Ekran büyük olduğu için ve kamera ram gibi artı özellikleri olduğu için onu dengelemek amaçlı daha büyük batary vardır. Yine rahatça bir günü çıkarmak için.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Pil ömrü daha uzun değildir. Ekran büyük olduğu için ve kamera ram gibi artı özellikleri olduğu için onu dengelemek amaçlı daha büyük batary vardır. Yine rahatça bir günü çıkarmak için.
Ancak ekran ful hd oldugundan ve ios gayet iyi optimize edildiginden plusta daha fazla ekran suresi alabiliyoruz.
Kardesim duz s, bende s plus kullaniyorum. O da ben de isimiz geregi gun içerisinde ciddi şekilde kullaniyoruz, tabi gunden gune de degismekte bu durum ama gunun sonunda benim cihaz daha fazla dayaniyor. Ha aradaki fark oyle buyuk degil ben max 1 saat fazla kullaniyorumdur.

Ama ipad gibi de kullanayim denilirse kesinlikle plus. Sony ultra kullandim ki o 6.44"ti tasimasi haricinde kullanimi zevkliydi. Sahsen apple gelecek yil amolede gecer, uzerine bir de 5.8-6" civarina cikarsa ki bu ebat olmasına rağmen kasanin buyuklugunun ayni kalmasi amaciyla uzun suredir calistigi söyleniyor, satis rekoru kirar ve ipad miniye ihtiyac kalmaz.
Neyse konu dahilmasin, buyuk ekranin tek kulfeti ebati dolayisiyla tasimasinin zor olmasi. Onun disinda sorunu yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 6sin üstüne çok koymuyor batarya da ya 7 plus alın yada seneye çıkacak iphoneye kadar sabredin

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
6s 'ten 7 'ye geçmek en mantıksız hareket olur. Pil performansı ortalama aynıdır. 1 saat için de o kadar para vemeye değmez. Plus'a geçerseniz baya fark görürsünüz :)

Plusta kullanım 9 saat
beklemede ile beraber 16 saat şarjı gidiyor. Tabii kullanıma bağlı. Daha az veri tüketen kişilerin kullanımı 10 saat olduğu gibi daha çok tüketen kişiler için 8 saate kadar inebiliyor.

Genel anlamda 7 plus öneririrm.
Bende 7 Plus öneririm 7 ve Plus arasında sadece 1 saat az kullanımda iki saat fark vardır.7 'de 3-5 saat arası kullanım alırken 7 Plus ya 5-8 saat kullanım alırsınız büyük ekran batarya 1080 çözünürlük ram ve çift kamera ile 7 modelinden çok daha üstün tabi birde boyut kısmı var o da taşıma zorluğu ve ağırlığı dışında 5.5 ekran diğer modellere göre daha ince daha kullanışlı

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Bende 7 Plus öneririm 7 ve Plus arasında sadece 1 saat az kullanımda iki saat fark vardır.7 'de 3-5 saat arası kullanım alırken 7 Plus ya 5-8 saat kullanım alırsınız büyük ekran batarya 1080 çözünürlük ram ve çift kamera ile 7 modelinden çok daha üstün tabi birde boyut kısmı var o da taşıma zorluğu ve ağırlığı dışında 5.5 ekran diğer modellere göre daha ince daha kullanışlı
Bence elinde s serisinden bir cihazi olanlarin 7ye gecmesi icin sebepleri yok. Gelecek senenin cihazi, dedikodulara gore muthis olacakmis. Ekranin 5.8" olacagi ve amoled kullanilacagi kesin gibi bir sey. Bu buyuklukteki ekranin da apple pencil destegine daha uygun olabilecegi konusuluyor. Zira note serisi de 5.7" olarak piyasaya suruluyor. 3 boyut ta cikacakmis. Biri 4.7,digeri 5.5 ve pro olani da 5.8" olacakmis.
Ben olsam beklerdim

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Bence elinde s serisinden bir cihazi olanlarin 7ye gecmesi icin sebepleri yok. Gelecek senenin cihazi, dedikodulara gore muthis olacakmis. Ekranin 5.8" olacagi ve amoled kullanilacagi kesin gibi bir sey. Bu buyuklukteki ekranin da apple pencil destegine daha uygun olabilecegi konusuluyor. Zira note serisi de 5.7" olarak piyasaya suruluyor. 3 boyut ta cikacakmis. Biri 4.7,digeri 5.5 ve pro olani da 5.8" olacakmis.
Ben olsam beklerdim
Fiyatı 4.5 - 5 olur artık :)

EyupKznc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yaklasık 1 ay oldu iphone 7 mi alalı.
batarya konusunda beni şaşırttı.aktif olarak kullanımda gün sonunu rahatlıkla görebilirsiniz. mat siyah 32 gb olarak tercih yaptım.hafıza konusunda;fotoğraf arşivi, müzik arşivi ve birkactaneden fazla oyununuz varsa ilk başta yeterli gelebilir fakat güncellemeler geldikce yetersiz kalıcaktır.tabi sizinde arşivleriniz her gün artacaktır. eger fotograf müzik ve oyunları cihazınızda saklamayı seviyorsanız tercihiniz 128 gb olmalıdır.

ve tabi dslr kullanıcısı olarak sd kartımı güvenli bir sekilde iphon 7 me baglamak icin 100 tl vermek zorunda kaldım.android te bu aksesuarı 15 tl ye almıştım

hattım vodafone ve tarifemin bana sundugu spotify ve 50 gb depo ile iphon 7 32 gb yeterli geliyo

iphone 7 nizde siri aktif ve yeni kullanıcıysanız siriyle sık sık görüşmaye hazır olun

dslr fotograf makinasi kullanıcısı olarak iphone 7 icin söyleyeceklerim; kesinlikle telefon ve dslr makina karşılaştırması yapmayın. yani öyle bir hataya düşmeyin.iphonda telefonla gelen kamera uygulamasında fotoğrafa mudahale edilmiyor.cektiginiz fotoğrafa degil cekeceginiz fotografı telefon kendi optime ediyor ve size cek emrini veriyor.sadece sizin kadrajınız fotoğraf iphone ait.kameranın diyafram acıklığı ve kalitesi tatmin edici bil hassa ön kamerada öyle ,her nekadar dar acılı olsada.

fotografı cektikten sonra orjinali degilde sizin shopladığınız size daha iyi geliyorsa siz iyi bir shopcusunuz fakat fotoğrfçı degilsiniz.fotoğrfçı cektigı fotografı nasıl görmek istiyorsa o şekilde cekim yapabilen kisilerdir

Son düzenleyen moderatör:

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Arkadaşlar Merhaba..Yaklaşık 1 ay önce bir ıphone 7 satın aldım bir hafta kadar kullandıktan sonra kilit sesi ve klavye tıklama sesinde garip bir sorun ıle karşılaştım.Bir arama gerçekleştiğim zaman aramayı sonlandırdıktan sonra ekranı kilitlediğimde kilit sesi olduğundan çok kısık çıkıyor.sonrasında örneğin twitter da sayfa yenileme yaptıkça ardı ardına sayfa yenileme sesi de kademeli olarak artış gösterip kilit sesi de normale dönüyor.ya da kendi kendine de normale dönüyor.kısaca bazen cok kısık bazen normal bı şekilde çıkıyor ama muzık dınlerken ya da vıdeo ızledıgım zamanlarda ses azalması falan soz konugusu degıl sadece kılıt sesı ve klavye tıklama sesı azalıs gosterıyor neyse cihazı hemen servise verdim ürünü değiştirdiler.fakat ayni sorun bu cihazda da devam ediyor.Tekrar servise vermek ıstemıyorum cunku 15 gün telefonsuz kalmayı ıstemıyorum.Merak ettiğim sorunun ne olduğu ve ıphone 7 kullanan arkadaşların benzer sorun ile karşılaşıp karşılaşmadığı.yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Eğer değişim yaptığınız cihazda da aynı sorun varsa cihaz ile alakası yoktur güncelleme ile alakalıdır. Eğer gelen güncellemede düzelmiyorsa cihazı restore edin tekrar düzelmezse servise bildirin

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Bugun bende araniza katildim dostlar 7 plus 32 gb mat siyah ile. En son ilk ciktiginda 6 plus kullanmistim. O zamanlar ondan cok memnundum ozellikle sarjindan. Sonrasinda sacma salak android telefonlar kullandim neyse ki geri dondum. Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar herkes

Unicornek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz 10.1.1 güncellemesi telefona gelmişti, bende telefondan güncellemeyi yüklemiştim ancak yaklaşık 1 hafta sonra pc den itunes a girdiğimde tekrardan 10.1.1 güncellemesinin geldiği uyarısını verdi. Yükledikten sonra telefon daha stabil hale geldi özellikle kameranın ilk açılıştaki donma ve siyah ekranda bir kaç saniyelik bekleme problemleri giderilmiş, pc den güncelleme yapmayan arkadaşlara duyurulur.

Unicornek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben olsam telefona dünyanın parasını verdikten sonra ne olduğu belli olmayan böyle şeylere para vermezdim hocam. Ekran koruyucu hadi neyse her yerde taktırılabilir ama kılıf için de spigen yada apple orjinal kılıfları tercih edin. Orjinal siyah deri kılıfın telefonla uyumu harika.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz 10.1.1 güncellemesi telefona gelmişti, bende telefondan güncellemeyi yüklemiştim ancak yaklaşık 1 hafta sonra pc den itunes a girdiğimde tekrardan 10.1.1 güncellemesinin geldiği uyarısını verdi. Yükledikten sonra telefon daha stabil hale geldi özellikle kameranın ilk açılıştaki donma ve siyah ekranda bir kaç saniyelik bekleme problemleri giderilmiş, pc den güncelleme yapmayan arkadaşlara duyurulur.
Zaten Apple tarafından iTunes tarafından güncellemeleri yapmanızı tavsiye ediyor.
Çünkü Telefondan yaptığınızda eski dosyaların üstüne ekleme yapıyor fakat iTunes eski sistem dosyalarını silip Yen'i sürüm dosyalarını yüklüyor

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Ben olsam telefona dünyanın parasını verdikten sonra ne olduğu belli olmayan böyle şeylere para vermezdim hocam. Ekran koruyucu hadi neyse her yerde taktırılabilir ama kılıf için de spigen yada apple orjinal kılıfları tercih edin. Orjinal siyah deri kılıfın telefonla uyumu harika.

ben iphone'un orjinal kılıfları gibi olan kılıfları pek sevmiyorum çünkü telefonun arka tarafını göremiyorsunuz slikon olduktan sonrada marka pek farketmiyodur diye buna yönelmiştim bu arada spigende sevmediğim bi özellik var kılıfın sağ yan tarafında kocaman spigen sol yanında ise kabartma şeklinde desing in california produced in korea yazıyormuş ben bu tip yazıları sevmiyorumda ne alsam bilemedim
mobilcadde,ttec ve cellular line nasıl acaba

Son mesajlar