Web işleri için JavaScript öğrenmeli miyim?

MicroWin1877

Öğrenci
Merhaba, ben web işlerini yapmak istiyorum. Amacım bir forum ve alışveriş sitesi yapmak. Ancak bazıları bu işler için JavaScript kullanmamı tavsiye ediyor. Sizce JavaScript kullanmalı mıyım? Ve öğrenmek için hangi siteyi incelemeliyim?

Merhaba, ben web işlerini yapmak istiyorum. Amacım bir forum ve alışveriş sitesi yapmak. Ancak bazıları bu işler için JavaScript kullanmamı tavsiye ediyor. Sizce JavaScript kullanmalı mıyım? Ve öğrenmek için hangi siteyi incelemeliyim?
Evet. Javascript kolay gelmiyorsa javascriptin library'si jQuery öğrenmeye başla sonradan saf javascript'e geçersin.

Evet. Javascript kolay gelmiyorsa javascriptin library'si jQuery öğrenmeye başla sonradan saf javascript'e geçersin.
Katılmıyorum.Jquery devri bitti.Bootstrap 5 bile jquery'yi içinden çıkardı.2-3 yıla jquery iyice kalkar.

Javascript öğrenmelisin evet ama artık saf javascript devride bitti.
Senin angular,react yada vue öğrenmen gerek.
Tabi işin bide backend tarafı var.Bunlar öyle bir anca öğrenip yapabileceğin işler değil.

Bir formu ve alış veriş sitesi yapmak için Wix.com gibi bazı siteleri kullanabilirsin sadece domain için para vermen gerekir ve siteyi ayakta tutmak için 7/24 cihazını çalıştırmak zorunda kalmazsın ama istersen öğrenip kendin de yapabilirsin ama her iki durumdada site için domain alman gerekir wix daha basittir ama kendin yaptığın zaman kontrol bir nebze daha çok sendedir ama o zaman da sitenin çalışması için ya bir host kiralaman/alma gerekir ya da cihazını sürekli çalıştırman gerekir aksi taktirde site otomatik olarak kapanır.