iphone xs ten samsung s20

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Konuda @Erenist2020 var, @ahm@, @_X_ boşuna tartışmayın, zaten @Erenist2020'nin dediklerinin asla değişmeyeceğini ve hep bizim Apple avukatlığı yaptığımızı zannedeceğin i biliyorsunuz.

@reisemre57 Xs'ten S20'ye geçmek isteme nedenin nedir?
Bak $u yazana doğruları söyleyen ben tuhaf oluyorum ama iphone 11 in note 10 plustan daha iyi olduğunu söyleyen sizler çok normalsiniz öyle mi? Burda bir kişi Apple güncellemede avantajlì diyor bende bunun doğru olmadığını söylüyorum.Daha önce kullandığìm 4s in güncellemeler ile pert olduğunu dün gibi hatìrlìyorum.Benim bu forumda amacım insanlara doğru bilgiyi sunmaktìr.Konuyu açan iphone 11 almìş,başka cihaz almış benim için sorun yok.

Reaksiyon puanı
6,381
Bak $u yazana doğruları söyleyen ben tuhaf oluyorum ama iphone 11 in note 10 plustan daha iyi olduğunu söyleyen sizler çok normalsiniz öyle mi? Burda bir kişi Apple güncellemede avantajlì diyor bende bunun doğru olmadığını söylüyorum.Daha önce kullandığìm 4s in güncellemeler ile pert olduğunu dün gibi hatìrlìyorum.Benim bu forumda amacım insanlara doğru bilgiyi sunmaktìr.Konuyu açan iphone 11 almìş,başka cihaz almış benim için sorun yok.
Tamam.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
iPhone 4s 2011 yılında çıktı. O yıl çıkan telefonlar arasında Samsung Galaxy S2'de var. Şu anda ne durumda S2 ? Hala güncelleme mi alıyor ?

kartezyen38

Asistan
Reaksiyon puanı
50
iPhone cihazlar güncelleme olarak genel olarak düzgün bir performans veriyorlar (fakat önceden yazmıştım sanırım, iPhone 6 ve 4S bir istisnalar, genel konuşuyoruz) ve iPhone 11'in işlemci, gece çekimi, ön kamera avantajları var fakat kalan noktalarda Galaxy Note 10 çok daha iyi bir cihaz, neden iPhone 11 önerilmiş garibime gitti.
Güncelleme önemi konusunda ise bunun önemini hiç olmazsa şöyle açıklayayım:
Aynı paraya 5 yıl cihazın güncel kalması mı yoksa 3 yıl sonra ne halin varsa gör mü?
iPhone 6S Plus ve S6 Edge'İ 2020'de karşılaştırın ne denmeye çalışılıyor anlarsınız, donanım olarak olmasa bile sistem güncellemeleri çok fark ediyor optimizasyonlarda.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Evet burada şu sınıra takılırsın, işletim sistemiyle olan optimizasyon?
(IOS'te de o kadar boş değil emin olun: ‎WhatsApp Messenger)
Güncelleme yapmayınca bütün uygulamalar son hızda mı çalışıyor, eğer öyleyse telefonda güncelle yazan yeri direk kırıp atacağım. O iş öyle olmuyor işte, istediğin kadar güncelleme o cihaz yine yavaşlayacak ve IOS'in uzun süre güncelleme almasının avantajı uygulamadan çok yazılım güncellemesi ile gelen güvenlik güncellemeleri (mesela hangi Android cihaz 2013'ten beri güvenlik yaması güncellemesi alıyor? O beğenmediğin IOS ekosistemindeki 5S alıyor ve Samsung tarafında en düşük hangi üst sınıf cihaz güvenlik (ana sürüm değil) güncellemesi alıyor? Galaxy S8 yani cihaz 2017 çıkışlı).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Batarya hücreleri kendini kapatır acaba bununla alakası olabilir mi bunun? Ya peki bir Android cihaz aldığın günle aynı pil ömrünü mü sunuyor sana 2 yıl sonra? Gayet normal ve uygulamaların gereksinimi artıyor, arttıkça daha fazla güce gereksinim duyuyor ve uygulamada daha fazla güç tükettiği için daha fazla pil de tüketmiş oluyor. Anlayacağın donelerin saçma ve geneli düşünülmeden yapılmış doneleri, IOS'i karalamak için ne bileyim arayüzden vur, Custom ROM'lardan vur, Launcher'Lerden vur fakat bu çok saçma ve dayanaksız.
Senin gibilere ne yazsam boş.Güvenlik diyorsun yìllardır android cihaz kullanìyorum.Virüs yada herhangi bir güvenlik sorunu ile kar$ìlaşmadìm.Güvenlik olayı bir şehir efsanesidir.Iosun kaç tane güncelleme aldığì umrumda değil.Gelen güncelleme cihazı bozuyorsa yerin dibine girsin öyle güncelleme.Appstore da bazı uygulamaların versiyonları uzun,bazìlarìnìn kìsa.Whatsapp ìn versiyonu uzun olduğu için ios güncellemelerini pas geçsen bile 4 yìla kadar çalışìr.Mesela bu durum instagram için geçerli değil.Batarya konusunda pil hücrelerinin yıpranması başka bir şey,yazìlìmsal düşüş.Cihazlarda batarya sağlìğı var.80 in altìna indimi değiştirirsin.Apple güncelleme ile yazìlìmsal olarak bataryayì bozuyor.Iphone 8 plus ios 11 de wifide 10 saat ekran süresi veriyordu.Ios 13 de 7-7,5 saat ekran süresi veriyor.Benim yazdìklarımda bir tuhaflìk yada hata yok.

Reaksiyon puanı
6,381
iPhone cihazlar güncelleme olarak genel olarak düzgün bir performans veriyorlar (fakat önceden yazmıştım sanırım, iPhone 6 ve 4S bir istisnalar, genel konuşuyoruz) ve iPhone 11'in işlemci, gece çekimi, ön kamera avantajları var fakat kalan noktalarda Galaxy Note 10 çok daha iyi bir cihaz, neden iPhone 11 önerilmiş garibime gitti.
Güncelleme önemi konusunda ise bunun önemini hiç olmazsa şöyle açıklayayım:
Aynı paraya 5 yıl cihazın güncel kalması mı yoksa 3 yıl sonra ne halin varsa gör mü?
iPhone 6S Plus ve S6 Edge'İ 2020'de karşılaştırın ne denmeye çalışılıyor anlarsınız, donanım olarak olmasa bile sistem güncellemeleri çok fark ediyor optimizasyonlarda.
O konuyu açan kişi, galaxy note 10 plus kullandığını, hiç memnun olmadığını, ön kamerasının yapay çekmesinden şikayetçi olduğunu, kalemini bile neredeyse hiç kullanmadığını, kamerasından memnun olmadığını ve her Android cihazda olan instagram'da kalite düşmesinden hiç memnun olmadığını söyledi. Biz de Iphone 11'in kamerasının note 10 plus'tan daha iyi olduğunu eğer kamera önemli ise ekrandan vaz geçilerek Iphone 11' geçilebileceğini, ama ekranın o kadar da kötü olmadığını söyledik. Ama Erenist2020 tam bir fan-boy olduğu için, note 10 plus'ın kamerasının daha iyi olduğunu, note 10 plus'ın her konuda çok çok daha iyi olduğunu savunmaya başladı. Zaten bir noktadan sonra kimse cevap yazmamaya başladı, uğraşmadılar.

Reaksiyon puanı
892
4s i örnek olarak verdim.Hepsini geçtim adamlar güncellemeler ile cihazları bozduklarını itiraf ettiler hala utanmadan,sìkìlmadan Apple avukatlìğì yapıyorsun.
o bahsedilen olay pil sağlığı düşük cihazların şarjı gitsin diye kısılmasıydı,onu da gelen tepkilerden sonra tercihe bıraktılar.bozma ile bir ilgisi yok.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
4s i örnek olarak verdim.Hepsini geçtim adamlar güncellemeler ile cihazları bozduklarını itiraf ettiler hala utanmadan,sìkìlmadan Apple avukatlìğì yapıyorsun.
Sen de hâlâ bize 2011'de çıkmış iPhone 4S'in pert olma örneğini veriyorsun

kartezyen38

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Senin gibilere ne yazsam boş.Güvenlik diyorsun yìllardır android cihaz kullanìyorum.Virüs yada herhangi bir güvenlik sorunu ile kar$ìlaşmadìm.Güvenlik olayı bir şehir efsanesidir.Iosun kaç tane güncelleme aldığì umrumda değil.Gelen güncelleme cihazı bozuyorsa yerin dibine girsin öyle güncelleme.Appstore da bazı uygulamaların versiyonları uzun,bazìlarìnìn kìsa.Whatsapp ìn versiyonu uzun olduğu için ios güncellemelerini pas geçsen bile 4 yìla kadar çalışìr.Mesela bu durum instagram için geçerli değil.Batarya konusunda pil hücrelerinin yıpranması başka bir şey,yazìlìmsal düşüş.Cihazlarda batarya sağlìğı var.80 in altìna indimi değiştirirsin.Apple güncelleme ile yazìlìmsal olarak bataryayì bozuyor.Iphone 8 plus ios 11 de wifide 10 saat ekran süresi veriyordu.Ios 13 de 7-7,5 saat ekran süresi veriyor.Benim yazdìklarımda bir tuhaflìk yada hata yok.
Benim gibilere ne yazsan boş aynı fikirdeyim çünkü olan bir şeyi söylüyorum, ona bakılırsa herkes Windows XP kullansın, onda ben hiç virüsle karşılaşmamıştım. Güncelleme var derken kasıt cihazın halen daha güncel olması, cihazın güncelliğini koruması demek hem üretici firmanın hem üçüncü parti geliştiricilerin o cihaza uygun uygulama optimizasyonu demek (örneğin Fortnite mobile oyunu Galaxy S7 güncelken çıkış yapmıştı ve en düşük Galaxy S cihazı idi destek sunan, S6 serisi ile çok fark yoktu neden oyun Galaxy S7 serisine çıkarken S6 serisine çıkmadı?).
Uygulama güncellemeleri ona bakılırsa Android'de sonsun, Build.Prop ile sürümü yüksek göster sonsuza kadar cihazın güncel ve sorunsuz (!).
Mantığında hata var, IOS cihazlarda Android cihazlarda zamana yenik düşmekteler üzerindeki teknolojilerden dolayı.
O konuyu açan kişi, galaxy note 10 plus kullandığını, hiç memnun olmadığını, ön kamerasının yapay çekmesinden şikayetçi olduğunu, kalemini bile neredeyse hiç kullanmadığını, kamerasından memnun olmadığını ve her Android cihazda olan instagram'da kalite düşmesinden hiç memnun olmadığını söyledi. Biz de Iphone 11'in kamerasının note 10 plus'tan daha iyi olduğunu eğer kamera önemli ise ekrandan vaz geçilerek Iphone 11' geçilebileceğini, ama ekranın o kadar da kötü olmadığını söyledik. Ama Erenist2020 tam bir fan-boy olduğu için, note 10 plus'ın kamerasının daha iyi olduğunu, note 10 plus'ın her konuda çok çok daha iyi olduğunu savunmaya başladı. Zaten bir noktadan sonra kimse cevap yazmamaya başladı, uğraşmadılar.
Konuyu görmedim sadece teorik olarak baktım, olay o şekilde ise Galaxy Note 10'da diretmek yerine kullanıcıya en iyi cihazı tavsiye etmek daha mantıklı fakat arkadaşın böyle demesinin sebebi iPhone 4S'i IOS 9 ile kullanmış olması ve anlayabiliyorum, bende kullandım ve performans tam bir çuvallama örneği idi, sonrasında başka IOS cihazlar görüp kullanmamış olsam aynı algı bende de öyle olurdu düşünce yapısı.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Video da iphone rakipsiz diyen,iphone nun batarya perdormansı Samsung dan daha iyi diyen ben,işlemcide iphone daha avantajlı diyen ben fanboyum ama 720p çözünürlüğe,öküz gibi çerçevelere sahip,3,5 saatte şarj olan kamerada fotoğraf tarafìnda Note 10 plusìn gerisinde olan bir cihazì öneren sen fanboy olmuyorsun öyle mi???? beni güldürme.

Reaksiyon puanı
6,381
Video da iphone rakipsiz diyen,iphone nun batarya perdormansı Samsung dan daha iyi diyen ben,işlemcide iphone daha avantajlı diyen ben fanboyum ama 720p çözünürlüğe,öküz gibi çerçevelere sahip,3,5 saatte şarj olan kamerada fotoğraf tarafìnda Note 10 plusìn gerisinde olan bir cihazì öneren sen fanboy olmuyorsun öyle mi???? beni güldürme.
Tamam.

• Komik
Reactions: _X_

kartezyen38

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Kamera konusuna gelelim, tamamen tarafsız bakacağım:
Bu iki cihazı eline alıp kullanmayı denedin mi? Sana şöyle diyeyim, ekranda Galaxy Note 10 daha önce, bataryada iPhone 11 (çözünürlükten ve işletim sisteminden dolayı) daha önde, ses düzeyi Galaxy Note 10'da daha önde, kamerada iPhone 11 hem fotoğraf hem video olarak daha önde (gece çekimlerini bir yapın zaten soğursunuz diğer cihazlardan, video olarak OIS daha stabil), elde tutum olarak Galaxy Note 10 daha önde, depolama ve fiyatta bakıldığında Galaxy Note 10 önde, cihazın stabilizasyonu olarak iPhone 11 çok daha önde. Anlayacağınız internette birkaç tane inceleme videosuyla fikir sahibi olunmuyor, üzgünüm.

• Beğen
Reactions: _X_

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Kamera konusuna gelelim, tamamen tarafsız bakacağım:
Bu iki cihazı eline alıp kullanmayı denedin mi? Sana şöyle diyeyim, ekranda Galaxy Note 10 daha önce, bataryada iPhone 11 (çözünürlükten ve işletim sisteminden dolayı) daha önde, ses düzeyi Galaxy Note 10'da daha önde, kamerada iPhone 11 hem fotoğraf hem video olarak daha önde (gece çekimlerini bir yapın zaten soğursunuz diğer cihazlardan, video olarak OIS daha stabil), elde tutum olarak Galaxy Note 10 daha önde, depolama ve fiyatta bakıldığında Galaxy Note 10 önde, cihazın stabilizasyonu olarak iPhone 11 çok daha önde. Anlayacağınız internette birkaç tane inceleme videosuyla fikir sahibi olunmuyor, üzgünüm.
Kamerada kriter video ise iphone rakipsiz buna bir itirazım yok.Ama kriter fotoĝraf ise Note 10 plus daha iyi.Ikisi ilede fotoğraf çektim.Note 10 plus daki hdr iphone 11 den daha iyi.Note 10 plustaki fotoğraf kalitesi iphone 11 den daha iyi.Note 10 plustaki zoom iphone 11 den daha iyi.Note 10 plus tof kamera sayesinde mükemmel portre fotoğraflar çekebiliyor.Iphone 11 de telephoto yada tof kamera olmadığı için portrede saçmalıyorGece performansı ikisininde aynı.Ultra geniş açı ikisindede aynı.Iphone 11 in fotoğrafta tek artìsı renk doğruluğudur.Renk doğruluğu kişiden kişiye deği$ir.Kimisi doğal sever,kimisi canlı.Note 10 plusta pro mod ile pozlama yapılarak renkler gerçeğe yakın hale getirilebilir.Batarya konusunda iphone 11 daha iyi.Iki cihazı teraziye koyarsak batarya,işlemci,video iphone 11; fotoğraf,S-pen,ekran,tasarım,hoparlör Note 10 plus; yani iki cihaz arasında Note 10 plus daha iyi.

Reaksiyon puanı
8,018
Üstteki yorumları okuyamadım ancak kesinlike Xs’de kal derim. S20 geçersen ileride tekrar Apple dönmeye çalışacaksın ve S20 satarken ciddi anlamda zarar edeceksin.

Samsung 2. El piyasasında çok kötü her ay değerini kaybediyor. Pil konusunda da. Xs ile hemen hemen aynılar.

Reaksiyon puanı
6,381
Üstteki yorumları okuyamadım ancak kesinlike Xs’de kal derim. S20 geçersen ileride tekrar Apple dönmeye çalışacaksın ve S20 satarken ciddi anlamda zarar edeceksin.

Samsung 2. El piyasasında çok kötü her ay değerini kaybediyor. Pil konusunda da. Xs ile hemen hemen aynılar.
Üstteki yorumları okumana gerek yok, Erenist varsa az çok ne olduğunu tahmin ediyorsundur.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
iphone xs ten samsung s20 ye geçilir mi
Galaxy S20 nin iPhone XS e göre artıları
+120hz ekran
+Çentik yerine punch hole olması
+Daha hafif olması
+3X Telephoto kamerası olması
+Kamerasında gece modu olması
+Geniş açılı kamerası olması

iPhone XS in Galaxy S20 ye göre artıları
+Çok daha iyi bir işlemci
+Daha iyi video performansı
+Güncelleme desteği
+Batarya
+Daha kaliteli malzeme kullanması
+Daha güzel tasarım

Bence iPhone XS den Galaxy S20 ye geçilmez.

Hocam sen Xs e bi jailbreak yap gözün başka cihaz görmez.
Güzel olmuş.

Sosyal medya uygulamaları iphone tarafında versiyonu kìsa.Iphone xs kullanìyorsun.Ios 13 desin.Cihazı 3 yıl güncellemezsen instagram,twitter,facebook,youtube gibi uygulamalar çalìşmayacak.Iphone kullanìyorsan dene gör.Apple ın 5 yìl güncelleme vermesini tek açıklaması uygulamalardır.
iOS 9 da kalmış iPhone 4S te bu uygulamaların hepsi çalışıyor.

Son düzenleme:

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
+120hz ekran
+Daha hafif olması

+Daha iyi bir işlemci
+Güncelleme desteği
+Batarya
+Daha güzel tasarım

Batarya konusu tartışılır xs in bataryasından memnun olmayanda var ama güncelleme konusunda size katılmıyorum.Apple güncelleme konusunda avantajlı değil.5 yıl güncelleme veriliyor.2 yıldan sonra gelen her güncelleme cihazı bozuyor.Android tarafında güncelleme sayısı az ama öz.En azından memnun olduğununuz sürümde kalıp cihazı 5 yıl sorunsuz kullanabilirsin.

+120hz ekran
+Daha hafif olması

+Çok daha iyi bir işlemci
+Güncelleme desteği
+Batarya
+Daha güzel tasarım

Güzel olmuş.

iOS 9 da kalmış iPhone 4S te bu uygulamaların hepsi çalışıyor.
İos 9 lu 4s de sosyal medya uygulamalarının hiçbiri çalışmıyor.Appstore da sosyal medya uygulamalarının versiyonu 2 yıldır.2 yıldan fazla sistem güncellemesi almazsan sosyal medya uygulamaları çalışmaz.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Batarya konusu tartışılır xs in bataryasından memnun olmayanda var ama güncelleme konusunda size katılmıyorum.Apple güncelleme konusunda avantajlı değil.5 yıl güncelleme veriliyor.2 yıldan sonra gelen her güncelleme cihazı bozuyor.Android tarafında güncelleme sayısı az ama öz.En azından memnun olduğununuz sürümde kalıp cihazı 5 yıl sorunsuz kullanabilirsin.
4 yıllık iPhone 7, iOS 13.5 sürümünde bile çok akıcı çalışıyor.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
4 yıllık iPhone 7, iOS 13.5 sürümünde bile çok akıcı çalışıyor.
Peki İphone 7 nin batarya performansını da konuşalım mı? İlk çıktığında 7,5-8 saat ekran süresi veren İphone 7 bugün kaç saat ekran süresi veriyor? Buyur cevapla.Planlı eskitme sadece performans veya akıcılıktan ibaret değildir.Planlı eskitmede donmalar,wifi kopmaları,batarya performansının düşmesi, mobil veride kopmalar, mağazadan uygulama yükleyememe, fotoğraf kalitesinin düşmesi, video kalitesinin düşmesi bunların hepsi planlı eskitmedir.2 yıl dan sonra gelen güncellemelerde bu hatalar olabiliyor.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

İos 9 lu 4s de sosyal medya uygulamalarının hiçbiri çalışmıyor.Appstore da sosyal medya uygulamalarının versiyonu 2 yıldır.2 yıldan fazla sistem güncellemesi almazsan sosyal medya uygulamaları çalışmaz.
Bende 4S vardı ve bütün sosyal medya uygulamaları çalışıyordu.

Peki İphone 7 nin batarya performansını da konuşalım mı? İlk çıktığında 7,5-8 saat ekran süresi veren İphone 7 bugün kaç saat ekran süresi veriyor? Buyur cevapla.Planlı eskitme sadece performans veya akıcılıktan ibaret değildir.Planlı eskitmede donmalar,wifi kopmaları,batarya performansının düşmesi, mobil veride kopmalar, mağazadan uygulama yükleyememe, fotoğraf kalitesinin düşmesi, video kalitesinin düşmesi bunların hepsi planlı eskitmedir.2 yıl dan sonra gelen güncellemelerde bu hatalar olabiliyor.
Her telefonun batarya performansı zamanla kötüleşir. iPad Mini 4 kullanıyorum iOS 13 sürümünde ve A8 işlemcisi olmasına rağmen hala eskisi gibi çok iyi bir şekilde çalışıyor. Bu dediğiniz sorunlar iPhone 4s de bile olmamıştı (performansı çok kötü olmuştu iOS 9 da ama kamera ve video performansı kötüleşmedi).

VexX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende cevap vereyim android kullaniyorum ama xs cok daha iyi iphone 2.el de fiyat android kadar dusmuyor bemce kal gecmeye degecek kadar fark yok

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bende 4S vardı ve bütün sosyal medya uygulamaları çalışıyordu.
Jailbreak yada itunesdan eski sürümlü uygulamaları yükleyebilirsin.İnstagramı iTunes dan kaçak yüklersin.Ama güncel halini kullanamazsın.Appstore a 5 dk önce girdim.İnstagramın sürümüne baktım.En az ios 11 istiyor.Sendeki ya jailbreak tır yada itunesdan eski sürümleri yüklemişsindir.