Note 8i satip yerine iphone 8 plus almak mantikli ve akillica bir secim olur mu?

hanimy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note serisini cok seviyorum ve severek aldim kullaniyorum. Fakat androidin dez avantajlari var stabilite konusunda . Klavyesi cok kasiyor suan yazarken bile sinirleniyorum resmen dona dona yaziyor. O yuzden iphone 8 plusa gecsem mi diye dusunuyorum. Mantikli bir secim olur mu sizce?

hanimy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyle mi diyorsunuz? Yarin obur gun ikinci el satislari da iyi aslinda ama hic icime sinmiyor benimde note dan sonra iphone 8 plus gibi cirkin tasarimli bir telefon kullanmak . (Zevk meselesi )

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
note 8 de değer kaybetmeyecek. ayrıca note8 hem tasarım hem perfrmans olarak çok üstün bir cihaz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Klavye verilerini temizlemeyi deneyin veya Google G board klavyesini tavsiye edebilirim güzel bir klavyedir kendileri. Apple'ın sözde şahanesi X'de bile Türkçe bir teknoloji kanalında takılma gördüm. Şu günlerde herkeste bir cortlama var niyeyse.

hanimy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Klavye verilerini temizlemeyi deneyin veya Google G board klavyesini tavsiye edebilirim güzel bir klavyedir kendileri. Apple'ın sözde şahanesi X'de bile Türkçe bir teknoloji kanalında takılma gördüm. Şu günlerde herkeste bir cortlama var niyeyse.
Yaptim az once suan cok daha iyi ama 5000 verip de kasma donma gorunce cok da mutlu olunmuyor yani.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,461
Note 8'i satıp İphone 8'i almayı planlıyorsan aklını falan kaçırmak üzerindesindir ayakta uyuyorsundur demektir

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
note 8 çok daha iyi bir cihaz.murat burç'un dediğini yaparsanız kasmalar azalacaktır diyecektimki azalmış zaten.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
5000 lira ver klavyesi donsun ben abarttığını düşünüyorum fakat öle bi durum varsa gerçekten üzücü

hanimy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
5000 lira ver klavyesi donsun ben abarttığını düşünüyorum fakat öle bi durum varsa gerçekten üzücü
Malesef abartmiyorum. Fakat şoyle bir olay var .. mesajlasma uygulamasi varsayilan ayarlardayken cok kasiyor . Falat otomatik duzeltme titresim vs bir cok seyi kapatinca hic sikinti yok. Suan gayet stabil mesela. Ama 5000 verip ozelliklerini kapatacaksam kasiyor diye kufur ederim .

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Malesef abartmiyorum. Fakat şoyle bir olay var .. mesajlasma uygulamasi varsayilan ayarlardayken cok kasiyor . Falat otomatik duzeltme titresim vs bir cok seyi kapatinca hic sikinti yok. Suan gayet stabil mesela. Ama 5000 verip ozelliklerini kapatacaksam kasiyor diye kufur ederim .
Ben açık söyliyim 5 bin lira verdiğim telefonun klavyesi gibi basit bi işlemi kullanırken kasıyosa o telefonu direk sallarım bi daha da o markaya yaklaşmam klavye kasması nedir ya :)

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Ben açık söyliyim 5 bin lira verdiğim telefonun klavyesi gibi basit bi işlemi kullanırken kasıyosa o telefonu direk sallarım bi daha da o markaya yaklaşmam klavye kasması nedir ya :)
Samsungun tüm modellerindeki klavyede var maalesef bu sorun . Telefonun sorunu değil , telefon kuvvetli ama Samsung Klavye uygulamasinda sıkıntı var.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
ayfırt almayın bence de, o daha çok sinirlendirir :D

Abdullah4372

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya bunlar kişisel ihtiyaç ve zevk meselesi. İki apayrı telefon....

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bence hiç geç kalma piyasası ölmeden sat direk samsungun bütün serilerinde piyasası düşmez gözüyle bakılıyodu hepsi takır takır yarı fiyatına indi :D iOS Tamamen keyif aleti sıkıntı yok neyi napmak istiyosan yapıyosun süprizlerle karşılaşmıyosun zaten millet bu yüzden bu kadar çok seviyor iPhone X kullanıyorum yeminle samsunga geçince fırlatasım geliyor arkadaşımda s8 plus var resmen çöp kalitesinde ya note 8'in bi tek sevdiğim yani tasarımı harbiden güzel tasarımı var cihazın ama içi çöp malesef.

Reaksiyon puanı
258
Bence hiç geç kalma piyasası ölmeden sat direk samsungun bütün serilerinde piyasası düşmez gözüyle bakılıyodu hepsi takır takır yarı fiyatına indi :D iOS Tamamen keyif aleti sıkıntı yok neyi napmak istiyosan yapıyosun süprizlerle karşılaşmıyosun zaten millet bu yüzden bu kadar çok seviyor iPhone X kullanıyorum yeminle samsunga geçince fırlatasım geliyor arkadaşımda s8 plus var resmen çöp kalitesinde ya note 8'in bi tek sevdiğim yani tasarımı harbiden güzel tasarımı var cihazın ama içi çöp malesef.
İçi çöp derken ? Örnek verebilir misin?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bende durum tam tersi ios olması yetiyo çöp olması için o arayüzü görünce zaten direk soğuyorum telefondan.

emre__ss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 2 ay önce iphone 7 plus cihazımdan lanet edip note 8 e geçtim ve dünya varmış dedim.(İOS'da ki malum problemlerden muzdarip olmuştum daha sonrasında da zaten resmi açıklama bile geldi)10 yıl aradan sonra iphoneu bırakmak benim için zor oldu ama buna değdi.Eğer note 8 de yaşadığınız problemleri bir şekilde aşabiliyorsanız kesinlikle 8 plus falan almayın her anlamda seviyenin ciddi düştüğünü göreceksiniz.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Ben boşuna Mate 10 Pro alın demiyorum abi. Alın ve rahatınıza bakın. Adamlar yapmış.

cihanbaba76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ikisde olmamalı bu fiyata. huawei mate serisi yada xaomi mix 2 düşün ikisinide kullanan biri olarak ve şu an samsung s8 kullanıcısı olarak bu telefon markalarında bu sorunları yaşamazsın 2000 tl de cebinde kalır.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Android eski Android değil yalnız :) Note 8 ile 1 hafta geçir farkı görürsün :)
Sanırsam s8 plusta android 2.2 var ? s8 plus kullandım nefret ettim diyorum yıllardır aynı yalan ortada sürünüyor o eski android değil diye :D aynı android kardeşim androidde yazılım güncellemesi bi tek arayüzde ufak tefek eklemeler oluyor xiaomi mix kullandım en son tamamen nefret ettim full yazılımsal bug kaynıyor.

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
andrid arayüzünü beğenmeyip iosun arayüzünü beğenmek ? Çok ilginç

4myrmidon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İçi çöp derken ? Örnek verebilir misin?
sadece bunu yazmak için foruma üye oldum. babamın var Note7 si. yanlış anlaşılması olmasın ha öyle telefondan anlamayan bilmeyen adam değildir aktif olarak kullanıyor.
Sayıyorum;
-uygulamaların çalışırken çökmesi. (hangi uygulama diye sorma çünkü her hangi biri oluyor whatsapp, facebook vb.)
-bazı yazılım yükseltmelerinden sonra durup dururken sistemdeki çalışan herhangi bir programın çökmesi. (XXX çalışmayı durdurdu vb) örneğin geçen gün play store sürekli kapanmaya zorlanıyordu. bin tane forumda aradım çözümü zor buldum.
-arayüzünün karışıklığı, kısayolların kaybolması (oğlum benim şu x şey(uygulama) nereye kaybolmuş yine serzenişleri)
-telefona pcden resim attık galeride gözükmedi (araştırdım DCIM klasörünün adını .dcim yapmazsan olmuyomuş. denedim doğru)
-sistemin yavaşlaması, telefonu sürekli yeniden başlatma gerekliliği (işte şu uygulamayı yükle ordan bilmem ram boşalt bilmem ne yap'ı çözüm olarak kabul etmiyorum) vb bir çok aksaklık ve tabii ki anti virüs filan gerekliliği vs vs vs.

samsung, sony, htc, vs bence tek sorun işletim sistemi.
yoksa kamerası, ekranı, tasarımı vs bence güzel.

yanlış anlamayın iphone fanboyu filan da değilim telefonlarımı ortalama 4 sene kadar kullanıyorum.şuanda 6s plus kullanıyorum yemin ederim 2 yıldır telefonda tık yok ondan önce 4 seneye yakın 4S kullandım 0 sıkıntısız. o yüzden eğer deneyim sahibi olacak kadar iphone kullanmadıysanız bence hiç yorum yapmayın.

yani bu işler bana göre çok öznel şeyler. iphone flash disk gibi müzik atamıyosun diye telefona bok atmak filan komik arkadaşlar.

Reaksiyon puanı
258
sadece bunu yazmak için foruma üye oldum. babamın var Note7 si. yanlış anlaşılması olmasın ha öyle telefondan anlamayan bilmeyen adam değildir aktif olarak kullanıyor.
Sayıyorum;
-uygulamaların çalışırken çökmesi. (hangi uygulama diye sorma çünkü her hangi biri oluyor whatsapp, facebook vb.)
-bazı yazılım yükseltmelerinden sonra durup dururken sistemdeki çalışan herhangi bir programın çökmesi. (XXX çalışmayı durdurdu vb) örneğin geçen gün play store sürekli kapanmaya zorlanıyordu. bin tane forumda aradım çözümü zor buldum.
-arayüzünün karışıklığı, kısayolların kaybolması (oğlum benim şu x şey(uygulama) nereye kaybolmuş yine serzenişleri)
-telefona pcden resim attık galeride gözükmedi (araştırdım DCIM klasörünün adını .dcim yapmazsan olmuyomuş. denedim doğru)
-sistemin yavaşlaması, telefonu sürekli yeniden başlatma gerekliliği (işte şu uygulamayı yükle ordan bilmem ram boşalt bilmem ne yap'ı çözüm olarak kabul etmiyorum) vb bir çok aksaklık ve tabii ki anti virüs filan gerekliliği vs vs vs.

samsung, sony, htc, vs bence tek sorun işletim sistemi.
yoksa kamerası, ekranı, tasarımı vs bence güzel.

yanlış anlamayın iphone fanboyu filan da değilim telefonlarımı ortalama 4 sene kadar kullanıyorum.şuanda 6s plus kullanıyorum yemin ederim 2 yıldır telefonda tık yok ondan önce 4 seneye yakın 4S kullandım 0 sıkıntısız. o yüzden eğer deneyim sahibi olacak kadar iphone kullanmadıysanız bence hiç yorum yapmayın.

yani bu işler bana göre çok öznel şeyler. iphone flash disk gibi müzik atamıyosun diye telefona bok atmak filan komik arkadaşlar.
Bir heves ettim 7 Plus almıştım 4 ay kullandım.Ama sıkıldım içine kapanık telefon video indireyim dedim indiremedim.Birgün facede gördüğüm bir videoyu babama atacaktım whatsapp üzerinden..Yapacağım şey basit videoyu indir telefona at ordanda whatsappa at..Videoyu indirdim telefona attım ama babama atamadım ne yaptıysam olmadı.Demek ki İos buna izin vermiyor dedim kendi kendime ondan sonrada soğudum zaten.Daha önce S4 Note 4 kullandım.S4 sorunluydu zaten Note 4 te 2 yıllık kullanımdan sonra takılmalar başladı.Ama Note 8 başka birşey 2 aydır kullanıyorum harika tık demedi.Zorladım telefonu nafile..Şimdiki çıkan Androidlerde takılma az oluyor.Mesela Samsung bu takılma işini S7'den sonraki telefonlarda çözdü gibi.Düzgün kullanımda artık sorun olmuyor Android cihazlarda.

AntiqueHeritage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bir heves ettim 7 Plus almıştım 4 ay kullandım.Ama sıkıldım içine kapanık telefon video indireyim dedim indiremedim.Birgün facede gördüğüm bir videoyu babama atacaktım whatsapp üzerinden..Yapacağım şey basit videoyu indir telefona at ordanda whatsappa at..Videoyu indirdim telefona attım ama babama atamadım ne yaptıysam olmadı.Demek ki İos buna izin vermiyor dedim kendi kendime ondan sonrada soğudum zaten.Daha önce S4 Note 4 kullandım.S4 sorunluydu zaten Note 4 te 2 yıllık kullanımdan sonra takılmalar başladı.Ama Note 8 başka birşey 2 aydır kullanıyorum harika tık demedi.Zorladım telefonu nafile..Şimdiki çıkan Androidlerde takılma az oluyor.Mesela Samsung bu takılma işini S7'den sonraki telefonlarda çözdü gibi.Düzgün kullanımda artık sorun olmuyor Android cihazlarda.
İthalatçı mı aldınız ben ithalatçı almayı düşünüyorumda sizce sıkıntı olur mu ? Birde batarya konusunda sıkıntı yaratır mı biraz fazla oyun oynayan biriyimdir.