Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

dirilişeroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bluetooth kulaklık almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Efsanexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone,iPod Touch,iPad VE iOS HAKKINDAKİ SORUNLARINIZ VE ÇÖZÜMLERİ

Arkadaşlar sorularınızı ve sorunlarınızı bu başlık altında tartışalım ve çözümler getirelim.
Hocam bu hızlı şarj adaptörüyle normal 6s tir 7 dir hızlı şarj olurmu 12w lık olanla applın
--- Gönderi Güncellendi ---
Bluetooth kulaklık almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir?
Okadar paraya kıyabiliyosan al ama bence bireysel görüşümdür bi kulaklığa okadar para verilmez :)

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Merhabalar
Yurtdışından bir iPhone 6s Plus aldım
Türkiye de kapanma zamanı az kaldığından açtırmak için parasını yatırdım ama telefon klonlanmış diyor
Bir türlü çözemedik
Ne yapabiliriz
Çaresi nedir acaba.
Yardımcı olurmusunuz
Telefon operatörlerine git sor. Yurt dışı cihazlar belirli bi ücret karşılığı açılıyo sorun olmaması lazım.

hakankaa82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Arkadaşlar sorularınızı ve sorunlarınızı bu başlık altında tartışalım ve çözümler getirelim.
İphone 6s sdn mobil uygulamanız içinden yorum yazamıyorum uygulamanızı halledin lütfen uzun süredir böyle Facebook tan bile yazdım ilgilenmediniz

Ekli dosyalar

• 6E3CF3AD-B2B0-4AF8-8709-55D80184F613.png
    6E3CF3AD-B2B0-4AF8-8709-55D80184F613.png
    53.8 KB · Görüntüleme: 601

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Herkese iyi günler arkadaşlar. İphone 6s 16 gb telefonum var 2-3 saat önce dağ gezisi gerçekleştirdik profesyonel fotoğraf çekiyorum tam ağır çekim'de video çekerken telefon dondu yarım dakika sonra kapandı.power tuşuna bastım açmak için apple simgesi çıktı ama siyah ekranda çıktı.1dakika sonra beyaz normal açıldı.Normal güzel kullandım.Ama kapanmadan önce şarjım 55-60 falan dı açıldıktan sonra 10 düştü.Bu sorun nedir? Neden yapar? Çözümü nedir? şimdiden herkese teşekkürler...

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Herkese iyi günler arkadaşlar. İphone 6s 16 gb telefonum var 2-3 saat önce dağ gezisi gerçekleştirdik profesyonel fotoğraf çekiyorum tam ağır çekim'de video çekerken telefon dondu yarım dakika sonra kapandı.power tuşuna bastım açmak için apple simgesi çıktı ama siyah ekranda çıktı.1dakika sonra beyaz normal açıldı.Normal güzel kullandım.Ama kapanmadan önce şarjım 55-60 falan dı açıldıktan sonra 10 düştü.Bu sorun nedir? Neden yapar? Çözümü nedir? şimdiden herkese teşekkürler...
google'a iphone 6s kronik sorun yazin sizdeki sorunun aynisi yasayan insanlar goreceksiniz malesef 6s'in de kronik sorunu bu.Bende 6 aldim anneme,onda'da dokunmatikte sorun var 6'larin da kronik sorunu bu.

Efsanexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu ı tunes üzerinden güncelle olmassa garantiye gönder başka bişeye ihtiyaç duymazsın zaten

Erayclk50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu video cekerken dinazor nasil geliyo iphone8 plus ta teşekkürler

Muhammet YILMAZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun aleyküm arkadaşlar.suudi arabistandan iphone 8 plus aldırdım ve facetime içinde yok.bunu yüklemenin bir yolu varmı. Yardımcı Olursanız çok sevineceğim

Erayclk50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha once pcne itunes e ıphone yedekledinmi yedeklediysen yukleryebilirsin ordan

Erayclk50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olur ama tüm bilgileri sana gecer kabul edermi başkasi bilemiyorum

voyager81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar;
Yeni aldığım iphone 8 plus telefonumda instagram, whatsapp gibi uygulamalardan fotoğraf yüklerken ve paylaşma esnasında birden bire ana ekrana atıyordu. Bu sorun birkaç kez tekrarladıktan sonra pc de itunes üzerinden temiz kurulum gerçekleştirdim. Whatsapp ve instagram'da iki gündür herhangi bir dışarı atma yaşamadım. Bir kaç uygulamada daha yaşadım fakat sorun uygulamalardan olabilir diyerek fazlada kullanmadığımdan onları sildim. Ertesi gün Apple'ı aradım onlarda ilk defa duyduklarını dile getirdiler ilginç olarak ve temiz kurulum dediler yaptım dedim. Telefonun sistemine uzaktan bağlanarak her şeyi kontrol ettiler ve herhangi bir sorun gözükmediğini söylediler. Yine birkaç gündür sorun yoktu fakat bugün portre modunda fotoğraf çekerken deklanşöre basar basmaz beni ana ekrana attı tekrar. Gün içinde sürekli denedim, hep aynı sorun başıma geldi. Böyle bir sorun yaşayan var mı aranızda? şimdiden teşekkürler..

yosemite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar;
Yeni aldığım iphone 8 plus telefonumda instagram, whatsapp gibi uygulamalardan fotoğraf yüklerken ve paylaşma esnasında birden bire ana ekrana atıyordu. Bu sorun birkaç kez tekrarladıktan sonra pc de itunes üzerinden temiz kurulum gerçekleştirdim. Whatsapp ve instagram'da iki gündür herhangi bir dışarı atma yaşamadım. Bir kaç uygulamada daha yaşadım fakat sorun uygulamalardan olabilir diyerek fazlada kullanmadığımdan onları sildim. Ertesi gün Apple'ı aradım onlarda ilk defa duyduklarını dile getirdiler ilginç olarak ve temiz kurulum dediler yaptım dedim. Telefonun sistemine uzaktan bağlanarak her şeyi kontrol ettiler ve herhangi bir sorun gözükmediğini söylediler. Yine birkaç gündür sorun yoktu fakat bugün portre modunda fotoğraf çekerken deklanşöre basar basmaz beni ana ekrana attı tekrar. Gün içinde sürekli denedim, hep aynı sorun başıma geldi. Böyle bir sorun yaşayan var mı aranızda? şimdiden teşekkürler..
ios 11.2 güncelleştirmesini yüklediniz mi?

voyager81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evet yukledim ardindan portre modunda dışa atma simdilik duzeldi gibi gorunuyor ama sdn uygulamasinda iki kere atti uygulamayi sildim simdilik bugunde birsey dikkatimi cekti whatsapp actigim zaman uygulamada yukarda baglaniyor yaziyo bir saniye falan whatsapp ta yani ne zaman acsam once baglaniyor yazisi beliriyor bi saniye yukarda buda ilginc hic gormemistim

yosemite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evet yukledim ardindan portre modunda dışa atma simdilik duzeldi gibi gorunuyor ama sdn uygulamasinda iki kere atti uygulamayi sildim simdilik bugunde birsey dikkatimi cekti whatsapp actigim zaman uygulamada yukarda baglaniyor yaziyo bir saniye falan whatsapp ta yani ne zaman acsam once baglaniyor yazisi beliriyor bi saniye yukarda buda ilginc hic gormemistim

Recovery modda başlatıp temiz kurulum yapmayı dene işe yaramazsa cihazı apple a göndermende fayda var
Apple TV 4. Nesil kullanıcıyım Apple Tv kumandası üzerinden ses açma kapama işlemini gerçekleştiremiyorum diğer tüm işlevler çalışıyor fakat ses açma kapama tuşlarına basınca ses değişmiyor kumandada sorun oldugunu düşünmüyorum ses açma kapama tusuna basınca apple tv üzerinde ki beyaz ışık yanıp sönüyor fakat seste değişiklik olmuyor televizyon da yeni nesil philips ultra hd led tv ordan kaynaklı oldugunu da düşünmüyorum aynı zamanda apple tv ayarlarından ses açma kapama öğrenme fonksiyonundan kendi kumandasını tekrar tanıttım işe yaramadı bu sorunu yaşayan var mı

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba! iPhone 5s cihazımda iOs 11 sürümü yüklü, ve kilit açma ekranı olsun, uygulamalar olsun kasmalar söz konusu. Bu kasmaların dışında hesap makinesinde ve diğer birçok özellikte de bug mevcut.

Bugları bir kenara atıp kasma sorununa gelelim, sizin telefonunuzda (özellikle 5 ve 5s kullanıcıları) da kasma oluyor mu? Kilit ekranındaki kasma acaip canımı sıkıyor. 10.3.3 sürümüne geri dönmeden sizlerin görüşünü de almak istedim.

Mahir Akkoyunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Mahir Asım Akkoyunlu
Arkadaşlar merhaba IOS'ta silinen mesajları geri getirme var mı?
ACİLL!!! shifdelete.net

yosemite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mahir Asım Akkoyunlu
Arkadaşlar merhaba IOS'ta silinen mesajları geri getirme var mı?
ACİLL!!! shifdelete.net
Eğer icloud veya bilgisayara yedekleme yaptıysanız silmeden önce , yedeklemeyi geri yükleyerek telefonu o tarihe döndürmek mümkün buna mesajlarda dahil

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Merhaba iphone se kullaniyorum ios 11.1 yuklu sorun şu ki haritalar (iphone orjinal) uygulamasindaki girilen adresleri biturlu silemedim sola kaydirip sile basiyorum siliniyor gibi oluyor ama 3 saniye sonra geri geliyor silinmiyor nasil yapabilirim ? Ekran kaydi alabilirim gerekirse yardim icin tesekkurler

Syhalil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6 kullanıyorum yok boyle bır şarj bıtmesı adeta emiyor

Oezld

Asistan
Reaksiyon puanı
59
ios11 yükleyince mi oldu yoksa....?
iphone 6 çıktığından beri Apple kullanıcım ve bir Apple fan boyuyum :cool:
Açıkçası zaten telefonun iphone 6,6s,5s se ios11 in yerine ios 10 u geri yüklemeni tavsiye ederim.Hatta 5s ime ios 9 u yüklemeyi bile düşünüyorum.Çünkü Apple malesef telfonlarında 'eskitme yöntemi' dedikleri bir durum var.Ve her yeni güncellemeyi yükledikçe telefonun biraz daha yavaşlıyor.Zaten ios 11 başlı başına bir sorun bataryamı desen durduk yere hücresel mi açsa desem ekran donuyor mu desem. o ''........''lı bölümü sen yazdıktan sonra dolduracağım :D:D
saygılar

Efsanexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ios11.1 6s cihazım lexar flaş kullanıyodum bu sürümde lexar ın uygulaması flaşı okumuyo bilgisi olan yardımcı olabilirmi

Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar Merhaba Android ekosisteminden İOS ekosistemine geçiş yaptım fakat bu geçiş esnasında android telefonum bozulduğu için Apple aldım. whatsapp yedeğimi şimdi ki telefonuma nasıl alabilirim. google drivedan o dosyalar nasıl gelecek. bluestacks kursam faydalı olur mu ?

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla bu isi bilen biri cvp verir boyle bi durumda insan ne yapcagni bilemiyor o yuzden ben turk telekom rehberim uygulamasini indirdim ios kullaniyorum olurda android gecersem ordan indircem rehberi cunku vcard olarak yedekliyor tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• 91CB43CF-CEEE-4465-B358-FF1C60088F31.png
    91CB43CF-CEEE-4465-B358-FF1C60088F31.png
    607.4 KB · Görüntüleme: 512
  • 37E79162-A598-451B-8CB1-F93DF18A2723.png
    37E79162-A598-451B-8CB1-F93DF18A2723.png
    78.2 KB · Görüntüleme: 486

Orhan(e26s)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,
Ben İphone 6 için orjinal batarya alıcam internetde yüzlerce satıcı var ve hepsi orjinal diyor kimi 30-40₺ ye satıyor kimi 100-150₺ ye satıyor iphone servisi 300₺ çivarında değişim yapıyor bunu içinde işçilik de var tabi ben kendim alıp değiştirmek istiyorum ben hangi satıcıya güveniyim anlamadım bana bi yardımcı olun alalım şu bataryayı.
Teşekkür ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba,
Ben İphone 6 için orjinal batarya alıcam internetde yüzlerce satıcı var ve hepsi orjinal diyor kimi 30-40₺ ye satıyor kimi 100-150₺ ye satıyor iphone servisi 300₺ çivarında değişim yapıyor bunu içinde işçilik de var tabi ben kendim alıp değiştirmek istiyorum ben hangi satıcıya güveniyim anlamadım bana bi yardımcı olun alalım şu bataryayı.
Teşekkür ederim.
Apple pil fiyaskosu nedeniyle 1-2 gün içinde pilllerde tüm dünyada aynı anda çok ciddi bir indirime gidecek. Beklemenizi tavsiye ederim.

Orhan(e26s)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Apple pil fiyaskosu nedeniyle 1-2 gün içinde pilllerde tüm dünyada aynı anda çok ciddi bir indirime gidecek. Beklemenizi tavsiye ederim.
Evet onu bende okudum 79 dolardan 29 dolara ineceği söyleniyor inşallah olur. Ama ben yinede orjinal Apple yedek parçalarını nerden bulabilirim diye merak ediyorum belki ilerde lazım olur. Yorumunuz için teşekkür ederim.

eb.demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
40 ₺ lik pil anca 2 ay saglam gider apple da yaptir hic olmazsa basin agrimaz