Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
sistem boşta ne kadar ram tüketiyor?
Sistem açılışında 360-400 MB civarı Ram tüketiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Screenshot_20171203_101802.png

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,204

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Win 8.1 Pro 32bit`imle kafa kafaya gidiyorlar. Pehhh XP Zamanlarını hatırlıyorum ne güzel 170mb civarı Ram kullanımı vardı :D Modifiyeli olanlar hatta 130-120 mb kullanıyordu ramı :)
Openbox, Lxde gibi masaüstü ortamını kullanan Linux dağıtımları Kubuntu'dan çok daha az Ram kullanırlar.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Bana göre;
KDE = kullanışlılık, kullanım kolaylığı ve görsellik
Gnome = görsellik
Mate/Xfce/Openbox = hız
Lxde = görsellikten fedakarlık edilmiş hız

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,204
Yazdıklarım bazı masaüstü ortamlarıdır.

Sizin dediğiniz Linux Mint ise bir Linux dağıtımıdır. :)
Hee şimdi dank etti bana. Seni de rahatsız ettim kusura bakma. :D

Benim hikayem Linux kullanmayan birinin Acı bir hikayesidir. Yavaştan yavaştan öğrenmeye çalışıyorum işte :)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,204
Sistem açılışında 360-400 MB civarı Ram tüketiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Mahzuru yoksa 8.1`in 32Bit olanının ram kullanımının resimini atabilir miyim buraya? Özelden mi atayım yoksa?
Sadece boşta ram kullanımını göresiniz diye :)

Revan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bana göre;
KDE = kullanışlılık, kullanım kolaylığı ve görsellik
Gnome = görsellik
Mate/Xfce/Openbox = hız
Lxde = görsellikten fedakarlık edilmiş hız
KDE için sözlediklerinize aynen katılıyorum ayrıca kendi adıma söyliyim, HIZ konusunda da kimseyi pişman edeceğini sanmıyorum. Hem görsellik açısından gnome'dan geri kalır yanı yok 'benim için daha önde hatta' hem de xfce aratmicak kadar hızlı. Tabi bunlar benim görüşüm.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
KDE: Kurban olurum
Gnome: Gurban olurum

Kötü espiri kabul

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,204
Amaaaannnn sakın bu forumda böyle resimli şakalar yapmayın :( Neye uğradığımı şaşırdım :D

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Pardus'un ahmakça ve affınıza sığınarak şerefsizce bir kararla dağıtılmasından hemen sonra onun PiSi paket altyapısını alarak hayatına başlayan Solus dağıtımı bugün Distrowatch'da büyük dağıtımlardan Fedora ve OpenSuse'yi de geçerek 6. sıraya yerleşti.

Evet dostlar, o proje en başından beri kaliteli ve namusluca yönetilseydi bugün belki de dünyanın hatrı sayılır ilk 3 veya ilk 5 Linux dağıtımına girecektik.

DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Pardus'un ahmakça ve affınıza sığınarak şerefsizce bir kararla dağıtılmasından hemen sonra onun PiSi paket altyapısını alarak hayatına başlayan Solus dağıtımı bugün Distrowatch'da büyük dağıtımlardan Fedora ve OpenSuse'yi de geçerek 6. sıraya yerleşti.

Evet dostlar, o proje en başından beri kaliteli ve namusluca yönetilseydi bugün belki de dünyanın hatrı sayılır ilk 3 veya ilk 5 Linux dağıtımına girecektik.

Yaram deşiliyor ah ah...

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482

pisi paket yöneticisini pisi linuxda denemiştim ama solus os u denemedim şu an kubuntu kurdum ve kendime göre yapılandırıyorum dur bakalım belki bir gün denerim solus os i bir sorum olacak bu solus os i türkler mi geliştiriyo...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
pisi paket yöneticisini pisi linuxda denemiştim ama solus os u denemedim şu an kubuntu kurdum ve kendime göre yapılandırıyorum dur bakalım belki bir gün denerim solus os i bir sorum olacak bu solus os i türkler mi geliştiriyo...
Gevurlar geliştiriyor. Pardusun popüler olduğu zamanlar başlamış bir proje idi.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
anladım bu arada kde kullanmaya başladım sayende öyle bi anlattın ki kde yi ağzım sulandı resmen bi bakıyım deneyim dedim ve hoşuma gitti şimdilik
Kdeyi virüs gibi yayıyoruz. Hehe. Eronisin sınavları bitince gelsin görsün nasıl yıkılmış tahtı :D

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Elimde Mouse scrool hızını arttıran bir bash dosyayı var buradan aldım How can I adjust the mouse scroll speed? işe yarıyor ama yeniden başlatınca tekrar açmak gerekiyor otomatik olarak açtırmamızın bir yolu var mı?

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Arkadaşlar an itibariyle OperaDeveloper dan firefox 58 e geçiş yaptım, 57 de hoşuma gitmişti ama şimdi tam olmuş performansı çok iyi tavsiye ederim.