AKK Çözümü İçeride, Buyrun!

Harbi oldu dostum :D bilgi paylaşıldıkça güzeldir emeğine sağlık dostum :) mtu yu 455 yaptım modemden ppp söndü geri yanmadı bende modeme reset attım mtu tekrar 1492 oldu fakat hızım 10 mbt e yükselmiş :D

Anlaşılan sorun bende ne kadar denediysem olmadı üstelik sayfalarda çok zor açılıyor anlaşıldı artık 50GB'tı geçmiyecez yoksa ben bu gidişle modemi parçalarım...

mtu yu devamlı değiştirin uygun bi değer var arkadaşlar :D

--- Mesaj Güncellendi ---

bu arada ulaşabildiğim en yüksek hız... :p
NXEGB.png

mtu: 450 yaptım torrnet= 230kb civarı oldu
mtu: 392 yaptım torrent= 420kb civarı oldu
mtu: 315 yaptım torrent= 640kb civarı oldu

gerçekten işe yarıyor. tşkler...

Bunun programi yazilabilir bence. MTU degeri arayuzden degisiyorsa. 5 dakikada bir mtu yenileyen bir download programi. Download yaparken acariz.

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaslar ayrica her arayuzu genis modemde bu var. Bende aradim zor buldum. TTNEt bilgilerinizi girdiginiz yer varya abc@ttnet falan yazdiginiz. Iste orada MTU degeri . 1492 onu degistirerek kisada olsa hiz elde edilmekte. Ise yariyor.

Selam Zyxel P-660HW-T1 v2 model modemde MTU ayarı nerde bilen var mı

Neyse buldum arayanlar için Ağ > Gelişmiş> NAT (Ağ Adresi Çeviricisi ) Maksimum NAT/Kullanιcι başιna Güvenlik Duvarι Oturumu ben 600 yaptığımda modemde reset falan atmadan torrentteki indirme hızım
1 mb e yukseldı.Tesekkurler...

20 dakika sonra hızım yine düştü :) ardında sayıyı yıne kurcalamaya başladım bir işe yaramadı neyse sağlık olsun... Ama benim asıl merak ettiğim iki aydır AKK uygulaması ayın 20'sinden sonra başlıyor. 20'sine kadar hız da herhangı bır azalma olmuo bundan sonra da bu şekilde mi devam edicek yoksa buda sistemde ki bi hata mı 50gb'ı geçer geçmez hızı düşürücekler mi bu konuda bir bilgisi olan varmı ?

20 dakika sonra hızım yine düştü :) ardında sayıyı yıne kurcalamaya başladım bir işe yaramadı neyse sağlık olsun... Ama benim asıl merak ettiğim iki aydır AKK uygulaması ayın 20'sinden sonra başlıyor. 20'sine kadar hız da herhangı bır azalma olmuo bundan sonra da bu şekilde mi devam edicek yoksa buda sistemde ki bi hata mı 50gb'ı geçer geçmez hızı düşürücekler mi bu konuda bir bilgisi olan varmı ?
Benimde merak ettiğim bir soru bu ancak bekleyip görücez gibi geliyo :)

Benim gözlemlediğim kadarıyla ilk olarak 50 gb dolduğunda düşüyor. Bir kaç gün sonra eski haline geliyor ve 20'sine doğru tekrar düşüyor. Lanet olsun akk'ye.

Arkadaş resmen hack sitesine döndü burası !!! Moderatörler dahi bu olaylara alet oluyorlar.Unutmayın ki ttnet bu sitenin en büyük reklam verenlerinden.Bu tür hilelerin bu siteden yayılması siteye zarar verir.Nasıl ki kopya oyun,m3 vb. dağıtımlar yapılmıyor ise bu tür paylaşımlarda yasak olmalı.

Arkadaşım isteyen herkes modemine istediği ayarı çeker. Buna da kimse karışamaz. İsteyen herkes de modemiyle ilgili ayarları paylaşabilir. Bunun korsan mp3 film dağıtımıyla bir alakası yok. Hack ile de uzaktan yakından alakası yok.

arkadaşlar ben bu işin yolunu buldum. airties modem için internet adres çubuğuna 192.168.2.1 yazıp modem arayüzüne giriyoruz. Internet kısmından vlc yazan yere tıklıyoruz. MTU değerini 210 yapıyoruz. U torrenti açıyoruz download edilmekte olan içeriğe sağ tıklayıp özellikler diyoruz. maksimum download hızını manual olarak 1024 giriyoruz.8 megabitin gördüğü en yüksek indirme hızında indiriyoruz. Ben böyle yaptım sorunsuz indiriyorum. Ama bu şekilde internet penceresi açamıyoruz. İndirme işininiz bittikten sonra eski haline getirmek için tekrar vlc yazan yere girip 210 olan değeri 1500 yapıyoruz.Eğer her seferinde böyle yaparsanız son hıza ulaşabilirsiniz. bu dediğim sadece torrent içindir.