Casper'ın kökenini buldum.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ben az önce baktım da zaten klasörü çıkarmışım.
yani sonuçta oradaki bat dosyasını çalıştıracaksın ya.
bat dosyası ek bir klasörün içinde olursa ""cd klasörismi"" komutuyla oraya gelmen lazım o yüzden hepsi aynı yerde bulunsun diye demiştim :)

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ben az önce baktım da zaten klasörü çıkarmışım.
yani sonuçta oradaki bat dosyasını çalıştıracaksın ya.
bat dosyası ek bir klasörün içinde olursa ""cd klasörismi"" komutuyla oraya gelmen lazım o yüzden hepsi aynı yerde bulunsun diye demiştim :)

Yani iso dosyasından cıkanları usb ye kopyaladıktan sonra cıkan değişim sorularına kopyalama diyoruz ardından bilgisayarı yeniden baslatıp f12yle bios güncellemeye baslıyoruz demi

Birde linkte verdiğin dosyayı indirdiğimde Hasee Bios QL4Q3I21 isimli klasörde hata veriyor demiştim ya bunun içindeki bios dosyalarını ne yapmalıyım.Yada senin bu söylediklerini yapınca işlem tamam mıdır yani bios dosyaları içerisinde mi

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bat dosyasında yapman gereken bütün kodlar var zaten, o dosyayı çalıştırman yeterli.
32 bit olsaydı çift tıklayıp çalıştırırdın, 64 bitte çalışmıyor o yüzden bu yolu önerdim, farklı yollar da mevcut tabi
daha da olmazsa 32 bit windows yükle bios güncelle sonra tekrar 64 bit format at :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
bat dosyasında yapman gereken bütün kodlar var zaten, o dosyayı çalıştırman yeterli.
32 bit olsaydı çift tıklayıp çalıştırırdın, 64 bitte çalışmıyor o yüzden bu yolu önerdim, farklı yollar da mevcut tabi
daha da olmazsa 32 bit windows yükle bios güncelle sonra tekrar 64 bit format at :D

Hadi deniyorum yazarım sonucu :D

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hadi bakalım :D
Sen de hissedecek misin tepki süresinin azaldığını

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Hadi bakalım :D
Sen de hissedecek misin tepki süresinin azaldığını

Yok kardeş ya dediğin her seyi yaptım ama Bad command of file diyor QL4Q3I21.bat yazıyorum olmuyor :/

Ben usb nin içerisine senin verdiğin bios dosyalarını atmamıstım ondan mı acaba ?öyle bir seyde yazmamıssın ama

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
7zipli bios dosyasının içindekilerinin tamamını atacaksın.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
7zipli bios dosyasının içindekilerinin tamamını atacaksın.

Tamamdır kardeşim sağolasın güncelleme tamam :) yalnız belirtmem gerek fan nasıl coştu ya öyle :D güncelleme bitincede çat dedi elektrik kesti makina aha dedim babalara geldik :D
Sağolasın :) bende artık Q3I21 biosa sahibim :D yalnız açılış ekranıda çok güzel :)

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
En başta yazdım ya Hasee dedim, Çin dedim, forum üyeliği dedim, forumun adresini verdim, baştan okusana mesajları :)
Senin için upload ettim buyur.
http://www.mediafire.com/?k41tt1nnwrum82y

b
erk kardeş elektrikli süpürge olmuyor diye duymuştum çünkü çekmesi değil üflemesi gerekiyormuş öyle hatırlıyorum sanırım.
Bu arada verdiğin siteden sürücüleri sakın kurma, onlar çok eski :D
Orjinal sitelerinden kursana
Ekran Kartı Nvidia
http://www.nvidia.com/page/drivers.html
Ses Kartı Realtek
http://www.realtek.com/downloads/
Anakart ve Hard Disk Kontrolcüsü Intel
http://downloadcenter.intel.com/
Touchpad Sentelic
http://drivers.softpedia.com/

üflemesini istiyosan marangoz veya tamirhaneye gir kompresörden hava tut az kesin çözüm masaüstüne öle yapıyorum ben ama laptopa biraz nazik davrancan

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Casper bence gayet kaliteli... Millet neden begenmiyor anlamiyorum, bende tas gibi calisiyor. Hiz,performans her seyi mukemmel. Hic isinma sorunu da yok.

Sadece diz ustuleri iyi degilmis Casper'larin... ???

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar bu bir gerçek, pekçok yerli ve yabancı marka çinden oemliyor ürünlerini. gayet doğal birşey:)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Eskiden Hass**** derdik, şimdi ise Hasee diyebiliriz.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Amaan ha casper yazmıs ha hasee ne farkeder :D

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
amatör ve profesyonelin ortası :)
yerel bir firma olduğu için öyle demeyi tercih ettim.
çin'de profesyonel firmalar ürünlerini dünyaya açar, yarı profesyonel firmalar ise sadece belli bir bölgeye açar ta ki yeterli seviyeye gelene kadar.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
anladım :) seneye hasee markalı laptopları ülkemizde görebiliriz..

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ya yok öle bişey be hasee ile bios aynı sadece bide kasa eskidenmiş şimdikilerde bioslar aynı değil
şimdikilere bakında görün tamamen türk üretimi casper

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
http://www.casper.com.tr/vizyonumuz_2_536 burda bulunan herşeyi okursan sevinirim

eskiler çin üretimi olabilir ama yenilerinde yok öle bişey bi kere şirketi 3 türk kurdu biri evet doğru ilk başlarda kendileri sölüyor işi öğrenmek için çinlilerle çalıştılar ama şimdi kral kendileri

hem sanki tek casper bütün markalar çinde üretiyor

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
http://www.casper.com.tr/vizyonumuz_2_536 burda bulunan herşeyi okursan sevinirim

eskiler çin üretimi olabilir ama yenilerinde yok öle bişey bi kere şirketi 3 türk kurdu biri evet doğru ilk başlarda kendileri sölüyor işi öğrenmek için çinlilerle çalıştılar ama şimdi kral kendileri

Yapılan ropörtajlarında panelleri üretemediklerini söylüyorlardı.Senin bahsettiğin parçaların birleştirilmesiyse katılıyorum ama Türk üretimi demek sanki biraz abartı geliyor bana.Ayrıca Çin'de üretilmesinide saçma bulmuyor değilim iş gücü ve üretim maliyeti düşünüldüğünde bu Türkiye'de de avantajlı olabilir sanırım.

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
senin laptopun modeli ne acaba bende alacamda casper
yerınde olsam en son alacağım bilgisayar casper olurdu hatta yer yüzünde kalmazsa bile almam casper 2 yıl çalıştım teknik servis bölumunde en dandik en ucuz ve ne olduğı belirsiz isimlerle kulanan malzemeleri daha önce hiç bir firmada görmedım expert bile ondan bin kat daha iyi :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
yerınde olsam en son alacağım bilgisayar casper olurdu hatta yer yüzünde kalmazsa bile almam casper 2 yıl çalıştım teknik servis bölumunde en dandik en ucuz ve ne olduğı belirsiz isimlerle kulanan malzemeleri daha önce hiç bir firmada görmedım expert bile ondan bin kat daha iyi :D

10 yıl önce calıstın sanırım kardeş :D

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2

dostum yenilerinden bahsetmişsinde casper türkiyede ancak boş kasa üretebililir ki onun power usb audi çıkışları yani kabloyla olan tüm bağlantılarını yine çinden ithal edecek yani üretse ürerse plastik üretir bundan fazlasınıda yapamaz

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
çin malı kalitesiz mal degil firmalar daha fazla kaar için çine yaptırıyor bazı firmalar çinde pahallı üretim yaptırıyor.sen nekadar para verırsen onlarda o kalıtede yapıyor

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
10 yıl önce calıstın sanırım kardeş :D

hayır dostum 2007 de bıraktım milleti kandırmaktan ben bile usandım işimiz gücümüz oem ramler yüksek kapasıteli beş para etmez ekran kartları via chipsetli anakartlar insanlarını en iyi kandıran yine casperdir.aslını kımse inkar edemez

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
http://hotfile.com/dl/121474630/5d0e147/Everest_Rapor_TW9-SW9.txt.html

bu benim geçen sene aldığım cihazın donanım raporu merak ediyorum 5 para etmeyen donanım hangisi.Tamamiyle bilgilenmek amacıyla soruyorum
dostum i7 işlemcili cihaz almışsın bırakta biraz iyi olsun yani bunada kalkıp dantik malzemeler kulansalar yok derim artık ki araştırarak almışsın... . bu arada benım bahsettiğim olay masaüstü ürünler için... leptop ürünlerde türk insanı çok iyi araştırarak alıyoruz marka önemli değil ama masaüstünde iş farklı bilen bilir müşteriye 4 gb ram 2gb ekran kartı dedinmi iş bitiyor adamlar işlemci konusuna bile girmiyorlar