T
İyi cevaplar
0
Reaksiyon puanı
89

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Mesaj kategorileri Hakkında Geçerli ödüller

 • elmacik, bana özel msg ile mailini yazarsan sana ordan bi yazı yollamak istiyorum. 15 msgım olmadığı için ben pm atamıyorum.
  Bana bir özel mesaj atabilir misiniz rica etsem? forumda 15 mesajımın olması gerekiyormuş, şu an 15 iletim yok...
  Teşekkürler.
  ama indirdiğim ilk film gayet güzel çalışıyordu ancak 2 partı çalışmıyor bence bu rapitshare ayarlarını yaptığım için mi :((((
  ya lütfen yardım edinnnn bende bu rapitshare kesin çözüm uygulamasını programsız yaptım başlat çalıştır vs.... ama şimdi indirmek istediğim dosyada çalıştır-kaydet yerine bul- kaydet yazıyor indireceğim şey bir film ama açamıyorum :( lütfen yardım edin bu sorun neden kaynaklanıyor neden böyle diyor
  Sayın elmacık, birşey sormak istiyorum. Mount&Blade oyunuyla ve/veya forumuyla bir ilginiz var mı?
  Peter, nereden esti benim profilime bunu yapıştırman? :) Eğer bana soruyorsan cevap şu; Müşteriler kişi başına 9 lira ödedikleri için, yani toplamda ceplerinden çıkan 27 lira olduğu için, ayrıca bir bahşiş ödemiyorlar ki 2 lirayı da toplayalım 29 etsin. Yani tezgahtarın aldığı 2 liralık başhiş, adamların cebinden çıkan 9 liranın içinde zaten. O nedenle doğru hesap, 3x9+3 'tür. O da 27+3 = 30 lira yapar.
  Üç kişi birlikte bir dükkandan 30 liralık alışveriş yapıyor.
  Her biri 10ar lira vererek dükkandan çıkıyorlar.
  Ancak dükkan sahibi tezgahtara diyor ki, sattığın mal 30 lira etmez, bunun fiyatı 25 lira. Paranın üstünü müşteriye geri iade etmelisin. Tezgahtar gidip müşterileri bulunca, 5 lirayı iade etmek istiyor. Ancak diyorlar ki, 5 lirayi üç kişi bölüşemez. Sen bize 1er lira ver, kalan 2 lira sana bahşiş olsun.

  Şimdi bu durumda, müşteriler, 10 lira verip 1 lira geri aldıklarına göre kişi başına 9 lira ödemiş oldular.
  3 kişi olduklarına göre 3x9 = 27 lira.
  Bir de tezgahtar 2 lirayı bahşiş olarak aldı 27+2 = 29 lira.
  Halbuki adamların cebinden 30 lira çıkmıştı, nerede bu eksik 1 lira? :)
  Özel insanlar özel günlerde hatırlanır, güzel dilekler güzel insanlara yollanır. Bu özel günde bütün güzellikler senin olsun. Kandiliniz mubarek olsun.
  Allah razı olsun arkadaşlar, Allah bayramın idrakında olan herkese ömürlerinde en az bir günü bayram gibi yaşamadan ölmemeyi nasip etsin.
  Oguz boylu, bozkurt soylu, ey turk oglu! Soyun sursun, kaderın gulsun, basın dık, alnın acık, kılıcın keskın, ocagın mutlu bayramın kutlu olsun. :)
  Bayram tebriği için teşekkürler arkadaşlar. Gerçi ben forumdaki genel bayram tebriğini zaten üzerime alınmıştım, ayrıca zahmet edip burada da tebrik etmenize gerek yoktu. :)

  Teşekkürler.
  Bayramın mübarek olsun, hayırlara vesile olur inşAllah.. Bayramda küsler filan barışır ya.. ;)
  Elmacik yorumlarını çok beğeniyorum, forumda dolaşırken adını gördüğüm anda (yazının uzunluğuna şikayet etmeden :)) okuyorum.Foruma ayrı bi renk katıyosun bence.Ve her foruma gereklisin aslında :) teşekkürler..
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
Üst