sdmh kullanıcısının son içeriği

1. sdmh

Film efektleri daha yavaş olsa

Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Efektleri takip edemiyorum derken yavaş olsalar daha fazla zevk alırdım hızlı olduğundan almam gereken tadı alamıyorum demek istemiştim. Örneğin filmlerde bazı sahneler bilerek yavaşlatılır (slow motion). İzleyenler o sahneden daha fazla tad alsın diye
  2. sdmh

Programcıların Matrix serisini izlemesi

Selam arkadaşlar, Matrix serisi çok eskide kalsa da tekrarları hala televizyonlarda yayınlanıyor. Birçok kez izlesem de tekrarlarına rastladığımda yine izliyorum. Bu seriyi herkes farklı izledi ve farklı anlamlar çıkardı. Film sanal bir dünyada geçiyor. Programlar, onları koruyan programlar...
  3. sdmh

Film efektleri daha yavaş olsa

Selam arkadaşlar, Yeni filmlerde bilgisayar efektleri muhteşem ve kusursuz. Fakat efektler bana göre çok fazla ve hızlı. Şahsım adına efektleri takip edemiyorum. Oysa efektler az ve yavaş olsa sanki daha iyi olacakmış gibi geliyor. Örneğin Inception filminde şehrin yavaş yavaş bükülmesi veya...
  4. sdmh

Bankaların itinayla müşteri kaçırması

Hafta sonu olduğu için eft yapamıyorum. İ*bankasında hesabım yok. Amacım bayramdan önce göndermekti. Yoksa çarşambayı bekler maaş hesabımdan eft yapardım.
  5. sdmh

Bankaların itinayla müşteri kaçırması

Selam arkadaşlar, Bugün şahit olduğum olay sebebiyle bankaların bizi sevmediği, istemediği ve keriz olarak gördüğünü düşünmeye başladım. İtinayla bizi kaçırmaya uğraşıyorlar. Eski bir i*bankası müşterisiyim. Bugün bankamatikten kartsız para göndermek istedim. Tüm bilgileri girdim. En son...
  6. sdmh

Programcılığa başlangıç ve gerisi

Sabır, merak, ingilizce, İnternet (google), zaman
  7. sdmh

Klavyemde bazı harfler çalışmıyor

Garantisi varsa servise götür. Garantisi yoksa bilgisayarcılarda klavye değişiyor. Klavyenin arkasındaki plastik bağlantı gevşemiş olabilir. Şanslıysan değişmeden de sadece işcilikle de kurtarabilirsin. Acemiysen kendin yapma diğer parçalara zarar verirsin
  8. sdmh

Kredi kartı ekstre taksitlendirme

Banka ile anlaşması olan satıcıya gidip 12-24-36 aylık tüketici kredisi alınıyor. Kredi orada verilen hazır banka kartına yüklenip telefon tek çekim alınıyor. Sonrası bankaya kredi+faiz ödemesi
  9. sdmh

Android Müzik Programı

Müzik Çalar (La Musique) Müzik Çalar - Google Play'de Android Uygulamaları
  10. sdmh

XML Dosyayı Nasıl Not Defteri Yapabilirim ?

http://appnee.com/open-openxx/ sitesindeki Open++ programını kurup Install/Uninstall tabında sadece bir sefer install edersen herhangi bir dosyaya sağ tıkladığında bir menü gelir. Bu menüde Notepad seçerek dosyayı notepad ile açabilirsin. Sen kendi yazı editörünü de bu menüye ekleyebilirsin...
  11. sdmh

Yerli Telefona Taksit Yasağı Kalkıyor!

Etrafta 2000-3000 tl'lik telefonları sadece hava atmak için alan asgari ücretliler dolu. Sadece facebook, whatsapp ve alo için dev gibi telefonlar alınıyor. Herkesi kendin gibi bilme.
  12. sdmh

Yerli Telefona Taksit Yasağı Kalkıyor!

Bence olumlu. Görevleri sadece yabancı parçaları birleştirmek bile olsa en azından Türk işciler para kazanıyor. Her zaman Türk malından yanayım. Hem kaç kişi telefonunu tam kapasite kullanabiliyorki Türk malı telefonlar beğenilmiyor.
  13. sdmh

Matematik İşlemi

Buradaki kod kendine çok güvenen, operatörlerin efendisiyim diyen birisinin marifeti. Kod bu şekilde yazılmaz. İlla aynı satırda olması gerekiyorsa önceliğe göre parantez içine alınır. Bir derleyicide sonuç yukarıdaki gibi çıkar başkasında başka değerler çıkar başkasında ise hata verebilir...
  14. sdmh

C# performans odevi acil yardim

Quicksort Algoritması sitesine bak açıklama Türkçe değişiklik yapman gerekli
  15. sdmh

Bu ampüller nasıl yanıyor ?

Ampül büyük ihtimal düşük wattlı DC led ampüldür. Gücü düşük olduğu için fan ile üretilen elektrikle yanabiliyordur.