H
İyi cevaplar
0
Reaksiyon puanı
3

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında Geçerli ödüller

• Kardeşim senden bi ricam daha olucak bu form açılıp kapandıktan sonra kullanıcının değiştirdiği CHECKBOX ayarlarını nasıl saklayabiliriz. Bildiğim kadarıyla bu konuyla alakal bi tane konu paylaşmışsın zaten onu biraz inceledim ancak yapılan işlemleri pek anlayamadım. Konu hakkında yardımcı olabilirmisin?
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
    Kardeş kısacası ben bu kodları sql veri tabanına göre uyarlamak istiyorum ancak bir yerlerde yanlış yapıyorumki bana yazdır önizleme butonu değer döndürmüyor bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var bu yazdırma olayınıda halledersem eğer programımın %90 ı biticek. Yazdığım mesajlarda herhangi bir kusur işlediysem kusura bakmayın uykusuzluktan dolayı biraz kafam bulanık.
    Saygılarımla.
    Sizin Codeproject.com dan paylaştığınız DataGridNesne'sindeki verileri Printer'den çıkartma kodları Accsess veritabanına göre yapılmış bulunmakta. Ben aynı kodları kendi projemde kullanmaya çalıştım.(Sql veritabanı kullanmaktayım. Ufak düzenlemeler yapmaya çalıştım Acsess e göre hazırlandığı için.) Fakat yaptığım düzenlemeler sonucunda programı çalıştırdığım zaman Datagridview nesnesinde görünüm olarak değişiklikler oluyor(Bunun sebebi kodları yazan kişi datagridview nesnesinin ayarlarını değiştirmiş olması Font yazı büyüklüğü rengi tarzında) Ancak o değişiklikler olmasına rağmen Yazdırma ve Önizleme butonları herhangi bir şlev yapmamakta.Kendi düzenlediğim kodları ve orjinal kodları size yolluyorum. Bunlara bakarak nerde hata yaptığımı bulmama yardımcı olurmusunuz.

http://s2.dosya.tc/server17/siXzdy/Yazd_rma.rar.html

TEŞEKKÜRLER.
    Selamun Aleyküm Kardeşim 21 haziran 2012 tarihinde saat 09.54'te "C# Printer Çıktısı Alma" konusundaki yaptığınız yorumda (Linki Aşağıda) link üstünden C# ta Çıktı Alma Kodu vermişsiniz. Bu kod Access Veri Tabanına göre hazırlanmış bulunmakta fakat Bende kendime ait projede kullandığım Sql Veri Tabanına verdiğiniz kodu uyarlamaya çalıştım ancak uyarladıktan sonra program ne bir hata vermekte nede bir işlem yapmakta. Programdaki bazı kodlar çalışmakta (Programı yazan kişi DataGridView'in görünümünü değiştirmiş Headerların yazı stili ile oynamış bu apaçık belli olmakta yani bazı komutlar çaılışıyor.Ama YAZDIRMA ve ÖNİZLEME butonlarına tıklandığında herhangi bir işlem yapmamaktadır.) 3-4 gündür bu kodu kendime uyarlamaya çalışmaktayım fakat yapamadım. Bana bu konuda Yardımcı Olurmusunuz?

Saygılarımla Samet SAYMAN.

Yorumu yaptığınız Konunun Adresi: http://forum.shiftdelete.net/programlama/258202-c-printer-ciktisi-alma.html
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...

SDN Son Haberler