G
İyi cevaplar
0
Reaksiyon puanı
117

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Mesaj kategorileri Hakkında Geçerli ödüller

• Hocam siz nasıl Gentoo kurdunuz çok imreniyorum ama en sonunda Wi-Fi gümbürtüye gidiyor ya. :D Sonunda Wi-Fi kartını dediğiniz gibi firmware kurarak çözdüm fakat bu sefer de internete bağlanamadım, hiçbir internet servisi (dhcpcd vs.) yüklü olmuyor, geri de yükleyemiyorum internet yok diye. :D
    • Beğen
    Reactions: Deleted User
    G
    gen2
    Kardeşim zaten Gentoo LiveDVD üzerinden kurmaya çalışarak hata yapmışsın UBuntu falan kullanabilirdin onun yerine, sistemine istediğin zaman ubuntu livedvd ortamından chroot olup baglantını kullanabilirsin.
    DDLAO
    DDLAO
    Tamamdır hocam, ama LiveCD'den de yapılabiliyormuş. NetworkManager indirmeyi unutuyormuşum, ondan bağlanamıyormuşum internete. Bir de Firmware'i indirmeyi unutunca Wi-Fi kartı da görünmüyormuş. :D Sorunu çözdüm de, bu sefer de işlemcim pek iyi olmadığı için derlemeler çok uzun sürüyordu, ben de vaz geçtim Arch kurdum geri. Biraz boşa uğraştırmış gibi oldum sizi ama bir şeyler öğrendim, hakkınızı helal edin. :D
    • Beğen
    Reactions: gen2
    gen2 abi sen de mi buradaydın, hoş geldin.
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...