dergah yolu kullanıcısının son içeriği

1. dergah yolu

Mevlid Kandili Programı: EL-EMİN (SAS)

Mevlid Kandili Programı: “EL-EMİN (SAS) Mevsim orada hep aynıdır. İnsanların yürekleri yüzyıllardır kavrulmaktadır. Âlemlerin Rabbi, gün gelir, kendi içlerinden bir esenlik rüzgârı gönderir… O âlemlere rahmettir, O Hakk’ı batıldan ayırt eder, O her hakkı hak sahibine...
  2. dergah yolu

Kılıçdaroğlu'na kötü sürpriz - İZLE

bu konuyu açmamın siyasi bir nedeni yok maksat günceli yaşarken kahkahalara boğulmak linkteki kısa görüntü iddia ediyorum en iddialı komedi filmini geride bırakır ödül bile alabilir Kılıçdaroğlu'na kötü sürpriz - İZLE Kemal Kılıçdaroğlu bugün Fatih ilçesindeydi. Ancak dükkanların önünde işyeri...
  3. dergah yolu

Hadis- i Şerifler

orjinal boyut:) orjinal boyut:) orjinal boyut:) http://forum.medineweb.net/showthread.php?tid=5038
  4. dergah yolu

Panelde manevi değerlere ağır hakaret

KARINCANIN TAŞIDIĞI SU Nemrud, İbrahim peygamber'in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydan yere odunlardan büyük bir yığın yapılmış. Odunları tutuşturmuşlar sonra. Alevler o kadar yükselmiş ki bulutların tutuşacağını sanmış çocuklar. Korkmuş kaçmış bütün hayvanlar. İbrahim...
  5. dergah yolu

Hz Hasan(ra)efendimizin şehadetini andık

Allah[cc]sizlerden razı olsun ihvan gurupta buluşalım kardeşimiz güzel bir hizmetle gurubu başlattı bu bölüme uğrayan kardeşlerimiz katılsın konuları ortak planlı paylaşımlı açalım özel bir bölüm olsun orjinal boyut:)
  6. dergah yolu

İslam ilmihali

Artık bedavadan Allah[cc]razı olsun demek yok herkez bir ucundan tutsa ortaklaşa paylaşımlar olsa daha hayırlı olacak bakıyorum gençler imanlı istekli ve daha önemlisi ehli sünnet vel cemaat yolunda taviz vermeden yüzersif kardeşimiz mevlit kandili münasebetiyle güzel şeyler proglamlıyor haydi...
  7. dergah yolu

Ehlibeyt sevgisi

Hz Hasan (ra)efendimizin şehadetini andığımız günün ertesinde açtığımız bir konuya arkadaşımızın itirazı olmuş haklıdırki ona bu sevgi aşılanmamış haklıdırki bizler tembel kalmışız ve emribil ma'ruf yapamamışız o kardeşimizde haklılığının devamı için ehlibeyt sevgisini sahih kaynaklardan...
  8. dergah yolu

EHL-İ BEYT'İN FAZİLETİ 4458 - İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Nimetleriyle sizi beslediği için Allah'ı sevin. Beni de Allah sevgisi için sevin. Ehl-i Beytimi de benim sevgim için sevin." Tirmizi, Menakıb, (3792). 4459 - Sa'd İbnu Ebi...
  9. dergah yolu

s.a. öncelikle belirtmek isterim bu bölümde tartışma açmam kalb kırmam la ikrahe fiddin ayetine uyarım bu konular sizin hoşunuza gitmeyebilir bizde sizin hoşunuza gidecek konu açmak zorunda değiliz cennetin efendilerini ne kadar ansak azdır sen sevmeyebilirsin zorundada değilsin ama ehlibeyt...
  10. dergah yolu

HZ. HASAN (R.A.) HAKKINDA Mübarek ve yüce Ehli Beyt silsilesinin iki büyüğünden birincisi ve seyyidlerin ceddi, Hazreti Peygamber(s.a.v)'in en çok sevdiği torunlarından, künyesi ile birlikte ismi el-Hasan bin Ali bin Ebu Talib el-Haşimi el-Kureyşi. Dedesi Peygamber(s.a.v) efendimizin...
  11. dergah yolu

İmamı Rabbani[ksa]hazretleri altın silsile [din kültürü mutlaka tıklayın]

ihvan beş sayfalık muhteşem bir İmamı Rabbani (ksa)tanıtımı aktarıyorum.Bakınca gözünüz korkmasın bunu nasıl okuruz demeyin.Benim gibi belgelerime kopyalayın zaman buldukça dikkatlice okuyun İmamı Rabbani 1000 yılın müceddididir onu kitaplarla anlatmaya çalışmışlardır. bu eserde sadece bir...
  12. dergah yolu

Trakyada neler oluyor ?

inşaallah
  13. dergah yolu

Panelde manevi değerlere ağır hakaret

hayır beklediğinizi yapmayacağım hakettiğiniz cevabı verirsem banlanırım diğer hizmetlerim aksar sizlere tanınan serbesti bana tanınsa cevabınız hazır daha önce o cevaplar verildi
  14. dergah yolu

40 hadis[resim üzerine hergün 1adet]1.

ihvan Allah[cc]sizlerden razı olsun Mevlid kandilinde bölüm sayfamız Gül[sav]bahçesi olsun varmısınız varım diyenler hazırlık yapın
  15. dergah yolu

Emir Sultan [ksa]hazretlerini anıyoruz[vuslatının senei devriyesinde]

İhvan Vuslata erişinin senei devriyesinde memleketimizin derecesi ali evliyaullahlarından Bursamızın ve ülkemizin manevi serveti Emir Sultan [ksa]hazretlerini yad ediyoruz bu değerli şahsiyetle ilgili dökümanı kopyalayıp belgelerime gönderi fırsat buldukça lezzetle okuyuın bir hayli uzun ama...