Alex1024 kullanıcısının son içeriği

1. Alex1024

Optimize Donanım

Sadece 2gb ramları takılı bırak bir öyle dene istersen. Olmadı DPC Latency Checker yada Latencymon gibi yazılımlarla takılan driver yazılımları tespit edebilirsin.
  2. Alex1024

Saturn İzmir'de Açılıyor..

Ben açıldığını zannedip gitmiştim geçen hafta, sayfasında açılış saatleri filan yazıyordu normal gibi :D Neyse gidecekler için İzban ın Esbaş durağında inip biraz aşağıya yürüyecekler, (Şehir Merkezi yönüne) Belki yarın giderim ama sanırım bayağı bir kalabalık olacak. Belkide haftaya giderim.
  3. Alex1024

Empathy ile MSN de görüntülü konuşma desteği geldi

Evet mecburen kullanıyorum. Skype de zaten microsofta geçti, bir farkı kalmayacak msnden...
  4. Alex1024

Empathy ile MSN de görüntülü konuşma desteği geldi

Arch linux kullanıyorum, 2 haftadır ben Empathy den msn de görüntülü konuşma yapabiliyorum. Başlangıçta biraz sorunluydu bazen kareleniyordu görüntü, ama sanırm yamayla bunu da düzelttiler, baya güzel görüntülü konuşma oluyor. Tavsiye ederim :)
  5. Alex1024

Her Yerden Kablosuz İnternet

Elbette birçok baz istasyonu ile bir sistem oluşturulacak, sadece haberdeki şu kadar km kadar kapsıyor olayına cevap vermiştim. Zaten bu kadar km2 lik bir alanda binlerce kullanıcı olduğunda tek antenli sistem kaldırmaz bunu. Cep telefonlarındaki gibi çoklu baz istasyonları kurulursa olay çözülür...
  6. Alex1024

Her Yerden Kablosuz İnternet

Anladığım kadarıyla bu standartta bildiğiniz TV frekansları kullanılıyor, yani TV vericisinin mesafeleri geçerli olmaktadır. Fakat tek yönlü olmayacağı için bence son kullanıcıların kullanacağı cihazlara bağlı olacak bu mesafeler. Hepimiz evimizde 1000wattlık bir verici besleyemeyiz herhalde...
  7. Alex1024

Google+ Davetiye Paylaşımı

Merhaba, 1 davet gönderebilirseniz sevinirim aneptun at gmail.com Teşekkürler
  8. Alex1024

Samsung TV'lerle Yayınları Kayıt Edin

Şimdi servisi aradık, adam diyor ki C650 ve C6000 de bu özellik açıkmış, ve sadece HD yayınlarında çalışıyor dedi... HD yayını olup da deneyebilen varmı? Sanırım bu Kablolu TV nin HD kanalları için geçerli, HDMI girişi içinde geçerli mi bilmiyorum. Burada anlatılanları yaparsak sanırım bütün...
  9. Alex1024

8GB Flash Belleğe Çalışan Windows Ve Linux Kurma Acil Lazım

BartPE diye bir arat googlede. Live XP gibi, fakat oda kısıtlı birşey. Ama Live XP altında bu anlaşılır yurtdışında genelde... http://www.nu2.nu/pebuilder/
  10. Alex1024

Güneş Enerjisi Dünyayı mı Kurtaracak?

Bu konyla alakalı kaynak varmıdır? Ben bulamadımda, ayrıca "100 milyon kat" çok abartılı bir rakam :D Metre kare başına güneşten alınabilecek verim belli. Bugünkü tekli hücreler 3.5 watt, eder 350 milyon watt :P Yani ufacık hücreden 350 milyon watt olurmu :) Yinede merak ettim konuyu, varsa...
  11. Alex1024

Matematik öğretmeninin araba yazıları ...

Benim babam da emekli matematik öğretmeni. Arabasına beni yıka diye yazıldığında altına yazardı: Adını yazda yıkayayım :lol:
  12. Alex1024

Sitenin Her sayfasına Facebook "Like" ve "Recommend" Butonu

Peki bu facebook buttonlarını engelleyen bir eklenti varmı tarayıcı için? Artık bıkmaya başladım da heryerde beğen buttonu görmekten :d
  13. Alex1024

Sağ Koluna tak sonsuza kadar çalışsın - espiri süper .

Harbiden çok güldüm :D İlk başta anlamamıştım espriyi jeton geç düştü biraz
  14. Alex1024

Windows 7 SP1 Çıktı! İndir! (Türkçe ve Windows Update üzerinden)

DVD Yazma sorunu giderildi mi? Burada da tartışılmıştı sanırım DVD yazma sorunu. Benim notebookta birçok program denemiştim win7 de dvd yazmıyordu birtürlü...
  15. Alex1024

Kablosuz İnternet

Bildiğimiz normal fırınlardan mı bahsediyorsun :D Mikrodalga fırınlar bozabilir...