Zyxel Nbg-417N 150Mbps Access Point/Router Ile Ilgili Bir Sorunum Var

Bu konuyu okuyanlar

sdüsdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar networkle ilgili bir sorunum var...
Biz bir binada 5 kişi adsl bağlatmıştık,modem arkadaşın evinde kalıyo
diğerlerine interneti ulaştırmak için oradan ortak bir yere bir modem daha koyduk ve herkez oradan kendi evine kablo ile neti sağlıyo neyse nette sorun yok asıl sorun şu benim evimde bir tane masaüstü PC var ben bununla nete kablo ile giriyorum. Masaüstünün dışında 2 tanede laptop var ben laptoplardan internete girmek için sürekli kablo çıkart tak yapmak zorunda kalıyoruz ve aynı anda giremiyoruz nete.Ben hem masaüstüne kablo ile diğerlerine de kablosuz bir şekilde bağlanmak istiyorum yani (aynı anda 3 pc yede internet sağlamak istiyorum) çevremdekilerden ve internetten öğrenebildiğim kadarı ile bana Access Point / Router özelliği olan bir aparat almamı söylediler.Bende gittim bimeksten (Zyxel NBG-417N 150Mbps Access Point ) aldım Router özelliğide var bunun şimdi ben bu işi nasıl yapıcam kullanım klavuzunu okuyarak adım adım yapmaya çalıştım fakat masaüstüne kablolu neti veremiyorum .. ayarları yapmama rağmen ilk önce elle TCP/IP IP ataması yapılması gerekiyomuş onu yapıyorum ama yaptığım anda zaten masaüstünün neti gidiyo devam ediyorum işte kullanıcı arayüzünden kablosuz özelliğini ayarlıyorum laptop bağlanıyo ama masaüstü PC de internet simgesinde ünlem işareti görünüyo ve net yok ...ben interneti nasıl bağlıcam ikisinede boşunamı aldım acaba aleti......

Lütfen yardım edin 2 gündür bununl​a cebelleşiyom bir sonuca ulaşamadım....

laxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşının modeminden evine direk kablo geliyorsa ve modem otomatik ip adresi dağıtıyorsa NBG cihazını AP moda almalısın AP moda aldıktan sonra menülerde yerel alan ağı kısmına gelip NBG cihazının ip adresini otomatiğe al NBG arkadaşının moıdeminden gelen herhangi bir ip adresini alacak, sonra nbg de kablosuz ayarları yapılandır şunu unutma eğer NBG yi ap moda alacaksın modemden gelen ethernet kablosunu nbg cihazının lan portlarından herhangi birine bağlayacaksın ayarları yapılandırdığında kablo ile bağlanan bilgisayarının ip adresinide otomatiğe al ki nbg üzerinden giderek modemden ip alsın ve internete çıkabilsin.

---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:33 ----------

modemden gelen ip tek ise birden fazla ip vermiyorsa NBG yi Router moda alman gerekiyor bunun için modemden gelen kabloyu nbg de wan portuna takacaksın sonraki adımlar ise nbg menülerden WAN ( Geniş Alan Ağı ) menüsüne gelerek modu ethernet seçiyorsun sonra aynı menüde otomatik ip adresi al kısmı seçili olmasına dikkat et ve uygulaya bas kablosuz ayarlarını yapılandır internete erişimini sağla. aşağıdaki linkte nbg için hem ap modu hemde router modu anlatan dokümanlar mevcut.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/Wireless/nbg417APkurulumu.doc

ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/Wireless/nbg417routerkurulumu.doc

sdüsdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
desteğiniz için eşekkürler iyi döküman olmuşşş benim gibi bilmeyenler için...
adım adım yaptım işlemleri sonra binada net gitti 2 saat sonra geldi ... girdim tekrar denedim AP modu masaüstünden tcp/ıp yi elle girdim direk laptop bağlandı ama masaüstünde net yok .sonra masaüstünün tcp/ıp sini otomatik al dedim . sonra bi baktım hem masaüstünde hemde laptop ta net var sorunsuz çalışıyo ama nasıl yaptığımı analamadım....şimdi ise AP Yİ ŞİFRELİCEM NBG nin arayüzüne ulaşamıyorum ....
192.168.1.1 ve 192.168.1.2 yi deniyorum ama gelmiyorr....

sdüsdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam hallettim çok teşekkürler laxi.....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar ben bır tane zyxel accesss point router NBG 416 aldım ama bır turlu kurulumunu yapamadım komsumla ortak net kullanıyoruz ondan koblolu net aldım bu ronter le evde dagıtmak ıstıyorum kablosuz olarak leptopla baglanmaya calısıyorum ama bır turlu olmuyor herşeyı denedım olmadı eve bılgısayarcı getırdım kuramadı destek hattını aradım yonlerdı ama yıne de yapamadık yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tşkler

Unique111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar ben bır tane zyxel accesss point router NBG 416 aldım ama bır turlu kurulumunu yapamadım komsumla ortak net kullanıyoruz ondan koblolu net aldım bu ronter le evde dagıtmak ıstıyorum kablosuz olarak leptopla baglanmaya calısıyorum ama bır turlu olmuyor herşeyı denedım olmadı eve bılgısayarcı getırdım kuramadı destek hattını aradım yonlerdı ama yıne de yapamadık yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tşkler

Kardesim burda cihazı hangi modda kullanacaksan resimli bir şekilde kurulum dosyası bulunuyor.
AP MODU : ZyXEL Access Point 'e interneti kablo ile vereceksen bu modda kullanman gerekiyor.
UR MODU : ZyXEL Access Point 'e interneti kablosuz olarak vereceksen bu modda kullanman gerekiyor.

Kendine uygun olan dökümanı indirerek kurulumu tamamlayabilirsin kardesim. Eğer uygulamada sorun yaşarsan 444 1 150 numaralı ZyXEL Çağrı Merkezini ararsan yardımcı oluyorlar. Ben kendi cihazımı dökümandan yardım alarak kurmuştum.

LİNK : ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/KABLOSUZ_AG_URUNLERI/NBG-416N/