Zyxel Modem QOS Ayarı Nasıl Yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar sorunum 2 hafta önce başladı sorunum ping sorunu fakat ben bu ttneti 3-4 yıldır kullanıyorum ilk defa böyle birşey başıma geldi ve 2-3 hafta peşimi bırakmadı ve devamda ediyor problemi aslında buldum gibi ama emin değilim ve QOS ayarı da yapmak istiyorum sorunumun cevabı olarak yeni alınan telefon olara görüyorum düşündüğüm zaman telefon o gün alındı ve o günder itibaren bir ping söz konusu ALTINI ÇİZİYORUM modemin arayüzüne girdiğimde işte annemin benim falan telefonların bilgisine baktığımda adres kaynağı:DHCP olarak gözüküyor ama yeni alınan kardeşimin telefonu ise Static olarak sizce bundan mı kaynaklı eğer bundan ise ben bunu nasıl DHCP ye çevirebilirim yada en iyisi QOS ayarı diyorum ben dahah iyi olur öyle ama birtürlü yapamadım kendi pc min hızını artırıp diğer bağlananların hızını düşürmek istiyorum bu konuda yardımcı olun lütfen.

Başka bir resme ihtiyaç olursa yazın anında atarım acil kurtulmam lazım anlayanda yokki youtubede falan yapan eden inşallah sizden bilen çıkar.

resim1.png

resim2.png

Son düzenleyen moderatör:

muhammet878

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Static olması sadece aldığı IP adresin otomatik değil de elle tanımlandığını gösterir. Sorununla bir ilgisi yok. Ayrıca bu modemde sadece upload yönünde sınırlama yapılabilir, hem sorununla ilgisi yok bu işlemin hem de yaptığın işlem sorunu çözmez. Direk servis sağlayıcını arayıp ping sorunu yaşadığını belirterek arıza kaydı oluştur.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Static olması sadece aldığı IP adresin otomatik değil de elle tanımlandığını gösterir. Sorununla bir ilgisi yok. Ayrıca bu modemde sadece upload yönünde sınırlama yapılabilir, hem sorununla ilgisi yok bu işlemin hem de yaptığın işlem sorunu çözmez. Direk servis sağlayıcını arayıp ping sorunu yaşadığını belirterek arıza kaydı oluştur.

sorunum çözüldü kendiliğinden bazen takılıyormu ne oluyor anlamıyorum ping yükseliyor reset atıyorum geçiyor yoğunluktan dolayı heralde teşekkürler

Son mesajlar