Zula Nasıl bir Oyun ?

Bu konuyu okuyanlar

mehmet's

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam arkadaşlar, Aranızda Türk yapımı olan Zula Oynayan var mı ? Turnuvalar falan hakkında bilgisi olan var ? en önemlisi HİLE var mı ? nasıl bir oyun tavsiye eder misiniz ?

narin341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni başladım bende güzel bir fps oyunu türk yapımı olmasından dolayı birazda çekici yaptı beni :D hileye rastlamadım yani bir adamın hile oldugu çok acık belli olurdu pointten daha fazla zevk alıyorum diyebilirim türkish kokuyor :D

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Mukemmel bir oyun. Fazla sistem gereksinimi duymuyor. Para yatirmadanda zevk alinarak oynaniyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
en önemlisi HİLE var mı ?
Boşver hileyi. Oyunun grafikleri gayet güzel lakin oyun bence pay to win bir oyun yani kazanmak için oyunda iyi yerlere gelebilmek için oyuna nakit yatırarak elde edebileceğin Zula altınlarıyla alınan silahlara ihtiyacın olacaktır. Ama şunu da söyleyeyim ben oyuna hiç nakit yatırmadan 30 üstü levele geldim. İlk başta zorlanabilirsiniz ama alışırsınız bence. Oyuna yeni gelen güncellemeler ile silahlara eklentiler takılabiliyor. Eklentilere örnek olarak dürbün, lazer ve susturucuyu örnek verebilirim. Bu eklentileri açabilmek için oyundaki mağazadan Zula altını veya Zula parası ile desteler satın almalı ve destelerde çıkan kartlar sizin çantanızdaki silahlar ile uyumluysa bu eklentileri silaha takabilirsiniz. Bence silah eklentileri güzel. Oyuna farklı bir hava katıyor. Her bir eklenti sadece bir silaha uygundur. Örneğin M468 adlı silah için susturucu eklentisini yani ön eklentiyi başka bir silahta kullanamazsınız.
Kusura bakmayın biraz fazla yazdım. Ama oyun genel anlamda güzel oyun. Oynayabilirsin. Ama derslerine de çalışmayı unutma sakın. :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Mukemmel bir oyun. Fazla sistem gereksinimi duymuyor. Para yatirmadanda zevk alinarak oynaniyor.
Siz de mi oynuyorsunuz? Oyundaki nickiniz nedir? Şimdi oynayalım mı? :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Zula adlı oyundaki bazı haritaların isimleri:
Üsküdar Sokakları
İnşaat
Gemi
Paris
Düğün Salonu
Otopark
Metro
ve daha fazla harita var.

joymaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ZULAYI OYNUYORUM DUST2 HARİTASI VARYA AYNISI ZULADA VAR AMA İSMİ SAFRANBOLU AMA TEXTUREPACK DEĞİŞİK

baris0112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zulayı bende oynadım 2 hafta kadar nedense sevemedim tamam türk yapımı vs iyi hoş ama bence o kadar iyi değil silahlar oyuncak silah gibi duruyor bana göre grafiklerde o kadar iyi değil bilmiyorum belki zuladan önce 1 sene kadar Warface oynadım diye ondaki gerçekçi grafiklere alışmış olabilirim. Crytek in yaptıgı warfaceyi oynayan varsa aradaki grafik, oynayış vs farklarını anlar. Kısaca zulada güzel oyun ama ben sevemedim :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sırf "Türk yapımı diye" oyunu inatla oynama psikolojisini anlamıyorum. "Türk yapımı mı ? Tamam deneyelim" beğenirsen devam edersin. Üstelik Türk oyunlarının internette pay to win olması ile ilgili kötü bir ünü de var. Geliştiriciler sonraki alacakları nakiti oyun içinde hile yapanlardan ya da oyunda aylarca açık bırakılan hatalardan önde tutuyorlar. Sadece türk yapımı değil, bütün türklerin oynadığı oyunlar böyle. Wolfteam dahil bütün Joygame oyunlarından bu yüzden nefret ediyorum. Arkadaşım madem hack shield mı game guard mı ne zıkkım koyduysan hadi benim platformumda bunu yapıyorsunuz da ben oynayamıyorum, Windows yükledim oynadım, oyunu hack shield yüzünden açamadım kendi sistemimde, Windows'ta da hacker'lar oyunu oynatmadılar. Benim tepkim pek hoş değildi buna karşılık, "sayın geliştirici ekibi" diye başlayıp, pis biten bir mesaj attım :D
Metin 2 zamanında ben pvp server'da oynuyorum diye arkadaşlar gülüyorlardı ama orjinal server'lar da pay to win idi. Millet saç stili ya da sihirli metal vs almak için oyuna para bayılıyordu. Pot yetişmiyordu ve oyunda saatlerimi geçirmem gerekiyordu. Pvp server'da ise saatlerce sıkıcı yaratık kesme işinden, sırf bunu hızlandırmak için satın alacağın aylık mağaza itemlerinden, kırmızı ülkedeki arkadaşınla konuşmak için alacağın mağaza iteminden ve bunlara harcayacağın paradan seni kurtarıyordu. Uzun lafın kısası, oyun sektöründe geliştiriciler para kazanmayı oyuncuya iyi zaman geçirtmekten önde tuttular, tutuyorlar.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@eronis Zula'da hile yapanlar bildiğim kadarıyla banlanıyor.
Counter Strike'taki Dust 2 haritası ile aynı modellemeye sahip Safranbolu haritası var. En sevdiğim haritalardan biri.
Bence Zula güzel ama pay to win bir oyun. Gerçi ben 32 levelim ve oyuna hiç nakit yatırmadım. :)

Ersin Aygün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Oyunu oynadıktan sonra Türkler bir daha oyun yapmasın dediğim oyundur kendisi.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Oyunu oynadıktan sonra Türkler bir daha oyun yapmasın dediğim oyundur kendisi.
White Night'da türk yapımı hatırlatırım :D Ulus değil, ama genel olarak Türk online oyunları paso P2W sisteme dayalı. Oyuna para yatırmak aşırı bir avantaj oluşturmamalı oyunu parası değil, yeteneği olan kazanmalı.

Ersin Aygün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
White Night'da türk yapımı hatırlatırım :D Ulus değil, ama genel olarak Türk online oyunları paso P2W sisteme dayalı. Oyuna para yatırmak aşırı bir avantaj oluşturmamalı oyunu parası değil, yeteneği olan kazanmalı.

Bu grafiklerle oyundan kaldırdıkları paraların zaten haddi hesabı yok. Ayrıca az önce gireyim de yorumum asılsız olmasın belki bir değişiklik yapmışlardır dedim, yine başka bir oyundan alıntı yapılan bir harita ve yeni bir mod gelmiş. Bir kaç kişi öldüreyim derken hiç bir oyunda hata vermeyen bilgisayarım Zula oyununda nedense hata verip attı, bende tekrar girmeye üşendim ki girsem bile tekrar atacak :mad:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bugünlerde kaliteli online oyun bulmak zor -_- En iyisi Steam'den 24TL'ye ya da indirim zamanı 12TL'ye CS:GO almak.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
ama genel olarak Türk online oyunları paso P2W sisteme dayalı. Oyuna para yatırmak aşırı bir avantaj oluşturmamalı oyunu parası değil, yeteneği olan kazanmalı.
Size bu konuda kesinlikle katılıyorum. Bence Zula pay to win bir oyun. Parayı veren düdüğü çalar sözünde bir oyun. Aslında Zula'yı severim ama pay to win olması sebebiyle oyundan fazla zevk alamıyorum. Silahları yükseltip oynayanlara karşı oyunun başında verilen M4A1 gibi bir silah ile oynuyorum genelde. Ayrıca haritaların bazılarının Counter Strike'tan alındığı belli. Örneğin Counter Strike'taki Dust 2 ve Aztec haritalarının Zula'daki adı sırasıyla Safranbolu ve Tavela'dır. Bu haritalardaki texturelar, grafikler farklı ama haritaların yapısı hemen hemen aynı.
Peki @eronis bana önerebileceğiniz, pay to win olmayan grafikleri güzel online oyun var mı?
Bir kaç kişi öldüreyim derken hiç bir oyunda hata vermeyen bilgisayarım Zula oyununda nedense hata verip attı, bende tekrar girmeye üşendim ki girsem bile tekrar atacak :mad:
Bazen Zula oynamak isterken maçtan attığı ya da oyundan attığı olabiliyor. Ben genelde bu sorunu modemi yeniden başlatarak çözebiliyorum.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
CS:GO olabilir bence. SKILL'i ve Warface'i oynadım ama P2W sistem varsa da ben farketmedim.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Para yatırınca alabileceğin itemler ile oyun parası ile alabileceğin itemler arasındaki seviye farkı bence çok fazla.