Zotac Gtx260 Synergy 896Mb ddr3 448Bit Yardım

Bu konuyu okuyanlar

GNCsysTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sistem aşağıdaki gibi ve bu sisteme E.Kartı almak istiyorum. ZOTAC GTX260 SYNERGY 896MB DDR3 448BIT DVI 16 Yalnız bi sorunum var oda Psu nun yetmeyeceğinden şüpheleniyorum:confused1: Sizlerden yardım bekliyorum aynı sistemi kullanan veya aşağı yukarı aynı sistemleri kullanan arkadaşlar muhakkak vardır. Çünkü ayriyetten bir daha psu almak istemiyorum.Bütçem malesef sadece E.Kartına yetiyor:( Ekran kartını da alırsam bi sorun çıkaracağından korkuyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler...

Anakart:Gıgabyte Ep35c-Ds3r
Cpu:Core 2 E8400
Hdd:320 Gb samsung
Ram:2 Gb A-data
Psu: 500 W (Markası OCZ) :confused1:
Eski E.Kartım: 8600 gt

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
psu'nu markası ocz olduğu için gönül rahatlığıyla o ekran kartını alabilirsin.. aslında yeni sistemin 500 w dan daha düşük enerji tüketimi olacaktır...

ayrıca ekran kartı olarak 1 gb hd 4870 almanı öneririm.. hem daha ucuz hem de aynı performansta
(bende de gtx260 var :))

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
500 w bence yeterli olacaktır. Ekran kartının özelliklerine de bakabilirsin. Kullanılması gereken w hakkında bilgi veriyorlar. Misal bende 8500 GT var. 400 w bir ps kullanının diyor...

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
ATİ HD4850 bile minimum güç gereksinimi 500watt kullandığı güç ise 175watt,senin kartın ise GTX260 birde 448bit senin sistemine,600 watt güç yeterli olur.

xafer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
artkafasım gönül rahatlığı ile alabilirsin aynı ekran kartından bende ve bir arkadasımda da var bende 460 w coolermaster psu arkadasımda da 480w tagan psu var ve güç ile ilgili bir problemimiz yok...ayrıca bizzat test edilmiştir 4870 gtx260 a rakip olamaz.....

GNCsysTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Sanırım Gtx260 synergy i alıcam ama kafam karıştı.Kafamı karıştıran da ZOTAC GTS 250 AMP! 1GB (256 bit) GDDR3 PCIE DL
ikisi arasındsa kaldım 300 ytl civarında her iki kartta fiyatları aynı ama performansları nasıl arkadaşlar ??

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
ZOTAC GTX260 SYNERGY 896MB DDR3 448BIT DVI 16 benimde almayı düşündüğüm bir ekran kartı 9600GT satıp bunu almayı planlıyorum :) Psu yetecektir ama iyi bir paraya satabilirsen 600W alman daha iyi olur tabi.

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Sanırım Gtx260 synergy i alıcam ama kafam karıştı.Kafamı karıştıran da ZOTAC GTS 250 AMP! 1GB (256 bit) GDDR3 PCIE DL
ikisi arasındsa kaldım 300 ytl civarında her iki kartta fiyatları aynı ama performansları nasıl arkadaşlar ??

gtx260 kullanmama rağmen ucuz olduğu için sana hd4870 veya hd4850(gtx250 yerine) öneririm.. eğer ben nvidia alıcam dersen kesinlikle gtx260 al..çünkü gts250 eski bir gpu kullanıyor. ayrıca nvidia'nın ismini değiştirip değiştirip sattığı modellerden biri.. ama gtx260 performans olarak çok daha iyi..

psu konusunda da çekincen olmasın.. çok ağır derecede oc yapmadığın sürece yeterli gelir.. ocz'ye güven.. az miktarda oc yapsan bile yeterli gelicektir.. zaten gtx260 gerekli olmadığı sürece frekanslarını düşürüp enerji tasarrufu yapıyor..

GNCsysTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla hocam satabileceğimi zannetmiyorum.Baştan aptalllık yaptık alırken ileriyi düşünmedik arkadaşlarında da dediği gibi 500 watt la idare edicez şu an için inşallah bi sorun yaşamayız :)

gtx260 kullanmama rağmen ucuz olduğu için sana hd4870 veya hd4850(gtx250 yerine) öneririm.. eğer ben nvidia alıcam dersen kesinlikle gtx260 al..çünkü gts250 eski bir gpu kullanıyor. ayrıca nvidia'nın ismini değiştirip değiştirip sattığı modellerden biri.. ama gtx260 performans olarak çok daha iyi..

psu konusunda da çekincen olmasın.. çok ağır derecede oc yapmadığın sürece yeterli gelir.. ocz'ye güven.. az miktarda oc yapsan bile yeterli gelicektir.. zaten gtx260 gerekli olmadığı sürece frekanslarını düşürüp enerji tasarrufu yapıyor..

Çok sağol kardeşim bilgilendirdiğin için oc yapcağımı zannetmiyorum bu sistem senin de değin gibi stabil çalışsın yeter bana ben nvidiacıyım biraz hiç ati kullanmadım drıver konusu baya bi başını ağrıtıyo Ati de duyduğum kadarıyla o yuzden Nvidea Ayrıca sen deki Gtx260 Synergy modelimi düz modelimi düz modeli biraz daha pahalı Arasında ne gibi fark var bi bilgin var mı acaba ?

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
amp2 modelini al fiyat performans oranı 4870 leri geçiyo

psu 500 yetmez şuan takıp kullanırsın ama oyna girdiğinde reset atar
psu alıcaksan 600-650 alman gerek
su gibi çekiyo meret

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Valla hocam satabileceğimi zannetmiyorum.Baştan aptalllık yaptık alırken ileriyi düşünmedik arkadaşlarında da dediği gibi 500 watt la idare edicez şu an için inşallah bi sorun yaşamayız :)

yaşamazsın.. zaten şu an 600w almak mantıksız olur. 2-3 sene sonra sistemini yenileyecek olursan, o zamanın modellerini almak daha mantıklı olur. çünkü 500w işini rahat görür.. netteki psu hesaplama siteleri de abartılı yazıyor, takma kafayı sen onlara :laugh:..

edit: bende de synergy var..216 değil 192 steam processor'u olandan.. ama yetiyo fazlasıyla şimdilik.. ara ara oc yapıyorum ama kasamın havalandırması çok zayıf o yüzden kışı bekliyorum :D

GNCsysTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amp2 modelini al fiyat performans oranı 4870 leri geçiyo

psu 500 yetmez şuan takıp kullanırsın ama oyna girdiğinde reset atar
psu alıcaksan 600-650 alman gerek
su gibi çekiyo meret

Valla gönül onu ister ama malesef her istediğimiz olmuyo bütçe 300 ytl sanırım arasında baya bi fark var amp2 ama psu da kafamı karıştırdın hocam:wink: bakalım alıp görücez artık ya çalışacak yada elimizde patlayacak İnşallah şansımız Yaver gider forumda pek çok arkadaş sorun yaşamazsın demiş ben de çogunluğa kulak veriyorum.. herkese teşekkürler ...

GNCsysTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaşamazsın.. zaten şu an 600w almak mantıksız olur. 2-3 sene sonra sistemini yenileyecek olursan, o zamanın modellerini almak daha mantıklı olur. çünkü 500w işini rahat görür.. netteki psu hesaplama siteleri de abartılı yazıyor, takma kafayı sen onlara :laugh:..

edit: bende de synergy var..216 değil 192 steam processor'u olandan.. ama yetiyo fazlasıyla şimdilik.. ara ara oc yapıyorum ama kasamın havalandırması çok zayıf o yüzden kışı bekliyorum :D

:D Peki hocam kart nasıl oyunlarda fazla ısınma sorunu yaşıyomusun özellikle bu sıcak havalarda en fazla oc olmadan kaç derecelerde geziyo bide son sorum arkadaşlar kusuruma bakmayın vaktinizi alıyorum sen kaç watlık bir psu ile kullanıyosun.

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
:D Peki hocam kart nasıl oyunlarda fazla ısınma sorunu yaşıyomusun özellikle bu sıcak havalarda en fazla oc olmadan kaç derecelerde geziyo bide son sorum arkadaşlar kusuruma bakmayın vaktinizi alıyorum sen kaç watlık bir psu ile kullanıyosun.

valla kasam çok dandik.. tam bir teneke.. boyutu da küçük.. kart ise bayaa büyük..gerçi o fiyata alıcağın tüm kartlar öyle büyük olucaktır.. kart büyük olduğundan kasa 2 ye bölünmüş gibi.. ekran kartının altındakiler, üstündekiler :laugh:.. birde hdd monrajım biraz sıkıntılıydı.
fanını biraz yüksek devirde çalıştırıyorum ekran kartının, masaüstünde %55 fanla 54 derecede sabit, işlemci ise 40 derecede(amd cool n quiet açık)... gta4 de (işlemciyi de zorlayan bir oyundur kendisi) fanları %90 yapıyorum, max 70 de geziyor.1 kere 75 gördüm o da bi akrabanın çocuğu gelmişti, 1.5-2 saat oynadıktan sonraydı.:D. işlemci de max 65'e çıkıyor..

iyi bir kasan varsa, bu değerlerin 10 derece altında çalışır :)..