Zibro klimalar Japon malı mı?

Bu konuyu okuyanlar

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:dil:
hiç sanmam adamın birisi atıyor fason takaza bir markadır kökenleri klimacı değil sobacıdır kayseri amasya eskişehir vb soba üreten firmalarda ne farkı var birisi açıklayabilirmi. açıklarsa başlığı değiştiririz. mbriollcroa :cursing: :p

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
:dil:
hiç sanmam adamın birisi atıyor fason takaza bir markadır kökenleri klimacı değil sobacıdır kayseri amasya eskişehir vb soba üreten firmalarda ne farkı var birisi açıklayabilirmi. açıklarsa başlığı değiştiririz. mbriollcroa :cursing: :p

bence aradaki farki siz daha iyi aciklarsiniz..

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hırbo nun H sini çıkar Z koy al sana Zırbo

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar yanlış yazmışım ismi çok özür dilerim zibro olacaktı:) tühh dilim sürçmüş:devil2: neyse bir ara değiştiririz başlığı. şu acemiliğimi bir atim forumu daha detaylı kullanmaya başlıyayım hele:)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
baslik degistirildi... bende ilk kez duyuyorum bu markayi acikcasi...

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
baslik degistirildi... bende ilk kez duyuyorum bu markayi acikcasi...
elinize sağlık hocam. aynı tarık akan ın eski bir filminde. tarık akan sakız fabriksında çalışırken patronun resmini cikletlerdeki seriye basmasına benzemişti durum:)) neyse konu düzeltildi.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Zibro klima aslı Hollanda menşeli PVG firmasıdır, aşağıda kısa tarihçesi vardır.

1980 – PVG Hollanda’da kuruldu. – “Toyoset” markalı mobil ısıtıcıların ithalatına başlandı. – “Toyoset” markalı ısıtıcıların, Hollanda’daki satış hakları satın alındı.

1981 – Hollanda’da bayi kanalı organizasyonuna başlandı. – “Benelux” ülkelerinde satış ağı oluşumuna başlandı.

1982 – “Toyoset” markası “Zibro Kamin” olarak değiştirildi. – Mobil ısıtıcılar için çift yanma sistemi geliştirildi.

1983 – “PVG International” kuruldu. – “Petro Plus” markalı mobil ısıtıcı yakıtı satışa sunuldu.

1984 – Hollanda Oss’ta yakıt dolum tesisinin temelleri atıldı.

1986 – “Petro Plus” markası “Zibro Extra” olarak değiştirildi.

1987 – Batı Avrupa ve İskandinav ülkeleri için satış hakları satın alındı. – Lazer tip ısıtıcılar satışa sunuldu.

1989 – Doğu Avrupa Ülkerleri için satış hakları satın alındı. – Yakıt dolum tesisi Oss’tan Helmond’a taşındı.

1990 / 1999 – Avrupa’daki yapılanma tüm hızıyla devam etti. – Holdingleşme süreci başladı.

1999 – “PVG Energy” adıyla Belçika Gent’te dolum tesisi kuruldu.

2000 – Genel merkez Hollanda Oss’ta inşa edilen yeni binasına taşındı. – “Zibro” markalı duvar tipi klimalar satışa sunuldu.

2003 – “Liquifill” tesisimiz Belçika’da hizmete girdi.

2005 – Bütün ürünler “Zibro – Home Made Climates” konsepti altında toplandı ve yenilendi. – Nem alma, nem verme ve hava temizleme cihazları ürün gamına dâhil edildi.

2005 – PVG Türkiye Ofisi, İzmir’de faaliyete girdi. – “Zibro” markalı ürünler Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu.

2006 – Appliance A/S firması satın alındı.

2006 – Avrupa’da ve Türkiye’de Zibro markası ve “Made in Japan” konseptiyle, inverter duvar tipi klimalar satışa sunuldu.

2008 – Türkiye’de, “Toyotomi” markalı hafif ticari seri klimaların ithalatına ve satışına başlandı.

2009 – PVG Türkiye İzmir’deki yeni ofisine taşındı.

2010 – “PVG Türkiye”, “PVG İklimlendirme“ olarak güncellendi. – PVG İklilendirme’nin yeni web sitesi hizmete girdi. (www.pvg.com.tr) – Türkiye’de “Zibro” markasıyla hafif ticari seri klimalar satışa sunuldu.

http://www.pvg.com.tr/index.html

Türkiyeye ilk japon ürünü klimaları ile girdi 20 serisi, 17 serisi ile sonra daha uygun fiyatlı olan çin menşeli klimaları getirmeye yöneldi, satış amaçlı.
Japon olan ürünler tüketiciye pahalı gelmektedir. Ama çinden ithal ettiği ürünlerde kendi standartlarında dır.
11
18
30
65
75 serisi vardır

65 serisi Gree ürünü diğer seriler Midea ürünüdür.
Bu sene 75 serisi ile 3D ınverter olarak (tam ınverter olarak) piyasaya F/P ürünü sürdüler özellikler bakımından şu an piyasadaki en uygun cihazladır.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
markaya gelirsek hocam. oldukça eski bir japon firmasıdır. türkiyede ve dünyada zibro kamin sobaları ile ünlüdür.

ana şirket toyotomi olup toyota grup şirketlerindendir.

avrupada ülkemizde olduğu gibi ana firma pvg olarak geçiyor.
klima olarak 90ların başından yanılmıyorsam argesi vardır. türkiyede çok bilimiyor zira sadece bir iki arkadaş tanıtyorla bu markayı. firma biraz tok satıcı. ayrıca toyotomi ismi ilede klimaları var daha çok japon iç piyasasında yaygın ama burayada zaman zaman geliyor.

japon olarak türkiyeye girişi çok pahalı şuan firma daha çok fason ürünlere yöneldi. avrupada midea ğırlıklı. türkiyede ise gree ve midea üretimli dev çin firmalrına yaptırılan ürnler getiriliyor.

bende midea üretimli en basit serilerinde birisi var gayet idare ediyor.

şuan mideaya ürettirlen oldukça detaylı inverter olan 75 serisi klimalı var piyasada özellik olarak çok iyi. dış fana kadar all c denile dc fanalarla donatılmış bir taraftan tam inverter denşyor bu tür ürünlere bir taraftan üst seviye inverter deniyor. firmalar kendileride isimlendiryor zmana zaman . mesela 75 seri ürüne 3D inverter demişler. sanırım baya açıklama yapmış oldum. geri tarafınıda ustalar yaparlar.

oo mat ben yazarken benden önce açıklamış durumu eline sağlık:)

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Ben bunu gaz sobası satan bir firma olarak biliyorum, üst bostancıda bir şubesi var.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bu sene ülkemiz 3D - ALL DC - Full Inverter gibi tabirlerle yeni tanışıyor ve bu eski tip ınverter kullanımını değiştiriyor.

Bunun için bir uyarı yazısını buraya taşıyayım.

Arkadaşlar 75xx serisi kullanan Zibro culara bugünlerde kullanımla ilğili bir tavsiyem olacak.Havaların daha ılık gitmesinden dolayı her marka ile ilğili ısıtmıyor seri üflüyor gibi şikayetler geliyor.Bunun sebebi sıcak havanın yükselmesi ve klima sıcaklığı yüksek algılayarak kendini kısması veya durması sonucudur.Aslında havalar soğuyunca hepsi yoluna girecek.Eski klima kullanıcıları tecrübeleri ile bilirler bunu.

75xx serilerinde bu konuyu aşmanın bir yolu var.Kumandanın en alt sağ tuşuna 5 saniye kadar basıl tutarsanız flow me yani beni takip et konumuna geçecek ve klima kumandanın bulunduğu bölgenin ısısına göre çalışacaktır.Tabi klima kumandayı görmesi lazım.Bunu da test etmek için kumandayı sabit bıraktığınız yerden yukarı aşağı gibi bir tuşa basarak bip sesini kontrol edin.Bu arada 75 xx serileri klima üzerinden algılamada istenilen dereceyi okuyunca kumandadan fan hız ayarlarını ne kadar oynarsanız oynayın kabul etmiyor.Klima kompresörü kıstığı zaman iç fanıda otomatik düşürüyor.Gaz basıncını dengede tutmak ve serin üfleme yapmamak için. Flow me bu aralıkta çok işlevsel bir kumanda fonksiyonu.

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hele şunlara bak be!! yardırmış gidiyorsunuz ha...helal size.Bu arada bu forum kimdir neyin nesi.Bizi kombicimi yapacaklar.Klima ana konusu açsınlar.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hele şunlara bak be!! yardırmış gidiyorsunuz ha...helal size.Bu arada bu forum kimdir neyin nesi.Bizi kombicimi yapacaklar.Klima ana konusu açsınlar.

açarlar onud zamanla hocam hele klima konusu bir tutsun kombi ile klima bölümünü ayırırlar tahmin ediyorum yavaş yavaş.

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1980 lerde derlerdi ki '' Japon malı ,Tapon malı'' şimdi mumla aranıyor.
Yakındır Çin malına burun kıvıranların ,Çin malı mı diye aranır halde sormaları.Ha mumla aranır mı?,mümkün değil. Çİn'de üretim çok fazla

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
70lerde dha çok derlerdi. bizede büyüklerimiz 60 larda daha çok derlerdi diye anlatırlardı. adamlar 80 lerin ortalrından itibaren japonyadan çıkmaya başladılar genel olarak. ahh nerde o eski capon malları.

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
70lerde dha çok derlerdi. bizede büyüklerimiz 60 larda daha çok derlerdi diye anlatırlardı. adamlar 80 lerin ortalrından itibaren japonyadan çıkmaya başladılar genel olarak. ahh nerde o eski capon malları.

Seni mi kıracağız bilader 70 olsun,ama 60 olmaz.Ben bizzat kulağımla duyardım yahu.O aralar Amerikan ve Alman malları moda idi..

1992 lerde ilk Hyundai ler geldiğinde millet bu arabamı diyordu,şu an Hyundai dünyanın 3. büyük otomotiv devi...

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Seni mi kıracağız bilader 70 olsun,ama 60 olmaz.Ben bizzat kulağımla duyardım yahu.O aralar Amerikan ve Alman malları moda idi..

1992 lerde ilk Hyundai ler geldiğinde millet bu arabamı diyordu,şu an Hyundai dünyanın 3. büyük otomotiv devi...

artık ekonomi devri oldu ne örürsün. aslında ekonomi devri bizler için üreticler için açlık devri daha fazla yontma devri.. sonnda kendilerinde zarar veriyorlar kaybolup gidebiliyorlarda işte.

kocausta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birol usta zibrocu ama, 90'lardaki "zibro cinayeti"ni bilir mi acaba?

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birol usta zibrocu ama, 90'lardaki "zibro cinayeti"ni bilir mi acaba?

yav kocausatm zaten burdaymış
s8.gif
bende diypordum diğer ihtiyarda burdaydı eksik var yahuu:laugh:

hocam bir o eksikti zaten birolun tipide katile benziyor belkide o işlemiştir o cinayetide bir süre susup yeni yeni ortaya çıkmıştır:devil2: çünkü kim duysa ne bu marka diyor.. ulen birol. tövbe ya saçamalıyoz işte.

hocam hoşgeldiniz selam ve saygılar bizden:)

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir yerden alıntıdır.

vXtTc.png

:w00t::dil:

kocausta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O ne be usta...???Fransız kaldım..
Karşıyaka'da bir kerosen (o sobaların yaktığı gazyağının kibarcası) satış yerinde sıra kuyruğunda çıkan kavgada ölen vatandaş.
Olayın geçtiği yer bir Zibro dükkanıydı.
Benim zibidi kayınço da o aletlerden almıştı ve o yere aboneydi.
Biraz daha iyi rafine gazyağına iki misli ödüyorlardı.

Zibro ile ilk tanışmam oradandı.

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Karşıyaka'da bir kerosen (o sobaların yaktığı gazyağının kibarcası) satış yerinde sıra kuyruğunda çıkan kavgada ölen vatandaş.
Olayın geçtiği yer bir Zibro dükkanıydı.
Benim zibidi kayınço da o aletlerden almıştı ve o yere aboneydi.
Biraz daha iyi rafine gazyağına iki misli ödüyorlardı.

Zibro ile ilk tanışmam oradandı.
Zibidi kayınçoya söyle usta gazın kralı var şu an.Harbi İthal,Belçika da Zibro nun özel üretimi.Sadece Türkiye'de değil tüm Avrupada meşhurdur.
Şaka değil gerçek...

http://www.pvg.com.tr/pvg_enerji.html

kocausta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zibidi kayınçoya söyle usta gazın kralı var şu an.Harbi İthal,Belçika da Zibro nun özel üretimi.Sadece Türkiye'de değil tüm Avrupada meşhurdur.
Şaka değil gerçek...

http://www.pvg.com.tr/pvg_enerji.html

Artık gazlı soba mı kaldı usta, boşver.

Gazın kalitesine birşey demiyoruz canım, tabii ki en temiz şekilde rafine edilmiş kerosendir.

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
087te.png

hayır değil birolun uydurması:devil2::dil::mrgreen: