Zen işlemci mi intel Kaby lake mi?

Bu konuyu okuyanlar

xSpectreNart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler yaza kadar sistem toplamayı düşünüyorum elimde 750w 80+ güç kaynağı ve pahalı kaliteli full tower bir kasa var. İçini dolduracağım :) Kaliteli bir sistem toplayacağım ve işlemci konusunda İntel'in yeni çıkardığı Kaby Lake i7 7700k mı almalıyım yoksa Amd'nin Zen işlemcilerini bekliyeyim mi? Amd çok iddaalı bu konuda, doğrusu insan bakmadan geçemiyor.. Oyun ağırlı son derece abanacağım bir sistem olacağı için sizce ne yapmam ne gerekiyor?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Lütfen başlığı düzeltin.İçeri diye başlık yapmayın.
Forum Kuralları
Bu konuda @eronis @Pc ci utkuversus ve @Mehmet Can Budak 'a danışabilirsiniz.İyi günler.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
AMD'nin Zen işlemcilerini bekleyin Kabby Lake'den daha iyi performans verecekler. Bu süreçte dolar belki düşebilir. Şuan dolar kuru çok yüksek.

xSpectreNart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde şuan n11'den yeni aldığım skylake i7 6700k ve silverstone tundra td02-e işlemci soğutucusu bulunuyor. İkisini de iadeye vermeyi düşünüyorum ve zen işlemcileri bekleyeceğim, Sizce doğru mu yapıyorum?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Elimde şuan n11'den yeni aldığım skylake i7 6700k ve silverstone tundra td02-e işlemci soğutucusu bulunuyor. İkisini de iadeye vermeyi düşünüyorum ve zen işlemcileri bekleyeceğim, Sizce doğru mu yapıyorum?
İ7 6700K işlemciyi neden iade etmeyi düşünüyorsunuz?Performanslı bir işlemci değil mi?

xSpectreNart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de bu zen işlemciler acaba işlemci soğutucu dahil olarak mı gelecekler? Bunu merak ediyordum doğrusu.. Şimdi kaby lake işlemci ve ayrıca soğutucu için 2000tl harcıyacağım. Bunun yerine 2000tl'lik soğutucusu dahil bir zen işlemci gelecek midir? Gelirse Sıvı soğutma mı olur?
--- Gönderi Güncellendi ---
İ7 6700K işlemciyi neden iade etmeyi düşünüyorsunuz?Performanslı bir işlemci değil mi?
Yeni aldım ve yanlış yaptığımı düşünüyorum üzerine 100 200tl koyarak kaby lake ile değişim yaptıracaktım fakat vazgeçtim iade edeceğim ve zen işlemciyi bekleyeceğim. Zen işlemciler için çok iddaalı geliyor herşey ve amd zaten f/p markası. Bakalım eğer zen işlemciler istenilen sonuçları vermezse o zaman bir kaby lake i7 7700k alırım..

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Zen mimarili işlemciler yüksek ihtimalle Wraith ile gelecek. Herhangi bir sıvı soğutma ile gelmesi söz konusu değil. Zen işlemcileri bekleyerek en iyisini yapıyorsunuz.

xSpectreNart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zen mimarili işlemciler yüksek ihtimalle Wraith ile gelecek. Herhangi bir sıvı soğutma ile gelmesi söz konusu değil. Zen işlemcileri bekleyerek en iyisini yapıyorsunuz.
Bu wraith soğutucular sıvı soğutma mıdır? Ben işlemcimin ısınmasını istemiyorum bu yüzden ayrıca bir sıvı soğutma sistemi alıp wraith ile dğeiştirmeye gerek kalır mı?
Silverstone tundra td02-e işlemci soğutucusu bulunuyor elimde ve n11 indirim kuponum ile 449tl'ye aldım fakat şuan heryerde 550-600tl fiyat bandında satılıyor. Acaba iade edip 449tl'yi mi alsam yoksa sahibinden vb bi yere satış ilanı mı koysam?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu wraith soğutucular sıvı soğutma mıdır? Ben işlemcimin ısınmasını istemiyorum bu yüzden ayrıca bir sıvı soğutma sistemi alıp wraith ile dğeiştirmeye gerek kalır mı?
Wraith soğutucuların performansı çok iyi ısınma gibi bir problem yaşamazsınız. Zen işlemcilerinin nanometresi düşük (14nm), transistör sayısı yüksektir. Bu sebeple düşük sıcaklık seviyelerinde yüksek performans sağlayabilirsiniz.

xSpectreNart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zen işlemciler oyun için uygun olur mu? 2000tl'lik soğutucusu dahil olan bir zen işlemci kaby lake i7 7700k'yı geçer mi? Doğrusu tereddütteyim. Bu zen işlemcilerden 2000tl fiyat bandında kaliteli bir model almayı düşünüyorum fakat kaby lake 7700k'yı geçmesi kesin midir düşünmeden edemiyorum..

Wraith soğutucuların performansı çok iyi ısınma gibi bir problem yaşamazsınız. Zen işlemcilerinin nanometresi düşük (14nm), transistör sayısı yüksektir. Bu sebeple düşük sıcaklık seviyelerinde yüksek performans sağlayabilirsiniz.

Hocam ürünlerimi iade edip paramı alıcam yaklaşık 2000tl gibi bir fiyat alacağım. 2000tl lik soğutması dahil bir zen işlemci i7 7700k yı geçer diye umuyorum çünkü i7 6900k'yı %2 daha yüksek performans ile geçmiş.. Şimdi ürünlerimi iade edeceğim doğru yapıyorum değil mi "seyhoo" üstad?