Zayiflayamiyorum Tavsiyeleriniz varmi

Bu konuyu okuyanlar

GranDSooN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize merhaba arkadaslar ben mustafa ve lise 2 ogrencisiyim ve her ne kadar ailemden kilomu saklsamda asiri sisman birisiyim hatta obezim boyum 1.80 ve kilom utanarak soyluyorum 103 yuruyen yag tulumu gibiyim ve gercek hayatimda oz guven eksikligi kendime guvenememe gibi kilom yuzunden sorunlar yasiyorum bana yardimci olabilirmisiniz tavsiyelerle ilk once beslenmemi anlatayim size bundan 1 yil oncesine kadar nerdeyse cay bardagina 3 cay kasigi seker atiyordum ve biraktim cayim i sekersiz iciyorum fakat 1 hafta oncesine kadar gunde 2.50 litre kola iciyordum ve midem rahatsizlanmaya basladi birakiyorum kolayi malum okul ogrencisiyiz sabah kahvalti yapamiyorum ve oglen arasi ise mecbur ekmek arasi ekmegi cok tuketiyorum ve bunun disinda sureklibi tatli istegim var yani agzim bos duramiyor nefsimi kiramiyorum bu gun bisey yemeyecem diyorum lanet olsun yine yiyorum evim ile okul um arasi 1 km sabah arabayla gidiyorum genelde aksam ise dolmus la geliyorum arkadaslar bana kesin tavsiyeleriniz varmi soyle yap voyle yap die nefsimi nasil kiracam bi yardim Edermisniz simdiden tesekkur ederim

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Öncelikle aklında bitirmen lazım bu olayı insam kafasına koyduğu herşeyi yapar azim azim azim...

brownibrown

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikle aileninde desteğiyle diyetisyene git burada alacağın yorumlar seni zayıflatmak yerine sağlığını daha da kötüye götürebilir
4 hafta ip atlamış birine mi yoksa 5 yıl bu konuda eğitim almış birine mi güveneceksin kararı sen ver
ama illa bi tavsiye istiyorsan Burger falan yeme ben haftada 1 kez yiyerek 3 ayda 10 kilo aldım
+yüz ya da tenise filan başla önünde zorlu bir LYS YGS süreci var sağlığını riske atmaya değmez:)

GranDSooN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle aileninde desteğiyle diyetisyene git burada alacağın yorumlar seni zayıflatmak yerine sağlığını daha da kötüye götürebilir
4 hafta ip atlamış birine mi yoksa 5 yıl bu konuda eğitim almış birine mi güveneceksin kararı sen ver
ama illa bi tavsiye istiyorsan Burger falan yeme ben haftada 1 kez yiyerek 3 ayda 10 kilo aldım
+yüz ya da tenise filan başla önünde zorlu bir LYS YGS süreci var sağlığını riske atmaya değmez:)
Haklisin fakat bizim burasi ilce ve devlet hastanemizde diyetisyen yok bunu sali gunu gittigimde sorayim bi

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Yapman gerekeni söylüyorum işe yaradığını görünce dahada yapasın gelecek...Öncelikle ekmeği aniden bırakıyosun ağzına bile sürmek yok yani sadece ekmek değil pasta tarzı simit filan herşeyi sil onlar artık düşman...İkinci olarak şekerden uzak duruyosun yani çaya filan kurabiye onları da yemiyosun ve son olarak hergün düzenli olarak yürüyosun en az 1 saat...1 saat normal olarak 5500-6000 adıma denk geliyo aslında günde 10000 adım gerekli ama başlangıç olarak 1 saat uygun...Temponu kendin ayarla ama çokta kasma yorma kendini yavaş yürüsende olur...Ben bu üç şeyle sadece 1,5 ayda 9 kilo verdim...Yürüyüşe devam ediyorum ve 1 saati geçiyorum artık...

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Prof.Dr.Canan Karatay hanım efendinin tavsiyeleri var araştırmanı tavsiye ederim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Öncelikle aklında bitirmen lazım bu olayı insam kafasına koyduğu herşeyi yapar azim azim azim...
Birazda metabolizma ile alakalı, mesela bende yıllardır kilo almaya çalışırım ama alamam, dünya yemek yerim ama alamıyorum. Ne denediysem nafile, demem o ki metabolizma içe alakalı olabilir, bir doktora danışmasını öneririm.

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Birazda metabolizma ile alakalı, mesela bende yıllardır kilo almaya çalışırım ama alamam, dünya yemek yerim ama alamıyorum. Ne denediysem nafile, demem o ki metabolizma içe alakalı olabilir, bir doktora danışmasını öneririm.
O zaman öncelikle bir diyetisyene gidip sonra endokrinolojiye gitmesi gerekir metabolizmasini baktirsin ona göre hareket edilir.

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Nasıl bi sağlıksız beslenme bu şeker ve kola alman gayet normal ye ama sağlıklı sağlıklı yemekler yediğin sürece kilo almazsın

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Hepinize merhaba arkadaslar ben mustafa ve lise 2 ogrencisiyim ve her ne kadar ailemden kilomu saklsamda asiri sisman birisiyim hatta obezim boyum 1.80 ve kilom utanarak soyluyorum 103 yuruyen yag tulumu gibiyim ve gercek hayatimda oz guven eksikligi kendime guvenememe gibi kilom yuzunden sorunlar yasiyorum bana yardimci olabilirmisiniz tavsiyelerle ilk once beslenmemi anlatayim size bundan 1 yil oncesine kadar nerdeyse cay bardagina 3 cay kasigi seker atiyordum ve biraktim cayim i sekersiz iciyorum fakat 1 hafta oncesine kadar gunde 2.50 litre kola iciyordum ve midem rahatsizlanmaya basladi birakiyorum kolayi malum okul ogrencisiyiz sabah kahvalti yapamiyorum ve oglen arasi ise mecbur ekmek arasi ekmegi cok tuketiyorum ve bunun disinda sureklibi tatli istegim var yani agzim bos duramiyor nefsimi kiramiyorum bu gun bisey yemeyecem diyorum lanet olsun yine yiyorum evim ile okul um arasi 1 km sabah arabayla gidiyorum genelde aksam ise dolmus la geliyorum arkadaslar bana kesin tavsiyeleriniz varmi soyle yap voyle yap die nefsimi nasil kiracam bi yardim Edermisniz simdiden tesekkur ederim

Güzel kardeşim benim bende aynı sorunlardan şikayetçiydim. Kolayı kolay bırakamazsın gibi geliyor. Canın sürekli tatlı istiyormuş gibi geliyor. Bende senin gibi günde 2.5lt kola tüketen birisiydim. Artık içmeyeceğim dedim ve o gün bu gün çok özel durum olmazsa içmiyorum. Canın asitli birşeyler isediği zaman sade sodaya limon sık onu afiyetle iç.

Yeme alışkanlıklarına gelince bende liseden beri kahvaltı etmiyorum yaklaşık 15 sene oldu yani. Öğlene kadar bir şeyler yemen lazım ama. Şöyle birşey deneyebilirsin. Markete gidip bu tost için yapılan kepek ekmekleri var. Onlardan al içine 1 dilim kaşar peyniri koy öğlene kadar onu ye. Yani okuluna evden bir şeyler götürmen lazım çünkü okullarda sürekli fastfood tarzı yiyecekler var. Onları yersen kilo vermen zorlaşır. Daha gençsin metabolizman inan çok hızlı çalışıyor. Ben bile 28 yaşındayım oturduğum yerden şeker ve ekmek yemeyerek kilo verdim.

Yürüyüş olayına gelince. Okula giderken yürürsen terleyebilirsin ve bu seni rahatsız edebilir. Okuldan eve dönerken yürümeyi dene al kulağına kulaklığı çok hızlı olmamak şartıyla tempo tuttur kendi kendine ve yürü.

Şeker olayına gelince kendini sakın ümitsiz, çaresiz düşünme. Vücudun bir şeker direnci var, eğer onu kırarsan sana yemin ediyorum önüne bol şerbetli baklava yada ne seviyorsan onu koysunlar yemezsin. Ben şerbetli tatlı sevmem ama spangle olayı beni bitirirdi. 3-4 tane yerdim yıllardır ağzıma sürmüyorum. Gofret falan inanılmaz yerdim en son ne zaman yedim hatırlamıyorum.

Eğer başka sorun varsa seve seve yarım etmeye çalışırım. Ama yürüyüş şart güzel kardeşim. O paketi kaldıracaksın yerinden =P

EDİT = Canan Karatay olayını gördüm. Kadın babamın ciddi şekilde hayatını kurtardı. O ne derse yap. Bazıları sana cidden saçma gelecek ama yap. İnan sende farkedeceksin