Z77 gd55 & z87 hd3

Bu konuyu okuyanlar

Russell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı olarak giga gtx 770 windforce 3x, işlemci olarak i5 4670K (bütçeyi arttırabilirsem i7 4770K) kullanacağım bir sistem oluşturuyorum. Fakat anakartlar konusunda biraz bilgisizim.

MSI Z77 GD55 ve GIGABYTE GA X87 HD3 ün performansları hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Sıkıntı çıkarır mı, oc a dayanıklı mıdır?

Bu arada MSI anakartı haswell serisi işlemci alamaz ıvy bridge alırsam diye soruyorum.

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı olarak giga gtx 770 windforce 3x, işlemci olarak i5 4670K (bütçeyi arttırabilirsem i7 4770K) kullanacağım bir sistem oluşturuyorum. Fakat anakartlar konusunda biraz bilgisizim.

MSI Z77 GD55 ve GIGABYTE GA X87 HD3 ün performansları hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Sıkıntı çıkarır mı, oc a dayanıklı mıdır?

Bu arada MSI anakartı haswell serisi işlemci alamaz ıvy bridge alırsam diye soruyorum.

gigabyte anakartı al. hız aşırtma potansiyeli gayet iyidir. ayrıca bu saatten sonra ivy bridge işlemci alınmaz.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
gigabyte anakartı al. hız aşırtma potansiyeli gayet iyidir. ayrıca bu saatten sonra ivy bridge işlemci alınmaz.

Kesinlikle haswell varken alınmaz. Asrock anakartlar konusunda ne düşünüyorsun? Hiç görme fırsatım olmadı ama OC konusunda canavar oldukları söyleniyor ?

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle haswell varken alınmaz. Asrock anakartlar konusunda ne düşünüyorsun? Hiç görme fırsatım olmadı ama OC konusunda canavar oldukları söyleniyor ?

asrock anakart hiç kullanmadım ama forumlarda oldukça iyi yorumlar alıyor.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
asrock anakart hiç kullanmadım ama forumlarda oldukça iyi yorumlar alıyor.

Detaylı inceledim haswelli özellikle malüm türk sitesinin incelemesi var. Onu da dikkate alarak masaüstünde haswellin önemi olmadığını, ivy kullanmaya devam etmekte sorun olmayacağını düşünüyorum

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
şimdi oyun için z87 ve haswell alınmalı mı yoksa ıvy bridge ve z77 mi alınmalı ? çok fazla kayda değer performans farkı var mı ?