Z510 vs toplama pc

Bu konuyu okuyanlar

altınay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaslar dizustu bilgisayar bolumunde z510 ile ilgili bi konu acmistim fakat acikcasi 64 bit ekrsn karti beni kesmedi o yuzden z510 fiyatina yani 1650 tl ye toplama pc yapmayi dusunuyorum.yapilan pc buyuk iht. Oyun konusunda z510 dan 2-3 kat daha iyi olur diye dusunuyorum.tavsiyelerini bekliyorum..
Ekran karti minimum gtx650 ti olsun :)

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Eğer laptop ihtiyacınız yoksa, sabit bir bilgisayar kullanabilecekseniz kesinlikle laptop düşünmeyin. En pahalı laptop'ların bile bir çok eksiği var. Mesela; hepsiburada.com'da 26 milyarlık laptop oldukça ağır (5-6 kilo). Her zaman masaüstü bilgisayarlar fiyat ve performans olarak laptop'ların çok önündeler.

Son olarak, ekran kartı olarak çok kötü bir seçim yapmışsınız fakat bütçenizi bilmediğimden bir şey diyemiyorum. GTX 650 Ti yerine GTX 660 çok daha iyi bir seçim olacaktır.

altınay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
monitör dahil

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Eğer laptop ihtiyacınız yoksa, sabit bir bilgisayar kullanabilecekseniz kesinlikle laptop düşünmeyin. En pahalı laptop'ların bile bir çok eksiği var. Mesela; hepsiburada.com'da 26 milyarlık laptop oldukça ağır (5-6 kilo). Her zaman masaüstü bilgisayarlar fiyat ve performans olarak laptop'ların çok önündeler.

Son olarak, ekran kartı olarak çok kötü bir seçim yapmışsınız fakat bütçenizi bilmediğimden bir şey diyemiyorum. GTX 650 Ti yerine GTX 660 çok daha iyi bir seçim olacaktır.

bütçe 1650 tl monitor dahil.
ekran kartıda minimum olarak gtx650 ti belirttim zaten.
tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
GyWsfSp.png

altınay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tümleşik power supply sizce iyi midir ?
marka , kalite olarak
sonra bi elektrik gidip gelmesinde bilgisayarı yakmayalım :D

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Xigmatek in kendi calibre serisi psu kullanıyor yani bilinen bir marka.

Eğer daha verimli ve kaliteli bir psu istiyorsanız 80Plus tercih etmek gerekli tabi bunun içinde daha fazla bütçeye gerek var.

altınay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Xigmatek in kendi calibre serisi psu kullanıyor yani bilinen bir marka.

Eğer daha verimli ve kaliteli bir psu istiyorsanız 80Plus tercih etmek gerekli tabi bunun içinde daha fazla bütçeye gerek var.

Peki AOC monitor hakkinda ne dusunuyorsunuz.yeni bi marka peki kaliteli mi ?
Ölü piksel sorunu vs cikar mi

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Peki AOC monitor hakkinda ne dusunuyorsunuz.yeni bi marka peki kaliteli mi ?
Ölü piksel sorunu vs cikar mi

AOC yılların markası, uzun süredir monitör üretmekte, gayet kalitelidir.

Ölü piksel sorunu ise şans işidir hangi marka alırsanız alın çıkabilir ama Vatan birebir değişimini yapar monitörün.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550

okanr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yeni bir pc toplayacaksan mutlaka ssd öneririm.Bütçene göre ama en azında işletim sistemini sığacak bir sddnin çok faydası olur.

altınay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni bir pc toplayacaksan mutlaka ssd öneririm.Bütçene göre ama en azında işletim sistemini sığacak bir sddnin çok faydası olur.

Maalesef suan butcem yeterli degil fakat pc yi topladiktan 1-2 ay sonra alirim belki :)
Öneri icin tesekkurler

Ilgilendigin icin tesekkurler :)
Bu pc istedigim nitelikleri karsilar derecede.tek sıkıntı guc kaynagi kalitesine pek guvenmiyorum acikcasi.80 plus alirim belki 600 watt yeterli midir ?

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Maalesef suan butcem yeterli degil fakat pc yi topladiktan 1-2 ay sonra alirim belki :)
Öneri icin tesekkurler

Ilgilendigin icin tesekkurler :)
Bu pc istedigim nitelikleri karsilar derecede.tek sıkıntı guc kaynagi kalitesine pek guvenmiyorum acikcasi.80 plus alirim belki 600 watt yeterli midir ?

Önemli değil. 600 Watt yeterlidir hem 80 plus alarak daha verimli bir güç kaynağına sahip olursunuz.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu Z510 Un i7 islemcilisi BF4 Ü ve Crysis 3 ü hangi ayarlarda oynatir ?

Son mesajlar