Yusufsan21 ne olur bana bunun sen olmadığını söyle :D

Bu konuyu okuyanlar

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
ya benim en çok gıcık olduğum şey
Ubuntu'nun kendi sorunlarını Linux'e mal etmek
ya kardeşim 309 tane linux var. ayıp yaa

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
ya benim en çok gıcık olduğum şey
Ubuntu'nun kendi sorunlarını Linux'e mal etmek
ya kardeşim 309 tane linux var. ayıp yaa

Haklı olabilirsin ben bilmiyorum senin dediğin linux sürümünü.

ama benim gıcık olduğum şeyde ne biliyomusun .

Linuxun windowstan daha iyi olduğunu söylemek.

Linux kullanılabilinir herkesin zevkine kalmış ama bazı şeyleri abartmamak lazım.

hiboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mesajın tarihi baya eski o zamandan bu zamana çok şey değişmiş anlaşılan :)

Bu arada görev çubuğundaki soldan üçüncü programın ismi neydi :D

Sanal Cd programıydı ama ismini hatırlayamadım, şuandada çok lazım :D

kimse söylememiş, ben yazayım bari: CloneCD

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Benimde gıcık olduğum şeyi söyleme hakkım varsa, söylemek istiyorum. :)

Benim gıcık olduğum şey, Linux hakkında yüzeyseli geçmeyen bilgiler ile yorum yapılıyor olması. Bilmeden neden bir karalama çabası var anlamıyorum. :) Hayır, bilip yardım etmek isteyen insanların şevkinide kırıyorlar. :)

Yoksa windows'a bir antipatim olduğundan falan değil, bir mühendislik öğrencisi olarak, felsefem hangisi işime gelirse onu kullarım. :wink:

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
yusuf duy sesimizi neler yaptın bir gor.:D

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
gereksiz bir tartisma ,yusuf arkadas dogal olarak icinden cikamadigi bir sorundan dolayi duygu tasmasi olmus ,hangimiz böyle degildik ki ya bu niye olmuyor windowsta iki tikla oluyor seklinde konusmuyormuyuz ,ve ben hala diyorum ,örnegin linux paketlerini her dagitim kullanamiyor,buna oldum olasi gicigim ,

bu arada d1360 @ senin gicik oldugun seyi ise ben dogruluyorum linux windowstan daha iyidir,

oyun ,donanim demissinde oyunlar linuxda sorun cikarmiyor , hersey firmalarin elinde sen bunlarin windowsun elindemi saniyorsun ,su an pazar payi %1 olan bir isletim sistemine karsi pazar payi %90 üstünlügü olan bir isletim sistemini kiyasliyoruz,yani windows bu konuda bile nekadar rezil bir sey oldugunun ispatidir eger artilarini ve eksileri topladigimizda inan bu oran tepe takla oluyor windowsun 10 artisi varsa linux sun 100 dür simdi hal böyle iken ne demeliyiz,ben crysis oynuyorum windowsla o yüzden windows iyidir dersen ,ozaman bende söyle derim bencede playstation 3 güzel ondada god of war oynaniyor windowsda oynanmiyor ,yani isi sistemi baz alarak konusmak lazim ,ilaveleriyle degil ,ondan sonra ben creative ses kartimda hic ses bozulmasi yasamadim linuxda ama özellikle vista bitirdi beni ses de ansizin cökmeler yasiyorduk ,creative drveri bile care olamiyordu ,yani neden bahsettigimizi bilmeliyiz

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ubuntu gayet güzel laf yok uzun zamandır kullanmadıydım şuan gayet ii geldi bana :D

bu arada yusuf uzun zamndır girmiyor foruma ben ona mandrivanın formundan bi ticket atayım :D

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
sudo dergisine makale hazırlıyordur. :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yusuf doğru yolu bulmuş.:)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
benim gıcık olduğum nokta niye program paketleri uluslar arası bir standarta sokulmyor linuxda :) eğer bu sorun aşılırsa gerisi gelir zaten :) mesela .liso uzantılı bir paket yapsınlar her dağıtım onu kullansın :) kullasın ki o zaman diğer firmalarda destek versin :)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
işinize karışmak gibi olmasında bende bu forumda yeni bi üye olarak şahsen linux ün windows tan daha iyi olabileceğine inanıyorum windows un oyunlar ve donanım konusunda üstünlüğü belli ama şuda varki windowsun 2.5 yada 3 gb boyutundaki işletim sistemleri vista ve win 7 çıkana kadar 700 mb lık xp ethernet kartı ses kartı ve ekran kartı olayında kesinlikle sıfırdı ayrıca yüklemek gerekiyordu ama linux sistemleri 700 mb genelde geçmediği halde ethernet kartını ses kartını ve ekran kartını hemcecik yüklüyor ve sonuçta net ve kaliteli bi görüntü ile seni karşılıyor xp de bu yok tamam bu sürücüleri bazen birebir yükleyemiyor ama yinede yükler yüklemez internetde girebiliyorsun müzik de dinleyip film de izliyorsun hiç bi sürücü ayrıyeten yüklemeden

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yok bence o kişi yusufsan21'in adını kullanan bir provakatör :D

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
işinize karışmak gibi olmasında bende bu forumda yeni bi üye olarak şahsen linux ün windows tan daha iyi olabileceğine inanıyorum windows un oyunlar ve donanım konusunda üstünlüğü belli ama şuda varki windowsun 2.5 yada 3 gb boyutundaki işletim sistemleri vista ve win 7 çıkana kadar 700 mb lık xp ethernet kartı ses kartı ve ekran kartı olayında kesinlikle sıfırdı ayrıca yüklemek gerekiyordu ama linux sistemleri 700 mb genelde geçmediği halde ethernet kartını ses kartını ve ekran kartını hemcecik yüklüyor ve sonuçta net ve kaliteli bi görüntü ile seni karşılıyor xp de bu yok tamam bu sürücüleri bazen birebir yükleyemiyor ama yinede yükler yüklemez internetde girebiliyorsun müzik de dinleyip film de izliyorsun hiç bi sürücü ayrıyeten yüklemeden
XP, 2001 'in işletim sistemi ondan 2002 veya günümüze kadar olan aralıkta donanım tanıma bekleyemezsin.

XP'nin donanım desteği zamanına da bakınca gayet yeterliydi...

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Zamanında linux deneyip başarılı olamamış. Ama daha sonra linuxun ne olduğunu anlamış. Yusufa helal olsun diyorum. Hangi linux dağıtımı bugünkü duruşunu değiştirdiyse o dağıtımada helal olsun diyorum.

Linux 3 yıl içinde büyük sıçrayış yaptı. Bundan sonraki yıllarda dahada hızlı gelişeceğine inanıyorum. Son kullanıcılara ulaşma açısından herşey ortada.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
haklısın bencede öyle ama şuda bi gerçekki vista çıkmadan önceki linux sürümleri neredyse vista ayarındaydı

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
İngilizce öğrenmeye çalıştığım için artık forumlarda takılmama kararı aldım o yüzden bu konuyu görmemişim.

Oradaki benim ve olayın aslı şu: Ben yapı gereği bilişime biraz meraklı biriyim. Böyle bir çevrede olmama rağmen, Sdn gibi bir forumda takılmamın da başka bir izahı olamaz zaten.

2007'de Pardus denedim ama internetim olmadığı için kullanamadım. Kendi cahilliğimi Pardus'a mal ettim ve içimde biraz nefret biriktirdim. Daha sonraki aylarda iki kez Ubuntu denedim. Orada yazdıklarımdan da anlayacağınız üzere kodek yüklemeyi bilmemeyi Ubuntu için bir eksiklik addettim ve kendi cahilliğimi kabullenmeyerek Linux'u kötülemeye karar verdim.

Bundan sonra Linux lafı geçen her yerde pervasızca küçümsemeye başlayacaktım ve öyle de yaptım. Bir iki yerde yazdıktan sonra Sdn'de bir arkadaş "Linux yükleyeceğim D sürücüsü" diye bir konu açtı. Ben de "boş ver kurma" ve işte doctus'ta yazdıklarıma benzer şeylerle cevap verdim. Sağ olsun o zamanki Linux sever arkadaşlar bana güzel cevaplar verdiler. Bir arkadaşın ekran görüntüsünü beğendim ve yeniden kurmaya karar verdim. İrc kanallarında aldığım yardımla öğrenmeye başladım. Sanırım geçen yıl bu zamanlardı. İşte o gün bu gündür Linux severim.

Artık bilgisayarımda sadece Linux dağıtımları var. Özgürlüğü şimdi daha iyi anlıyorum. Linux'un sadece bir işletim sistemi olmadığını fark ettim sanırım.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Linux'un Dokunulmazlığımı Var Ya Dandik İşletim Sistemi İşte 100 Yıl Daha Geçse 1 Arpa Boyu Yol İlerleyemez

Birleşirlerse Güzel Bişey Çıkar Ortaya Ama Geleceği Var Ama Yakın Gelecek Değil

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
İngilizce öğrenmeye çalıştığım için artık forumlarda takılmama kararı aldım o yüzden bu konuyu görmemişim.

Oradaki benim ve olayın aslı şu: Ben yapı gereği bilişime biraz meraklı biriyim. Böyle bir çevrede olmama rağmen, Sdn gibi bir forumda takılmamın da başka bir izahı olamaz zaten.

2007'de Pardus denedim ama internetim olmadığı için kullanamadım. Kendi cahilliğimi Pardus'a mal ettim ve içimde biraz nefret biriktirdim. Daha sonraki aylarda iki kez Ubuntu denedim. Orada yazdıklarımdan da anlayacağınız üzere kodek yüklemeyi bilmemeyi Ubuntu için bir eksiklik addettim ve kendi cahilliğimi kabullenmeyerek Linux'u kötülemeye karar verdim.

Bundan sonra Linux lafı geçen her yerde pervasızca küçümsemeye başlayacaktım ve öyle de yaptım. Bir iki yerde yazdıktan sonra Sdn'de bir arkadaş "Linux yükleyeceğim D sürücüsü" diye bir konu açtı. Ben de "boş ver kurma" ve işte doctus'ta yazdıklarıma benzer şeylerle cevap verdim. Sağ olsun o zamanki Linux sever arkadaşlar bana güzel cevaplar verdiler. Bir arkadaşın ekran görüntüsünü beğendim ve yeniden kurmaya karar verdim. İrc kanallarında aldığım yardımla öğrenmeye başladım. Sanırım geçen yıl bu zamanlardı. İşte o gün bu gündür Linux severim.

Artık bilgisayarımda sadece Linux dağıtımları var. Özgürlüğü şimdi daha iyi anlıyorum. Linux'un sadece bir işletim sistemi olmadığını fark ettim sanırım.

Yusuf'u gittim irc kanallarında buldum geldim, nerelerde diye merak ediyordum. :)

Kendisi aslında bu özgür dünya için çok mükemmel bir örnek, hatta o yıllar önceki mesajıda biz bulup geldiğimiz için hikayenin ne kadar gerçek ve ne kadar çok yaşandığına canlı bir örnek. Yusuf şimdi SUDO dergisinin editörü bildiğim kadarıyla. Bir yıl içinde ne kadar çok yol katedilebileceğinin çok güzel bir örneği. :)

Tebrikler Yusuf, yaşamında nice başarılara... :)

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Artık Sudo'da değilim. İstifa ettim; kovulmadım ha kendim istifa ettim. :)

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ama gerçekten zorla istifa ettim. Seni atmaları için de uğraşman gerekiyor yani. :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Linux'un Dokunulmazlığımı Var Ya Dandik İşletim Sistemi İşte 100 Yıl Daha Geçse 1 Arpa Boyu Yol İlerleyemez

Birleşirlerse Güzel Bişey Çıkar Ortaya Ama Geleceği Var Ama Yakın Gelecek Değil

Aynen öyle..:)

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
yanlış anlaşılmasın ben de önceden Linux'u hiç sevmezdim hatta nefret ederdim.
zaten bu şekilde olanlar daha çok seviyor Linux'u değil mi Yusufum :)

stajer

Profesör
Reaksiyon puanı
20
yusufsan uzun bir süreden sonra seni aramızda görmek çok güzel :D

böyle forumu unutmaya devam edersen; yine şok belgeler, telefon kayıtları, dvd ler yayınlayacağım :D taraf gazetesi gibi olacağım :D