Yürüyüş yaparak zayıflanır mı ? Öğün azaltmak sağlıklı mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Öncelikle merhaba. Fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum. İşe öğünümü azaltmakla başladım. Öğle yemeği yemiyorum. Bol bol su içmeye başladım. Evimizin önündeki parkta 800M'lik yürüyüş alanı var. Düzenli olarak her gün 20 Tur yürürsem kilo verebilir miyim ? Öğünü azaltmak doğru mu ? Ek olarak yapmam gereken şeyler var mı ?
Bilgili arkadaşlar ilgilenirse sevinirim.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Öncelikle merhaba. Fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum. İşe öğünümü azaltmakla başladım. Öğle yemeği yemiyorum. Bol bol su içmeye başladım. Evimizin önündeki parkta 800M'lik yürüyüş alanı var. Düzenli olarak her gün 20 Tur yürürsem kilo verebilir miyim ? Öğünü azaltmak doğru mu ? Ek olarak yapmam gereken şeyler var mı ?
Bilgili arkadaşlar ilgilenirse sevinirim.
hocam bısıkletım var cidden bakın karnım eridi dün saat oglen 12 de cıktım hep bısıklet surdum saat 6 da geldim tabi heryerım pert oldu

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekmek, şeker, hamur tamamen kesilecek. Tuz büyük oranda azaltacak. Her gün 10000 adım at verirsin. Yemeği çözmeden halledememezsin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şekeri kesmeye başladım. Eskiden 3 küp şeker atarddım şimdi arada sırada 1 şeker atıyorum. Hocam malum Antepli olduğum için evde hamurun içinde olmadığı yemek yok.
Hangi besinleri tavsiye edersiniz.
Ben çaya bal atıyorum. Sabah yumurta yersin kaynamış, zeytin, domates falan. Ben rejim mejşm falan sallamadığım için ekmekle salçalı yumurta 20-40 zeytin domates salatalık bazen bunların üstüne patates kızartması yiyorum. Açlık Kan şekerim yüksek bırakmam lazım ama insan salak olunca olmuyor.

Kaynamış yumurta zeytin domates seviyorsan peynir şeker yerine bal ( ilgilenler özelden iletişime geçebilir üreticiyiz)

Akşam da et yiyebiliyorsan ( malum ateş pahası) ekmeksiz et.

PİRİNÇ PİLAVI YASAAAAK.
Makarna yasak.

Nohut, fasulye, tarhana, mercimek tarzı çorba serbest. Çok olmamak kaydıyla bulgur pilavı serbest.

Brokoliye başlayacağım ben brokoli ye.

Falan filan işte bu kadar aklıma geldi.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,589
Bende şuan kilo vermeye çabalıyorum normalde yediğimin yarısını yiyorum çayı şekersiz içemediğim için çayı bıraktım su dışında içecek içmiyorum ekmek yemiyorum birde şeker ve tuz hiç kullanmıyorum

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Bende şuan kilo vermeye çabalıyorum normalde yediğimin yarısını yiyorum çayı şekersiz içemediğim için çayı bıraktım su dışında içecek içmiyorum ekmek yemiyorum birde şeker ve tuz hiç kullanmıyorum
Ben hiçbir şeye tuz atmam. Annem yemek pişirirken doğal olarak atıyor .

CharliesBoth

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Hocam böyle zayıflamak için telefonlarda uygulamalar var oradan yardım al.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Ben askerdeyken 85 kiloya çıktım bir ara sonra bir kaç ay içinde 67e kadar indim.

Yaptıklarım şuydu. Sabah salata yumurta biraz peynir
Öğlen sadece salata
Akşam en geç 5te istediğim herhangi bir yemekten bir tabak mesela pilav üstü tavuk, pilav köfte, çorba gibi ama tek çeşit tür olacak yemekler az yağlı ve az tuzlu olacak baharat sınırsız

Şeker,tuz,yağ,ekmek,hamurlu ürünler,hazır yiyecekler,fast food ve şekerli her türlü içecek yasak. Haftada bir kere içecek serbest o da maksimum 1,5 litre

Her sabah 45 dakika ve her akşam 45 dakika bisiklet tabi ben bisikleti kışlaya giderken yaz kış ulaşım yöntemi olarak kullanıyordum.

2 ayda 15 kilodan fazla verdim tabi asker sonrası anne yemekleri ile yine kilo aldık ama eksiksiz uygulayınca hızla kilo verdim. Bisiklet karın sırt ve bacakları çok iyi şekilde çalıştırıyor.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Bir de abur cubur derken haftada bir ödüllendirme olarak 1,5 litre içecek ile herhangi bir abur cuburdan bir paket yeterli. Zaten zamanla şekerli ürünler şekeri bıraktığın için tuhaf gelmeye başlayacak paketi bile zor bitirir hale geleceksin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekstra her öğün öncesi yemeğe başlamadan önce mutlaka bir bardak su iç. Saat 5ten sonra her türlü yiyecek yasak sebze hariç o da haşlama veya çiğ olacak

Al eline havucu salatalığı ye canın 5ten sonra bir şeyler yemeyi çektiği zaman

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Karbonhidratı keseceksin az yiyeceksin günlük 2000 kalori alması lazım ortalama bi insanın sen 1500 kalori daha sonrasında 1000 kaloriye kadar düşmelisin.Besin değeri yüksek ve kalorisi düşük gıdalar tüketmelisin.

Reaksiyon puanı
2,554
Bu işler kolay işler değil süreklilik irade ve sabır isteyen şeyler.Yapman gerekenleri sırasıyla yazıyorum öncelikle ağırsağlam kalori yazıp alman gereken kaloriyi öğren.Daha sonra kilo vermek istediğin için bunun 300 kalori altını kendine hedef koy.Daha sonra telefonuna fatsecret uygulamasını kur bu uygulamayı kurmak çok önemli.Çünkü oradan takibini yapacaksın bir de senin gibi zayıflamak isteyenler ne yer içer onu görebilirsin tarifler de paylaşılıyor.Diyelim ki 1800 kalori alman lazım hergün onu tamamla ama geçme.Spor olarak yürüyüş yardımcı olur ama evde ekipmansız yapacağın hareketler yağ yakımına destek olur yürüyüşe ek olarak.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Bu işler kolay işler değil süreklilik irade ve sabır isteyen şeyler.Yapman gerekenleri sırasıyla yazıyorum öncelikle ağırsağlam kalori yazıp alman gereken kaloriyi öğren.Daha sonra kilo vermek istediğin için bunun 300 kalori altını kendine hedef koy.Daha sonra telefonuna fatsecret uygulamasını kur bu uygulamayı kurmak çok önemli.Çünkü oradan takibini yapacaksın bir de senin gibi zayıflamak isteyenler ne yer içer onu görebilirsin tarifler de paylaşılıyor.Diyelim ki 1800 kalori alman lazım hergün onu tamamla ama geçme.Spor olarak yürüyüş yardımcı olur ama evde ekipmansız yapacağın hareketler yağ yakımına destek olur yürüyüşe ek olarak.
Fatsecter uygulamasını indirdim. Çok güzel bir uygulama. Verilerimi girdim. 2600 Kalori almam gerekiyormuş. Yediğim yemekleri ekledim. 629 kalori almışım. Bugün @boraK'ın tavsiyesi üzerine 1500'e tamamlamayı düşünüyorum.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Eğer spor yapacaksan takviye olarak L-Carnitine öneririm. Suya katıyorsun spordan 20 dk önce içiyorsun. Spor sırasında yağ yakımını hızlandırıyor. Ama kilo verme hızı düştüğü zaman kullanmaya başlanmalı. Ekstra olarak her türlü takviye ürün vücuda mutlaka zarar verecektir. Tabi bu zararlar yaşlanınca ortaya çıkacaktır. Bu yüzden takviye ürünler son çare olarak kullanılmalı. Ve doz asla aşılmamalı.

Son düzenleme:

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Eğer spor yapacaksan takviye olarak L-Carnitine öneririm. Suya katıyorsun spordan 20 dk önce içiyorsun. Spor sırasında yağ yakımını hızlandırıyor.
Sabit gelir kaynağım olmadığı için takviye kimyasalları almayı düşünmüyorum hocam.

Hocam bu FatSecter hayatımda kullandığım en yararlı uygulama. Sayesinde yediğim yemeklerin ortlama kalorisini öğrenebiliyorum. Size çok minnettarım.

Bakalım 2 ay sonra ne olacak :D Konuya gelen mesajları incelemeye devam edeceğim. Siz değerli üyelerin önerileri benim için önemli.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
2,554
Fatsecter uygulamasını indirdim. Çok güzel bir uygulama. Verilerimi girdim. 2600 Kalori almam gerekiyormuş. Yediğim yemekleri ekledim. 629 kalori almışım. Bugün @boraK'ın tavsiyesi üzerine 1500'e tamamlamayı düşünüyorum.
Yanlış tercih olmuş bir anda 1500 e düşürülmez.Hesaplamayı da ağırsağlam kalori yazıp ordan yapın fatsecret bu konuda iyi değil çok şişiriyor kalorileri.mesela diyelim alman gereken 2300 1900 kalori alacan bir anda 1000 düşürülmez yavaş yavaş düşürülür.Ayrıca bazal metabolizma bmr diye geçer ağırsağlam sitesinde yazar onun altına düşersen vücut kıtlık var sanır kendini korumaya alır ve kilo vermen durur.Birçok kişi hergün fatsecrette bundan yakınıyor doğruyu öğrenince kendini düzeltiyor ben baştan söylüyorum işte senin tercihin.
Ayrıca kilo vermeyi gerçekten kafaya taktıysan ben bunu yapacam kararlıyım ne gerekiyorsa yapacam diyorsan da youtube girip fit yemek kanalının kalorinizi yanlış hesaplıyorsunuz videosunu mutlaka izlemeni tavsiye ederim.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Sanılanın aksine karbonhidratı kesmek çok yanlışmış. Vücudun buna da belli bir miktarda ihtiyacı oluyor. Ekmek de tüketmemiz gerek yani. Dengeli beslenmek önemli olan.. Ekmek olarak tam buğday ekmeği tüketmeye çalışın, imkanınız varsa fırından daha iyi olur. Ve tabi fazla kaçırmayın :) Porsiyonlarınıza olabildiğince dikkat edin, öğün azaltmayın öğünler çok önemli. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olarak üç ana öğün ve araya da birkaç ara öğün ekleyebilirseniz güzel olur. Lifli besinler de tüketin, öğle yemeğinde çok cazip ve güzel gidiyor. Yulaf ezmesi ve yeşil çay deneyebilirsiniz. Abur cubur tüketmek yerine ara öğünlerinizde kuruyemiş, hurma, kefir ve meyve tarzı besinleri tercih etmeye çalışın. Hazır paketli gıdalardan kaçının veya içeriğine bakıp alın. Yeşillikler, sebzeler tüketin. Hamur işinden ve şekerden uzak durmaya çalışın. Beslenmenize bu şekilde dikkat ederseniz ve yürüyüş ya da sporla desteklerseniz sağlıklı bir şekilde kilo vereceksinizdir :) - bu arada patates, havuç ve bezelyenin nişasta oranı fazla ve neredeyse ekmek grubu yerine geçiyor imiş o yüzden bunları tüketirken ekmeği az tüketmek gerekiyormuş :D-

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Sabit gelir kaynağım olmadığı için takviye kimyasalları almayı düşünmüyorum hocam.
Ben d külliyen karşıyım doğal olmayan herşeye.
Hocam bu FatSecter hayatımda kullandığım en yararlı uygulama. Sayesinde yediğim yemeklerin ortlama kalorisini öğrenebiliyorum. Size çok minnettarım.
Samsung Health tavsiye edrim.

Bir yerede okumuştum birdn ymeği azaltınca vücut şoka girip yağ yakımını, mtobolizmayı yavaşlatıyor diye. Bunu diyen yemek yemedeen kilo verilmz diyordu. Çok haklı.

Bu ekmk şeker vb şeyleri kesip sağlıklı şyler yiyip normal harket düzeyinde ekalınca klo vrilr.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekmek de tüketmemiz gerek yani
Yanlış. Şuanki buğdayların tamamı gdolu. Ekmek külliyn zarar. Piyasada karbonhidrat mı kalmadı. Hakiki Türk buğdayı 1. dünya savaşı sırasında kayboldu. Tüm dünyada da böyle. Gıda katili, insan katili gıda üreten şirktlerin eseri

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Bugün FatSecret'in verilerine 1370 kalori ile yemek serüvenimi tamamladım :D Akşam 16 KM yürüyüp bisiklet süreceğim :d Bugün yıllardır yemediğim zeytini yedim.Doygunluk hissi verdi. Artık zeytin yiyeceğim :D

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
3 ayda 22 kilo vermiş biri olarak bu işin tek sırrını aşşağıya yazıyorum. Çok gizli bilgidir.
YEMEYECEKSİNİZ, AÇ KALACAKSINIZ

Son mesajlar