Yurtiçi Kargo REZALETİ !!!

Bu konuyu okuyanlar

mehmet090909

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar şuan yurtiçi de bekleyen 3 adet kargom var. Birini pazar günü kargoya verdiler diğerlerini de pazartesi fakat hala hiçbiri elime ulaşmadı birisini günlerdir şube de bekletiyorlar neymiş belirli günlerde dağıtım yapılıyormuş kargomun ne zaman çıkacağı belli değilmiş. Birisi yanlış şubeye gönderilmiş tekrar doğru şubeye göndereceklermiş. Birisi bugün dağıtıma çıkmış sabah 9 da saat 5 oldu hala ses seda yok. Abi ben hayatımda bunun kadar rezalet bir firma görmedim. Okudum şartlarını maksimum 3 iş günü içinde yazmışlar kargo pazar günü verildi en erken teslim tarihi 01/02/2016 diyolar hani 3 gündü. Hepsi birbirinden bir haber yurtiçi kargoyu arıyorum bizimle ilgisi yok şubeden dolayı diyor sanırsın şube başka kargo şirketi. Lanet ettim artık ne zaman gelirse gelsin aramıyorum artık. Bir ürünü alırken herşeyden önce kargoy bakın aradaşlar insanı perişan ediyorlar. Sakın yurtiçinden kargo ALMAYINN !!

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba arkadaşlar şuan yurtiçi de bekleyen 3 adet kargom var. Birini pazar günü kargoya verdiler diğerlerini de pazartesi fakat hala hiçbiri elime ulaşmadı birisini günlerdir şube de bekletiyorlar neymiş belirli günlerde dağıtım yapılıyormuş kargomun ne zaman çıkacağı belli değilmiş. Birisi yanlış şubeye gönderilmiş tekrar doğru şubeye göndereceklermiş. Birisi bugün dağıtıma çıkmış sabah 9 da saat 5 oldu hala ses seda yok. Abi ben hayatımda bunun kadar rezalet bir firma görmedim. Okudum şartlarını maksimum 3 iş günü içinde yazmışlar kargo pazar günü verildi en erken teslim tarihi 01/02/2016 diyolar hani 3 gündü. Hepsi birbirinden bir haber yurtiçi kargoyu arıyorum bizimle ilgisi yok şubeden dolayı diyor sanırsın şube başka kargo şirketi. Lanet ettim artık ne zaman gelirse gelsin aramıyorum artık. Bir ürünü alırken herşeyden önce kargoy bakın aradaşlar insanı perişan ediyorlar. Sakın yurtiçinden kargo ALMAYINN !!

Merak ediyorum Yurtiçi kargo pazar günü çalışmıyor nasıl kargo verildi?

MehmetA097

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yurticinden o kadar kargom geldi pazar gunleri kargo işi yapmiyolar orda bi sorun vardir. Rezalete gelirsek şu ana kadar hic bir sorun yasamadim hepside duzgun bi sekilde elime ulasti benim severek hizmetinden yararlandigim bi firma.

Reaksiyon puanı
16,118
hangi kargo pazar günü çalışıyor? bizim 3 kargo komşuydu yurtiçi,aras,mng adamlar cumartesi günü yarım gün çalışıyordu...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bende aras ve Mng de cok sorun yaşadım yurt içi de problem olmuyor hizmeti bana göre güzel. Mersinden yola çıkan kargo ertesi sabah istanbula elime ulaşıyor. Aras ta ise aynı şehir içinden verilen kargo 1 haftada geldi.

mehmet090909

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki ben neden bunu yaşadım sadece bir kargoda değil üstelik 3 kargo birden. On kalırsa çoğu kişi de UPS kargodan şikayetçi ama ben çok memnun kaldım 1 gün içinde getirdiler kargomu.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
cahil cühela takım arkadaşları oldukları için birbirlerine de destek veriyorlar.
2 hafta önce araç kalkış önünü kestim 1 saat geciktirdim kargolarını bizim burada.
polis arkadaşlar da tanıdık olduğu için işi salladılar.
bunlar gerçekten de işini iş olduğu için bile yapamayan bir firma.

Reaksiyon puanı
16,118
kardeşimin kargosu geç geliyor benimkiler hızlı geliyor...

mehmet090909

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet beyler kargom hala elime ulaşmadı galiba ben tekim bu olayı yaşayan dün dağıtıma çıktı yetişmedi dediler bugun tekrar çıktı hala haber yok

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ve şuan baktım şubeyle evin arası yürüyerek 16 dakika evet artık kim ne derse desin dünyanın en rezalet kargosu bana göre !!

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bizim burda da en berbat firma yurt iciydi. Aynı sizin anlattığınız gibi şubeye kargo geliyordu Eyvallah ama şubeden eve gelene kadar 7 gün geçiyordu. Hayr internetteki tüm satış siteleri de nerdeyse ucuz diye hepsi yurt içiyle anlaşmış. Kargolarim gelmiyordu işte. Baya şikayet ettik. Yurt içi destek hattı gibi bişey var. Şimdi duzelttiler. Hepsi aynı işi yapıyor şuanda. Ama yinede benim gözümde en iyisi Aras

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bizim burada Yurtiçi en iyisi sayılır. Bölgeden bölgeye değişiyor aslında.

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Ben de Serdivan şubesinden şikayetçiyim. Kaç kere şikayet etmeme rağmen hep şube lehine bahanelerle oyaladılar.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Konu eski ama bir cevap vereyim. Yurtiçi, Aras, MNG vs. bunlar hepsi hikaye. Sorun firmada değil de, gerçek sorun insanların ta kendisinde. Çünkü ben en çok Aras ve Yurtiçi ile siparişleri teslim aldığım zaman kötü niyetli insanlar ile karşılaşmadım. Sürat ve MNG ise en az memnun olduğum firmadır ama Sürat çok takip sisteminde beni en çok memnun eden firma bana göre. Genel bir karşılaştırma yapayım:

• Yurtiçi Kargo takip sisteminde başarılı değil ancak gönderiler bana hepsi sağlam geldi. En son bu hafta içerisinde 2 kez gönderi yaptım ve hiç bir sorun çıkmadı. Eksi yanı ise hafif rötar yapabiliyor. Ayrıca sahibinden.com ile anlaşmalı bir şirket olduğu için 3. tercihimdir.
  • Aras Kargo takip sistemi yeterince başarılı, kaliteli hizmet deneyimini sunabiliyor. Eksisi teslim alan kişilerin adlarını saçma sapan bir şeyle yazılması ama önemli bir sorun değil. Benim 2. tercihim bu firma olurdu.
  • Sürat Kargo ise takip sisteminde oldukça başarılı olsa da bile çok rötar yapabiliyor bazen. Onun dışında diğer kargo firmaları gibi gayet normal.
  • PTT Aras'tan sonraki en kaliteli kargoyu sağlayan bir kuruluştur bana göre. Takip sistemi oldukça iyi, sürekli denetimde olduğu ve genelde her semtte bulunduğu için ilk tercih sebebimdir. En büyük dezavantajı ise biraz pahalı olması.
  • Son olarak MNG'den bahsedeyim. MNG'de genelde çok fazla rötar var ve takip sistemi tam olarak net olmadığı için pek de beğenmiyorum. Sadece iki kere kulladım hayatımda.
  • UPS, DHL vs. bunlardan bahsedemiyorum.
Şimdi ise şubeler olarak bir genel karşılaştırma yapayım:

• Yurtiçi Kargo'nun çoğu şubeleri yetersiz hizmet vermekte. Bunu ben Yurtiçi yüzünden demiyorum. Çünkü şubeyi açan genelde gönüllü kişiler oluyor. Yurtiçi Kargo Bodrum/Ortakent Şubesi ile 3-4 kere teslim almada sorun yaşadım. Konacık ve Halikarnas şubesinde hiç bir sorun yaşamadım.
  • PTT ile ise nadiren sorunları yaşadım. Bir keresinde başkasının ürünü bana geldi ve kendi ellerim ile gerçek alıcıya teslim ettim. PTT bazen sorumsuzluk yapabiliyor.
  • Aras Kargo şube konusunda bence en iyisi. Çünkü söz verdikleri gibi teslim etmeye çalıştılar ve çalışanları oldukça iyi diyebilirim. Ufak tefek sorunlar oldu ama bunlar sebep sayılmaz.
  • Sürat Kargo'ya gelecek olursam teslim eden kurye ile sadece 1 kez sorun yaşadım ama yine de güler yüzlü çalışanları var.
  • MNG ile fazla işim olmadı fakat 1-2 gün şubede beklettikleri için beğenmedim.
Kendi şahsi görüşlerim ile değerlendirdim. Buyurun...

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
Kapi komsun olucaklar yada alici adi confickerbelasi olmadan iyi hizmet zor?

Son mesajlar