Yurtiçi 2. El ya da SWAP iPhone X mu, Yurtdışı Sıfır iPhone X mu?

Hangisini seçerdin?

• Kullanılan toplam oy
    6

Bu konuyu okuyanlar

ahmettkndmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba SDN Forum'un değerli üyeleri,

Yaklaşık 1 ay içinde iPhone X 256 GB alma düşüncem var. Daha önce kullandığım iPhone'ların hepsi yurt dışıydı ve pasaport kaydını yaptırarak 1 yıl sınırlı garantiden yararlanıyordum. En son kullandığım 7 Plus için Apple kendi mağazasında garantiden yararlanmamı kabul etmedi (yeni yasaların gereği), yetkili servislerine yönlendirdi ve Genpa'dan hizmet aldım. Yeni ürün tam 1 ay sonra elimde oldu. 5 ay garantisi kalan ürün, elime geldiğinde 4 ay garantisi kalmıştı. Telefonu bu şekilde elden çıkardım.

Yurt dışı cihazlarının bu şeklide işlem görmesi ve yaşadığım deneyimlerden dolayı bu seferki satın almamı farklı bir şekilde gerçekleştirme düşüncem var. (Belki Genpa'dan kaynaklanan bir durumdur 1 ayı bulması, diğer yetkili servislerde aynı olmayabilir, genel konuşmak doğru olmaz.) Fiyatları bu şekilde yazınca birbirine yakın gibi görünebilir ancak genel olarak baktığımız zaman yüksek miktarlardan bahsediyoruz, alınabilecek en mantıklı ve en uygun fiyatlı ürünü seçmek istiyorum. Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum. Anket açıyorum, yorumlarınızı da yazarsanız sevinirim.

5.200 TL'ye 12 ay garantili yurtdışı cihazımız var, +170 TL pasaport kaydıyla birlikte 5.370 TL oluyor.
5.400 TL'ye 21-22 ay garantili sıfırdan ayıramayacağınız telefonlar var. Bunlar tam kutu ve faturalı. Çoğunun aksesuarları kullanılmamış bile.
5.500 TL'ye 18-19 ay garantili SWAP telefonlar var (kutu ve kutu içeriği hakkında mağazayla görüşmeye henüz fırsat bulamadım.)
5.850 TL'ye 24 ay garantili sıfır Türkiye cihazları var.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Merhaba SDN Forum'un değerli üyeleri,

Yaklaşık 1 ay içinde iPhone X 256 GB alma düşüncem var. Daha önce kullandığım iPhone'ların hepsi yurt dışıydı ve pasaport kaydını yaptırarak 1 yıl sınırlı garantiden yararlanıyordum. En son kullandığım 7 Plus için Apple kendi mağazasında garantiden yararlanmamı kabul etmedi (yeni yasaların gereği), yetkili servislerine yönlendirdi ve Genpa'dan hizmet aldım. Yeni ürün tam 1 ay sonra elimde oldu. 5 ay garantisi kalan ürün, elime geldiğinde 4 ay garantisi kalmıştı. Telefonu bu şekilde elden çıkardım.

Yurt dışı cihazlarının bu şeklide işlem görmesi ve yaşadığım deneyimlerden dolayı bu seferki satın almamı farklı bir şekilde gerçekleştirme düşüncem var. (Belki Genpa'dan kaynaklanan bir durumdur 1 ayı bulması, diğer yetkili servislerde aynı olmayabilir, genel konuşmak doğru olmaz.) Fiyatları bu şekilde yazınca birbirine yakın gibi görünebilir ancak genel olarak baktığımız zaman yüksek miktarlardan bahsediyoruz, alınabilecek en mantıklı ve en uygun fiyatlı ürünü seçmek istiyorum. Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum. Anket açıyorum, yorumlarınızı da yazarsanız sevinirim.

5.200 TL'ye 12 ay garantili yurtdışı cihazımız var, +170 TL pasaport kaydıyla birlikte 5.370 TL oluyor.
5.400 TL'ye 21-22 ay garantili sıfırdan ayıramayacağınız telefonlar var. Bunlar tam kutu ve faturalı. Çoğunun aksesuarları kullanılmamış bile.
5.500 TL'ye 18-19 ay garantili SWAP telefonlar var (kutu ve kutu içeriği hakkında mağazayla görüşmeye henüz fırsat bulamadım.)
5.850 TL'ye 24 ay garantili sıfır Türkiye cihazları var.
5400 tl olan tr garantili ise bence onu alın. Swap telefon ne oluyor ? Bu arada eğer bütçenizi zorlamayacaksa tabikide 0 alın ama 400-500 tl önemliyse 21-22 aylık cihaz da bence iş görür tabi orjinalse tamamen yanı parçalar fln.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
En garantisi 24 ay Türkiye garantili almak ama bence o kadar vermeye gerek yok 5200 e yurtdışından sıfır al

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
5400 tl olan tr garantili ise bence onu alın. Swap telefon ne oluyor ? Bu arada eğer bütçenizi zorlamayacaksa tabikide 0 alın ama 400-500 tl önemliyse 21-22 aylık cihaz da bence iş görür tabi orjinalse tamamen yanı parçalar fln.
Swap değişim ürünü yani
Güvenliyse alınabilir
Bence tr garanti yani 5bin tl vereceksiniz garanti şart

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yurtdışı sıfır almanız daha iyi olacaktır. Hem fiyat açısından hem de sorun çıkarma açısından çünkü swap cihazlara pek güven olmuyor

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Swap da servis değişimi yani sıfır cihaz sıkıntı yapmaya değerek yok 5400 den düşürmeye çalış çok 2. El için o para ben Türkiye garantili derim swap da olabilir

ahmettkndmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim, bütçemi biraz daha düşünerek seçenekleri ikiye indirdim şimdilik. Sanıyorum bazı yerler tam aydınlanmamış, garanti durumları vs. Basitleştirerek sormam gerekirse;
5.000-5.300 TL arası Sıfır yurt dışı cihazı alıp kaydettirmek mi? (+170 TL Pasaport kaydı - 12 ay garanti)
5.400 civarı 2. el yurt içi cihazı almak mı? (yaklaşık 21-22 ay Apple Türkiye garantisi)

1 yıl garantili sıfır yurt dışı mı (biraz daha uygun fiyatlı), neredeyse 2 yıl garantili temiz 2. el Türkiye cihazı mı?

Teşekkürler...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yurtdışından sıfır İphone X alabilirsin.

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Swap kesinlikle dusunmeyin bence ne oldugu belirsiz acikcasi ben guvenemem. En temizi yurtdisi suan kafaniz rahat olur en azindan 2. Ele gore.