Yurtdışından Pc almak

Bu konuyu okuyanlar

Akad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar yurtdışından laptop almak istiyorum da acaba yasak mıdır ? telefon gibi geri gider mi ? yoksa gümrükte takılırsa vergi mi ödenir cevaplarsınız sevinirim Hayırlı Ramazanlar

Berke 7856

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar yurtdışından laptop almak istiyorum da acaba yasak mıdır ? telefon gibi geri gider mi ? yoksa gümrükte takılırsa vergi mi ödenir cevaplarsınız sevinirim Hayırlı Ramazanlar
Ben almayı düşünüyorum ama laptop alcaktım vazgeçtim babama telefon alcaz laptopu sırtçantana koy hiç bişi olmaz diye biliyorum

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Yurtdışın da tanıdığınız biri varsa bence gayet mantıklı garanti konusunu da çok fazla takmazsanız tabi ki.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

bazı firmalar hem sigortalı gönderiyor hem de garantisini yapıyorlar ve yolda birşey olmasına karşıda garantisi var. O garanti lafta değil yalnız, en ufak birşeysede hakkınızı anında talep edip alabiliyorsunuz. Yalnız prosedürlere uymak kaydı ile. Gümrükten geçirmek için (Yurtdışından Türkiye'ye) pasaportunuza işletip geçebilirsiniz bildiğim kadarıyla. Hatta işletmenize bile gerek kalmadan geçen insanlar var. Ama en güzeli bu işin kargoyla göndertin kendinize. Garantili olsun, sigortalı olsun.

Saygılarımla